Warszawa

STAR WARS: Rebelianci

STAR WARS: Rebelianci

Galapagos Films przedstawia:

 

STAR WARS: REBELIANCI

Kompletny pierwszy sezon najnowszej produkcji Lucasfilm Animation rozgrywającej się w uniwersum Star Wars
na DVD od 8 września!

 

„Star Wars: Rebelianci” to najnowsza produkcja studia Lucasfilm Animation osadzona w uniwersum Star Wars, znanym z sześciu filmów kinowych, dziesiątek powieści i setek komiksów. Raz jeszcze wyrusz w niesamowitą podróż do odległej Galaktyki wykreowanej przez George'a Lucasa i przeżyj epickie, wybuchowe przygody z nowymi, niezwykłymi bohaterami. Poznaj załogę Ducha, odkryj tajniki szkolenia Jedi i rozpocznij walkę z siłami Imperium! Kolejna animowana odsłona uwielbianej przez miliony widzów sagi zadebiutuje na DVD nakładem Galapagos Films już 8 września.

 

 

W Galaktyce nastały mroczne czasy. Pozostali przy życiu rycerze Jedi usuwają się w cień i walczą o przetrwanie. Potężne Imperium zagarnia kolejne światy, wprowadzając na nich rządy żelaznej ręki, a sroga okupacja rujnuje życie bezbronnych mieszkańców. Wydaje się, że umarła wszelka nadzieja na pokonanie ciemnej strony Mocy. Tymczasem niezwykli członkowie załogi statku kosmicznego Duch jako jedni z nielicznych stawiają opór siłom Imperium. Grupa rebeliantów – Ezra, Hera, Kanan, Sabine, Zeb i Chopper – podejmie walkę przeciwko potężnemu agresorowi, aby przywrócić pokój oraz wolność w Galaktyce. Dzielni śmiałkowie wzniecą iskrę buntu, której nie da się już ugasić...

 

„STAR WARS: REBELIANCI”, SEZON 1 – WYDANIE DVD

Już 8 września na rynku ukaże się trzypłytowe wydanie DVD zawierające kompletny pierwszy sezon serialu „Star Wars: Rebelianci”. Edycja zostanie również wzbogacona o atrakcyjne materiały dodatkowe:

 

 

 • Zwiad Rebeliantów – za kulisami odcinków: Iskra rebelii, Droidy w opałach, Lot myśliwcem, Powrót dawnych mistrzów, W szeregach wroga, Co kryje mrok, Dzień imperium, Siły wsparcia, Droga Jedi, Ryzykowna gra, Wizja nadziei, Wezwanie, Odsiecz, Galaktyka w ogniu.

 

Pierwszy sezon najnowszej produkcji Lucasfilm Animation rozgrywającej się w uniwersum Star Wars to doskonały dodatek do domowej kolekcji płyt dla wszystkich fanów kultowej sagi!

 

O SERIALU
„Star Wars: Rebelianci” to wybuchowa, pełna humoru i nowych, ekscytujących przygód kontynuacja kultowej sagi Star Wars. Akcja amerykańskiego serialu animowanego wyprodukowanego przez Lucasfilm i Lucasfilm Animation została osadzona w czasach pomiędzy III i IV epizodem filmowej sagi, w okresie, kiedy Imperium przejmuje kontrolę nad Galaktyką i rozpoczyna polowanie na ostatnich żyjących rycerzy Jedi. 

 

Widzowie odkryją historię początków rebelii i poznają losy nowych bohaterów – barwnej garstki buntowników tworzących załogę statku kosmicznego Duch – którzy dzielnie będą stawiać czoła serialowym czarnym charakterom. Bohaterów czekają ekscytujące misje, niebezpieczne starcia i wielkie wyzwania, a losy załogi skrzyżują się z losami postaci doskonale znanych fanom kinowej sagi Star Wars, takich jak mistrz Yoda, Lando Carlissian czy Wielki Moff Tarkin. Zagorzali miłośnicy sagi mogą liczyć na wiele ukrytych „smaczków” i aluzji do poprzednich produkcji.

 

Koncepcja „Star Wars: Rebelianci” powstała kilka lat wcześniej, kiedy twórca serialu, Dave Filoni, pracował nad serią „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów”. To właśnie wtedy wpadł na pomysł przedstawienia historii ekipy rebeliantów żyjącej wspólnie na jednym statku. Z kolei animacyjną inspiracją dla nowego serialu był film Disneya „Zaplątani”.

 

Za muzykę odpowiedzialny jest Kevin Kiner, który wcześniej pracował właśnie przy „Wojnach Klonów”. Na potrzeby nowego serialu przygotował tło dźwiękowe bardziej zbliżone do filmu „Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja”. Podążanie krokami Johna Williamsa i przełożenie jego utworów na język nowej produkcji było dla kompozytora niezwykle ekscytującym wyzwaniem.

 

W Polsce serial zadebiutował 4 października 2014 roku na kanale Disney XD. Jego premierę poprzedziła emisja specjalnego pełnometrażowego odcinka pilotowego „Star Wars: Iskra rebelii”, który wprowadził widzów w świat rozpoczynającej się nowej serii.

 

W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli m.in.: Maciej Musiał (Ezra Bridger), Piotr Grabowski (Kanan Jarrus), Zbigniew Dziduch (Zeb Orrelios), Ewa Prus (Sabine Wren), Monika Węgiel (Hera Syndulla), Krzysztof Banaszyk (Agent Kallus) i Andrzej Mastalerz (jako Inkwizytor). Narrację poprowadził Adam Bauman.

 

GALERIA BOHATERÓW

 

EZRA BRIDGES Z LATHAL – czternastoletni cwaniaczek, który nie ufa nikomu i wie, że może liczyć tylko na siebie. Aby przetrwać pod rządami Imperium, musi wykazywać się wielkim sprytem. Jest dzieckiem ulicy i złodziejaszkiem. Fascynują go nowe technologie – uwielbia rozkładać wszystko na części  i zgłębiać elektroniczne systemy. Do przeżycia instynktownie używa Mocy, ale nie wie, skąd się biorą jego nietypowe umiejętności. Nie interesuje go również walka o wolność Galaktyki. Dopiero spotkanie z Kananem – rycerzem Jedi i jednym z członków załogi statku Duch – uświadomi mu, kim jest naprawdę i wpłynie na jego postawę.

 

KANAN JARRUS Z COURUSCANT – ocalały rycerz Jedi, tajemniczy i nieco sarkastyczny. Ukrywa się przed siłami Imperium i w obawie przed ujawnieniem swojej tożsamości zaprzestaje używania miecza świetlnego. Jego fryzura wciąż świadczy o przynależności do Zakonu Jedi, ale bohater nosi bardziej współczesny strój. Jak wyjaśnia Dave Filoni – Lubię nazywać Kanana Kowbojem Jedi. W „Star Wars: Rebelianci” zaprzestał bycia Jedi. (...) musiał odłożyć na bok swój świetlny miecz i  zastąpić go inną bronią. Ezra i Kanan potrzebują siebie nawzajem. Ezra nigdy nie zostanie Jedi bez Kanana, a Kanan nigdy nie powróci do bycia Jedi bez Ezry.

 

HERA SYNDULLA Z RYLOTH – utalentowana pilotka myśliwca, ciepła, opiekuńcza i zdeterminowana. Ma silną osobowość, potrafi zapanować nad grupą i rozwiązywać konflikty, dlatego to właśnie ona jest dowódczynią statku. Nosi mundur pilota, a na głowie zamiast włosów ma dwa ogony. Tak jak każdy członek załogi Ducha ma swoje powody do buntu przeciw Imperium.

 

SABINE WREN Z MANDALORE – to wyjątkowa postać w uniwersum Star Wars. Brawurowa nastolatka świetnie zna się na broni i sztukach walki, a do tego jest ekspertką od materiałów wybuchowych. Reżyser Dave Filoni wyjaśnia: – Chciałem w tej serii stworzyć wiele ciekawych postaci kobiecych, dlatego właśnie powstała Sabine. Sabine jest Mandalorianką, tak jak Boba Fett, dlatego doskonale posługuje się bronią i ładunkami wybuchowymi. Poza tym uwielbia graffiti. Imperium zawsze wie, kto stoi za atakami, bo Sabine nie omieszka podpisać się pod każdym dziełem zniszczenia!

 

GARAZEB „ZEB” ORRELIOS Z LASAN – to największy twardziel z całej załogi statku. Wygląda groźnie i obco, ale jest świetnie wyszkolonym i wykształconym strażnikiem honoru. Ulubioną rozrywką tego niezwykle zwinnego wojownika są starcia ze Szturmowcami. Zeb niechętnie nawiązuje relacje z nowym członkiem załogi, Ezrą, natomiast droida Choppera wprost nie znosi. Zeb jest nowym gatunkiem kosmity w uniwersum Star Wars. Powstał na bazie prototypu Chewbacki pozbawionego futra.

 

C1-10P (CHOPPER) – to leniwy, zrzędliwy i trochę dziwaczny astromechaniczny droid, ale jednocześnie niezbędny członek załogi statku kosmicznego rebeliantów, dbający o utrzymanie maszyny w dobrym stanie. W Star Wars droidy zawsze chętnie pomagały ludziom, czasami nawet poświęcając za nich życie. Jak przystało na rebelianta, Chopper buntuje się przeciw takiemu status quo.
– [Chopper] jest zlepkiem wielu różnych droidów, ponieważ rebelianci z braku funduszy na nowe urządzenia zmuszeni byli do kombinowania – mówi Filoni. – Uwielbia robić wszystko po swojemu, niekoniecznie tak, jak chciałaby grupa, ale za to jest niesamowicie obowiązkowy i lojalny. Jeśli R2-D2 byłby psem, Chopper zdecydowanie byłby kotem.
Konstrukcja Choppera nawiązuje do wczesnych projektów R2-D2 autorstwa Ralpha McQuarriego, co widać szczególnie w ruchomych ramionach, umieszczonych przy samej głowie maszyny. Ponieważ akcja serialu „Star Wars: Rebelianci” rozgrywa się zaledwie kilka lat przed „Nową Nadzieją”, Chopper przypomina droidy z klasycznej trylogii.

 

INKWIZYTOR – nie jest Sithem, chociaż posiada czerwony miecz świetlny i składnia się ku ciemnej stronie Mocy. To podwładny Dartha Vadera, który ma za zadanie namierzyć i zlikwidować wszystkich pozostałych przy życiu rycerzy Jedi oraz wszelkie osoby władające Mocą. Jest zaznajomiony z wieloma technikami Jedi i wykorzystuje tę wiedzę przeciwko Kananowi.

 

AGENT KALLUS – jest bezwzględnym i mściwym agentem Imperialnego Biura Bezpieczeństwa. Ambitny łowca Jedi i dowódca Szturmowców stanowi ucieleśnienie imperialnej tyranii i bezlitośnie likwiduje grupy rebeliantów. Jest znakomicie wyszkolonym wojownikiem – umiejętnościami dorównuje Zebowi.

 

W ramach serii Star Wars w ofercie Galapagos w 2015 r. ukażą się:

 • • LEGO Star Wars: Nowe kroniki Yody część 1, DVD
 • • LEGO Star Wars: Nowe kroniki Yody część 2, DVD
 • • LEGO Star Wars: Opowieści droidów, część 1, DVD

 

STAR WARS - HISTORIA FENOMENU
Star Wars to jedna z najgorętszych marek filmowych na świecie. Zapoczątkowana w 1977 roku kultowym filmem George’a Lucasa dziś jest popkulturowym fenomenem elektryzującym miliony fanów na całym świecie i przynoszącym krociowe zyski (same tylko produkcje kinowe z serii Star Wars zarobiły na całym świecie ponad 4,3 miliarda dolarów).

 

Jednak Star Wars to nie tylko filmy. Cykl obejmuje również liczne książki, seriale telewizyjne, komiksy i gry wideo, które składają się na wyjątkowe, a jednocześnie powszechnie rozpoznawalne uniwersum, w którym koegzystują obok siebie mieszkańcy różnych światów, nikogo nie dziwią miecze świetlne i inteligentne roboty, a przenikająca wszechświat siła zwana „mocą” pozwala na dokonywanie czynów porównywalnych z magią.

 

Film „Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja” – pierwsza odsłona cyklu, od której wszystko się zaczęło, wszedł na ekrany kin 25 maja 1977 roku. Zrealizowany za zaledwie 11,5 mln dolarów obrazów podbił serca widzów oraz krytyków i stał się jedną z najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów. Nic więc dziwnego. że szybko rozpoczęto prace nad jego kontynuacją.

 

21 maja 1980 roku swoją premierę miało „Imperium kontratakuje” – zdaniem fanów najlepszy film zrealizowany pod marką „Gwiezdne Wojny”, a trzy lata później świat zachwycił się „Powrotem Jedi” – ostatnią odsłoną „oryginalnej trylogii”.

 

W ciągu kolejnych kilkunastu lat uniwersum dynamicznie się rozwijało, jednak głównie za sprawą powieści, komiksów i gier wideo – filmów powstawało niewiele. W 1985 roku zrealizowano co prawda „Ewoks: The Battle for Endor”, produkcję telewizyjną z sympatycznymi „pluszakami” z „Powrotu Jedi”, jednak fani przyjęli ją z pobłażaniem. Na kolejną pełnoprawną odsłonę ulubionego cyklu miłośnicy Star Wars musieli poczekać aż do 1999 roku.

 

„Mroczne widmo”, którego premiera odbyła się 19 maja 1999 roku, rozpoczęło „nową trylogię” opowiadającą o Anakinie Skywalkerze i wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że z obiecującego rycerza Jedi stał się siejącym grozę lordem Vaderem. W kolejnych latach swoje premiery miały „Atak klonów” (2002) oraz „Zemsta Sithów” (2005).

 

W latach 2003-2005 realizowano animowany serial „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów”, którego autorem był Genndy Tartakovsky odpowiedzialny m.in. za kultowe „Laboratorium Dextera”. Wyemitowane oryginalnie na antenie Cartoon Network trzy sezony serialu były pierwszą produkcją poświęconą tematyce wojen klonów – jednego z kluczowych wydarzeń w historii Galaktyki.

 

W 2008 roku na ekrany kin trafił pełnometrażowy film animowany „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” zrealizowany całkowicie w technice trójwymiarowej animacji komputerowej. Obraz ten był jednocześnie odcinkiem pilotażowym nowego serialu animowanego pod tym samym tytułem, również zrealizowanego w technologii 3D.

 

CZY WIESZ, ŻE...

 • Przy realizacji pierwszego filmu z serii Star Wars George Lucas czerpał inspirację z klasycznego obrazu Akiry Kurosawy „Ukryta forteca”.
 • Postać Hana Solo jest wzorowana na przyjacielu George’a Lucasa, słynnym reżyserze Francisie Fordzie Coppoli.
 • Kandydatami do roli Hana Solo byli Kurt Russell, Nick Nolte, Christopher Walken, Jack Nicholson, Al Pacino, Steve Martin, Chevy Chase i Bill Murray.
 • Darth Vader zajął trzecie miejsce w ułożonym przez Amerykański Instytut Filmowy rankingu „najczarniejszych filmowych charakterów”.
 • Jednym z kandydatów na stanowisko reżysera „Powrotu Jedi” był David Cronenberg, kontrowersyjny kanadyjski filmowiec, autor tak głośnych produkcji jak „Mucha” czy „Historia przemocy”.
 • Kenneth Branagh był jednym z kandydatów do roli Obi-Wana Kenobiego w „nowej” trylogii „Gwiezdne Wojny”. Ostatecznie rolę tę otrzymał Ewan McGregor.
 • O rolę Anakina Skywalkera w filmach „Atak klonów” i „Zemsta Sithów” ubiegali się Ryan Phillippe, Paul Walker i Colin Hanks.
 • Produkcja „Ataku klonów” pochłonęła 120 milionów dolarów, czyniąc go najdroższym filmem z serii.

 


Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć