Trójmiasto

Jak ułatwić dzieciom naukę?

Jak ułatwić dzieciom naukę?

Jak działać w szkole, żeby było łatwiej? Uwaga i skupienie. To tylko część drogi do sukcesu. Egro Arena zgromadziła sympatyków innowacyjnej edukacji. Wydarzenie - Festiwal Innowacyjnej Edukacji  było skierowane do młodzieży, nauczycieli i rodziców.

 

Okazuje się, że nikt nie zdradza nam sekretu jak się uczyć. Ciekawość i zabawa to klucz do gromadzenia wiedzy. Profesor Tony Buzan przekonywał gości, że to my - ludzie jesteśmy najlepszym komputerem świata. Analiza danych jest natychmiastowa, nie trzeba czekać, aż ktoś kliknie przycisk Enter. Potrafimy automatycznie wykonywać powiązania i koneksje.

Profesor jest przykładem człowieka orkiestry. Działa w fundacji, napisał 140 książek, znajduje czas na konferencje i prelekcje. Ten wyjątkowy gość dzielił się swoim doświadczeniem podczas kilku dni, które spędził w Trójmieście (szkolenia dla nauczycieli, biznesu i młodzieży).

Mapa myśli, rzymski pokój i inne memo techniki to sposoby, które warto poznać, aby nasza nauka była jeszcze bardziej efektywna. Mapy myśli to narzędzie, które umożliwia pracę również w grupie, rozwiązuje konflikty i pomaga znaleźć najlepsze odpowiedzi.



Co cieszy najbardziej, to możliwość zastosowania tego narzędzia w życiu rodzinnym.  Profesor w swoich książkach poleca familijną burzę mózgu. Zaczynamy od opowieści - jej tytułu, bohaterów.  Powstaje historia. Okazuje się, iż ten sposób twórczego myślenia może być sposobem na spędzenie deszczowego popołudnia. Nie jest to więc narzędzie wyłącznie dla nas, stworzone do samorozwoju - dążenia do celów jednostki. Jest to również świetne przygotowanie do przyszłego działania w grupie - w szkole i w pracy.
Tak więc poza metodą Domana, czytaniem globalnym, może warto zastanowić się nad kreatywnymi mapami, których twórcą jest Tony Buzan.


Animacje przed Festiwalem Innowacyjnej Edukacji w Gdańsku

Michał Szpak porwał młodzież na parkiet. Po takiej rozgrzewce łatwiej skupić myśli.

Teraz czas na naukę. Tony Buzan na scenie.


Wielkie podziękowania i gratulacje dla Fundacji JMP, która z wielką pasją zdecydowała się przedstawić niezwykłą postać Profesora trójmiejskiej publiczności. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym sposobie nauki, to koniecznie zapoznajcie się z tymi stronami:

 

Fundacja JMP

Tony Buzan

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć