W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty - FINAŁ


Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty - FINAŁpowiększ

Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty - FINAŁ

Wpis archiwalny

W sobotę o godzinie 12.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się finał VIII edycji akcji wakacyjnej „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty!” - międzymuzealnej rodzinnej gry miejskiej organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Finał uświetni występ chóru dziecięcego Alla Polacca.

 

Gra rozpoczęła się 18 czerwca i trwała przez całe wakacje. W tym roku współtworzyło ją kilkadziesiąt mazowieckich instytucji kultury, m.in. warszawskie Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Muzeum Pałacu Króla Jana III.  Każdy uczestnik gry miał za zadanie odwiedzić przynajmniej osiem z nich i znaleźć odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu. Tych, którym się to udało poznamy w sobotę, 15 września.

 

Gra „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” to niezwykły projekt międzymuzealny, który w atrakcyjny sposób przybliża historię oraz udowadnia, że zwiedzania muzeów może być wspaniałą przygodą. Cieszy nas, że co roku zgłasza się coraz więcej graczy, którzy dzięki wykonywanym zadaniom, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy. Wierzymy, że jest to także świetna podpowiedź dla rodziców na wartościowe spędzenie czasu ze swoimi pociechami. W dzisiejszym zabieganym świecie, muzea są miejscem, które zachęcają do refleksji, zatrzymania się.

 

Jednocześnie pobudzają nas do pogłębienia wiedzy. Jesteśmy dumni z projektu „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” i wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w tej wspaniałej przygodzie. Zapraszamy na finał i udział w kolejnej edycji. – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Ideą projektu jest przekazywanie wiedzy o Warszawie, jej historii, najważniejszych postaciach, miejscach i datach. W 2011 roku Muzeum Powstania Warszawskiego zainicjowało grę i zaprosiło do współpracy instytucje kultury z Mazowsza. Dzięki temu, podczas wakacji, dzieci i młodzież wraz z rodzicami mają okazję odwiedzić różne muzea, gdzie rozwiązują zagadki i odpowiadają na pytania związane z tematem gry.

 

W tym roku – w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – motywem przewodnim zabawy było hasło „Nasza Niepodległa”. Dzięki przygotowanym łamigłówkom i zadaniom dzieci mogły również poznać losy cudzoziemców, którzy współtworzyli historię Warszawy.

 

Ambasadorem VIII edycji akcji „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” został Olivier Janiak, który wystąpił ze swoimi synami w spocie promującym międzymuzealną grę.

 

Program uroczystości:

11.30 - otwarcie bramy do Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego;

12.00 - 12.10 - powitanie laureatów gry i podziękowania dla współorganizatorów oraz partnerów gry;

12.10 - 13.00 - koncert chóru Alla Polacca

13.00 - 13.15 - uroczyste wręczenie nagród laureatom VIII edycji gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”.

 

Gala finałowa odbędzie się na świeżym powietrzu i będzie miała charakter piknikowy, dlatego na wszelki wypadek prosimy o zaopatrzenie się w koce i parasole.

 

W tegorocznej grze można było odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz placówki współorganizatorów: Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, Dom Kultury „Dorożkarnia”, Dom Spotkań z Historią, Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Kordegarda Galeria Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Warszawskiej Pragi, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, VIII Ogród Jordanowski, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Królewski w Warszawie i ZOO Warszawa.

 

Siedem edycji akcji „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty!” zgromadziło około 13 tysięcy osób bawiących się razem z nami podczas wakacji. Gra zdobyła Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 oraz nagrodę Złotego Słonecznika 2015 przyznawaną najlepszym inicjatywom dla dzieci.

 

Alla Polacca - chór dziecięcy i młodzieżowy działa przy Teatrze Wielkim od kilkudziesięciu lat. Liczy blisko 200 młodych entuzjastów muzyki, którzy koncertują w kilku grupach wiekowych, czerpiąc radość ze wspólnego muzykowania. Podczas finałowej gali „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” zaprezentuje przygotowany, specjalnie na tę okazję, repertuar.

 

Więcej informacji: www.razdwatrzywarszawiak.pl

 

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Muzeum Powstania Warszawskiego

ul. Grzybowska79,
00-844Warszawa.

tel.: 22 539 79 01

www.1944.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Disney on Ice

Spotkaj się z Myszką Miki, Myszką Minnie, Kaczorem Donaldem, Goofym i wraz z nimi oddaj się magii i rodzinnej zabawie. Odkrywaj podwodny świat wraz z Dory i jej kompanami z animacji Disney Pixar...  

Książka na Czasie

Skoczkowie. Tajemnice mistrzów

To książka, która zachwyci wszystkich pasjonatów sportu, a w szczególności fanów skoków narciarskich. To wciągająca opowieść, pełna zdjęć, ilustracji i zabawnych rysunków. Zobaczcie sami!  

Nowinki

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  
2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na rok 2018 wyglądają co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba...  

Wideorecenzja na Czasie

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Minecraft

O pamiętniku wieśniaka, który chciał być wojownikiem opowiada młody fan gry Minecraft - Karol (lat 6). Zobaczcie sami czy warto tą książkę przeczytać!  

W domu z dzieckiem

Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018