CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy

W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » „Księga dżungli” na żywo!


„Księga dżungli” na żywo! powiększ

„Księga dżungli” na żywo!

Wpis archiwalny

17 października, we wtorek o godz. 9 w ramach projektu Iteatr - Internetowy Teatr TVP dla Szkół, młodzi widzowie w szkołach w całej Polsce już po raz trzeci będą mogli obejrzeć spektakl łódzkiego Teatru Lalek Arlekin.

 

Tym razem, na żywo z siedziby Teatru transmitowane będzie przedstawienie „Księga dżungli”, nagrodzone niespełna kilka temu tygodni przez łódzkich krytyków „Złotą Maską”.

 

„Księga dżungli” to pierwsza w Polsce realizacja teatralna islandzkiego mistrza lalkarstwa – Bernda Ogrodnika, zrealizowane w technice marionetek długoniciowych. Przedstawienie powstało na kanwie znanej i uwielbianej przez dzieci na całym świecie opowieści o Mowglim, „ludzkim szczenięciu” – chłopcu wychowanym przez wilki i żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To przepiękna historia o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury. W spektaklu bierze udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne – rzeźbione, bardzo skomplikowane lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Wiele z nich jest animowanych przez kilku lalkarzy jednocześnie, a niektóre z lalek mają "do obsłużenia" nawet dwadzieścia sześć nici naraz.

 

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to idea, którą TVP realizuje od 2012 roku, zyskując nią ponad milion młodych widzów.  Oparta jest na pomyśle promowania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do teatru jest ograniczony. W ramach projektu spektakl jest odbierany na żywo w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów
z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział w transmisjach spektakli w ramach projektu iTeatr dla szkół jest całkowicie bezpłatny.

 

Wszystkie szkoły i ośrodki zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji i skontaktowanie się z właściwym swojemu regionowi koordynatorem regionalnym (pełna lista znajduje się w zakładce KONTAKT na www.iteatr.tvp.pl) w celu otrzymania nowego, unikalnego dla każdej transmisji hasła dostępu.

 

Dwa lata temu łódzki Arlekin brał już udział w projekcie, prezentując dzieciom w internecie  „Małą Syrenkę”, a w ubiegłym roku widzowie w szkolnych ławkach mogli oglądać „Tajemnicę Wesołego Miasteczka”.

 

Na Islandii nie ma dżungli. Ale nie przeszkodziło to Mistrzowi Lalkarzowi Teatru Narodowego Islandii Berndowi Ogrodnikowi w stworzeniu jej wyjątkowych, dzikich mieszkańców. Warto zobaczyć ich na żywo z Teatr Lalek Arlekin już 17 października.

Wpis archiwalny
Teatr Lalek Arlekin
Wizytówka organizatora:

Teatr Lalek Arlekin

al. 1 Maja 2, 90- 718 Łódź
sala widowiskowa: ul.Wólczańska 5, 90- 718 Łódź

tel.: 042 632 58 99

Wyślij wiadomość »

www.teatrarlekin.plLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

Temat na czasie

Grudniowe smaki i zapachy

Grudniowe smaki i zapachy

Ten miesiąc poznaje się po smakach i zapachach. A gdyby tak iść tym tropem teraz, kiedy zastanawiamy się nad prezentami dla bliskich? To, co zrobimy własnymi rękami będzie smakować tylko jak miłość!  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie taką rzeczywistość,...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć. Sprawdźcie...  

Okiem CzasDzieci.pl

Choinka na 7 sposobów

Choinka na 7 sposobów

Choinka wszystkim kojarzy się z wielkim iglastym drzewem obwieszonym światełkami i ozdobami. Co jeśli nie mamy na nie miejsca? Albo chcemy mieć...  

Temat na czasie

Dlaczego warto kupić dziecku zwierzaka...nie tylko pod choinkę!

Dlaczego warto kupić dziecku zwierzaka...nie tylko pod choinkę!

Zwierzę to najlepszy prezent dla każdego dziecka i inwestycja w jego przyszłość.  

Miejsce na czasie

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę.  

W domu z dzieckiem

Prezenty1 Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Boże Narodzenie1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017