Warszawa

LEGO® Elves

Galapagos Films przedstawia:

 

 

LEGO® Elves
Część 1

 

Przenieś się do magicznej krainy Elvendale!
Nowa seria na DVD już od 9 listopada!

 

LEGO® Elves to nowy duński serial zainspirowany popularną linią klocków dla dziewczynek. Główna bohaterka, Emily Jones, przeprowadza się do domu swojej babci i dzięki tajemniczemu medalionowi trafia do magicznego świata elfów. Odwiedź ten niezwykły świat i przekonaj się, że magia istnieje! Ekscytująca seria zadebiutuje na DVD już 9 listopada!

 

NOWY BRAND DLA DZIEWCZYNEK

 

LEGO® Elves to druga, obok LEGO® Friends marka firmy LEGO adresowana przede wszystkim do dziewczynek. Nowy animowany serial, którego akcja toczy się w magicznej krainie Elvendale, powstał z inspiracji wspaniałymi, pobudzającymi wyobraźnię zabawkami konstrukcyjnymi LEGO® Elves.

 


W Polsce odcinki serialu emitowane są od 2016 r. na kanale Nickleodeon. Na rynku dostępny jest także ilustrowany magazyn LEGO Elves wydawany przez Media Service Zawada, linia książek wydawnictwa Ameet.

 

„LEGO® ELVES: CZĘŚĆ 1” – WYDANIE DVD

 

Wydanie DVD zawierające pierwsze cztery odcinki serialu LEGO® Elves pojawi się w ofercie polskiego dystrybutora już 9 listopada!

 

Dołącz do Emily i jej nowych przyjaciół z niezwykłej krainy Elvendale! Dzięki tajemniczemu medalionowi dziewczynka trafia do magicznego świata elfów, z którymi szybko się zaprzyjaźnia. Te sympatyczne istoty pomogą jej odnaleźć przejście do świata ludzi. Wspólnie wyruszą na ratunek małym smokom i przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód!

 

 

ODCINKI:

 

 • Magiczna przygoda
  Emily przeprowadza się do domu swojej babci. Dzięki tajemniczemu medalionowi trafia do magicznego świata elfów… Jednak portal, przez który przeszła, zamyka się za nią i dziewczynka nie może wrócić do domu…
 • Dzielnie nas prowadź smoki ratować: część 1
  Królowa Smoków zostaje porwana przez wiedźmę Raganę. Emily wraz z elfami ruszają na ratunek, aby małe smoki mogły odzyskać mamę. Jednak misja Emily i jej przyjaciół będzie zagrożona, a oni sami znajdą się w wielkim niebezpieczeństwie.
 • Dzielnie nas prowadź smoki ratować: część 2
  Emily wraz z elfami podążają do zamku wiedźmy, aby się z nią zmierzyć. Dziewczynka przełamuje zaklęcie, które rozdzielało elfy i smoki i będzie próbowała użyć mocy swojego medalionu, aby uwolnić Królową Smoków.
 • Ścieżka mroku
  Ragana powraca, burząc spokój w Krainie Elvendale. Używa wody z Fontanny Cienia i sprawia, że Neida, elf wody, przechodzi na stronę zła. Czy Emily odzyska przyjaciółkę?

 

BOHATEROWIE LEGO® ELVES

 • EMILY JONES – bystra, zaradna i wyjątkowo pomysłowa dziewczynka. Lubi rozwiązywać problemy i łamigłówki. Często buja w obłokach, a w nowym towarzystwie początkowo czuje się niepewnie, ale szybko pokonuje nieśmiałość. Jest lojalną przyjaciółką. Kocha przyrodę, muzykę i przygody, a miłość to jej największa moc. Jej babcia była jedną z pięciu magicznych sióstr-elfek, które przyrzekły chronić krainę Elvendale.
 • NADIA – to elfka wody, wrażliwa, ale uparta marzycielka, która odważnie spełnia swoje pragnienia. Mądrość, spokój, odwaga, cierpliwość, empatia i miłe usposobienie sprawiają, że jest bardzo cenioną członkinią grupy. Jest pewna siebie, pomocna i opiekuńcza. Ma władzę nad morzami, jeziorami i wodospadami. Łączy ją specjalna więź ze wszystkimi wodnymi stworzeniami. Uwielbia żeglować po Oceanie Izdur i opiekować się młodą smoczycą wody, Meriną
 • FARRAN – to elf ziemi o bardzo… przyziemnej naturze. Nigdy nie buja w obłokach, jest odpowiedzialny, niezawodny, pomocny i szczodry, a przy tym bardzo uprzejmy. Czasami za dużo się martwi. Ma władzę nad wszystkim, co posiada w sobie pierwiastek ziemi: glebą, roślinami i skałami. Uważa się za lidera grupy, ale odgrywa raczej rolę opiekuna niż przywódcy. Kocha naturę, rośliny i zwierzęta. Próbuje nawiązać bliską więź ze smokiem ziemi o imieniu Thorne.
 • AIRA – to elfka wiatru, zawsze szczęśliwa, energiczna i charyzmatyczna. Jest jak łyk świeżego powietrza. Inteligentna, pewna siebie, twórcza i pomysłowa, lubi rozwiązywać problemy – zwłaszcza techniczne. Uwielbia wszelkie gadżety, wynalazki i mechanizmy. Czasami za dużo plotkuje, niecierpliwi się i mówi prawdę prosto z mostu, nie zważając na uczucia innych. Potrafi kontrolować wiatr i powietrze. Łączy ją specjalna więź z latającymi stworzeniami. Chętnie bawi się ze smokiem wiatru o imieniu Gust.
 • AZARI – spontaniczna, odważna, otwarta i hałaśliwa elfka ognia. Zawsze znajduje się w centrum uwagi, bo uwielbia zabawę, muzykę i przygody. Bywa nieodpowiedzialna, lekkomyślna oraz impulsywna, nie lubi się nudzić. Potrafi kontrolować ogień i łączy ją szczególna więź z ognistymi zwierzętami, zwłaszcza ze smoczycą ognia Zonyą.
 • SKYRA – to elfka wiatru, jedna z pięciu legendarnych sióstr, które przyniosły magię do świata elfów. Jest skromna i nieco sentymentalna, bo bardzo tęskni za siostrami. Często daje się ponieść emocjom. Jest bardzo inteligentna i posiada ogromną wiedzę o świecie. Z uporem dąży do wyznaczonego sobie celu. Dysponuje ogromną mocą.
 • TIDUS BURZOLOT – trener smoków, elf wody o dużej mocy. Stale szlifuje swoje umiejętności. Łączy go niezwykle bliska więź ze zwierzętami i przyrodą. Jest mądry, troskliwy, honorowy i uczciwy, a jednocześnie odrobinę tajemniczy. Czasami trochę za dużo rozmyśla, a gdy potrzebuje samotności, bywa nieuprzejmy. Uwielbia smoki i wszystko, co z nimi związane.
 • SIRA RUDODRZEW – zwana też Podniebną Kapitan różni się od większości elfów ziemi, bo rzadko korzysta ze swych magicznych mocy. Woli latać, wspinać się po skałach i spoglądać w gwiazdy. Ma smykałkę do budowania i pilotowania latających machin. Dla przyjaciół jest gotowa rzucić się w ogień. Bystra, uważna i opanowana, ma wysoką samoocenę i koci wdzięk. Jak wszystkie elfy ziemi, posiada władzę nad roślinami.
 • RAGANA – elfia wiedźma, która przyszła na świat jako elfka ognia, jednak obdarzona bardzo małymi mocami. Czuła się samotna i wykluczona, więc zaczęła studiować sposoby wzmacniania swej magii innymi drogami niż tradycyjne. To pchnęło ją na złą drogę. Zrobi wszystko, aby dopiąć swego. Jest podstępna, cyniczna, zapalczywa, niemoralna i żądna władzy. Posiadła ogromną moc, ale jej zdolności nie są powiązane z żadnym z żywiołów. Uwielbia drogie kamienie, kryształy, czarodziejskie przedmioty i jaja smoków.

 

O LEGO


Przedsiębiorstwo założone przez Olego Kirka Christiansena w 1932 r. w Billund, w Danii. W początkowej fazie zajmowało się między innymi wytwarzaniem drewnianych zabawek, a z czasem skupiło się wyłącznie na tej gałęzi produkcji. Nazwę LEGO®, pochodzącą od duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze), firma przyjęła w 1934 r.


Zabawki z tworzywa sztucznego zaczęły być produkowane w 1947 r., a pierwszy rodzaj klocków, jakie znamy z dzieciństwa, pojawił się na rynku dwa lata później. Charakterystyczny sposób łączenia klocków LEGO® został opatentowany 28 stycznia 1958 r.


W latach 60. w ofercie firmy pojawiły się zestawy klocków LEGO® umożliwiające budowę miast, domów oraz samochodów i zawierające figurki mieszkańców.
Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty dla różnych grup wiekowych. Cechą charakterystyczną klocków LEGO® pozostaje ich uniwersalność, która sprzyja rozwijaniu kreatywności i gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

***
Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć