W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » „Księga dżungli” na żywo!


„Księga dżungli” na żywo! powiększ

„Księga dżungli” na żywo!

Wpis archiwalny

17 października, we wtorek o godz. 9 w ramach projektu Iteatr - Internetowy Teatr TVP dla Szkół, młodzi widzowie w szkołach w całej Polsce już po raz trzeci będą mogli obejrzeć spektakl łódzkiego Teatru Lalek Arlekin.

 

Tym razem, na żywo z siedziby Teatru transmitowane będzie przedstawienie „Księga dżungli”, nagrodzone niespełna kilka temu tygodni przez łódzkich krytyków „Złotą Maską”.

 

„Księga dżungli” to pierwsza w Polsce realizacja teatralna islandzkiego mistrza lalkarstwa – Bernda Ogrodnika, zrealizowane w technice marionetek długoniciowych. Przedstawienie powstało na kanwie znanej i uwielbianej przez dzieci na całym świecie opowieści o Mowglim, „ludzkim szczenięciu” – chłopcu wychowanym przez wilki i żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To przepiękna historia o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury. W spektaklu bierze udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne – rzeźbione, bardzo skomplikowane lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Wiele z nich jest animowanych przez kilku lalkarzy jednocześnie, a niektóre z lalek mają "do obsłużenia" nawet dwadzieścia sześć nici naraz.

 

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to idea, którą TVP realizuje od 2012 roku, zyskując nią ponad milion młodych widzów.  Oparta jest na pomyśle promowania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do teatru jest ograniczony. W ramach projektu spektakl jest odbierany na żywo w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów
z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział w transmisjach spektakli w ramach projektu iTeatr dla szkół jest całkowicie bezpłatny.

 

Wszystkie szkoły i ośrodki zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji i skontaktowanie się z właściwym swojemu regionowi koordynatorem regionalnym (pełna lista znajduje się w zakładce KONTAKT na www.iteatr.tvp.pl) w celu otrzymania nowego, unikalnego dla każdej transmisji hasła dostępu.

 

Dwa lata temu łódzki Arlekin brał już udział w projekcie, prezentując dzieciom w internecie  „Małą Syrenkę”, a w ubiegłym roku widzowie w szkolnych ławkach mogli oglądać „Tajemnicę Wesołego Miasteczka”.

 

Na Islandii nie ma dżungli. Ale nie przeszkodziło to Mistrzowi Lalkarzowi Teatru Narodowego Islandii Berndowi Ogrodnikowi w stworzeniu jej wyjątkowych, dzikich mieszkańców. Warto zobaczyć ich na żywo z Teatr Lalek Arlekin już 17 października.

Wpis archiwalny
Teatr Lalek Arlekin
Wizytówka organizatora:

Teatr Lalek Arlekin

al. 1 Maja 2, 90- 718 Łódź
sala widowiskowa: ul.Wólczańska 5, 90- 718 Łódź

tel.: 042 632 58 99

Wyślij wiadomość »

www.teatrarlekin.plLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz
30 porad jak być fantastycznym rodzicem

30 porad jak być fantastycznym rodzicem

Można śmiało polecić kilka sprawdzonych sposobów na to, aby stać się rodzicem na medal. Takim, który może być z siebie dumny i z którego mogą być dumne jego pociechy.  

Tydzień z Basią

Pokoloruj Basię!

Pokoloruj Basię!

Kredki w dłoń i do dzieła! Basia potrzebuje pasków i kolorów!  

Nowinki

Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  

Książka na Czasie!

Twój pierwszy kalendarz. Baw się, ucz, pamiętaj! Wydawnictwa OLIMP ma za zadanie przybliżyć maluchom miesiące i ważne daty, umiejętnie łącząc naukę z fascynująca zabawą. Wywołuje pozytywne...  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018