Wrocław

Międzynarodowy Dzień Teatru w Operze Wrocławskiej
Wrocław Wstęp wolny

Międzynarodowy Dzień Teatru w Operze Wrocławskiej

od 26 marca do 27 marca 2017
Wpis archiwalny

Od 1961 roku 27 marca świętowany jest jako Międzynarodowy Dzień Teatru. Na całym świecie odbywają się tego dnia wydarzenia związane z kultywowaniem wiedzy o teatrze, promocją twórczości artystycznej i aktywności miłośników tej sztuki. W tym roku Opera Wrocławska włącza się aktywnie w obchody tego święta, proponując szereg różnorodnych działań. Ponieważ święta to prezenty, tak więc wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru w Operze Wrocławskiej są dla uczestników bezpłatne.


Już 26 marca, w przeddzień MDT, w niedzielne południe zapraszamy na wiosenną wyprzedaż kostiumów i rekwizytów ze spektakli Opery Wrocławskiej. W cenach mieszczących się w zasięgu możliwości każdej kieszeni zaoferujemy stroje w najróżniejszych stylach i fasonach. Na terenie parkingu przy gmachu Opery od strony fosy będzie można nabyć kostiumy pochodzące m.in. ze spektakli Kobieta bez cienia, Romeo i Julia, Kopciuszek, Parsifal, Samson i Dalila, Trubadur oraz megawidowska 2016 – Hiszpańska noc z Carmen – Zarzuela Show. Łącznie do nabycia będzie kilkadziesiąt sztuk kostiumów, nakryć głowy i butów. Wyprzedaż pod hasłem Perły i pióra: wyprzedaż garażowa w Operze Wrocławskiej potrwa od godz. 12:00 do 17:00. Uwaga: Płatność tylko gotówką.


27 marca zapraszamy na trzy wydarzenia. Będzie to:
- próba otwarta do spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu wg W. A. Mozarta
- Jej wysokość: Opera – specjalna edycja Operowego Labiryntu połączona z pierwszym w historii Opery otwartym wejściem na dach budynku
- spotkanie z choreografem-rezydentem Opery Wrocławskiej i choreografem premiery Femme fatale, Jackiem Tyskim, w Kinie Nowe Horyzonty przed pokazem filmu Jota Carlosa Saury

 

Spektakl W krainie Czarodziejskiego fletu to ostatnia familijna premiera Opery Wrocławskiej wprowadzająca małych i dużych widzów nie tylko w świat opery Wolfganga Amadeusa Mozarta, ale też w tajniki dzieła operowego w ogólności. Próba otwarta to możliwość zajrzenia jeszcze głębiej pod powierzchnię Opery, spojrzenie na spektakl od strony warsztatowej, możliwość dotknięcia dzieła w momencie powstawania i pracy nad nim. W próbie wezmą udział podopieczni Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Wstęp dla pozostałych widzów na podstawie bezpłatnych wejściówek. 100 voucherów wymiennych na wejściówki będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez media na portalach internetowych i w mediach społecznościowych.


„Jej wysokość: Opera” to specjalna edycja lubianego i cieszącego się ogromnym powodzeniem programu wycieczek po gmachu Opery Wrocławskiej realizowanego pod nazwą Operowy Labirynt. 27 marca odbędą się dwie wycieczki organizowane o poranku i nocą, które, oprócz zwiedzania zakamarków Opery, zwieńczone zostaną pierwszą w historii Opery Wrocławskiej możliwością wejścia na dach naszej instytucji i spojrzenia na Wrocław z perspektywy Opery. Hasło „Jej wysokość: Opera” w przewrotny sposób nawiązuje do powszechnego kojarzenia opery ze sztuką elitarną, ale też po prostu do wysokości, na jakiej, oglądając Wrocław z dachu naszego teatru, będziemy się znajdować.


Międzynarodowy Dzień Teatru przypada bezpośrednio po premierze wieczoru baletowego Femme fatale złożonego z choreografii autorstwa Jacka Tyskiego do El amor brujo Manuela de Falli i Carmen – Suity Rodiona Szczedrina. Wieczór nawiązujący do Hiszpanii koresponduje z organizowanym w tym czasie Tygodniem Kina Hiszpańskiego w Kinie Nowe Horyzonty. 27 marca przed pokazem filmu Jota Carlosa Saury w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się spotkanie z Jackiem Tyskim, który opowie o pracy nad premierą Femme fatale, a także o  swoich doświadczeniach z pracy w hiszpańskich zespołach baletowych.

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM:

 

26/03/2017
OPERA WROCŁAWSKA, Świdnicka 35 (teren parkingu przy Operze Wrocławskiej od strony fosy)
godz. 12:00 – 17:00
Perły i pióra: wyprzedaż garażowa w Operze Wrocławskiej

 

27/03/2017


OPERA WROCŁAWSKA, Świdnicka 35 (scena)
godz. 18:00
Próba otwarta „W krainie Czarodziejskiego fletu”
Wejście możliwe po otrzymaniu vouchera (konkursy w mediach)

 

OPERA WROCŁAWSKA, Świdnicka 35
Godz. 9:00 oraz 20:00
Jej wysokość: Opera – specjalna edycja Operowego Labiryntu (wejście na dach budynku)
UWAGA: Ilość miejsc w grupie ograniczona: 10 osób
Zgłoszenia na adres: zapisy@opera.wroclaw.pl
Uwaga! Na wycieczki obowiązują zapisy. W jednym zgłoszeniu można zawrzeć maksymalnie dwie osoby!

 

KINO NOWE HORYZONTY, Kazimierza Wielkiego 19a-21
ok. godz. 19:30
Spotkanie z choreografem-rezydentem Opery Wrocławskiej, Jackiem Tyskim

Wydarzenia we Wrocławiu

Przeczytaj również

Warto zobaczyć