Warszawa

LEGO® Liga Sprawiedliwości - Na ratunek Gotham

LEGO® Liga Sprawiedliwości - Na ratunek Gotham

Galapagos Films i Warner Bros. przedstawiają:

 

LEGO® LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI:
NA RATUNEK GOTHAM

 

Wakacyjna przygoda z superbohaterami DC Comics w świecie LEGO®

na Blu-ray i DVD!

 

Gdy Batmana nie ma, przestępcy harcują… Wierny strażnik Gotham City z niechęcią opuszcza posterunek i wyjeżdża na zasłużony urlop razem z Batgirl i Nightwingiem, zostawiając miasto w rękach Supermana i Ligi Sprawiedliwości. Niestety zbiry nie biorą sobie wolnego i sytuacja w Gotham szybko wymyka się spod kontroli…  Seria filmów pełnometrażowych o przygodach superbohaterów DC Comics w świecie LEGO® stała się fenomenem na skalę globalną i podbiła serca fanów DC Comics oraz miłośników marki LEGO® na całym świecie. LEGO® Liga Sprawiedliwości: Na ratunek Gotham to kolejna przebojowa, pełna humoru produkcja z udziałem Batmana, Supermana i innych kultowych postaci, które wszyscy znamy i kochamy. Film pojawił się w ofercie Galapagos Films na Blu-ray i DVD.

 

 

Co się wydarzy, kiedy Batman wyjedzie na wakacje i zostawi Ligę Sprawiedliwości na straży Gotham City? Oczywiście wybuchnie chaos! Joker podstępem skłoni Supermana do uwolnienia najbardziej niebezpiecznych zbirów ze szpitala psychiatrycznego Arkham, a Robin, Cyborg i Wonder Woman będą musieli stawić czoła tej sytuacji. Tymczasem Batman wcale nie wypocznie na urlopie. Razem z Batgirl i Nightwingiem odkryje szatańską intrygę uknutą przez Deathstroke’a i złowieszczego Bane’a – groźnych przestępców planujących stworzyć armię, która podbije świat! Pora wyruszyć na ulice Gotham w zupełnie nowym, pełnometrażowym filmie z superbohaterami DC Comics w świecie LEGO®!

 

LEGO® LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: NA RATUNEK GOTHAM

– WYDANIE BLU-RAY i DVD:

 


Warner Bros., DC Entertainment oraz The LEGO® Group prezentują kolejną pełnometrażową produkcję o przygodach superbohaterów DC Comics w świecie LEGO® zrealizowaną według scenariusza Jima Kriega, utalentowanego scenarzysty stojącego za sukcesem filmów LEGO® Liga Sprawiedliwości: Legion Zagłady oraz LEGO® Liga Sprawiedliwości: Kosmiczne starcie. Animacja jest dostępna w ofercie Galapagos Films na Blu-ray i DVD.

 

SUPERBOHATEROWIE DC COMICS

  • BATMAN – popularnością dorównuje Supermanowi. Zamaskowany mściciel walczący z przestępczością w Gotham City zadebiutował w czasopiśmie komiksowym Detective Comics w maju 1939 roku. Pierwowzorem tej postaci był m.in. Zorro. Batman nie posiada żadnych nadludzkich mocy, a swoje zdolności zawdzięcza wyłącznie niezwykłej inteligencji, ciężkiemu treningowi fizycznemu, unikalnym gadżetom i pojazdom. Pod kultowym kostiumem nietoperza kryje się milioner Bruce Wayne.
  • SUPERMAN – jeden z głównych bohaterów uniwersum DC Comics, powszechnie uważany za ikonę amerykańskiej popkultury. Zadebiutował w magazynie Action Comics w czerwcu 1938 roku i od tego czasu pojawił się w wielu komiksach, grach komputerowych oraz licznych adaptacjach filmowych – fabularnych i animowanych. Na co dzień udaje nieśmiałego reportera, Clarka Kenta, jednak w rzeczywistości pochodzi z planety Krypton i dysponuje nadludzkimi zdolnościami, które wykorzystuje do obrony słabszych i uciśnionych. Potrafi latać, jest niezwykle silny i szybki, a w walce z przeciwnikami wykorzystuje m.in. termiczny wzrok. Nosi charakterystyczny, czerwono-niebieski strój z peleryną i dużą literą „S” umieszczoną na piersi.
  • WONDER WOMAN – po raz pierwszy pojawiła się w All-Star Comics w grudniu 1941 roku. Zainspirowana mitologią grecką niezłomna wojowniczka należy do plemienia Amazonek żyjących na wyspie Themyscira. Cechują ją nadludzka siła, szybkość i wyjątkowa zręczność. Potrafi latać, doskonale posługuje się magicznym orężem, a do tego ma moc leczenia. Oficjalnie występuje pod imieniem Diana i jest księżniczką, ambasadorką Amazonek w świecie ludzi.. Wraz z Batmanem i Supermanem tworzy nieformalna Trójcę, będącą trzonem Ligi Sprawiedliwości.
  • BATGIRL – w uniwersum DC Comics zadebiutowała w 1967 roku. Początkowo pod tym pseudonimem kryła się Barbara Gordon, córka komisarza Gordona. Później rolę ikonicznej Batgirl przejęły inne bohaterki. Batgirl, podobnie jak Batman, nie posiada żadnych nadnaturalnych umiejętności, jest natomiast ponadprzeciętnie inteligentną mistrzynią sztuk walki i wytrawną hakerką, a w starciach z przestępcami pomagają jej rozmaite elektroniczne gadżety.
  • JOKER – to wróg numer jeden Batmana i całego Gotham City. Wszedł do kanonu DC Comics w 1940 roku, dzięki komiksowi Batman vol. 1 #1. Niegdyś był drobnym oszustem marzącym o karierze komika, ale podczas jednego z napadów został zaskoczony przez Batmana i w trakcie ucieczki wpadł do kadzi z chemikaliami. Wypadek ten przeistoczył go w prawdziwego złoczyńcę – klauna o kredowobiałej skórze, zielonych włosach i twarzy wykrzywionej w przerażającym uśmiechu. Joker uwielbia wygłupy i popełnia przestępstwa dla zabawy, sypiąc przy tym żartami jak z rękawa, ale w jego dowcipach nie ma nic śmiesznego.
  • HARLEY QUINN – po raz pierwszy pojawiła się w serialu animowanym Batman z 1992 roku i zyskała taką popularność, że została wprowadzona do kanonu komiksowego. Doktor Harleen Quinzel pracowała jako psychiatra w szpitalu Arkham, gdzie poznała Jokera. Zakochała się w nim i zamiast go leczyć, została jego wspólniczką. Dzięki jednemu z chemicznych „koktajli” Poison Ivy zyskała odporność na trucizny i toksyny, jak również większą siłę i refleks. Razem z Jokerem Harley Quinn terroryzuje mieszkańców Gotham City, siejąc chaos i zniszczenie za pomocą toksycznego gazu rozweselającego oraz innych „dowcipów”.
  • TRUJĄCY BLUSZCZ (POISON IVY)– wkroczyła do uniwersum DC Comics w 1966 roku. W 1988 roku historia jej pochodzenia została wykreowana na nowo przez Neila Gaimana. Według tej zmienionej wersji Trujący Bluszcz zrodziła się w wyniku bestialskiego eksperymentu, jakiego dopuścił się profesor Jason Woodrue na zakochanej w nim asystentce, nieśmiałej botaniczce dr Pameli Isley. Woodrue wstrzyknął jej mieszankę toksyn, narażając kobietę na szaleństwo i śmierć. Ostatecznie jednak Pamela stała się hybrydą o nadludzkich mocach, odporną na wszelkie trucizny. Jej pocałunek może zabić, uleczyć lub zawładnąć przeciwnikiem. Trujący Bluszcz ma również wpływ na życie roślin. Jest zagorzałą zwolenniczką ekologii, walczącą ze wszystkimi, którzy w jej mniemaniu zagrażają środowisku.

 

POZOSTAŁE FILMY LEGO® W OFERCIE GALAPAGOS FILMS:

 

 

O LEGO


Przedsiębiorstwo założone przez Olego Kirka Christiansena w 1932 r. w Billund, w Danii. W początkowej fazie zajmowało się między innymi wytwarzaniem drewnianych zabawek, a z czasem skupiło się wyłącznie na tej gałęzi produkcji. Nazwę LEGO, pochodzącą od duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze), firma przyjęła w 1934 r.


Zabawki z tworzywa sztucznego zaczęły być produkowane w 1947 r., a pierwszy rodzaj klocków, jakie znamy z dzieciństwa, pojawił się na rynku dwa lata później. Charakterystyczny sposób łączenia klocków LEGO został opatentowany 28 stycznia 1958 r.


W latach 60. w ofercie firmy pojawiły się zestawy klocków LEGO umożliwiające budowę miast, domów oraz samochodów i zawierające figurki mieszkańców.
Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty dla różnych grup wiekowych. Cechą charakterystyczną klocków LEGO pozostaje ich uniwersalność, która sprzyja rozwijaniu kreatywności i gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

 

DC COMICS


Jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych z siedzibą w Nowym Jorku. Założone w 1934 roku jako National Allied Publications, zostało przemianowane na DC Comics w 1937 roku. Skrót DC pochodzi od popularnej serii Detective Comics. Wydawnictwo posiada prawa do postaci takich superbohaterów jak Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern czy Aquaman, drużyn zrzeszających te postacie (np. Liga Sprawiedliwości) oraz najpopularniejszych czarnych charakterów, m.in. Jokera, Lexa Luthora, Darkseida, Kobiety-Kot czy Pingwina. Obecnie DC Comics jest częścią koncernu medialnego Time Warner.

 

***
Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć