Trójmiasto » Wiadomości lokalne » Ile warte jest przedstawienie w teatrze?

Ile warte jest przedstawienie w teatrze?powiększ

Ile warte jest przedstawienie w teatrze?

Patronat CzasDzieci.pl

Wszystko ma swoją cenę. Odchodząc od kasy w sklepie spożywczym przeglądamy paragon. Cenimy również nasz czas w życiu osobistym i w

pracy.

 

Ile jesteśmy w stanie zapłacić za sztukę poza świętem teatru?


W roku szkolnym dzieci mają kilka wyjść na przedstawienia. Bardzo podoba mi się ten pomysł, gdyż sama wolę spędzić z nimi czas w zaciszu domowym. Ja też chciałabym odpocząć po całym tygodniu pracy. Monika z Gdyni

Do teatru "się idzie". Zazwyczaj bilet należy zakupić z wyprzedzeniem, trzeba to wydarzenie zaplanować i na nie dotrzeć. Mieszkam poza miastem. Większość mężczyzn pracuje zagranicą. Gdybym chciała wyjść z dziećmi do teatru w weekend wiąże się to z podróżą ok. 30 km w jedną stronę plus z wydatkiem na paliwo i bilety. Spontaniczne wyjście jest raczej do kina, do którego jedziemy tylko ok. 20 minut. Mama dwójki z Chwaszczyna

Trójmiejskie ceny biletu do teatru wahają się od 8 zł w Teatrze w Blokowisku do 105 zł za bilet normalny w Teatrze Muzycznym.


Pytanie brzmi, za co płacimy? Skąd taka cena i czy świadczy ona o jakości?


-Dobra sztuka, dobry teatr zawsze powinien się obronić - mówi Grzegorz Kujawiński - Rzecznik prasowy Teatru Gdynia Główna. - Jeśli będzie pokazywał dobre przedstawienia, zawsze znajdzie widza, który zgodzi się zapłacić za bilet. Oczywiście nie można przesadzać z ceną i ograniczać dostępu tylko dla widzów zamożnych. Z drugiej strony zbyt mała cena może sugerować niski poziom. Generalnie jesteśmy raczej przeciwni dofinansowaniu miasta do biletów. Lepiej takie fundusze wykorzystać na produkcje dobrego spektaklu lub coś co podniesie jego wartość np. zaproszenie gościa, wykładowcy, stworzenie programu edukacji teatralnej ciekawych animacji czy zajęć.

Widz powinien mieć świadomość, że spektakl to nie tylko pokaz na scenie, ale długie godziny pracy wielu osób, które na niego pracują - dodaje Grzegorz Kujawiński.

 

Fot. Marzena Chojnowska, Teatr Gdynia Główna, Tymoteusz Rym Cim Cim

 

Bilet według mnie powinien kosztować 15 zł. Ta cena gwarantuje, iż nasze wyjście do teatru nie będzie wydarzeniem jednorazowym, ale cykliczną przygodą ze światem sztuki. Sandra z Sopotu

 

W Teatrze Gdynia Główna przy spektaklach dla najmłodszych widzów staraliśmy się zrobić cenę minimalną. 20 zł zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jest to wydatek, na który rodzić z dzieckiem może sobie pozwolić i nie ograniczać się do pojedynczego wyjścia do teatru, tylko skorzysta z oferty nawet 2-3 razy - odpowiada Rzecznik Teatru. - Często przychodzą do nas rodziny: dwoje dorosłych i trójka czy czwórka dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że w takim wypadku wydatek może być za duży, ale honorujemy też zniżki dla dużych rodzin, seniorów, karty do kultury. Prezentujemy bilety domom dziecku lub innym tego typu instytucjom - dodaje Grzegorz Kujawiński.

Trudno jednoznacznie określić jaka powinna być cena biletu. Na pewno taka, aby rodzić czuł, że to dobrze wydane pieniądze i wróci za jakiś czas po więcej. Cena powinna też być adekwatna do poniesionych kosztów prezentacji. Jeśli nawet nie zarabiać to przynajmniej zwrócić poniesione nakłady.

 

Teatr Gdynia Główna w swoim repertuarze ma niedzielne przedstawienia dla dzieci, takie jak: Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku, Śpiąca Królewna, Tymoteusz Rym Cim Cim.

 

Wspólne wyjście do teatru bywa często nie lada wyzwaniem dla rodzinnego budżetu - mówi Daria Szopa z Plamy-Gdański Archipelag Kultury. W Plamie staramy się utrzymać ceny biletów na poziome, który nie spustoszy portfela, a równocześnie pozwoli całej rodzinie cieszyć się mile spędzonym niedzielnym popołudniem. Wychodząc na przeciw potrzebom rodzin wielodzietnych, honorujemy także Kartę Dużej Rodziny, dzięki której wstęp dla jej posiadaczy jest równowartością jedynie dwóch biletów.

 

Teatr w Plamie proponuje przedstawienia dla dzieci w cenie 8zł/bilet.

 

Warto pamiętać o innych trójmiejskich instytucjach kultury, w których bilety są w granicach 15-20 zł, takich jak:

Lekcje Niegrzeczności w Teatrze Wybrzeże (15 zł), Teatralne Czwartki w Teatrze Wybrzeże (20 zł), Centrum Kultury w Gdyni (bilety po 20 zł), Teatr Miniatura (20-24 zł).

 

Fot. Piotr Pędziszewski, Najnowsza sztuka w Teatrze Miniatura: Turban mistrza Mansura
Katarzyna Borkowska


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Zwiedzamy Gdańsk! nieMAPA na podbój miasta więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Zwiedzamy Gdańsk! nieMAPA na podbój miasta
Patronat CzasDzieci.pl

Zwiedzamy Gdańsk! nieMAPA na podbój miasta

Nuda? Jak długo? Bolą nogi... znacie to? Jak zwiedzać Gdańsk z dziećmi i nie zwariować? Zobaczcie jak poznać lub zakochać się na nowo w tym mieście! więcej »
Strzel gola w weekend!
Patronat CzasDzieci.pl

Strzel gola w weekend!

Okazuje się, że Dom Kultury może być mobilny, poznacie pracę ratowników WOPR, obejrzycie przedstawienie Pchła Szachrajka bez konieczności zakupu biletu, zobaczycie stare pojazdy, cóż jeszcze? więcej »
W paszczy wieloryba - nasza recezja sztuki "Dzielny Kapitan Ahab"
Patronat CzasDzieci.pl

W paszczy wieloryba - nasza recezja sztuki "Dzielny Kapitan Ahab"

Poznajemy młodego chłopaka, który pragnie posmakować morskiej przygody. Widz czuje wręcz jego zapał i chęć dołączenia do załogi statku Pequod. Okazuje się, że w tej niezwykłej historii można wybierać w bodźcach, które nie kolidują ze sobą, a tworzą swoistą harmonię. więcej »
Co robić przed Majówką? Wydarzenia dla tych, którzy lubią weekendy pełne atrakcji
Patronat CzasDzieci.pl

Co robić przed Majówką? Wydarzenia dla tych, którzy lubią weekendy pełne atrakcji

Sowa, dizajn, meksyk, Bałtyk i... no właśnie! Czy już wiecie dokąd wybierzecie się w weekend 28-29 kwietnia. Mamy TOP 5 rodzinnych atrakcji. więcej »
Opera dla dzieci - czy warto?

Opera dla dzieci - czy warto?

Postrzegam Tu!Tu! Jako jedną z ciekawszych propozycji dla najmłodszych w Trójmieście. Tym razem skupiamy się na scenografii, dekoracjach i kurtynie. Zobaczyliśmy jak można wyczarować nastrój na scenie, w jaki sposób można przenieść widza do lasu, poczuć sceniczny ogień czy wodę. więcej »
Nie zapomnij o atrakcjach weekendu!
Patronat CzasDzieci.pl

Nie zapomnij o atrakcjach weekendu!

Nie pozwolimy, aby ominęły Was najciekawsze wydarzenia weekendu 21-22 kwietnia. Mamy je w pigułce. Odkryjecie sekrety morza, poznacie nowe tytuły książkowe, a nawet zobaczycie żelazną kurtynę w operze! więcej »
Konkurs z Experymentem!
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs z Experymentem!

Mamy dla Was dwa potrójne zaproszenia. W tym miesiącu będziemy tu obchodzić Dzień Ziemi, a najmłodsi odkrywcy mogą wziąć udział w morskich warsztatach. więcej »
Wielka piątka dla Gdańskich Targów Książki

Wielka piątka dla Gdańskich Targów Książki

Mogłoby się wydawać, że lista wystawców nie była dość długa, ale Drogi Rodzicu, zaskoczyłam się zapełnionymi korytarzami książek. Dobrą książkę potrafię zakupić bez okazji. To były ciekawe trzy dni obcowania ze słowem pisanym. więcej »
Wygraj zaproszenie do Experymentu!
Patronat CzasDzieci.pl

Wygraj zaproszenie do Experymentu!

Mamy dla Was dwa potrójne zaproszenia do Centrum Nauki Experyment. Konkurs trwa do soboty 24 marca 2018. więcej »
Supermarket atrakcji. Czego nie możecie przeoczyć w weekend?
Patronat CzasDzieci.pl

Supermarket atrakcji. Czego nie możecie przeoczyć w weekend?

Wybór lepszy niż w największym supermarkecie. Targi książki, warsztaty o emocjach, kino i teatr. Warto mieć tabletki na ból głowy pod ręką, gdyż ten weekend tryska fontanną inspiracji. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Zanim przyjmiesz nianię

Zanim przyjmiesz nianię

Praca bardzo często ogranicza czas spędzany wspólnie z dziećmi. W czasie wakacji nie zawsze można liczyć na codzienną opiekę instytucji państwowych. Wtedy pozostaje nam poszukać kogoś, kto...  

Lato na Czasie

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Wycieczka z dzieciakami powinna zaspokajać nie tylko ich zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, ale i ciekawość.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
2018 w kinie - kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na drugą połowę roku 2018 wyglądają bardzo obiecująco! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Specjalnie dla Was wybraliśmy...  

Premiery kinowe na Czasie

2018 w kinie

2018 w kinie

Kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć! Sprawdźcie sami co czeka Was w kinie od lipca 2018! Wpisujcie w kalendarz, żeby nie przegapić!  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018