Warszawa

LEGO® NEXO KNIGHTS – Cz. 1 i 2

Galapagos Films przedstawia:

 


LEGO® NEXO KNIGHTS – Części 1 i 2 (odcinki 1-10)

 

Najnowszy interaktywny serial animowany LEGO® na DVD! 

 

LEGO® NEXO KNIGHTS to zupełnie nowa, zaskakująca seria LEGO®, której akcja rozgrywa się w niezwykłej krainie, będącej połączeniem średniowiecznego grodu z futurystyczną wizją świata nowej generacji. Fabuła serialu skupia się na przygodach 5 dzielnych bohaterów, którzy muszą przywrócić pokój w królestwie i zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Pierwsze dwie części serii  LEGO® NEXO KNIGHTS zadebiutują na DVD już 27 maja!

 

 

LEGO® NEXO KNIGHTS – UNIKALNE POŁĄCZENIE ŚWIATA REALNEGO I WIRTUALNEGO


W styczniu 2016 roku LEGO® wprowadziło na rynek nową serię klocków LEGO® NEXO KNIGHTS, która szybko stała się bestsellerem. LEGO® NEXO KNIGHTS to unikalne połączenie realnego świata z wirtualną rzeczywistością i zupełnie nowa koncepcja zabawy. Dzięki darmowej aplikacji Merlok 2.0 na urządzenia mobilne (wybrane modele smartfonów i tabletów), widzowie oglądając odcinki z przygodami rycerzy NEXO lub bawiąc się klockami LEGO® NEXO KNIGHTS, mogą skanować tarcze i zamieniać je na dodatkowe moce w grze. Dzięki nim można zdobywać nowe umiejętności, funkcje oraz broń i pomagać bohaterom w misji ratowania królestwa. W zestawach klocków, filmikach wideo, odcinkach na DVD, a także w mediach społecznościowych czy prasie dziecięcej znajduje się ponad 170 różnych tarcz!

LEGO® NEXO KNIGHTS – WYDANIE DVD


Wkrocz do świata przyszłości i poznaj piątkę dzielnych rycerzy: dzielnego Claya Mooringtona, nieustraszonego Lance’a Richmonda, wesołego Aarona Foxa, olbrzymiego i silnego Axla oraz księżniczkę Macy Halbert, która lepiej czuje się w zbroi niż w sukienkach. Waleczni nowicjusze dopiero ukończyli Akademię Rycerską, ale mają do spełnienia niezwykle ważną misję – muszą  obronić Królestwo Knighton przed złowieszczym błaznem Jestro oraz jego hordą potworów. Pomoże im w tym Merlok 2.0, wirtualny czarnoksiężnik, który przez przypadek zmienił się w program komputerowy. Dołącz do niezwykłej drużyny rycerzy NEXO i przeżyj przygodę nie z tego świata!

 

BOHATEROWIE

 

  • CLAY – Najbardziej bohaterski z bohaterów… od początku świata! Ma obsesję na punkcie rycerstwa. Dorastał jako sierota i od dziecka marzył to tym, by zostać rycerzem. Teraz, kiedy jego marzenie się spełniło, spędza całe dnie na ćwiczeniu ruchów, nauce nowych umiejętności i walce ze złem. A kiedy idzie spać, śni o heroicznych czynach, których dokona następnego dnia.
  • LANCE – Najbardziej lśniący rycerz w okolicy. Lubi walczyć z potworami, ale jeszcze bardziej lubi sławę. Urodził się i wychował w bogatej rodzinie. Wszystko zawsze przychodziło mu z łatwością i chciałby, aby tak pozostało. Kiedy walczy, jego lśniąca zbroja ulega zabrudzeniu i psuje mu się fryzura, przez co nie wychodzi najlepiej na zdjęciach.
  • AARON – Wyluzowany poszukiwacz wrażeń. Urodził się i wychował nad morzem. Ma w życiu prosty cel: chce się przekonać, co sprawia mu najwięcej frajdy. Obecnie jest to lot na deskolotce w czasie walki z potworami lawowymi. Fajny i… niebezpieczny! Ale Aaron mawia, że bez niebezpieczeństwa nie ma frajdy. Czasami, kiedy chce się zrelaksować, grywa na komputerze z Axlem lub wyleguje się na kanapie. Nie potrafi jednak usiedzieć za długo w jednym miejscu i szybko wyrusza na poszukiwanie nowych wrażeń.
  • AXL – Bardzo głodny olbrzym. Dorastał w spokojnym miasteczku, w krainie żyjącej z górnictwa. Jest duży, silny i wiecznie odczuwa głód. Czasem jest to głód walki, ale przeważnie chodzi o ten zwykły. Szkolenie się na rycerza, gra na elektrycznej lutni i na komputerze z Aaronem – wszystko to pobudza jego apetyt. Axl jest małomówny, ale nigdy nie odmówi małej przekąski. Dużej też nie. Najlepiej w dziesięciu porcjach.
  • MACY – Bardzo oddana absolwentka Akademii Rycerskiej. Pragnie chronić Knighton i dowieść ojcu, królowi Halbertowi, że jest znakomitą wojowniczką, a nie śliczną, malutką, bezradną księżniczką. Wścieka się na myśl, że nie zdobędzie uznania taty, więc wyładowuje się na każdym potworze, który znajdzie się w zasięgu jej potężnej maczugi. 
  • MERLOK 2.0 – Merlok to czarodziej chroniący Knighton. Wskutek magicznego ataku jego ciało zniknęło, a świadomość przeniosła się do komputerów Fortreksu, tworząc samoświadomy system operacyjny Merlok 2.0. W nowej, cyfrowej postaci Merlok przesyła rycerzom ulepszenia mocy NEXO, ale zachował swój dawny charakter. Wciąż jest ekscentryczny, sympatyczny i bardzo dumny ze swoich dzielnych podopiecznych. Mimo że moce NEXO są tak niesamowite, Merlok tęskni za czasami starej, dobrej magii.
  • KRÓL HALBERT – Stremowany i strachliwy przywódca królestwa. Chociaż jest królem, boi się wielu rzeczy, na przykład ciemności i głośnych dźwięków. Czasem denerwuje się na myśl o tym, co przyniesie jutro. Zdecydowanie woli oglądać turnieje i wygłaszać przemowy, niż walczyć ze złowrogimi potworami, ale zrobi wszystko, by chronić swoją krainę. Nawet jeśli będzie musiał pozwolić ukochanej córce na udział w potyczkach z wrogiem.
  • JESTRO – Nie jest zły. Po prostu nie wychodzi mu bycie dobrym. Ani zabawnym. Niegdyś był błaznem króla Halberta i dzień w dzień wszyscy się z niego śmiali. To znaczy śmiali się dopóty, dopóki nie próbował być zabawny, bo wtedy zapadało krępujące milczenie. Pewnego dnia Jestro stwierdził, że ma dość i skorzystał z okazji, by zyskać nadludzką moc, aby już nikt nie odważył się z niego zaśmiać.

 

LEGO® NEXO KNIGHTS, CZĘŚĆ 1 (odcinki 1-5):

 


ODCINEK 1 – KSIĘGA POTWORÓW CZĘŚĆ 1

Gdy Księga Potworów wpada w ręce okrutnego błazna Jestro, w Królestwie Knighton zaczyna panować chaos. Czy młodzi rycerze z Akademii Rycerskiej będą w stanie powstrzymać groźnego przeciwnika?


ODCINEK 2 – KSIĘGA POTWÓROW CZĘŚĆ 2

Rycerze próbują się zorganizować, aby chronić królestwo przed potworami Jestro, popadają jednak w przygnębienie, gdy odkrywają, że ich najlepszy doradca – czarnoksiężnik Merlok – poświęcił się, by ich uratować.


ODCINEK 3 – Moc Merloka

Jestro atakuje osadę położoną na odległym krańcu królestwa, a rycerze NEXO nie wiedzą, jak się tam dostać… Na szczęście Macy wpada na świetny pomysł!


ODCINEK 4 – Kodeks rycerski

Jestro rozpętuje w królestwie prawdziwy chaos i próbuje porwać członków królewskiego dworu. Czy rycerzom NEXO uda się ocalić Króla?


ODCINEK 5 – Noc strachu

Jestro wzywa na pomoc kolejne ciemne moce. Udaje mu się uwięzić rycerzy NEXO w mrocznym lesie, gdzie będą musieli stawić czoło swoim najgłębszym lękom i obawom.


LEGO® NEXO KNIGHTS, CZĘŚĆ 2 (odcinki 6-10)

 


ODCINEK 6 – Złoty Zamek
Lance ma zagrać swoją pierwszą rolę w klasycznej sztuce i nie przypuszcza, że Jestro i jego potwory będą chciały zrujnować ten występ.


ODCINEK 7 – Labirynt Złudzenia
Waleczni rycerze wpadają w pułapkę zastawioną przez nikczemnego błazna Jestro w Labiryncie Złudzenia!


ODCINEK 8 – Czarny Rycerz
Tajemniczy Rycerze NEXO zaczynają napadać na osady! Jak to możliwe? Wśród mieszkańców pojawia się Czarny Rycerz gotów bronić ich przed złoczyńcami.


ODCINEK 9 – Księga Całkowitego Zła
Rycerze NEXO muszą stawić czoło śmiercionośnej hordzie potworów, które z rozkazu błazna Jestro dokonują ataków w całym królestwie. Tymczasem Merlok węszy pułapkę… czy ma rację?


ODCINEK 10 – Potęga i magia
Podczas gdy Aaron przemierza królestwo, by zebrać rozproszonych rycerzy NEXO, Jestro i jego horda potworów atakują królewski zamek! Jeśli rycerze nie wrócą do stolicy na czas, złowieszczy błazen przejmie władzę w krainie!


UWAGA: KONKURS!

 


Kup wydanie DVD LEGO® NEXO KNIGHTS, wejdź na stronę aplikacji konkursowej www.facebook.com/DzieciToLubia, wpisz unikalny kod z ulotki, rozwiąż krótki test ze znajomości serii, wybierz swojego ulubionego bohatera i stań do walki o supernagrody! Do wygrania: tablety Acer, zestawy klocków LEGO® NEXO KNIGHTS oraz Księgi Potworów. Konkurs trwa od 27.05. do 15.07.2016.

 

O LEGO
Lego zostało założone przez Olego Kirka Christiansena w 1932 r. w Billund, w Danii. W początkowej fazie zajmowało się między innymi wytwarzaniem drewnianych zabawek, a z czasem skupiło się wyłącznie na tej gałęzi produkcji. Nazwę LEGO, pochodzącą od duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze), firma przyjęła w 1934 r. Zabawki z tworzywa sztucznego zaczęły być produkowane w 1947 r., a pierwszy rodzaj klocków, jakie znamy z dzieciństwa, pojawił się na rynku dwa lata później. Charakterystyczny sposób łączenia klocków LEGO został opatentowany 28 stycznia 1958 r. W latach 60. w ofercie firmy pojawiły się zestawy klocków LEGO umożliwiające budowę miast, domów oraz samochodów i zawierające figurki mieszkańców. Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty dla różnych grup wiekowych. Cechą charakterystyczną klocków LEGO pozostaje ich uniwersalność, która sprzyja rozwijaniu kreatywności i gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

 

***

Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć