Warszawa

Dobry Dinozaur

Galapagos Films przedstawia:

 


Opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie dinozaurów

na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!


Twórcy studia Disney•Pixar przedstawiają animację Dobry Dinozaur – piękną i wzruszającą historię dla całej rodziny w zapierającej dech w piersiach scenerii! Film zabierze widzów w pełną przygód i emocji podróż do świata dinozaurów, zamieszkujących Ziemię. Dobry dinozaur to przemawiająca do każdego opowieść o potędze przyjaźni i walce z własnymi słabościami, która bawi, wzrusza i zachwyca niezwykle dopracowaną animacją. Film na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

 

A co by było, gdyby miliony lat temu asteroida, która zmieniła bieg życia na Ziemi, nie trafiła w naszą planetę i ogromne dinozaury chodziłyby po niej do dziś? Młody apatozaur imieniem Arlo zaprzyjaźnia się z małym chłopcem, Bąblem. W trakcie podróży przez surową i tajemniczą krainę Arlo uczy się stawiać czoło swoim lękom i odkrywa, do czego tak naprawdę jest zdolny.

 

DOBRY DINOZAUR – WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ i DVD

 

Najnowszy film studia Disney•Pixar został wyreżyserowany przez Petera Sohna (Zaburzenie częściowe) na podstawie scenariusza Meg LeFauve (W głowie się nie mieści). Producentami wykonawczymi Dobrego dinozaura są John Lasseter, Lee Unkrich oraz Andrew Stanton. Muzykę do filmu skomponował zdobywca Oscara® Mychael Danna (Życie Pi) oraz nominowany do nagrody Emmy® Jeff Danna (Tyran).

 

W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli między innymi: Olaf Linde-Lubaszenko (tata), Katarzyna Żak (mama), Olaf Marchwicki (mały Arlo/Arlo), Artur Andrus (Wawrzyniec Osika) i Jerzy Kryszak (Gromowładek).

Głównym bohaterem filmu jest Arlo (Olaf Marchwicki), młody, wrażliwy apatozaur, któremu brakuje pewności siebie. Za wszelką cenę pragnie zdobyć szacunek ojca i zrobić wrażenie na swojej rodzinie, ale raz za razem ponosi klęskę. Strach przed światem i dziką naturą bardzo go ogranicza. Jego całkowite przeciwieństwo stanowi Bąbel, mały jaskiniowiec, który pewnego dnia pojawia się na drodze Arlo. Jest śmiały, odważny, uparty i pomysłowy. Spędził w dziczy całe życie i potrafi walczyć o swoje. Z czasem między tą dwójką rodzi się niezwykła przyjaźń.

 

PODRÓŻ DO DOROSŁOŚCI

Jak twierdzi reżyser Peter Sohn, Dobry dinozaur to tak naprawdę opowieść o dojrzewaniu. – Arlo boi się wszystkiego. Ale jego ojciec nieustannie zachęca go do podejmowania ryzyka, konfrontowania się z własnymi lękami i dokonania czegoś ważnego.

 

Kiedy Arlo zabłądzi i znajdzie się w kompletnej dziczy, będzie musiał zmierzyć się ze swoim strachem. Podróż przez surową krainę stanie się dla niego również podróżą przez własne emocje, podczas której młody dinozaur zda sobie sprawę z potencjału, jaki w nim drzemie. Na swej drodze Arlo napotka mnóstwo nietuzinkowych postaci, a każda z nich na swój sposób przyczyni się do jego ewolucji – świadomie lub nie. Jednak największy wpływ wywrze na niego przyjaźń z małym jaskiniowcem. Reżyser wyjaśnia: – Więź rodząca się między Arlo a Bąblem pozwala dinozaurowi przezwyciężyć strach i stawić czoło największej fobii: naturze.

 


POTĘGA NATURY
Podziw dla piękna i potęgi natury sprawił, że filmowcy uczynili z niej jedną z postaci filmu, a nie tylko tło dla przygód głównych bohaterów.

 

Czy dinozaur może się czegoś bać? Filmowcy zainspirowani scenerią północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych uznali, że w odpowiednim otoczeniu nawet tak ogromne zwierzęta mogłyby poczuć się niepewnie. – Natura pokona każdego, nawet potężnego dinozaura – mówi producentka filmu Denise Ream i wyjaśnia, że stworzone przez scenografów olśniewające krajobrazy odegrały ważną rolę w tej opowieści. Przyroda przedstawiona w filmie jest oszałamiająca, ale często też bezlitosna.

 

Reżyser Peter Sohn oraz zespół artystyczno-techniczny studia Pixar włożyli wiele wysiłku w uchwycenie magii przyrody, która przenika cały film. Podczas wizyt studyjnych na północnym zachodzie USA filmowcy zanurzyli się w krajobrazie, który miał się stać świadkiem wielkiej wyprawy małego dinozaura. Chcieli poczuć dzikość przyrody i zrozumieć, jak to jest zagubić się w takim świecie. Jak twierdzi Denise Ream: – Wręcz specjalnie chcieliśmy się zgubić, by poznać uczucie utraty kontroli nad tym, co się z nami dzieje.

 

 

I rzeczywiście udało im się to osiągnąć. Asystentka producenta Mary Alice Drumm ledwo uniknęła poważnych obrażeń podczas wyprawy konnej. Członkowie ekipy doświadczyli też gwałtownych zmian pogody, dzięki czemu przekonali się, że także ona musi odgrywać ważną rolę w wyprawie Arlo. Jak mówi kierownik artystyczny Harley Jessup – Dzika przyroda jest głównym antagonistą naszego bohatera. Czasem mu pomaga, ale kiedy indziej stawia przed nim nieoczekiwane wyzwania. Natomiast reżyser wspomina – W każdym zakątku tej części kraju napotykaliśmy dwoistość, były one piękne i groźne zarazem, jak na przykład osuwiska oglądane w promieniach zachodzącego słońca. Nie chcieliśmy wywołać wrażenia niedzielnej przechadzki po parku. Wszystko tu jest ogromne – nawet dla dinozaura.

 

DZIKA PRZYRODA… PROSTO Z KOMPUTERA
Filmowcy chcieli oddać na ekranie pełnię swoich doświadczeń, dlatego zwrócili się do specjalistów studia Pixar. Sanjay Bakshi, kierownik ds. technicznych studia Pixar, tak wyjaśnia cały proces: – Z bazy danych Amerykańskiej Służby Geologicznej pozyskaliśmy rzędne terenu Wyoming. Dane takie dostępne są dla całego terytorium Stanów Zjednoczonych, tworzy się je przede wszystkim na podstawie zdjęć lotniczych. Były one podstawą zbudowanego przez nas modelu. Zespół Bakshiego wykorzystał modelowanie proceduralne i zdjęcia satelitarne, aby wzbogacić dane terenowe o roślinność. – Komputer stworzył plan zdjęciowy obejmujący ogromne połacie terenu. Kazaliśmy mu wygenerować drzewa na wszystkich obszarach oznaczonych kolorem zielonym. Z kolei pola brązowe to ziemia, a niebieskie – woda. Dzięki temu Peter miał swobodę robienia ujęć w dowolnym kierunku, a świat widziany w filmie wydaje się ogromny i realistyczny.

W ten sposób uzyskano efekt głębi, który tradycyjnie osiągano ręcznie, tworząc imitacje scenografii, co jest czynnością czasochłonną i ograniczającą ruch kamery. Jessup dodaje: – Pierwszy i drugi plan były w całości opracowane ręcznie. W efekcie uzyskaliśmy całkowicie unikatowe modele krajobrazu, jednak osadzone w realiach geograficznych.

 

 

Sharon Calahan, reżyserka oświetlenia, z zamiłowania jest pejzażystką. Poświęciła wiele godzin na malowanie krajobrazów będących inspiracją dla świata przedstawionego w filmie. Do projektu wniosła doskonałe wyczucie przyrody i wyraźną koncepcję jej ożywienia na ekranie. Calahan wyjaśnia: – Naszym zadaniem jest emocjonalne wsparcie filmu. Nie chodzi tylko o oświetlenie. Chodzi o to, jakie uczucia pogoda, kolory i cała reszta wywołują u widza. Calahan uparła się, żeby chmury były renderowane  metodą wolumetryczną. Aby odwzorować ich wygląd należało dokładnie zbadać ich przepływ, co oznaczało poważną zmianę w wypracowanym przez Pixar podejściu do kreowania tego elementu scenografii. Na szczęście jej prośby zostały wysłuchane, dzięki czemu mogła oświetlić uprzednio odwzorowane chmury, osiągając przepiękny efekt, jakiego nie udało się dotąd uzyskać nawet w animacjach studia Pixar.


WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD - DODATKI
Dobry dinozaur, fascynująca opowieść o przyjaźni między dinozaurem a małym jaskiniowcem zadebiutował na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos!

    

 

Na płytach znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe:

WYDANIE BLU-RAY 3D™ i BLU-RAY™:

 • Animacja Sanjay i boska brygada
 • Kłamstwa na temat dinozaurów
 • Śmieciozaur
 • Twórcy o powstawaniu filmu
 • Animowany dinozaur
 • Śladami T-rexa
 • Sceny niewykorzystane
 • Komentarz twórców
 • Dinokąski
 • Zwiastuny
 • Zabawa w chowanego

WYDANIE DVD:

 • Animacja Sanjay i boska brygada
 • Komentarze twórców


UWAGA PROMOCJA!!!
PRZEYŻJ WYJĄTKOWY DZIEŃ Z RODZINĄ W JURAPARKU!

W każdym opakowaniu Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD Dobry dinozaur kupon na bezpłatne wejście dla 2 dzieci w wieku do 16 lat do w JuraParku Bałtów, Krasiejów lub Solec Kujawski.

 

 

Promocja trwa od 13 maja 2016 r. do 30 września 2016 r. lub do wyczerpania zapasów.


Regulamin promocji dostępny na www.galapagos.com.pl

 

***
Więcej informacji o premierach animacji na Blu-ray™ i DVD na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

Oglądaj nas
  Dołącz do nas
  Obserwuj nas

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć