W domu z dzieckiem » Czasopisma » Mały Promyczek

Mały Promyczek
2/2019
cena: 5.00 PLN

Mały Promyczek

Mały Promyczek, to zupełnie nowy miesięcznik dla najmłodszych dzieci. Każdy numer to porcja łamigłówek i zadań dostosowanych do wieku 3-6 lat oraz materiały do prac techniczno-plastycznych nawiązujące do bieżących wydarzeń z kalendarza. Ważną rubrykę stanowi ?Słowo do rodziców? przygotowywane przez panią Beatę Majewską, nauczycielkę pedagogiki M. Montessori. Mały Promyczek to pierwszy, niosący wartości chrześcijańskie miesięcznik dla dzieci, który, mamy nadzieję, będzie rozwijał wrażliwość dziecka na dobro i drugiego człowieka.
Zawartość numeru 2/2019:
I już luty! A co przeczytacie w Małym Promyczku?

Uważamy, że warto rozmawiać z dziećmi o dawaniu prezentów. A jaki prezent może ofiarować małe dziecko Bogu? Przeczytacie w "Modlitwach dzieci".
Pozostając w temacie ofiarowania, przeczytajcie również dzieciom historię z Pisma świętego o wdowie. Ciekawe, czy na szczegółowej ilustracji odnajdziecie wszystkie dzbany?

Natomiast w Krainie Czerwonego Serduszka, nasz mały bohater- Stefanek wyrusza na poszukiwanie uczuć. Gdzie mieszkają uczucia? I co tam robią? To dowiecie się z kolejnej bajki.

Czy wasze dzieci również marzą o swoim zwierzątku? W dziale "Świat wokół mnie" poruszamy temat zwierząt i opieki nad nimi. Zachęcamy również do kreatywnego spędzenia popołudnia w domu z dzieckiem. Ugotujcie pyszny, zdrowy kisiel marchewkowo-pomarańczowy, a potem zróbcie papierowego węża. Dobra zabawa i dobry humor gwarantowany.

Natomiast w edukacji języka angielskiego warto skorzystać z propozycji karcianej gry. Podczas zabawy dzieci szybciej przyswajają wiadomości. A więc - sportowy Piotruś?

Czy wiecie, że 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego? Warto porozmawiać z dzieckiem o tym, jak należy się zachować kiedy ktoś wokół nas choruje. Jaki będzie wybór twojego dziecka? Sprawdźcie na ostatniej stronie, w dziale "Wyobraź sobie".

Życzymy, aby podczas lektury naszego pisma wasze relacje rodzinne się pogłębiały, a poruszane przez nas tematy były inspiracją do ważnych rozmów z dzieckiem.
Do kupienia tutaj
Zobacz inne numery
5/20194/2019 1/2019
12/201811/20187-8/2017
6/201710/20185/2017
3/20172/20171/2017
12/2016
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  

Nowinki

Wakacyjne wydanie e-magazynu Kakadu już dostępne!

Wakacyjne wydanie e-magazynu Kakadu już dostępne!

Kolejne – tym razem wakacyjne – wydanie E-magazynu Kakadu jest już dostępne.  
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie...  

Singiel na Czasie

10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019