Warszawa » Wiadomości lokalne » Wózki w muzeum. Nowa inicjatywa Muzeum POLIN

Wózki w muzeum. Nowa inicjatywa Muzeum POLINpowiększ

Wózki w muzeum. Nowa inicjatywa Muzeum POLIN

8 marca wystartował nowy cykl zajęć Wózki w muzeum w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia w Muzeum POLIN. Cykl ten skierowany jest do rodziców z najmłodszymi dziećmi (1-3 lata).

 

Wózki w Muzeum
Cykl 10 zajęć w stałej grupie ma na celu wsparcie dzieci w rozwoju i rodziców w ich rodzicielstwie, a przede wszystkim sprzyjanie wzmacnianiu więzi rodzica i dziecka. Z dala od codziennego zabiegania, w przyjaznym otoczeniu rodzic i dziecko mogą czerpać radość z bycia razem oraz z innymi dziećmi i rodzicami.

 

Zajęcia trwają 1 godzinę i mają stałą strukturę. Daje to dzieciom poczucie bezpieczeństwa i pozwala przewidzieć co po sobie nastąpi. Pierwsze minuty zajęć to czas, w którym każdy może w swoim tempie oswoić się z miejscem edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”, z innymi, pobawić się w wybranej części sali (również przedmiotami związanymi z judaizmem).

 

Druga część rozpoczyna się od wspólnego przywitania piosenką, proponowane są wspólne zabawy, którym czasem towarzyszy śpiewanie, często bliski kontakt rodzica z dzieckiem. Zabawy sensoryczne, będą okazją do zaspokajania przez dziecko ciekawości świata, dają poczucie sprawstwa i własnych rozwijających się kompetencji, wielozmysłowego doświadczania.  Rodzic może zobaczyć dziecko w nowych sytuacjach, zainspirować się różnymi działaniami i przenieść je potem na domowy grunt. Na koniec jest wspólne pożegnanie piosenką inspirowanymi kulturą muzyczną Żydów polskich.

Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu, w czwartki, w godz. 14:00-15:00.

Program autorskich zajęć dla dzieci (1-3 lata) z rodzicami opracowała Ewa Winiarska: psycholog, nauczyciel montessoriański. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.

 

info: mat. Organizatora

fot. Maciej Jaźwiecki (użyte za zgodą Organizatora)



Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Z wizytą w Muzeum Diabła Polskiego więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Z wizytą w Muzeum Diabła Polskiego

Z wizytą w Muzeum Diabła Polskiego

Przyzwyczajeni jesteśmy do muzeów okazałych, przestronnych galerii, budynków, w których mieszka historia. My na swej ścieżce natrafiliśmy na trop tajemniczy i osobliwy. Muzeum Diabła Polskiego. Przeczytajcie:) więcej »
Targi Wielkanocne 2018

Targi Wielkanocne 2018

Targi wielkanocne, to nie tylko kiermasz rękodzieła, ale także wydarzenie obfitujące w wiele familijnych atrakcji. więcej »
Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

Zbliżające się Święta Wielkanocne są doskonałą inspiracją dla Organizatorów wydarzeń kulturalnych. więcej »
Ence.pence. Dom rozwoju z widokiem na park

Ence.pence. Dom rozwoju z widokiem na park

Wille na Sadybie, to miejsce szczególnie piękne. Przechadzając się po starej, zabytkowej części dzielnicy, wśród domów z lat 20.stych XX wieku natrafiliśmy na miejsce niezwykłe. Postanowiliśmy zajrzeć, a to, co zobaczyliśmy zainspirowało nas do tego, by zaprosić i Was do tego domu. więcej »
Kultura inspirowana Wielkanocą

Kultura inspirowana Wielkanocą

Wielkanoc za pasem. A wiosnę czuć już w powietrzu. To natchnęło nas na prześwietlenie wielkanocnej oferty kulturalnej miasta. więcej »
Warsztaty wiosenne w Małym Inżynierze

Warsztaty wiosenne w Małym Inżynierze

Mały Inżynier organizuje wyjątkowe wiosenne warsztaty, na które zaprasza wszystkie dzieci! Przygotowaliśmy niezwykłą ofertę zajęć dla dzieci w trakcie przerwy okołowielkancnej. więcej »
Wszystko widzę jako sztukę. Otwarcie wystawy dla dzieci w Zachęcie

Wszystko widzę jako sztukę. Otwarcie wystawy dla dzieci w Zachęcie

Czy sztuka współczesna może zachwycić małe dziecko Czy sztuką i w sztukę można się bawić? Chociaż sztuka współczesna może wydawać się onieśmielająca i za trudna, by pokazywać ją najmłodszym, jesteśmy pewni, że właśnie ci odbiorcy przyjmą ją bez zahamowań ? przecież każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie, jak twierdził Pablo Picasso. więcej »
Nowe Epifanie 2018 dla dzieci

Nowe Epifanie 2018 dla dzieci

Król ? to temat, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia tegorocznej
9. edycji Festiwalu Nowe Epifanie. Organizator wydarzenia ? Centrum Myśli Jana Pawła II ? zaprasza na interdyscyplinarny, wielkopostny festiwal, który potrwa od 14 lutego do 25 marca. więcej »
Byliście już w Centrum Pieniądza NBP?

Byliście już w Centrum Pieniądza NBP?

Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka, to ciekawie skomponowana wystawa, w której o pieniądzu dowiemy się wszystkiego. Mieści się przy siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Polecamy to miejsce na rodzinne zwiedzanie. Nie będziecie się nudzić! więcej »
Kawiarnie z zajęciami dla malucha

Kawiarnie z zajęciami dla malucha

Często stworzone przez mamy, którym brakowało miejsc, gdzie mogą wyjść z maluszkami. Z potrzeby własnej powstaje najlepszy pomysł na biznes. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz
30 porad jak być fantastycznym rodzicem

30 porad jak być fantastycznym rodzicem

Można śmiało polecić kilka sprawdzonych sposobów na to, aby stać się rodzicem na medal. Takim, który może być z siebie dumny i z którego mogą być dumne jego pociechy.  

Nowinki

Basia, dzieciaki i... tablet

Basia, dzieciaki i... tablet

W dzisiejszych czasach spotkanie dzieciaków z nowoczesnymi technologiami jest nieuniknione. Ma to, oczywiście, swoje zalety i wady. Do rozważań...  
Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii!

Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii!

na półki księgarskie trafiły dwa nowe tytuły Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, w serii Basia ? Basia i tablet oraz w cyklu...  

Książka na Czasie!

Twój pierwszy kalendarz. Baw się, ucz, pamiętaj! Wydawnictwa OLIMP ma za zadanie przybliżyć maluchom miesiące i ważne daty, umiejętnie łącząc naukę z fascynująca zabawą. Wywołuje pozytywne...  

Warto tam być!

Weekend z Nelą i alpakami

Weekend z Nelą i alpakami

W programie m.in. wystawy psów, kotów, królików, kawii, zwierząt egzotycznych czy motyli. W specjalnej Strefie Peruwiańskiej z dziećmi spotka się natomiast Nela Mała Reporterka. Dziewczynka przedstawi...  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018