Warszawa

Przypadek miasto 3 - Budynek czy statek kosmiczny?
Warszawa, Ursynów Warsztaty 6–10 lat Nasz Patronat

Przypadek miasto 3 - Budynek czy statek kosmiczny?

2 grudnia 2017
Wpis archiwalny


Dla kogo?
Dla dzieci w wieku 6–10 lat wraz z opiekunami


Kiedy i gdzie?
Co sobota od 16 września do 9 grudnia
w Służewskim Domu Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa

 

2 grudnia 2017, godz. 11.00
Budynek czy statek kosmiczny?

Współczesne budownictwo to nie tylko prostokątne kostki! Nowoczesne materiały i technologie pozwalają projektować konstrukcje przypominające chmury, bakterie czy statki kosmiczne. Słynni architekci tacy jak Zaha Hadid czy Frank Gehry potrafią urzeczywistnić najbardziej szalone fantazje! A jakie wizjonerskie pomysły będą mieli młodzi uczestnicy zajęć?

 

Zabierzemy dzieci w architektoniczną podróż przez wieki. Zaczniemy od egipskich piramid i miast budowanych przez Inków i Majów, a skończymy na współczesnej architekturze… a właściwie pójdziemy nawet trochę dalej i wyobrazimy sobie, co może powstać w przyszłości! Dzięki bogatym materiałom wizualnym dzieci zobaczą, jak wyglądały dawne miasta i architektura oraz jak buduje się współcześnie. Podczas warsztatów wcielimy się w architektów z najróżniejszych epok oraz zakątków świata i będziemy budować własne miasta i obiekty. Będziemy ciąć, kleić, składać, malować, planować i ustawiać. Inspirując się historią, uruchomimy dziecięcą wyobraźnię.


W ramach cyklu “Przypadek miasto 3” przeprowadzimy 12 warsztatów, z których każdy będzie trwać około 2 godzin. Cykl został pomyślany tak, by przybliżyć młodym uczestnikom problematykę związaną z architekturą, przestrzenią miejską, dziedzictwem kulturowym, pejzażem kulturowym, ochroną zabytków i urbanistyką. Chcemy pokazać, jak funkcjonuje miasto i jaka jest rola architektury w kształtowaniu wspólnego miejsca do życia.


Tematyka i terminologia będą dostosowane do wieku uczestników – zależy nam nie tyle na wpajaniu pojęć, ile na kształtowaniu postaw i dawaniu narzędzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze przez zabawę. Sposób prowadzenia zajęć oraz pokazywane materiały będą dostosowane do wieku uczestników.

 


Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich opiekunów. Wejściówka na pojedyncze warsztaty kosztuje 19 złotych. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem zapisy.tbts@gmail.com

 

Szczegółowe informacje wraz z terminami i tytułami warsztatów są dostępne na stronie www.tubylotustalo.pl


Projekt uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronami medialnymi warsztatów są Bryla.pl, CoJestGrane24, CzasDzieci.pl, Polskie Radio RDC oraz Urbnews.pl.

Organizator:

Stowarzyszenie Masław i “Tu było, tu stało

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć