Warszawa » Wiadomości lokalne » Mikołajek w Teatrze Lalka

Mikołajek w Teatrze Lalkapowiększ

Mikołajek w Teatrze Lalka

Bycie mamą jest piękne! Można by wymienić tysiąc powodów, dlaczego. Ja dodam jeszcze jeden: chcąc pokazywać dziecku świat, możemy uczestniczyć w wydarzeniach i bywać w miejscach, do których niekoniecznie poszlibyśmy sami z własnej woli. To daje nam możliwość odkrywania światów magicznych i pięknych, bo dedykowanych dzieciom!

 

Właśnie dzięki temu poszłam z córką i zobaczyłam na deskach Teatru Lalka mojego i Ani - ulubionego francuskiego chłopca Mikołajka i jego kolegów (znanych z książek Rene Goscinnego). Czytałyśmy jego wszystkie przygody, oglądałyśmy filmy, ale w teatrze przygód Mikołajka nie było go nigdy. Dlatego podwójny ukłon w stronę Twórców przedstawienia za dołożenie starań, aby Mikołajek zaistniał na deskach teatru!

Nasze marzenie się spełniło, a patrząc po wypełnionej do ostatniego miejsca widowni - chyba nie tylko nasze!

 

"Wakacje Mikołajka", w adaptacji Marii Wojtyszko i reżyserii Jakuba Krofty od stycznia 2016 roku na stałe zagościły w repertuarze Teatru Lalka.

 

Kończy się rok szkolny i Mikołaj jedzie na obóz, spotyka tam nowych kolegów i wedle głównego celu wyjazdu - ma stać się prawdziwym mężczyzną za sprawą trenera, pana Rateau. Obozowy, motywacyjny okrzyk: „odwagi” szybko okazuje się bardziej przydatny samemu wychowawcy, gdy musi stawić czoła Mikołajowi i innych chłopakom. Na obozie jest wiele ciekawych zajęć, wyprawa na ryby, nocne podchody w poszukiwaniu proporczyka (za obiecaną nagrodą: dodatkową porcję czekolady). Chłopcy bardzo kreatywnie podchodzą do zadań, co wyzwala żywą reakcję publiczności i coraz większą frustrację niezłomnego trenera.


Na szczęście twórcy nie zapomnieli o tym, co najbardziej zabawne i zostali w konwencji narracji, która w książkach o Mikołajku jest najmocniejszym ogniwem.


A czy Mikołajowi spodoba się obóz? To musicie obejrzeć sami.
Salwy śmiechu wybuchały co chwila i śmiały się nie tylko dzieci, ale też dorośli.
Mnie bardzo podobał się pomysł z marionetkami i aktorami na scenie, a moje serce skradł Paulin - uroczy chłopiec, który zawsze płacze. Moją córkę urzekł Mikołajek i jego list do rodziców z obozu. Nie sposób wymienić wszystkich zalet spektaklu. 

Bardzo dobrze się bawiłyśmy. Polecamy!

fot. materiał Autorki

 

Bieżący repertuar Teatru Lalka: teatrlalka.waw.pl

Agatak Zasztowt-Mroczek

Agatak Zasztowt-Mroczek

Mama 11 letniej Ani
Uwielbia fotografować,robi dobre zupy, współwłaścicielka dwóch morskich świnek Enoli i Luny. Wraz z córką recenzuje wydarzenia kulturalne dla portalu czasdzieci.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: "Back to School" w Hulakula - zobacz jak było... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
"Back to School" w Hulakula - zobacz jak było (fotorelacja)

"Back to School" w Hulakula - zobacz jak było (fotorelacja)

Rok szkolny już na pełnych obrotach, a my jeszcze wspominamy ostatni dzień wakacji i wydarzenie organizowane przez Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta razem z Komitetem Ochrony Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego – „BACK TO SCHOOL”. więcej »
Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Razem z moja córką wybrałyśmy się w sobotę na premierowy pokaz filmów prezentowanych przez Małą Akademię przy współpracy z BBC Earth. To cykl filmów dokumentalnych w technologii 3D dla młodych widzów ukazujący wspaniały świat przyrody w sposób zapierający dech w piersi. My obejrzałyśmy dwa filmy, byli to „Mali giganci” oraz „Dzika Afryka”. więcej »
Rekordowa frekwencja podczas "Dnia Zabawy 2017"
Patronat CzasDzieci.pl

Rekordowa frekwencja podczas "Dnia Zabawy 2017"

W minioną sobotę, 26 sierpnia, na warszawskim Polu Mokotowskim odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Dzień Zabawy” organizowanej przez stację Nickelodeon przy wsparciu Cyfrowego Polsatu. Piąta już edycja wydarzenia zakończyła się ogromnym sukcesem. W finałowym pikniku rodzinnym wzięło udział aż 2 razy więcej uczestników niż w zeszłym roku! więcej »
Najlepsze lody w Warszawie - polecają nasi Czytelnicy

Najlepsze lody w Warszawie - polecają nasi Czytelnicy

Zebraliśmy dla Was opinie o najlepszych lodowych miejscówkach w Warszawie i okolicach. Polecają Nasi Czytelnicy - Rodzice, którzy sprawdzili te miejsca własnym i swoich dzieci podniebieniem. więcej »
Czekoladowy warsztat

Czekoladowy warsztat

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. W naszym domu wszystkie rodzaje są mile widziane - gorzka, deserowa, mleczna, z bakaliami. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl, aby zabrać dzieci na warsztaty czekoladowe. To pragnienie udało się spełnić i w miniony weekend zawitaliśmy rodzinnie do Manufaktury Czekolady na Tamce. więcej »
Alpakarium, witaj w krainie alpak

Alpakarium, witaj w krainie alpak

Alpakarium jest położone na terenie Podlasia w wiosce Rudka. Dookoła są wspaniałe, malownicze krajobrazy. Człowiek od razu może się tu poczuć jak na wakacjach. Wokoło jest zielono i można odetchnąć pełną piersią. więcej »
Dziecko w teatrze - zafunduj bilet!

Dziecko w teatrze - zafunduj bilet!

"Dziecko w teatrze" - zbiórka na bilet do teatru dla dzieci z domu dziecka oraz najuboższych, którzy w teatrze nie byli. więcej »
Don Kichot w Teatrze Lalka - recenzja

Don Kichot w Teatrze Lalka - recenzja

To jest naprawdę dobre przedstawienie. Spektakl Don Kichot mówi o sile ludzkiej wyobraźni, o marzeniach, które dają mam siłę działania. więcej »
Owocowa premiera w Teatrze Guliwer
Patronat CzasDzieci.pl

Owocowa premiera w Teatrze Guliwer

Dzieci myślą o tym co będzie a dorośli z rozrzewnieniem wspominają chwile jak sami byli dziećmi. Przedstawienie skończyło się za szybko… Polecamy je bardzo szczególnie dla dzieci od lat 7 koniecznie z rodzicami. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

Myśl globalnie - jedz lokalnie

Myśl globalnie - jedz lokalnie

Droga do zdrowego, zrównoważonego i sprawiedliwego jedzenia zaczyna się już od pierwszych lat dzieciństwa.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Poradnik dla mamy (nie)doskonałej

Poradnik dla mamy (nie)doskonałej

Mówi się, że czas jest „towarem deficytowym”. Każda mama, która ma pod opieką dziecko i dom, rozumie tę metaforę doskonale! Jak...  

Temat na czasie

Disney English to skuteczna i sprawdzona w wielu szkołach metoda polegająca na całkowitym zanurzeniu się w świecie znanych i lubianych bohaterów filmów i kreskówek Disneya  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017