Warszawa

Barok w Teatrze Królewskim: Balet o kawie
Warszawa, Śródmieście Spektakl

Barok w Teatrze Królewskim: Balet o kawie

30 kwietnia 2016
Wpis archiwalny

Program, którego ideą jest zaprezentowanie muzyki barokowej, wzbogaci taniec Baletu Dworskiego "Cracovia Danza”, kierowanego przez Romanę Agnel, który specjalizuje się w odtwarzaniu tańców historycznych.

 

"Balet o kawie" w Łazienkach. Tancerze jak filiżanki, muzyka Bacha

 

Tancerze w kostiumach przedstawiających elementy serwisu do kawy i muzyka Jana Sebastiana Bacha tworzą pełen humoru spektakl "Balet o kawie", który dorośli i dzieci będą mogli zobaczyć w kwietniu w Łazienkach Królewskich.

 

Przedstawienie przygotowuje Warszawska Opera Kameralna i Balet Dworski "Cracovia Danza", w ramach cyklu "Barok w Teatrze Królewskim".

Spektakl "Balet o kawie" wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Został stworzony na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie, które w warstwie fabularnej i muzycznej nawiązuje do słynnej „Kantaty o kawie” Jana Sebastiana Bacha.

 

Tancerze wystąpią w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swoim kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Dzieci ze szkół baletowych, występujące w spektaklu jako ziarenka kawy, nadadzą mu niepowtarzalnego uroku.

 

Za inscenizację i choreografię przedstawienia odpowiada Romana Agnel, scenografię i kostiumy przygotowuje Monika Polak-Luścińska.

Oprawa muzyczna - Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, dyrygent - Władysław Kłosiewicz.

 

Premiera spektaklu o „Bilet o kawie” odbędzie się 30 kwietnia o godz. 19 w Teatrze Królewskim.

 

 

We wszystkich wydarzeniach udział weźmie Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense  (założony przez Stefana Sutkowskiego w 1957 r.). W jego skład wchodzą obecnie młodzi muzycy, którzy odbyli studia na czołowych europejskich uczelniach w dziedzinie muzyki dawnych epok i doskonale posługują się kopiami historycznych instrumentów. Bardzo bogate i stale powiększane instrumentarium pozwala na wykonywanie, zgodne z wymogami dawnego stylu, repertuaru z ok. 1600 roku, poprzez dojrzały barok i okres klasyczny.

 

fot. Ilja Van de Pavert

 

Termin: 30 kwietnia, godz. 19:00
Miejsce: Teatr Królewski

Wstęp: 50 zł/normalny; 30 zł/ulgowy

Organizator:

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1,
00-460 Warszawa
tel.: 022 621 62 41, 022 621 82 12

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć