Trójmiasto » Wiadomości lokalne » Ile warte jest przedstawienie w teatrze?

Ile warte jest przedstawienie w teatrze?powiększ

Ile warte jest przedstawienie w teatrze?

Patronat CzasDzieci.pl

Wszystko ma swoją cenę. Odchodząc od kasy w sklepie spożywczym przeglądamy paragon. Cenimy również nasz czas w życiu osobistym i w

pracy.

 

Ile jesteśmy w stanie zapłacić za sztukę poza świętem teatru?


W roku szkolnym dzieci mają kilka wyjść na przedstawienia. Bardzo podoba mi się ten pomysł, gdyż sama wolę spędzić z nimi czas w zaciszu domowym. Ja też chciałabym odpocząć po całym tygodniu pracy. Monika z Gdyni

Do teatru "się idzie". Zazwyczaj bilet należy zakupić z wyprzedzeniem, trzeba to wydarzenie zaplanować i na nie dotrzeć. Mieszkam poza miastem. Większość mężczyzn pracuje zagranicą. Gdybym chciała wyjść z dziećmi do teatru w weekend wiąże się to z podróżą ok. 30 km w jedną stronę plus z wydatkiem na paliwo i bilety. Spontaniczne wyjście jest raczej do kina, do którego jedziemy tylko ok. 20 minut. Mama dwójki z Chwaszczyna

Trójmiejskie ceny biletu do teatru wahają się od 8 zł w Teatrze w Blokowisku do 105 zł za bilet normalny w Teatrze Muzycznym.


Pytanie brzmi, za co płacimy? Skąd taka cena i czy świadczy ona o jakości?


-Dobra sztuka, dobry teatr zawsze powinien się obronić - mówi Grzegorz Kujawiński - Rzecznik prasowy Teatru Gdynia Główna. - Jeśli będzie pokazywał dobre przedstawienia, zawsze znajdzie widza, który zgodzi się zapłacić za bilet. Oczywiście nie można przesadzać z ceną i ograniczać dostępu tylko dla widzów zamożnych. Z drugiej strony zbyt mała cena może sugerować niski poziom. Generalnie jesteśmy raczej przeciwni dofinansowaniu miasta do biletów. Lepiej takie fundusze wykorzystać na produkcje dobrego spektaklu lub coś co podniesie jego wartość np. zaproszenie gościa, wykładowcy, stworzenie programu edukacji teatralnej ciekawych animacji czy zajęć.

Widz powinien mieć świadomość, że spektakl to nie tylko pokaz na scenie, ale długie godziny pracy wielu osób, które na niego pracują - dodaje Grzegorz Kujawiński.

 

Fot. Marzena Chojnowska, Teatr Gdynia Główna, Tymoteusz Rym Cim Cim

 

Bilet według mnie powinien kosztować 15 zł. Ta cena gwarantuje, iż nasze wyjście do teatru nie będzie wydarzeniem jednorazowym, ale cykliczną przygodą ze światem sztuki. Sandra z Sopotu

 

W Teatrze Gdynia Główna przy spektaklach dla najmłodszych widzów staraliśmy się zrobić cenę minimalną. 20 zł zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jest to wydatek, na który rodzić z dzieckiem może sobie pozwolić i nie ograniczać się do pojedynczego wyjścia do teatru, tylko skorzysta z oferty nawet 2-3 razy - odpowiada Rzecznik Teatru. - Często przychodzą do nas rodziny: dwoje dorosłych i trójka czy czwórka dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że w takim wypadku wydatek może być za duży, ale honorujemy też zniżki dla dużych rodzin, seniorów, karty do kultury. Prezentujemy bilety domom dziecku lub innym tego typu instytucjom - dodaje Grzegorz Kujawiński.

Trudno jednoznacznie określić jaka powinna być cena biletu. Na pewno taka, aby rodzić czuł, że to dobrze wydane pieniądze i wróci za jakiś czas po więcej. Cena powinna też być adekwatna do poniesionych kosztów prezentacji. Jeśli nawet nie zarabiać to przynajmniej zwrócić poniesione nakłady.

 

Teatr Gdynia Główna w swoim repertuarze ma niedzielne przedstawienia dla dzieci, takie jak: Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku, Śpiąca Królewna, Tymoteusz Rym Cim Cim.

 

Wspólne wyjście do teatru bywa często nie lada wyzwaniem dla rodzinnego budżetu - mówi Daria Szopa z Plamy-Gdański Archipelag Kultury. W Plamie staramy się utrzymać ceny biletów na poziome, który nie spustoszy portfela, a równocześnie pozwoli całej rodzinie cieszyć się mile spędzonym niedzielnym popołudniem. Wychodząc na przeciw potrzebom rodzin wielodzietnych, honorujemy także Kartę Dużej Rodziny, dzięki której wstęp dla jej posiadaczy jest równowartością jedynie dwóch biletów.

 

Teatr w Plamie proponuje przedstawienia dla dzieci w cenie 8zł/bilet.

 

Warto pamiętać o innych trójmiejskich instytucjach kultury, w których bilety są w granicach 15-20 zł, takich jak:

Lekcje Niegrzeczności w Teatrze Wybrzeże (15 zł), Teatralne Czwartki w Teatrze Wybrzeże (20 zł), Centrum Kultury w Gdyni (bilety po 20 zł), Teatr Miniatura (20-24 zł).

 

Fot. Piotr Pędziszewski, Najnowsza sztuka w Teatrze Miniatura: Turban mistrza Mansura
Katarzyna Borkowska


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Zaplanuj weekend z dziećmi! więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Zaplanuj weekend z dziećmi!

Zaplanuj weekend z dziećmi!

21-22 października to okazja do zdobycia sporej dawki doświadczeń. Ogień i światło. Zajęcia dla bobasów, spotkanie z prądem, warsztaty projektowe...A Wy dokąd wybierzecie się w najbliższy weekend? więcej »
Weekendowe zestawienie wraca! Trójmiejscy Rodzice w kulturze

Weekendowe zestawienie wraca! Trójmiejscy Rodzice w kulturze

Mamy nadzieję, że weszliście już w tryb szkolny i z przyjemnością skorzystacie z atrakcji soboty i niedzieli. Oto nasze propozycje na 30 września – 1 października więcej »
Pani Kasiu co robić w weekend?
Patronat CzasDzieci.pl

Pani Kasiu co robić w weekend?

Wy piszecie, my odpowiadamy.Tak też rozpoczynamy sezon na wydarzenia w obiektach zabudowanych, witajcie ciepłe muzea, kameralne kina i charyzmatyczne teatry. więcej »
Weekend bez budzika. Sprawdź gdzie się bawią Rodziny
Patronat CzasDzieci.pl

Weekend bez budzika. Sprawdź gdzie się bawią Rodziny

Pamiętajcie o wyłączeniu alarmu. W najbliższą sobotę i niedzielę 9-10 września Rodziny z Dziećmi znajdą w Trójmieście bardzo kulturalne atrakcje. więcej »
Hop! Skocz z nami w weekend w Trójmieście
Patronat CzasDzieci.pl

Hop! Skocz z nami w weekend w Trójmieście

Mundurki wyprasowane? Tornistry spakowane? Spokojna głowa, macie jeszcze kilka dni, aby pożegnać wakacje. W ten weekend w trójmieście wyjątkowy festiwal Teatrów Lalkowych dla Dzieci plus inne mniejsze, ale jakże ciekawe atrakcje. więcej »
Ostanie podrygi lata - weekend 18-20 sierpnia
Patronat CzasDzieci.pl

Ostanie podrygi lata - weekend 18-20 sierpnia

Nadchodzący weekend pachnie jeszcze słońcem. Oto nasze 5 propozycji dla Rodzin z Dziećmi na końcówkę wakacji. więcej »
My się nudy nie boimy! Weekend w Trójmieście
Patronat CzasDzieci.pl

My się nudy nie boimy! Weekend w Trójmieście

Nadajmy sobocie i niedzieli trochę smaczku. Mała organizacja pomoże nadać dniu prawidłowy rytm. Kino, a może teatr? więcej »
Wybuch kultury, czyli co robić z dziećmi w weekend?
Patronat CzasDzieci.pl

Wybuch kultury, czyli co robić z dziećmi w weekend?

Sporo bezpłatnych wydarzeń! Spotkania z teatrem, ciekawym kinem i spacery po muzeum. Oto nasze propozycje na weekend 4-6 sierpnia. więcej »
Historia teatru lalek w Muzeum - nasza relacja

Historia teatru lalek w Muzeum - nasza relacja

W świecie baśni istnieją bohaterowie, o których nigdy nie przestanie się mówić. Koziołek Matołek, Czerwony Kapturek, Tymoteusz RymCimCim – to tytułowe postaci z baśni, które warto, ale i trzeba znać. Wśród eksponatów zobaczycie marionetki, pacynki, jawajki, plakaty i zdjęcia. Przyjrzycie się projektom kostiumów- szkicom. więcej »
Rodzinnie nad morzem - atrakcje dla Rodzin
Patronat CzasDzieci.pl

Rodzinnie nad morzem - atrakcje dla Rodzin

28-30 lipca to świetny czas na uzupełnienie domowej biblioteczki, spotkanie z teatrem i obejrzenie trójmiejskich ekspozycji w muzeach. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na czasie

Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

To, że kochamy swoje dzieci jest oczywiste, prawda? Czasami tak oczywiste, że w codziennym zabieganiu nie mówimy im tego. Nie zawsze trzeba użyć wprost słowa "kocham”. Chwaląc i doceniając także...  

Temat na czasie

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Zapracowana mama wstaje skoro świt i próbuje okrążyć kulę ziemską, zanim dzień się skończy. Jak to możliwe? Czy spija rano magiczny napój Panoramixa? Nie, dlatego prędzej czy później musi zwolnić.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada Pierwsza

12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada Pierwsza

Nie odkładaj do jutra tego co masz zrobić dziś. Tak podpowiadają słowa piosenki, które uczą działania dzisiaj, teraz, od razu, gdy jest taka...  

Warto to zobaczyć!

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Zapraszamy na kolejne „Bałtyckie Spotkania Ilustratorów”. Tematem tegorocznej edycji będzie polska książka obrazkowa.  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Gry - Nasza Księgarnia Pamiętnik Zuzy Łobuzy Kapitan Nauka Doktor Misia Domowa Akademia Winx! Rodzinne wakacje EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017