W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » „Księga dżungli” na żywo!


„Księga dżungli” na żywo! powiększ

„Księga dżungli” na żywo!

Wpis archiwalny

17 października, we wtorek o godz. 9 w ramach projektu Iteatr - Internetowy Teatr TVP dla Szkół, młodzi widzowie w szkołach w całej Polsce już po raz trzeci będą mogli obejrzeć spektakl łódzkiego Teatru Lalek Arlekin.

 

Tym razem, na żywo z siedziby Teatru transmitowane będzie przedstawienie „Księga dżungli”, nagrodzone niespełna kilka temu tygodni przez łódzkich krytyków „Złotą Maską”.

 

„Księga dżungli” to pierwsza w Polsce realizacja teatralna islandzkiego mistrza lalkarstwa – Bernda Ogrodnika, zrealizowane w technice marionetek długoniciowych. Przedstawienie powstało na kanwie znanej i uwielbianej przez dzieci na całym świecie opowieści o Mowglim, „ludzkim szczenięciu” – chłopcu wychowanym przez wilki i żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To przepiękna historia o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury. W spektaklu bierze udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne – rzeźbione, bardzo skomplikowane lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Wiele z nich jest animowanych przez kilku lalkarzy jednocześnie, a niektóre z lalek mają "do obsłużenia" nawet dwadzieścia sześć nici naraz.

 

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to idea, którą TVP realizuje od 2012 roku, zyskując nią ponad milion młodych widzów.  Oparta jest na pomyśle promowania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do teatru jest ograniczony. W ramach projektu spektakl jest odbierany na żywo w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów
z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział w transmisjach spektakli w ramach projektu iTeatr dla szkół jest całkowicie bezpłatny.

 

Wszystkie szkoły i ośrodki zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji i skontaktowanie się z właściwym swojemu regionowi koordynatorem regionalnym (pełna lista znajduje się w zakładce KONTAKT na www.iteatr.tvp.pl) w celu otrzymania nowego, unikalnego dla każdej transmisji hasła dostępu.

 

Dwa lata temu łódzki Arlekin brał już udział w projekcie, prezentując dzieciom w internecie  „Małą Syrenkę”, a w ubiegłym roku widzowie w szkolnych ławkach mogli oglądać „Tajemnicę Wesołego Miasteczka”.

 

Na Islandii nie ma dżungli. Ale nie przeszkodziło to Mistrzowi Lalkarzowi Teatru Narodowego Islandii Berndowi Ogrodnikowi w stworzeniu jej wyjątkowych, dzikich mieszkańców. Warto zobaczyć ich na żywo z Teatr Lalek Arlekin już 17 października.

Wpis archiwalny
Teatr Lalek Arlekin
Wizytówka organizatora:

Teatr Lalek Arlekin

al. 1 Maja 2, 90- 718 Łódź
sala widowiskowa: ul.Wólczańska 5, 90- 718 Łódź

tel.: 042 632 58 99

Wyślij wiadomość »

www.teatrarlekin.pl



Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na czasie

Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

To, że kochamy swoje dzieci jest oczywiste, prawda? Czasami tak oczywiste, że w codziennym zabieganiu nie mówimy im tego. Nie zawsze trzeba użyć wprost słowa "kocham”. Chwaląc i doceniając także...  

Temat na czasie

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Zapracowana mama wstaje skoro świt i próbuje okrążyć kulę ziemską, zanim dzień się skończy. Jak to możliwe? Czy spija rano magiczny napój Panoramixa? Nie, dlatego prędzej czy później musi zwolnić.  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie taką rzeczywistość,...  
Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra „Potwory...  

Musisz tam być!

Nela Mała Reporterka zaprasza!

Nela Mała Reporterka zaprasza!

Szukasz pomysłu na wspólny, rodzinny weekend, który zadowoli wszystkich domowników?  

Warto to zobaczyć!

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Zapraszamy na kolejne „Bałtyckie Spotkania Ilustratorów”. Tematem tegorocznej edycji będzie polska książka obrazkowa.  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Gry - Nasza Księgarnia Pamiętnik Zuzy Łobuzy Kapitan Nauka Doktor Misia Domowa Akademia Winx! Rodzinne wakacje EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017