W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » Big Book Festival - konkurs na udział w kameralnym spotkaniu z Joanną Olech


Big Book Festival - konkurs na udział w kameralnym spotkaniu z Joanną Olechpowiększ

Big Book Festival - konkurs na udział w kameralnym spotkaniu z Joanną Olech

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl

Już 23 czerwca rozpocznie się piąty międzynarodowy Big Book Festival. Potrwa trzy dni. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali literackich w Europie celebruje piąte urodziny przewrotnym powrotem do początku I back to beginning i zaprasza najmłodszych uczestników festiwalu do wspólnej zabawy!

 

W pierwszy weekend wakacji, od 23 do 25 czerwca, opuszczony kompleks szkół Klementyny Hofmanowej, w centrum Warszawy zmieni się w fantastyczną akademię czytelników. Czytelnicy wkroczą na boiska, do klas i korytarzy, poczują ten dreszcz - pierwsze odkrycia, przygody, nowi koledzy, radość składania liter, odkrywania świata. Program festiwalu przypomina plan lekcji: od języków obcych, przez biologię po wuef i zadania fakultatywne można wybierać między wydarzeniami w sali od polskiego, audytorium maximum czy sali antywykładów.

 

Na najmłodszych uczestników festiwalu czeka m.in. wyjątkowa wyprawa do Krainy Muminków! Specjalnie przygotowana, nowa seria spotkań Domowe Pielesze, pozwoli na udział w wyjątkowych, kameralnych spotkaniach literackich z ulubionymi autorami. Podczas mikrowypraw kilkuosobowe grupy czytelników będą odnajdować pisarzy w prywatnych domach m.in. w przedwojennej kamienicy, wieżowcu czy podmiejskiej willi.

 

W ramach bloku Domowe Pielsze, organizatorzy przygotowali cztery kamerlane spotkania literackie. Najmłodszych uczestników zapraszamy do udziału w spotkaniu „Dolina Muminków“, podczas którego porozmawiamy o tym, co czytać z dziećmi, jak wspierać literackie odkrycia i samemu praktykować dziecięcą radość  z liter i obrazów. Joanna Olech, autorka i ilustratorka czeka na małych i dużych w idyllicznej mokotowskiej dolince. Spotkanie odbędzie się 24.06 o godz. 14:00.


Na spotkanie wybiorą się jednak tylko wybrańcy!

Z tej okazji mamy dla Was konkurs! Wspólnie z Big Book Festivalem wytypujemy pięć szczęśliwych maluchów wraz z opiekunem, które wezmą udział w wydarzeniu. Aby zawalczyć o miejsce na spotkaniu wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kto jest Twoim ulubionym ilustratorem/ ilustratorką książek, niekoniecznie przeznaczonych tylko dla dzieci, i dlaczego?

 

Na Wasze odpowiedzi czekamy pod adresem spotkania@big-book.pl

Wpis archiwalny


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

KONKURS na Czasie

Za oknem zapanowała jesień, wakacyjne zabawy muszą poczekać na cieplejsze dni. Jeśli Twojego malca dopada nuda, spróbujemy temu zaradzić :-) Dla wszystkich, którzy szukają twórczej rozrywki na długie...  

Temat na czasie

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Zapracowana mama wstaje skoro świt i próbuje okrążyć kulę ziemską, zanim dzień się skończy. Jak to możliwe? Czy spija rano magiczny napój Panoramixa? Nie, dlatego prędzej czy później musi zwolnić.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra „Potwory...  
Zwiedzaj bez pośpiechu. Celebrujemy Dzień Wolnej Sztuki

Zwiedzaj bez pośpiechu. Celebrujemy Dzień Wolnej Sztuki

Akcja Dzień Wolnej Sztuki, to inicjatywa o charakterze społecznym, która ma na celu pokazanie zwiedzającym, że muzea warto zwiedzać bez pośpiechu.  

Książki na Czasie!

Przezabawne zapiski jedenastoletniej Zuzy, której zdarzają się niezwykłe przygody. Seria w stylu niezapomnianych Dzienników cwaniaczka i Hani Humorek!  

Warto to zobaczyć!

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Zapraszamy na kolejne „Bałtyckie Spotkania Ilustratorów”. Tematem tegorocznej edycji będzie polska książka obrazkowa.  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Gry - Nasza Księgarnia Pamiętnik Zuzy Łobuzy Kapitan Nauka Doktor Misia Domowa Akademia Winx! EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017