Warszawa

Cyrulik sewilski
Warszawa 6–14 lat

Cyrulik sewilski

Na podstawie opery „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego, prezentowana w ramach projektu Opera Enter.

 

Opera zasłużenie obecna w kanonie kultury europejskiej. Jej tytułowy bohater, Figaro bywa ikoną kultury popularnej, jego imieniem nazywane są restauracje, salony fryzjerskie, a nawet gazety. Tematy z jego słynnych arii z oper Mozarta i Rossiniego, bywają dzwonkami telefonów, są także obecne w reklamach.

Skąd zatem  wziął się ów Figaro? Jego postać stworzył francuski dramatopisarz w XVIII wieku Pierre Beaumarchais, a sławy przydali mu genialni kompozytorzy: Wolfgang Amadeusz Mozart w operze „Wesele Figara” i Gioacchino Rossini w „Cyruliku sewilskim”.

 

OPERA ENTER
cykl warsztatów i spektakli muzyczno-teatralnych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce do Warszawskiej Opery Kameralnej i udziału w comiesięcznych wtorkowych spotkaniach pod hasłem OPERA ENTER, czyli interaktywne odkrywanie opery

Artyści, muzycy i pedagodzy teatru przygotowali dla Was zabawę, której uczestnicy wychodzą z roli biernego widza, angażują się w działanie, stawiają pytania, dzięki którym świat opery staje się przyjazny i jednocześnie fascynujący.

Nasze spotkania trwają 85 minut i składają się z warsztatów prowadzonych przez pedagogów teatru i skróconych spektakli operowych, opracowanych specjalnie dla młodej widowni ze znakomitą obsadą śpiewaków, w kostiumach i dekoracjach spektakli z repertuaru Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Opiekę reżyserską nad cyklem sprawuje znana reżyserka operowa Jitka Stokalska. Spektaklom towarzyszy zespół kameralny.

 

Podczas warsztatów prowadzonych przez pedagogów teatru można porozmawiać z postaciami z oper, zapytać o ich marzenia, o tajemnicę śpiewu operowego, o teatr i muzykę w ogóle, czym jest uwertura, czym aria i ansambl, czy można słuchać opery nie znając języka włoskiego? Jak ćwiczyć głos, żeby był silny? Dlaczego śpiewacy nie używają mikrofonu? I wiele innych pytań, z których każde potraktujemy bardzo poważnie

Warsztaty i narrację prowadzą pedagodzy teatru: Krystyna Bocheńska, Anna Kaźmierowska, Natalia Leszczyńska, Karolina Pluta, Sebastian Świąder.


Uczestnicy: maksymalnie 140 osób.
W sprawie rezerwacji prosimy o kontakt:
Dział Obsługi Widowni, tel. +48 22 627 91 12
Viola Łabanow - koordynator projektów edukacyjnych WOK, tel. +48 515 158 504

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć