W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Trzy grosze. Młodzież się wtrąca


Trzy grosze. Młodzież się wtrącapowiększ

Trzy grosze. Młodzież się wtrąca

Wpis archiwalny
Dzieci od 13 lat
Data wydarzenia:
od środy 15 sierpnia 2018 do poniedziałku 20 sierpnia 2018

Czy przez teatr można wyrażać swoje poglądy? Czy może być miejscem ważnych dyskusji? A nawet – czy może zmieniać świat? Teatr Miniatura zaprasza młodzież od 13 do 16 lat na warsztaty teatralne w ramach pierwszej odsłony Przeglądu Teatru dla Młodzieży CO NOWEGO?

 

Warsztaty odbędą się od 27 sierpnia do 1 września oraz 20-22 września, a poprowadzą je dwie instruktorki: Agnieszka Grewling-Stolc z Polski i Julia Kawka z Niemiec. W ramach warsztatów uczestnicy stworzą spektakle, które zostaną pokazane 22 września podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji.

 

Płatność za warsztaty to kwota 50 zł (istnieje możliwość zwolnienia z opłaty).

 

Termin przyjmowania zgłoszeń: 20 sierpnia. Liczba miejsc to 20 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania na stronie Teatru Miniatura) należy przesłać na adres teatru, złożyć w sekretariacie (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00) lub wysłać skan na adres miroslaw.baran@teatrminiatura.pl.
Więcej informacji tel. +48 726 395 414.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Co nowego?”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Instruktorzy

Agnieszka Grewling-Stolc
Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (animator kultury w zakresie specjalności teatralnej), Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (animacja społeczno-kulturalna) oraz studiów podyplomowych w zakresie dramy pedagogicznej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST. Od 15 lat instruktorka teatrów dziecięcych i młodzieżowych, reżyserka i autorka większości scenariuszy spektakli realizowanych przez grupy teatralne, których uczestnikami są dzieci i młodzież od 7 do 24 roku życia.
W Miejskim Teatrze Miniatura kierowniczka Działu Edukacji i Organizacji Widowni oraz koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i artystycznych we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym MOST, m.in. regularnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, letniego obozu artystycznego oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST prezentującego spektakle amatorskich grup teatralnych. Nagrodzona odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

 

Julia Kawka
Urodziła się w Niemczech, studiowała językoznawstwo i literaturę w Kolonii oraz Berlinie. Pierwsze doświadczenia teatralne zdobywała m. in. w Deutsches Schauspielhaus Hamburg. Pracuje w teatrze Das Letzte Kleinod jako asystentka reżysera, brała również udział w realizacji spektaklu „Flucht – Ucieczka” w koprodukcji z Teatrem Gdynia Główna.
Warsztaty z młodzieżą prowadziła w Niemczech i Kigomie w Tanzanii. Obecnie asystuje przy spektaklu „Wilhelm*ina” Das Letzte Kleinod oraz pracuje przy towarzyszącym mu projekcie młodzieżowym.

Wpis archiwalny
Miejski Teatr MINIATURA
Wizytówka organizatora:

Miejski Teatr MINIATURA

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk

tel.: 0 58 341 12 09

Wyślij wiadomość »

www.teatrminiatura.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Jak kupować gry planszowe?

Jak kupować gry planszowe?

Święta tuż-tuż! Prezenty kupione? Jeśli wciąż nie macie pomysłów na podarunki dla bliskich i nie chcecie pójść "na skróty", kupując...  

Temat na czasie

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Mądrzy rodzice wiedzą, że w dzisiejszych czasach warto inwestować w zabawki, które mają pozytywny wpływ na rozwój ich pociechy.  
Advertisement

W domu z dzieckiem

Boże Narodzenie1 Prezenty1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018