Wrocław

Komiks przestrzenny
Wrocław Warsztaty 10–13 lat Nasz Patronat

Komiks przestrzenny

4 czerwca 2018
Wpis archiwalny

godz. 17:00Sala Warsztatowa

 

Warsztaty w ramach 5. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci. 

 

Prowadzący: Daniel Chmielewski
wiek: 10-13
czas trwania: 120 min.

 

Komiks to idealne medium do opisywania otaczającej nas rzeczywistości – gdy spacerujemy ulicami, słyszymy strzępki rozmów, miasto widzimy w kadrach (witryny, widok przez okno tramwaju). Jedyne, co musimy zrobić, to uporządkować ten chaos. Ale komiks nie musi być tylko zbiorem obrazków na płaskiej kartce. Co by się stało, gdybyśmy spróbowali, tworząc historię obrazkową, powielić żywą, pulsującą miejską strukturę? Gdyby nasze narracje przenikały się, jak rozmowy przechodniów na ulicy?


Eksperymentalne warsztaty komiksowe nawiązujące do literatury Mirona Białoszewskiego zaczną się od spaceru po mieście, a skończą na grupowym wykonaniu wystawy mikro-narracji. To zajęcia dla wszystkich lubiących rysować i pisać, ale też potrafiących słuchać i patrzeć.

 

WARSZTATY – OGRÓD SZTUK


Ogród Sztuk to trwające przez cały tydzień, niebiletowane warsztaty artystyczne we Wrocławskim Teatrze Lalek i przylegającym doń Ogrodzie Staromiejskim. Warsztaty są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, zarówno zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych czy dzieci z opiekunami.

 

Hasłem przewodnim tegorocznego Ogrodu Sztuk jest SZTUKA DZIECI.

Pytania, na które chcielibyśmy znaleźć odpowiedź:

1. Jak dzieci tworzą? 2. Czy sztuka dzieci jest / może być inspiracją dla dorosłych?

 

Działania artystyczne wpisane w program Ogrodu Sztuk reprezentują trzy nurty:

  1. Zajęcia, podczas których dzieci nie tyle będą podlegają procesowi edukacyjnemu, co go inspirują; punktem wyjścia nie są więc umiejętności prowadzącego, ale dziecięce potrzeby, zainteresowania, aktywności i ciekawość. Warsztaty są inspirowane dziecięcą wyobraźnią, językiem, percepcją, zabawami i poetyką dzieł sztuki tworzonych przez dzieci. Celem zajęć nie jest przekazywanie umiejętności, ale wspólne tworzenie. Chodzi o przesunięcie akcentu z osoby prowadzącej na dzieci, i o odwrócenie wektora działań – od dzieci do prowadzącego i innych uczestników zajęć.
  2. Warsztaty związane z dorobkiem/metodą artystów, w których twórczości dziecko - jego wyobraźnia, język, zabawy i twórcza aktywność - oraz sam okres dzieciństwa pełniły rolę szczególną jako punkt odniesienia / temat / źródło inspiracji: Jan Dorman, Miron Białoszewski, Tadeusz Kantor i in.
  3. Zajęcia poświęcone dziecięcej perspektywie, percepcji i wyobraźni w procesie edukacji, a zatem nauce przez obraz, ruch i zabawę. Dzięki bogatej i różnorodnej ofercie warsztatowej udaje się nam przyciągnąć również osoby, które nie są zainteresowane wyłącznie spektaklami, lub takie, które z różnych przyczyn rzadko odwiedzają teatr.

 

Rezerwacja biletów i miejsc na warsztaty:
Biuro Obslugi Widza
T: 71 335 49/ 11 / 12
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl
pn. - pt. | 7:30 - 15:30

 

Warsztaty i wydarzenia towarzyszące – wstęp wolny / konieczna rezerwacja miejsc

 

Biuro Festiwalowe:
1 - 8.06.2018 | 9:00 – 19:00
T: 71 / 335 49 06

 

Organizator:

Wrocławski Teatr Lalek

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław
tel.: tel./fax 71 335 49 01 /// 71 335 49 05 /// kasa: 71 335 49 10

Wydarzenia we Wrocławiu

Przeczytaj również

Warto zobaczyć