Warszawa

Warszawa Pod naszym patronatem 5–12 lat Nasz Patronat

Pięć powodów, by wybrać się na Kino Dzieci

Wpis archiwalny

W sobotę 27 września w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i 10 innych miastach rusza Kino Dzieci. To pierwsza edycja wielkiego filmowego święta dla najmłodszych. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy zabrać dzieci na ten festiwal prezentujemy pięć powodów, dla których warto ruszyć się z domu.


PO PIERWSZE: RAZEM PRZEŻYJECIE NIEZWYKŁĄ FILMOWĄ PRZYGODĘ
Festiwal Kino Dzieci to przede wszystkim okazja do wspólnej rodzinnej wyprawy do kina. Cały program tworzy ponad 50 tytułów: fabuł, animacji, długich i krótkich metraży dla dzieci od lat 5 do 12. To piękne filmowe opowieści, nagradzane na festiwalach, ale niezwykle rzadko pokazywane w Polsce. Zabawne, wzruszające, prowokujące do refleksji. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Rodzinnym wyprawom sprzyjają przystępne ceny biletów: 5-12 zł.


PO DRUGIE: PRZEKONACIE SIĘ, ŻE FILM NIE KOŃCZY SIĘ WRAZ Z NAPISAMI KOŃCOWYMI
Na festiwalu Kino Dzieci po seansie zabawa trwa dalej. Czekają bezpłatne warsztaty plastyczne. Będzie malowanie, rysowanie, wycinanie, robienie zdjęć z ulubionymi bohaterami filmowymi
i projektowanie interaktywnego graffiti. A wszystko po to, by pokazać, że kino może być świetną inspiracją do twórczych działań i burzliwych dyskusji. Bo na każdym prawdziwym festiwalu filmowym nie tylko się ogląda, ale także żyje kinem.


PO TRZECIE: WZMOCNICIE RODZINNE WIĘZY
Wspólna podróż do filmowego świata to znakomity sposób na budowanie rodzinnych relacji – uważają psycholodzy. Kino ma siłę łączenia wspólnym śmiechem i kręcącą się w oku łzą. Pomaga także rozmawiać na trudne tematy. Dzięki wspólnej wyprawie filmowej macie  szansę na lepsze poznanie swojego dziecka, sprawdzenie, co budzi w nim emocje, co je fascynuje.


PO CZWARTE: TRAFICIE MIĘDZY GWIAZDY
Festiwal Kino Dzieci wspierają: Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Novika, Katarzyna Stoparczyk oraz Katarzyna Bonda. Obejrzeli festiwalowe filmy wspólnie ze swoimi dziećmi i przyznają, że takiej oferty na co dzień im w kinie brakuje.  Podoba mi się, że Kino Dzieci zamiast krzykliwych, hałaśliwych produkcji proponuje filmowe opowieści, w których można się zanurzyć.


PO PIĄTE: PRZYPOMNICIE SOBIE, JAK TO JEST BYĆ DZIECKIEM
Adam Woronowicz jako kilkulatek marzył o zostaniu Adasiem Niezgódką, Maja Ostaszewska czuła się jak E.T., Katarzyna Bonda była fanką Gargamela. Pamiętacie kim chcieliście być? Pozwólcie, by Kino Dzieci było także dla Was wyprawą w czasy dzieciństwa. Pretekstem do wspomnień może okazać się „Czarnoksiężnik z Oz”, klasyka kina pokazywana w sekcji „Znalezione na strychu”.

 

 

***

Kino Dzieci to pierwszy festiwal dla dzieci przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, ale kolejny krok stowarzyszenia na drodze kształtowania mądrych, wrażliwych odbiorców. Dział edukacji SNH od kilkunastu lat prowadzi projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych. W nadchodzącym roku szkolnym rozszerza jego działalność na przedszkola. Startowi programu oraz festiwalowi Kino Dzieci towarzyszy kampania społeczna „Dzieciaki na horyzoncie” z udziałem znanych postaci świata filmu i kultury. Aktorzy, pisarze, muzycy zachęcają do wspólnych rodzinnych wypraw do kina, pokazują, że kontakt z filmem może być wspaniałą przygodą.

 

Pełen program festiwalu Kino Dzieci oraz lista kin na stronie www.kinodzieci.pl.

 

Więcej informacji także na www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

 

Organizator:

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć