W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Trzy grosze. Młodzież się wtrąca


Trzy grosze. Młodzież się wtrącapowiększ

Trzy grosze. Młodzież się wtrąca

Wpis archiwalny
Dzieci od 13 lat
Data wydarzenia:
od środy 15 sierpnia 2018 do poniedziałku 20 sierpnia 2018

Czy przez teatr można wyrażać swoje poglądy? Czy może być miejscem ważnych dyskusji? A nawet – czy może zmieniać świat? Teatr Miniatura zaprasza młodzież od 13 do 16 lat na warsztaty teatralne w ramach pierwszej odsłony Przeglądu Teatru dla Młodzieży CO NOWEGO?

 

Warsztaty odbędą się od 27 sierpnia do 1 września oraz 20-22 września, a poprowadzą je dwie instruktorki: Agnieszka Grewling-Stolc z Polski i Julia Kawka z Niemiec. W ramach warsztatów uczestnicy stworzą spektakle, które zostaną pokazane 22 września podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji.

 

Płatność za warsztaty to kwota 50 zł (istnieje możliwość zwolnienia z opłaty).

 

Termin przyjmowania zgłoszeń: 20 sierpnia. Liczba miejsc to 20 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania na stronie Teatru Miniatura) należy przesłać na adres teatru, złożyć w sekretariacie (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00) lub wysłać skan na adres miroslaw.baran@teatrminiatura.pl.
Więcej informacji tel. +48 726 395 414.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Co nowego?”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Instruktorzy

Agnieszka Grewling-Stolc
Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (animator kultury w zakresie specjalności teatralnej), Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (animacja społeczno-kulturalna) oraz studiów podyplomowych w zakresie dramy pedagogicznej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST. Od 15 lat instruktorka teatrów dziecięcych i młodzieżowych, reżyserka i autorka większości scenariuszy spektakli realizowanych przez grupy teatralne, których uczestnikami są dzieci i młodzież od 7 do 24 roku życia.
W Miejskim Teatrze Miniatura kierowniczka Działu Edukacji i Organizacji Widowni oraz koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i artystycznych we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym MOST, m.in. regularnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, letniego obozu artystycznego oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST prezentującego spektakle amatorskich grup teatralnych. Nagrodzona odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

 

Julia Kawka
Urodziła się w Niemczech, studiowała językoznawstwo i literaturę w Kolonii oraz Berlinie. Pierwsze doświadczenia teatralne zdobywała m. in. w Deutsches Schauspielhaus Hamburg. Pracuje w teatrze Das Letzte Kleinod jako asystentka reżysera, brała również udział w realizacji spektaklu „Flucht – Ucieczka” w koprodukcji z Teatrem Gdynia Główna.
Warsztaty z młodzieżą prowadziła w Niemczech i Kigomie w Tanzanii. Obecnie asystuje przy spektaklu „Wilhelm*ina” Das Letzte Kleinod oraz pracuje przy towarzyszącym mu projekcie młodzieżowym.

Wpis archiwalny
Miejski Teatr MINIATURA
Wizytówka organizatora:

Miejski Teatr MINIATURA

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk

tel.: 0 58 341 12 09

Wyślij wiadomość »

www.teatrminiatura.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Ferie na Czasie

Jeśli zarówno Wy, jak i dzieciaki macie ochotę na solidną dawkę śmiechu, a także wzruszające opowieści o przyjaźni, nie przegapcie nowych propozycji Multikina.  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli...  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019