W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » „Księga dżungli” na żywo!


„Księga dżungli” na żywo! powiększ

„Księga dżungli” na żywo!

Wpis archiwalny

17 października, we wtorek o godz. 9 w ramach projektu Iteatr - Internetowy Teatr TVP dla Szkół, młodzi widzowie w szkołach w całej Polsce już po raz trzeci będą mogli obejrzeć spektakl łódzkiego Teatru Lalek Arlekin.

 

Tym razem, na żywo z siedziby Teatru transmitowane będzie przedstawienie „Księga dżungli”, nagrodzone niespełna kilka temu tygodni przez łódzkich krytyków „Złotą Maską”.

 

„Księga dżungli” to pierwsza w Polsce realizacja teatralna islandzkiego mistrza lalkarstwa – Bernda Ogrodnika, zrealizowane w technice marionetek długoniciowych. Przedstawienie powstało na kanwie znanej i uwielbianej przez dzieci na całym świecie opowieści o Mowglim, „ludzkim szczenięciu” – chłopcu wychowanym przez wilki i żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To przepiękna historia o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury. W spektaklu bierze udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne – rzeźbione, bardzo skomplikowane lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Wiele z nich jest animowanych przez kilku lalkarzy jednocześnie, a niektóre z lalek mają "do obsłużenia" nawet dwadzieścia sześć nici naraz.

 

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to idea, którą TVP realizuje od 2012 roku, zyskując nią ponad milion młodych widzów.  Oparta jest na pomyśle promowania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do teatru jest ograniczony. W ramach projektu spektakl jest odbierany na żywo w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów
z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział w transmisjach spektakli w ramach projektu iTeatr dla szkół jest całkowicie bezpłatny.

 

Wszystkie szkoły i ośrodki zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji i skontaktowanie się z właściwym swojemu regionowi koordynatorem regionalnym (pełna lista znajduje się w zakładce KONTAKT na www.iteatr.tvp.pl) w celu otrzymania nowego, unikalnego dla każdej transmisji hasła dostępu.

 

Dwa lata temu łódzki Arlekin brał już udział w projekcie, prezentując dzieciom w internecie  „Małą Syrenkę”, a w ubiegłym roku widzowie w szkolnych ławkach mogli oglądać „Tajemnicę Wesołego Miasteczka”.

 

Na Islandii nie ma dżungli. Ale nie przeszkodziło to Mistrzowi Lalkarzowi Teatru Narodowego Islandii Berndowi Ogrodnikowi w stworzeniu jej wyjątkowych, dzikich mieszkańców. Warto zobaczyć ich na żywo z Teatr Lalek Arlekin już 17 października.

Wpis archiwalny
Teatr Lalek Arlekin
Wizytówka organizatora:

Teatr Lalek Arlekin

al. 1 Maja 2, 90- 718 Łódź
sala widowiskowa: ul.Wólczańska 5, 90- 718 Łódź

tel.: 042 632 58 99

Wyślij wiadomość »

www.teatrarlekin.plLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

Jak umilić czas swojemu maluchowi?  

Temat na Czasie

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia.  

Nowinki

Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  
2018 w kinie - kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na drugą połowę roku 2018 wyglądają bardzo obiecująco! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Specjalnie dla Was wybraliśmy...  
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co powinien wiedzieć i czym się kierować w życiu maluch, aby wyrósł na wartościowego i mądrego człowieka  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018