Ruszają eliminacje do III edycji konkursu „Edukacja Ekologiczna jest sztuką” organizowanego przez warszawski Teatr Bohema House. Jak co roku można zgłaszać swoje prace w czterech kategoriach. Pula nagród to 40 tysięcy złotych.
Teatr Ekologiczny Bohema House po raz trzeci organizuje konkurs dla wszystkich osób zainteresowanych ochroną środowiska, ekologią, wrażliwych na segregację i potrzebę recyklingu deficytowych surowców naturalnych, a jednocześnie uzdolnionych wokalnie, tanecznie, ruchowo lub zainteresowanych sztuką użytkową. Projekty i nagrania można przesyłać do 30 kwietnia 2024, w 4 różnych kategoriach: aktywność sportowa lub taniec, slow fashion, piosenka o ekologii oraz show.
- Zachęcamy wszystkich wrażliwych na sztukę i ochronę środowiska do udziału w konkursie. Edukacja ekologiczna jest bardzo ważna. Każda osoba, bez względu na wiek powinna się włączyć z rozpowszechnianie dobrych praktyk. Dlatego też zapraszamy chętnych do udziału w trzeciej edycji „Edukacja Ekologiczna jest sztuką” - mówi dr Katarzyna Michniewska, pomysłodawczyni i założycielka Teatru Ekologicznego Bohema House – należy pamiętać, że we wszystkich kategoriach będziemy oceniać nie tylko aspekt wizualny
i artystyczny, ale każda prezentacja musi zawierać elementy ekologiczne. Zachęcamy do zgłaszania projektów w kategoriach: pokaz mody z upcyclingu, piosenka
o ekologii, show o tematyce walki z kryzysem ekologicznym oraz aktywność sportowa lub taniec promujące ekologię – dodaje dr Michniewska.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap I to przesłanie wideo lub zdjęć projektów do Teatru Bohema House. Etap II odbędzie się na scenie teatralnej. Finał 15 czerwca 2024 będzie oceniać Komisja Konkursowa w składzie: Jolanta Banak, Małgorzata Imielska, Elżbieta Jeznach oraz Anna Orlińska.
- Jak co roku, liczymy, że i w tym, otrzymamy mnóstwo ciekawych, inspirujących i zaskakujących projektów - mówi Hanna Krzyżyńska, Kierownik zespołu ds. Publicznych Kampanii Edukacyjnych – czekamy na solistów, zespoły muzyczne, chóry, uzdolnione projektantki i projektantów, wrażliwych tancerzy i akrobatów. Naszym celem jest edukacja ekologiczna poprzez sztukę, wyzwalanie emocji, zaciekawienie oraz refleksję – dodaje Krzyżyńska.
Konkurs „Edukacja ekologiczna jest sztuką” jest organizowany przez Teatr Bohema House w ramach publicznych kampanii edukacyjnych. Regulamin oraz wszelkie informacje dotyczące konkursu można zaleźć na stronie www.bohemadance.pl.
Kapituła Konkursu:
Jolanta Banak - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna jak i pedagog. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, oraz Podyplomowego Studium Wymowy Akademii Teatralnej w Warszawie. Nauczycielka dykcji oraz fonetyki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina oraz konsultantka z zakresu techniki i wyrazistości mowy. Znana z licznych ról w filmach fabularnych oraz serialach telewizyjnych.
Małgorzata Imielska - reżyserka i scenarzystka, wykładowczyni gramatyki języka filmowego. Jej twórczość porusza tematykę II wojny światowej. Specjalizuje się w reżyserii dokumentów, spektakli a nawet słuchowisk. Znana z filmów „Wszystko dla mojej matki”, „Bachor”, „Klocki z kryminałów”.
Elżbieta Jeznach - dziennikarka, redaktorka naczelna i właścicielka pisma „Buisnesswoman&life”, organizatorka gal i kongresów promujących przedsiębiorczość. Prywatnie miłośniczka sztuki, architektury i psychologicznej literatury.
Anna Orlińska – znana i ceniona malarka współczesna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kostiumografka licznych polskich filmów i seriali fabularnych („Wielka woda”; ”Rojst”). Zdobywczyni Orła w kategorii najlepsze kostiumy. Od lat prowadzi wraz z mężem galerię i pracownię.