Warszawa

Natalia Kukulska / Marek Napiórkowski "Szukaj w snach"

Natalia Kukulska / Marek Napiórkowski "Szukaj w snach"

Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych

 

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski zapraszają 26 marca do Teatru Muzycznego ROMA na kołysankowy wieczór „Szukaj w snach”. Wyjątkowe kompozycje gitarzysty Marka Napiórkowskiego otulone ciepłym głosem Natalii Kukulskiej zaczarują najmłodszych, a dorosłych widzów zabiorą w sentymentalną podróż po wysmakowanych brzmieniach, które kreują cenieni muzycy: Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne, Paweł Pańta – kontrabas, Marcin Górny – instrumenty klawiszowe. Całości blasku doda barwna choreografia tancerki Ilony Bekier. 


Młodsza publiczność mile widziana w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków! 


WYKONAWCY:
Natalia Kukulska – śpiew
Marek Napiórkowski – gitary
Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne
Marcin Górny – instrumenty klawiszowe
Paweł Pańta – kontrabas

Ilona Bekier – taniec / choreografia

muzyka: Marek Napiórkowski
słowa: Włodzimierz Wysocki


Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Producentka, współkompozytorka, autorka tekstów. W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Najnowszy album Artystki, „Halo tu Ziemia” to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podażą swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.
Wokalistka nie boi się nowych wyzwań – była trenerem 7. edycji programu „The Voice of Poland” zagrała główne role w musicalach – m.in. „Miss Saigon”, a jej utwory można było usłyszeć w filmach „Zakochani” „Och Karol 2”. Śpiewała też w polskich wersjach bajek „Herkules”, „Magiczny miecz, „Treflliki”, „Magiczna Zima Muminków”.


Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują albumy sygnowane jego nazwiskiem: „Szukaj w snach” (2018), „WAW-NYC” (2017), „Sextet – Trójka Live” (2016), „Celuloid” (2015), „UP!” (2013), „KonKubiNap” (2011), „Wolno” (2007, złota płyta), „Nap” (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Jego muzyka zabrzmiała w spektaklach teatralnych Adama Sajnuka i Leny Frankiewicz, a w 2018 zadebiutował jako kompozytor muzyki filmowej („Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej). Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.


Włodzimierz Wysocki to z zawodu adwokat, z upodobania autor tekstów wykonywanych m.in. przez Jana Kondraka i Lubelską Federację Bardów. Mieszka i czasem tworzy w Lublinie.

Zaskoczenie. W sztuce to jedna z mocniejszych walut. Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski poszli śladem mistrzów takich jak Miles, czy dziś Pat i Sting, którzy każdym kolejnym wcieleniem zdumiewają swoją publiczność.
W dniach mroku, których nie brak naszej współczesności, dążymy do tego, co jasne. Bywa, że w muzyce szukamy pocieszenia. Pragniemy usłyszeć głos, który daje nadzieję. W czasach zgiełku, nadmiaru, przesytu – łakniemy ciszy. Lubimy otwartą, pustą przestrzeń. Gdzie nawet dźwięki nie tłoczą się i nie wchodzą sobie nawzajem w drogę. W czasach niebezpiecznych dobrze, gdy muzyka przynosi oparcie. Gdy w epoce zmian daje złudzenie trwania a w czas niepokoju – poczucie bezpieczeństwa. Czy nie tego pragniemy dla dzieci? Nie tylko własnych, jak przypomina „Kołysanka dla obcych”. Tak, pamiętajmy, to też płyta dla dzieci. Ale kto powiedział: „dla dzieci trzeba pisać tak, jak dla dorosłych, tylko lepiej”?


Ta płyta koi. Niewykluczone, że uzdrawia. I – miejmy nadzieję – zachęca do snu kogo trzeba. A pozostałym daje do myślenia.
- Marcin Kydryński

 

„Szukaj w snach” nie jest płytą dla dzieci. To znaczy dla nich też, może nawet przede wszystkim, jednak – w zgodzie z najlepszą tradycją musicalową – jest to płyta familijna, czyli adresowana do ludzi w każdym wieku. To wielka sztuka stworzyć taki repertuar. To są kołysanki na nowe czasy i dla nowego świata.
- Daniel Wyszogrodzki, Jazz Forum

 

Obcując z kołysanką „nieinfantylną” dzieci nabierają smaku do sztuki.
- Maria Brzezińska, Gazeta w Lublinie

 

Lista utworów:
1. Ty tak pięknie umiesz spać
2. Zaśnij grzecznie
3. Szukaj w snach
4. Mały misiu śpij
5. Tylko oczka zmruż
6. Czy znasz? (utwór instrumentalny)
7. Kołysanka dla obcych
8. W ciepłych snach
9. On już śpi
10. Lipowa panienka (utwór instrumentalny)
11. Nocny teatr
12. Lulajże mi

Wszystkie utwory pochodzą ze spektaklu „Szukaj w snach” (premiera: 23 września 2017, Teatr Stary w Lublinie).

 

BILETY

 

mat. Organizatora

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć