Warszawa

My Little Pony: Przyjaźń to magia, części 16 i 17

Galapagos Films i Hasbro Studios przedstawiają:

 


MY LITTLE PONY: PRZYJAŹŃ TO MAGIA
CZĘŚCI 16 i 17

 

Opowieści o magii przyjaźni, oddaniu i niezwykłej więzi,
które pokochały dziewczynki na całym świecie.
Nowe części bestsellerowej serii na DVD już od 10 maja!


Dołącz do magicznego świata kucyków Pony. Poznaj serię, która podbiła serca dziewczynek na całym świecie. Śledź losy kucyków, dziel z nimi wspaniałe przygody i staw czoła niebezpiecznej stronie magii. Przyjaźń zwycięży! Pełne zabawy i akcji nowe części „My Little Pony: Przyjaźń to magia” na DVD już od 10 maja! Na każdej części DVD aż 6 pełnych przygód odcinków!

 

PRAWDZIWE RZYJACIÓŁKI


Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu kucyki Twilight Sparkle, Applejack, Rarity, Fluttershy, Rainbow Dash i Pinkie Pie, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody! Twilight Sparkle, spędza całe dnie na zgłębianiu magicznych tajników i czytaniu książek. Pewnego dnia wraz ze swoim asystentem Spikiem zostaje zaproszona przez swoją mentorkę i specjalistkę w dziedzinie magii - Księżniczkę Celestię - do miasteczka Ponyville, gdzie ma dowiedzieć się czegoś więcej o przyjaźni. Twilight Sparkle z radością przyjmuje zaproszenie i przybywa do miasteczka, gdzie  poznaje swoje przyszłe przyjaciółki: kucyki Applejack, Rarity, Fluttershy, Rainbow Dash i Pinkie Pie. Każdy z kucyków posiada inną osobowość oraz zdolności, które są kluczowymi elementami Klejnotów Harmonii. Nowe przyjaciółki dzielnie stawiają czoła różnym wyzwaniom, bo przyjaźń połączyła ich więzami nie do zerwania!

 

WYDANIE DVD MY LITTLE PONY: PRZYJAŹŃ TO MAGIA, CZĘŚĆ 16:

 


WIARA CZYNI CUDA
Nowe odcinki z sezonu 4. bestsellerowej serii z ukochanymi bohaterami dziewczynek. Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu niezwykłe kucyki, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody! W części 16. do Ponyville przyjedzie z wizytą siostra Pinkie Pie, Twilight będzie pomagać kucykom ze Znaczkowej Ligi w nauce nowych umiejętności, a Rarity przygotuje superstroje na przedstawienie.

 

ODCINKI:

 • Nauka z Twilight
  Twilight pomaga kucykom ze Znaczkowej Ligi w nauce nowych umiejętności, które przybliżą je do zdobycia upragnionych znaczków. Nagle jej indywidualne zajęcia stają się bardzo popularne…
 • Nielekko być Bryzusiem
  Nad Ponyville mają wkrótce przelatywać Bryzusie. Kucyki chcą im pomóc w bezpiecznym powrocie do domu. Wypadek sprawia, że grupa małych stworzonek trafia pod opiekę Fluttershy.
 • Lekcja Samodzielności
  Apple Bloom po raz pierwszy zostaje sama w domu. Jednak nie na długo… Applejack wraca wcześniej i obiecuje, że już nigdy nie zostawi swojej małej siostrzyczki samej…
 • Maud Pie
  Do Ponyville przyjeżdża z wizytą siostra Pinkie Pie – Maud. Pinkie wpada w szał przygotowań i przygotowuje kilogramy cukierków, z których będą robiły cukierkowe naszyjniki przyjaźni.
 • Oklaski dla Sweetie Belle
  Sweetie Belle prosi Rarity o pomoc w przygotowaniu strojów na przedstawienie teatralne. Już wkrótce wszyscy mówią tylko o wytwornych kreacjach. 
 • Wiara czyni cuda
  Do Ponyville przyjeżdżają Bracia Flim Flam i oferują kucykom magiczny eliksir likwidujący wszelkie dolegliwości...

 

WYDANIE DVD MY LITTLE PONY: PRZYJAŹŃ TO MAGIA, CZĘŚĆ 17: 

 


KRÓLESTWO TWILIGHT


W części 17. kucyki wyjadą na igrzyska sportowe, w których spróbują zdobyć jak najwięcej medali. Jednak po powrocie do Ponyville czeka ich ważniejsze zadanie: będą musiały stawić czoła Lordowi Tirekowi, który planuje ukraść magię alikornów...

 

ODCINKI:

 • Skrzydlata Wiedza
  Twilight czeka egzamin z historii Wonderbolts. Postanawia uczyć się razem z Rainbow Dash, jednak dla przyjaciółki wspólna nauka to prawdziwa męka.
 • Targi Wymiany
  W Ponnyville odbywają się Targi Wymiany. Kucyki po raz kolejny przekonują się, że najważniejszą wartością, której nie da się na nic wymienić, jest przyjaźń.
 • Inspiracja Manifestacja
  Rarity przygotowuje scenę dla teatrzyku kukiełkowego, który ma być wystawiony podczas Festynu Młodych Kucyków. Gdy scena zostaje skrytykowana, Rarity zalewa się łzami… Spike postanawia jej pomóc za wszelką cenę!
 • Igrzyska w Equestrii
  Kucyki wyjeżdżają na igrzyska sportowe do Equestrii. Cel jest jeden: zdobyć jak najwięcej medali! Spike ma dostąpić zaszczytu zapalenia znicza.
 • Królestwo Twilight – Część 1
  Equestrii grozi nowe niebezpieczeństwo – Lord Tirek chce ukraść magię alikornów. Księżniczka Celestia prosi o pomoc… Discorda!Rarity zakochuje się w wędrownym pisarzu Trenderhoofie, jednak jego bardziej interesuje Applejack. Gustowny kucyk postanawia upodobnić się do przyjaciółki z farmy, co kończy się niezłym bałaganem.
 • Królestwo Twilight – Część 2
  Discord zdradza kucyki i przyłącza się do Tireka. Księżniczki postanawiają przekazać całą swoją moc Twilight, aby w ten sposób uniemożliwić Tirekowi jej kradzież.głos i nie może śpiewać w kwartecie Ponytones. Rarity pragnie, aby zastąpiła go Fluttershy. Jednak jej nieśmiała przyjaciółka panicznie boi się sceny…


BOHATEROWIE
Serial koncentruje się na przygodach i codziennym życiu jednorożca Twilight Sparkle, jej młodego asystenta, smoka imieniem Spike i kucyków. Pomimo wszelkich różnic, pozostają najlepszymi przyjaciółmi, stawiając czoła licznym wyzwaniom, dzieląc swoje radości i smutki.


Każdy odcinek zawiera ważną lekcję na temat przyjaźni.

 

 • Twilight Sparkle – najnowsza mieszkanka Ponyville. Wychowywała się we dworze księżniczki Celestii, otoczona przez sztukę i magię. Nauka o przyjaźni stała się niemal jej obsesją - wszystko, czego się o niej uczy, raportuje listownie księżniczce. W Ponyville zyskała autorytet i uznanie jako niezawodna pomoc we wszelkiego rodzaju trudnościach. Kucyki bardzo doceniają jej inteligencję i dworskie wychowanie. Jest urodzonym liderem i doskonale przewodzi pozostałym kucykom, wykorzystując ich talenty w najlepszy sposób dla dobra całej misji. Często czyta do późna.
 • Spike – Przybył z Canterlot wraz z Twilight Sparkle. Jest bardzo pracowity i lojalny, dokłada wszelkich starań, by wspierać ją w misji zleconej przez Księżniczkę, z którą zresztą łączy go magiczna więź. Spisuje raporty Twilight, by potem spalić je za pomocą swojego smoczego oddechu. Błyszczący żar unosząc się w powietrzu, dociera do kominka Księżniczki, w którym ponownie składa się w całość, by mogła ona przeczytać wiadomość.
 • Rainbow Dash – jej największą pasją jest zdecydowanie latanie – i to z jak największą prędkością! Każdemu, kto miał okazję widzieć jej lot, z wrażenia opada szczęka. Jest szybka, zwinna i bardzo pewna siebie. Gdy była młodsza, podczas jednego z wyścigów pobiła rekord powietrznej prędkości i wówczas właśnie otrzymała swój charakterystyczny tęczowy strumień odrzutowy – coś, czego żaden pegaz przed nią nie posiadał. Rainbow żyje dla przygód i podróży, jest odważna i zawsze pierwsza na ochotnika. Jednocześnie ma też niestety tendencję do wpadania w tarapaty, ale wszystkie kucyki i tak cenią ją najbardziej za odwagę i dzielność.
 • Rarity – to prawdopodobnie najpiękniejszy jednorożec, jakiego kiedykolwiek widzieliście – i bardzo się stara, by tak właśnie było! Nie sposób nie zwrócić na nią uwagi, gdy bryka po ulicach w swym lśniącym, białym płaszczu, zarzucając purpurowymi lokami. Zwraca uwagę na szczegóły i jest bardzo twórcza. Jej projekty są zachwycające – można je nabyć w butiku w Ponyville. Ale jej największym marzeniem jest zaprojektować coś dla samej Księżniczki! Rarity zależy jednak nie tylko na własnym pięknie – ona chce, by wszyscy dokoła również byli piękni. Dostrzega ogromny potencjał w swoich przyjaciołach i ciągle próbuje ich namówić na metamorfozę. Bardzo chciałaby również podnieść standardy kulturalne w samym Ponyville. Bywa nieco kapryśna i strachliwa, co spotyka się z brakiem zrozumienia u innych kucyków, ale ma złote serce.
 • Fluttershy – można powiedzieć, że jest przeznaczona do tego, by być księżniczką. Jest delikatna i pełna wdzięku. Gdziekolwiek się uda, smuga motyli snuje się za nią niczym cień. Gdy nikogo nie ma w pobliżu, śpiewa swym pięknym głosem, który przyciąga jej małych leśnych przyjaciół. Jest naturalną pięknością, ale jest bardzo skromna i… nieśmiała. To prawdziwa dyplomatka – szczera i czarująca – choć brak jej pewności siebie. Zrobiłaby jednak niemal wszystko, by pomóc jakiemukolwiek kucykowi w potrzebie. Jej wewnętrzna siła ujawnia się jedynie w sytuacjach zagrożenia, gdy ktoś wpada w tarapaty.Choć jest pegazem i umie latać, cierpi na lęk wysokości. Ma mnóstwo lęków do pokonania, ale pewnego dnia jej siła charakteru i ogromne serce pomogą jej się z nimi uporać.
 • Pinkie Pie – to chodzący wulkan energii. Hiperaktywny, roześmiany i niezwykle dziewczęcy kucyk radośnie brykający po ulicach Ponyville. To lekkoduch podążający za swymi kaprysami, fantazją i sercem. Naiwna i głupiutka istota, która dostarcza wszystkim rozrywki. Jej największym pragnieniem jest zabawianie i uszczęśliwianie przyjaciół, dlatego zawsze znajdzie powód, by wyprawić przyjęcie. Dla niej każdy dzień jest powodem do świętowania. Oczywiście uwielbia słodycze. Zawsze gotowa, by się przywitać i rozpocząć rozmowę – a mówi szalenie szybko! Jej pogoda ducha sprawia, że nie dostrzega negatywnych stron żadnej sytuacji. Wieczna optymistka, której nie można nie lubić.
 • Applejack – kucyk  mieszkający wraz z rodziną na farmie na obrzeżach Ponyville. Jest znana jako najbardziej przyziemny, zaradny i niezawodny kucyk na Ziemi. Nie boi się ubrudzić sobie kopytek. Jest niezwykle uczciwa i prawdomówna, ale jej życiowy pragmatyzm sprawia, że brakuje jej wrażliwości względem uczuć innych – choć nigdy nie byłaby zdolna do tego, by celowo kogokolwiek zranić. Nie jest jednak żadnym prostakiem! Jej życie nie sprowadza się jedynie do hodowli jabłek. Jedną z największych pasji Applejack jest rodeo! Ma nawet specjalną zagrodę, w której spędza niemal cały swój wolny czas.
 • Księżniczka Celestia – władczyni Equestrii, gdzie często się o niej mówi, ale rzadko widuje. Jest okazałym kucykiem, przypominającym nawet bardziej konika – posiada zarówno róg jednorożca jak i skrzydła pegaza. Jest niezwykle magiczna, a niektórzy twierdzą, że ma ponad tysiąc lat.
 • Osobiście odpowiada za wschód i Zachów słońca oraz księżyca.
 • Księżniczka Luna – młodsza siostra Księżniczki Celestii. Żyjąc w cieniu starszej siostry, owładnięta uczuciem zazdrości, stała się czarnym charakterem, księżycową zjawą. Na szczęście, dzięki pomocy Twilight Sparkle i kucyków oraz dzięki mocy Klejnotów Haromonii, jej serce zostało przemienione. Pojednała się z siostrą i powróciła z księżycowego wygnania do życia w Equestrii. Choć ma czyste intencje i bardzo się stara, proces przemiany i adaptacji do nowych warunków w królestwie nie jest dla niej łatwy. Stara się jednak odkrywać i pielęgnować dar, jakim jest przyjaźń.

 

O MARCE


Marka My Little Pony powstała w 1983 roku – do 2013 roku na świecie sprzedano ponad 100 milionów koników Pony! Ocenia się, że globalna świadomość marki wynosi 86% wśród rodziców dziewczynek 3+.  Globalny merchandising oparty na marce obejmuje produkty spożywcze, odzież, akcesoria, elektronikę oraz rynek wydawniczy.


Serial My Little Pony: Przyjaźń to magia jest emitowany w ponad 170 krajach na świecie.  Fani oglądają serial na wielu platformach min. takich  jak  TV, iTunes, Google Play, Netflix, LeapFrog Connect, Kidoodle, YouTube, and MyLittlePony.com. Serwis MyLittlePony.com należy do  najpopularniejszych w internecie witryn  Grupy Hasbro.

 

O SERII
Lauren Faust, znana animatorka i producent wykonawczy (Atomówki), została wybrana przez Hasbro, właściciela i producenta serii zabawek My Little Pony, na producenta nowego serialu My Little Pony. Lauren Faust wprowadziła wiele zmian w dotychczasowym wizerunku serii, zaczynając od pogłębienia osobowości bohaterów oraz koncentracji na problemach, jakie pojawiają w kontaktach między przyjaciółmi. Po zakończeniu serii pierwszej rolę producenta przejął Jayson Thiessen (główny reżyser), pod którego kierownictwem serial My Little Pony umocnił swoją pozycję wśród bajek dla najmłodszych, a przede wszystkim trafił do serc dziewczynek na całym świecie.


Na DVD dostępnych jest 13 części z przygodami kucyków w wydaniach pojedynczych oraz 2 pierwsze sezony w wydaniach pakietowych.


Hasbro – druga co do wielkości firma na świecie produkująca zabawki dla dzieci,  producent takich zabawek jak: My Little Pony, Littlest Pet Shop, Action Man, Pokemon, Transformers. Hasbro jest także liderem na rynku gier planszowych, ich najbardziej znane przeboje to gry Monopoly i Ryzyko, które biją rekordy popularności na całym świecie.

***

Więcej informacji o premierach DVD, Blu-ray na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć