Warszawa

Klauni, czyli o rodzinie
Warszawa

Klauni, czyli o rodzinie

W finałowym odcinku serialu spotykamy bohaterów w mieszkaniu treningowym. To ostatnia pozycja z listy życzeń – rodzina. Tak, aktorzy Teatru 21 postanawiają założyć rodzinę!

 

W spektaklu nawiązujemy do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. prezentowano odmienność. Pokazy miały charakter teatralnego show i cieszyły się ogromną popularnością. Jak zmieniła się obecność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej? Czy znaleźliśmy już sposób na integrację?

 

reż. Justyna Sobczyk

dramaturgia/scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna

WYSTĘPUJĄ
Piotr Boruta, Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Jakub Drzastwa, Teresa Foks,
Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Katarzyna Lalik, Barbara Lityńska,
Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Emilia Rajca, Piotr Sakowski,
Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Aleksandra Skotarek,
Magda Świątkowska

 

Teatr 21 zrodził się w 2005 r. z warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Okazało się, że zarówno aktorów i reżyserkę, interesuje systematyczna oraz intensywna praca. Postanowili powołać do życia teatr. Potrzebowali miejsce idealnego do twórczych poszukiwań i spotkań towarzyskich, bezpiecznej przestrzeni na coraz odważniejsze i bliższe spotkania z sobą i widzem – zawsze w kontekście teatru.

Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły „Dać Szansę”, osoby z zespołem Downa i autyzmem. Początkowo grupa pracowała nad nietypowymi szkolnymi przedstawieniami jasełkowymi, z czasem zaczęła realizować spektakle autorskie. Większość powstało na bazie własnych, wypracowanych w czasie prób, scenariuszy. W ciągu 10 lat dodatkowe zajęcia z teatru zmieniły się w pracę, za którą aktorzy otrzymują wynagrodzenie.

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć