Warszawa

Dziwy i dziwowiska
Warszawa, Praga Północ Warsztaty 5–8 lat

Dziwy i dziwowiska

10 grudnia 2016
Wpis archiwalny

TERAZ POLIŻ zaprasza dzieci i ich rodziców na Dziwy i dziwowiska - półmaraton interaktywnych czytań zapomnianych polskich dramatów dla najmłodszych z przełomu XIX i XX w. Spotkania zostaną wzbogacone o działania plastyczne i inne akcje artystyczne, osadzone w teatralnych ramach.
 

 

cena biletu: 5 zł

 

    11.30 / Dziwy leśne i powietrzne / dla dzieci powyżej 5 lat
    „Jak trafić pod te wielkie skały po zaklęte niebieskie migdały… Gdybym je zdobyła, dużo bym rzeczy kupiła a potem w górach złoty dom postawiła…”

    Odważna Stasia wybiera się na wielką wyprawę po ukryty w górach skarb.
    Na swojej drodze spotyka ludzi i zwierzęta, rozmawia z Echem, Ciszą i Wiatrem, ale musi uważać, bo w krzakach czai się Licho… Czy uda jej się zdobyć niebieskie migdały?

    Wykorzystane teksty: Maria Kownacka, „O Żaczku-Szkolaczku i o Sowizdrzale, co jeden kochał szkołę, a ten drugi wcale”; Lucyna Krzemieniecka, „Historia cała o niebieskich migdałach”; Marja Gerson-Dąbrowska, „Laleczka z saskiej porcelany. Historia jednej majowej nocy w 4 odsłonach”

 

    12.45 / Dziwowiska magiczne / dla dzieci powyżej 5 lat
    „Milczy ciemny las Promyk słońca zgasł Świętojańska spływa noc Niesie ludziom czarów moc.”

    Pełna przygód i tajemnic historia Marysi, która znajduje w lesie mały trzewiczek. Do kogo należy? Czy przyniesie jej szczęście, czy wręcz przeciwnie? Pisana wierszem opowieść o dziewczynce, Królewnie i Królewiczu to powrót do najpiękniejszej formy tradycyjnej bajki dla dzieci.

    Wykorzystane teksty: Marja Dynowska, „W świętojańską noc. Baśń udramatyzowana w 5 odsłonach”; Marja Dynowska, „Zły czar. Baśń udramatyzowana w 5 odsłonach”; Marja Dynowska, „Wieszczka snów. Fantazja dramatyczna w pięciu odsłonach”; Lucyna Krzemieniecka, „Historia cała o niebieskich migdałach”

Czytania powstały podczas rezydencji koncepcyjnej Doroty Glac i Marty Jalowskiej w ramach programu Rezydenci w Rezydencji Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

reżyseria: Ula Kijak
obsada: Dorota Glac, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka

 

Miejsce: Stół Powszechny
ul. Jana Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa

 

Organizator:

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera

03-801 Warszawa,
ul. Jana Zamoyskiego 20
tel.: 22 818 00 01

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć