Warszawa

My Little Pony: Przyjaźń to magia, część 11 i 12

Galapagos Films i Hasbro Studios przedstawiają:

 


MY LITTLE PONY: PRZYJAŹŃ TO MAGIA
CZĘŚĆ 11, 12

 

Opowieść o magii przyjaźni, oddaniu i niezwykłej więzi,
którą pokochały dziewczynki na całym świecie.
Zupełnie nowy sezon bestsellerowej serii na DVD już od 27 listopada!


Dołącz do magicznego świata kucyków Pony. Poznaj serię, która podbiła serca dziewczynek na całym świecie. Śledź losy kucyków, dziel z nimi wspaniałe przygody i staw czoła niebezpiecznej ciemnej stronie magii. Przyjaźń zwycięży! Pełne zabawy i akcji nowe odcinki „My Little Pony: Przyjaźń to magia” na DVD już od 27 listopada!

 

PRAWDZIWE RZYJACIÓŁKI


Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu kucyki Twilight Sparkle, Applejack, Rarity, Fluttershy, Rainbow Dash i Pinkie Pie, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody! Twilight Sparkle, spędza całe dnie na zgłębianiu magicznych tajników i czytaniu książek. Pewnego dnia wraz ze swoim asystentem Spikiem zostaje zaproszona przez swoją mentorkę i specjalistkę w dziedzinie magii - Księżniczkę Celestię - do miasteczka Ponyville, gdzie ma dowiedzieć się czegoś więcej o przyjaźni. Twilight Sparkle z radością przyjmuje zaproszenie i przybywa do miasteczka, gdzie  poznaje swoje przyszłe przyjaciółki: kucyki Applejack, Rarity, Fluttershy, Rainbow Dash i Pinkie Pie. Każdy z kucyków posiada inną osobowość oraz zdolności, które są kluczowymi elementami Klejnotów Harmonii. Nowe przyjaciółki dzielnie stawiają czoła różnym wyzwaniom, bo przyjaźń połączyła ich więzami nie do zerwania!

 

 

 

WYDANIE DVD MY LITTLE PONY: PRZYJAŹŃ TO MAGIA, CZĘŚĆ 11

 


KRYSZTAŁOWE KRÓLESTWO
W części 11 Twilight odbędzie niezwykłą podróż do Kryształowego Królestwa, Pinkie Pie użyje zupełnie nowego zaklęcia, a do Ponyville zawita ciekawy gość…


Kryształowe królestwo – część część I: Księżniczka Celestia wzywa pilnie Twilight. Wysyła ją do Kryształowego Królestwa, gdzie Twilight wraz z przyjaciółkami dołączą do Księżniczki Cadence i Shining Armora. Wspólnie mają uratować prastare królestwo przed atakiem podstępnego Króla Sombra.


Kryształowe królestwo – część II: Kucyki z Ponnyville organizują jarmark, by odnowiç ducha jedności wśród kryształowych kucyków i zasilić nim kryształowe serce. Jednak najpierw Twilight musi je odszukać...


Wszędzie Pinkie Pie: Pinkie Pie pragnie bawić się z każdą ze swoich przyjaciółek... w tym samym czasie. Żeby to zrobić, musi się rozdwoić, a nawet roztroić! Przypomina sobie słowa kołysanki śpiewanej przez babcię, opowiadające o Legendzie Lustrzanego Stawu...


Zgniłe jabłko: Kucyki z farmy Sweet Apple oczekują gościa. W odwiedziny przyjeżdża kuzynka z Manehattanu, Babs. Kucyki ze Znaczkowej Ligi przyszykowały dla niej serdeczne powitanie, jednak Babs pokazuje swoje złośliwe oblicze...


Pojedynek na czary: Do Ponyville ponownie przybywa Trixie. Tym razem posiada Amulet Alikorna, który daje jej ogromną moc. Wyzywa Twilight na pojedynek na czary. Ta, która go przegra, bedzie musiała na zawsze opuścić Ponyville...

 

WYDANIE DVD MY LITTLE PONY: PRZYJAŹŃ TO MAGIA, CZĘŚĆ 12

 


BEZSENNOŚĆ W PONYVILLE
W części 12 kucyki ze Znaczkowej Ligi wybiorą się na emocjonujący biwak, Rainbow Dash rozpocznie szkolenie swoich umiejętności latania w Akademii Wonderbolts, a Spike okaże się wyjątkowym łakomczuchem!

 

Bezsenność w Ponyville: Kucyki ze Znaczkowej Ligi wybierają się na biwak w towarzystwie Rarity, Applejack i Rainbow Dash. Scootaloo za wszelką cenę chce zaimponować Rainbow Dash, jednak po strasznych opowieściach przy ognisku trudno jej zachować zimną krew.

 

Akademia Wonderbolts: Rainbow Dash dostaje się do Akademii Wonderbolts. Wyrusza, aby w towarzystwie innych pegazów szkolić swoje umiejętności latania. Jednak rywalizacja z Lightning Dust to dla niej wielki sprawdzian...

 

Tylko dla pomocników: Przysmakiem Spike’a są... klejnoty! Jest jednak tak łakomy, że znikają one w jego brzuchu, zanim zdążą trafić do ciasta. Aby zdobyć kolejne, Spike podejmuje się opieki nad pupilami kucyków...

 

Zjazd rodziny Apple: Babcia Smith organizuje kolejny zjazd rodzinny. Tym razem swoją obecność zapowiedziały wszystkie kucyki z rodziny. Zaszczyt zorganizowania imprezy przypada energicznej Applejack. Jednak nie wszystko idzie po jej myśli...

 

 

 

BOHATEROWIE


Serial koncentruje się na przygodach i codziennym życiu jednorożca Twilight Sparkle, jej młodego asystenta, smoka imieniem Spike i kucyków. Pomimo wszelkich różnic, pozostają najlepszymi przyjaciółmi, stawiając czoła licznym wyzwaniom, dzieląc swoje radości i smutki.


Każdy odcinek zawiera ważną lekcję na temat przyjaźni.

 

Twilight Sparkle – najnowsza mieszkanka Ponyville. Wychowywała się we dworze księżniczki Celestii, otoczona przez sztukę i magię. Nauka o przyjaźni stała się niemal jej obsesją - wszystko, czego się o niej uczy, raportuje listownie księżniczce. W Ponyville zyskała autorytet i uznanie jako niezawodna pomoc we wszelkiego rodzaju trudnościach. Kucyki bardzo doceniają jej inteligencję i dworskie wychowanie. Jest urodzonym liderem i doskonale przewodzi pozostałym kucykom, wykorzystując ich talenty w najlepszy sposób dla dobra całej misji. Często czyta do późna.


Spike – Przybył z Canterlot wraz z Twilight Sparkle. Jest bardzo pracowity i lojalny, dokłada wszelkich starań, by wspierać ją w misji zleconej przez Księżniczkę, z którą zresztą łączy go magiczna więź. Spisuje raporty Twilight, by potem spalić je za pomocą swojego smoczego oddechu. Błyszczący żar unosząc się w powietrzu, dociera do kominka Księżniczki, w którym ponownie składa się w całość, by mogła ona przeczytać wiadomość.


Rainbow Dash – jej największą pasją jest zdecydowanie latanie – i to z jak największą prędkością! Każdemu, kto miał okazję widzieć jej lot, z wrażenia opada szczęka. Jest szybka, zwinna i bardzo pewna siebie. Gdy była młodsza, podczas jednego z wyścigów pobiła rekord powietrznej prędkości i wówczas właśnie otrzymała swój charakterystyczny tęczowy strumień odrzutowy – coś, czego żaden pegaz przed nią nie posiadał. Rainbow żyje dla przygód i podróży, jest odważna i zawsze pierwsza na ochotnika. Jednocześnie ma też niestety tendencję do wpadania w tarapaty, ale wszystkie kucyki i tak cenią ją najbardziej za odwagę i dzielność.


Rarity – to prawdopodobnie najpiękniejszy jednorożec, jakiego kiedykolwiek widzieliście – i bardzo się stara, by tak właśnie było! Nie sposób nie zwrócić na nią uwagi, gdy bryka po ulicach w swym lśniącym, białym płaszczu, zarzucając purpurowymi lokami. Zwraca uwagę na szczegóły i jest bardzo twórcza. Jej projekty są zachwycające – można je nabyć w butiku w Ponyville. Ale jej największym marzeniem jest zaprojektować coś dla samej Księżniczki! Rarity zależy jednak nie tylko na własnym pięknie – ona chce, by wszyscy dokoła również byli piękni. Dostrzega ogromny potencjał w swoich przyjaciołach i ciągle próbuje ich namówić na metamorfozę. Bardzo chciałaby również podnieść standardy kulturalne w samym Ponyville. Bywa nieco kapryśna i strachliwa, co spotyka się z brakiem zrozumienia u innych kucyków, ale ma złote serce.


Fluttershy – można powiedzieć, że jest przeznaczona do tego, by być księżniczką. Jest delikatna i pełna wdzięku. Gdziekolwiek się uda, smuga motyli snuje się za nią niczym cień. Gdy nikogo nie ma w pobliżu, śpiewa swym pięknym głosem, który przyciąga jej małych leśnych przyjaciół. Jest naturalną pięknością, ale jest bardzo skromna i… nieśmiała. To prawdziwa dyplomatka – szczera i czarująca – choć brak jej pewności siebie. Zrobiłaby jednak niemal wszystko, by pomóc jakiemukolwiek kucykowi w potrzebie. Jej wewnętrzna siła ujawnia się jedynie w sytuacjach zagrożenia, gdy ktoś wpada w tarapaty.Choć jest pegazem i umie latać, cierpi na lęk wysokości. Ma mnóstwo lęków do pokonania, ale pewnego dnia jej siła charakteru i ogromne serce pomogą jej się z nimi uporać.


Pinkie Pie – to chodzący wulkan energii. Hiperaktywny, roześmiany i niezwykle dziewczęcy kucyk radośnie brykający po ulicach Ponyville. To lekkoduch podążający za swymi kaprysami, fantazją i sercem. Naiwna i głupiutka istota, która dostarcza wszystkim rozrywki. Jej największym pragnieniem jest zabawianie i uszczęśliwianie przyjaciół, dlatego zawsze znajdzie powód, by wyprawić przyjęcie. Dla niej każdy dzień jest powodem do świętowania. Oczywiście uwielbia słodycze. Zawsze gotowa, by się przywitać i rozpocząć rozmowę – a mówi szalenie szybko! Jej pogoda ducha sprawia, że nie dostrzega negatywnych stron żadnej sytuacji. Wieczna optymistka, której nie można nie lubić.


Applejack – kucyk  mieszkający wraz z rodziną na farmie na obrzeżach Ponyville. Jest znana jako najbardziej przyziemny, zaradny i niezawodny kucyk na Ziemi. Nie boi się ubrudzić sobie kopytek. Jest niezwykle uczciwa i prawdomówna, ale jej życiowy pragmatyzm sprawia, że brakuje jej wrażliwości względem uczuć innych – choć nigdy nie byłaby zdolna do tego, by celowo kogokolwiek zranić. Nie jest jednak żadnym prostakiem! Jej życie nie sprowadza się jedynie do hodowli jabłek. Jedną z największych pasji Applejack jest rodeo! Ma nawet specjalną zagrodę, w której spędza niemal cały swój wolny czas.
Księżniczka Celestia – władczyni Equestrii, gdzie często się o niej mówi, ale rzadko widuje. Jest okazałym kucykiem, przypominającym nawet bardziej konika – posiada zarówno róg jednorożca jak i skrzydła pegaza. Jest niezwykle magiczna, a niektórzy twierdzą, że ma ponad tysiąc lat.

Osobiście odpowiada za wschód i Zachów słońca oraz księżyca.


Księżniczka Luna – młodsza siostra Księżniczki Celestii. Żyjąc w cieniu starszej siostry, owładnięta uczuciem zazdrości, stała się czarnym charakterem, księżycową zjawą. Na szczęście, dzięki pomocy Twilight Sparkle i kucyków oraz dzięki mocy Klejnotów Haromonii, jej serce zostało przemienione. Pojednała się z siostrą i powróciła z księżycowego wygnania do życia w Equestrii. Choć ma czyste intencje i bardzo się stara, proces przemiany i adaptacji do nowych warunków w królestwie nie jest dla niej łatwy. Stara się jednak odkrywać i pielęgnować dar, jakim jest przyjaźń.

 

O MARCE
Marka My Little Pony powstała w 1983 roku – do 2013 roku na świecie sprzedano ponad 100 milionów koników Pony! Ocenia się, że globalna świadomość marki wynosi 86% wśród rodziców dziewczynek 3+.  Globalny merchandising oparty na marce obejmuje produkty spożywcze, odzież, akcesoria, elektronikę oraz rynek wydawniczy.


Serial My Little Pony: Przyjaźń to magia (obecnie już sezon 3-ci)  jest emitowany w ponad 170 krajach na świecie.  Fani oglądają serial na wielu platformach min. takich  jak  TV, iTunes, Google Play, Netflix, LeapFrog Connect, Kidoodle, YouTube, and MyLittlePony.com.


Serwis MyLittlePony.com należy do  najpopularniejszych w internecie witryn  Grupy Hasbro.

 

O SERII


Lauren Faust znana animatorka i producent wykonawczy (Atomówki) została wybrana przez Hasbro, właściciela i producenta serii zabawek My Little Pony na producenta nowego serialu My Little Pony. Lauren Faust wprowadziła wiele zmian w dotychczasowym wizerunku serii, zaczynając od pogłębienia osobowości bohaterów oraz koncentracji na problemach jakie pojawiają w kontaktach między przyjaciółmi. Po zakończeniu serii pierwszej rolę producenta przejął Jayson Thiessen (główny reżyser), pod którego kierownictwem serial My Little Pony umocnił swoją pozycję na arenie bajek dla najmłodszych, a przede wszystkim trafił do serc dziewczynek na całym świecie.

 

Hasbro –  druga co do wielkości firma na świecie produkująca zabawki dla dzieci,  producent takich zabawek jak: My Little Pony, Littlest Pet Shop, Action Man, Pokemon, Transformers. Hasbro jest także liderem na rynku gier planszowych, ich najbardziej znane przeboje to gry Monopoly i Ryzyko, które biją rekordy popularności na całym świecie.

 

***

Więcej informacji o premierach DVD, Blu-ray na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć