Śląsk » Wiadomości lokalne » Rodzina do Kina, czyli najlepszy sposób na niedzielne popołudnie z dziećmi

Rodzina do Kina, czyli najlepszy sposób na niedzielne popołudnie z dziećmipowiększ

Rodzina do Kina, czyli najlepszy sposób na niedzielne popołudnie z dziećmi

Rodzina do Kina to cykl niedzielnych spotkań, organizowanych w Kinie Kosmos. Od 14:30 dzieci mogą uczestniczyć w ciekawie zorganizowanych warsztatach a o 16:00 rozpoczyna się seans z bieżącym hitem kina familijnego. Oto, dlaczego warto tam pojawić się z maluchem.


Nowoczesna świątynia sztuki filmowej
Kino Kosmos oferuje nowoczesne wnętrze, o estetycznym wykończeniu a jego największą zaletą jest fakt, iż zajmuje samodzielny budynek, niezintegrowany z hałaśliwą galerią handlową (połączenie charakterystyczne dla innych sieciówek). Kontaktowa i przyjaźnie nastawiona obsługa, podkreśla kameralny charakter miejsca.


Warsztaty o bogatym programie
Od 14:30 w sali zabaw, znajdującej się tuż przy wejściu, specjaliści od organizowania dzieciom czasu, zapraszają do wspólnej zabawy. Sala jest znakomicie przygotowana pod względem zarówno estetycznym jak i wyposażeniowym. Maluchy mają do dyspozycji różnego typu gry edukacyjne, układanki, puzzle oraz gry zespołowe. Ich jakość, stan techniczny oraz kompletność pozostają bez zarzutu. Ponadto dzieciaki mogą bawić się szydełkowymi misiami, rysować, malować, wycinać i realizować się twórczo na różnych polach.

Animatorki z Pierwszego Piętra, zachęcają uczestników do aktywnego udziału w zajęciach, powiązanych tematycznie z zaplanowanym filmem czy bajką. Organizowane są gry i zabawy, tworzone prace plastyczne, dzieci mogą korzystać z instrumentów muzycznych (grzechotki, tamburyn itp.), uczestniczyć w grach sprawnościowych oraz muzyczno – tanecznych. Wyposażenie sali jest na tyle zróżnicowane, iż z powodzeniem zainteresuje kilkumiesięczne maluchy jak i dzieci w wieku szkolnym. Rodzice mogą uczestniczyć we wspólnej zabawie bądź pozostawić pociechy pod opieką animatorek. Najlepszą rekomendacją zajęć jest to, iż dzieci pozostają do ostatniej minuty przed seansem na sali zabaw. Rodzice mogą porozmawiać, podzielić się doświadczeniami i nawiązać zupełnie nowe kontakty.


Seans rzeczywiście dla dzieci
Oprócz dobrze wyposażonej sali kinowej (wygodne fotele), na szczególną uwagę zasługuje brak reklam przed seansem! Dzieci nie czują znużenia i zaraz po zgaszeniu świateł, mogą zanurzyć się w interesującej historii. Bliskość toalet także nie pozostaje bez znaczenia.


Sing
Podczas seansu, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć, wyświetlana była bajka Sing. Wyjątkowo kolorowa animacja, uzupełniona o trafnie dobraną muzykę, zachwyciła nie tylko dzieci (część z nich tańczyło nawet podczas seansu) ale przypadła także do gustu rodzicom. Historia koali Bustera Moona, który jest dyrektorem podupadającego teatru, uczy wytrwałości w dążeniu do celu oraz tego, że od nawet najgłębszego dna można się odbić. Jednocześnie, historia pozostałych bohaterów udowadnia, iż nie ma nic ważniejszego w życiu, niż dążenie do realizacji własnych marzeń. Fabuła przewidywalna ale mocno motywująca. Ilość i jakość muzyki zachwyca. Tak, jak i w innych, współczesnych kreskówkach, pojedyncze aluzje, kierowane do rodziców i jedynie przez nich rozumiane, zapewniają sporą dawkę humoru.


Rodzina do Kina to pomysłowa i dobrze zorganizowana inicjatywa, którą warto wypróbować. Pozwala przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie i gwarantuje atmosferę, której trudno szukać w innych kinach. Zdecydowanie polecamy!Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Rynek pracy, a świeża Mama. Jak wrócić do pracy... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Rynek pracy, a świeża Mama. Jak wrócić do pracy po przerwie?
Patronat CzasDzieci.pl

Rynek pracy, a świeża Mama. Jak wrócić do pracy po przerwie?

Czas wrócić do pracy i to nie po weekendzie, ale po dłuższej przerwie. Życie zmienia się diametralnie, od czasu gdy pojawia się potomstwo.
Tak też świeża Mama wkracza ponownie na rynek pracy. I co teraz? więcej »
Angielski z Disneyem już na Śląsku!!!

Angielski z Disneyem już na Śląsku!!!

Disney English to skuteczna i sprawdzona w wielu szkołach metoda polegająca na całkowitym zanurzeniu się w świecie znanych i lubianych bohaterów filmów i kreskówek Disneya. Od samego momentu powstania program cieszy się dużą popularnością i został nagrodzony wieloma międzynarodowymi nagrodami. więcej »
Słoneczniki 2017 - głosowanie

Słoneczniki 2017 - głosowanie

Ruszył II etap Słoneczników 2017! Poznaj nominowane inicjatywy i zagłosuj na Twoim zdaniem najlepsze! więcej »
Słoneczniki 2017, czyli wybieramy najlepsze śląskie inicjatywy dla dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

Słoneczniki 2017, czyli wybieramy najlepsze śląskie inicjatywy dla dzieci

Największe polskie miasta oferują mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, nie brakuje warsztatów, festiwali czy koncertów. Jednak nie wszystkie zasługują na uwagę, a niektórych wprost nie można przegapić! Jak wybrać te najlepsze? więcej »
Aktywne wakacje ze Stadionem Śląskim

Aktywne wakacje ze Stadionem Śląskim

Już 26 czerwca rusza 12. Edycja Lata Otwartych Boisk. Sportowe zajęcia pod okiem specjalistów organizowane będą przez całe lato. Wstęp wolny! więcej »
Tychy się zazielenią

Tychy się zazielenią

Zielone Podwórka to kolejna propozycja władz miejskich, dająca mieszkańcom możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądać przestrzeń, w której żyją na co dzień. Rodzicu! Masz wpływ na to, w jakim otoczeniu będzie mieszkać Twoje dziecko. więcej »
Plac Zdrowia i Zabawy

Plac Zdrowia i Zabawy

Przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka powstał jeden z najnowocześniejszych w naszym kraju, integracyjny plac zabaw. Jego otwarcie już 14 czerwca! więcej »
Industriada zawładnie Śląskiem

Industriada zawładnie Śląskiem

Kolejna już edycja Industriady, zapowiada się naprawdę interesująco. Możecie wybierać pośród różnych wydarzeń, na terenie całego regionu! Rozruch maszyn już 9 czerwca wieczorem! więcej »
Za mało miejsc w przedszkolach? Modułowe rozwiazanie proponuje Chorzów

Za mało miejsc w przedszkolach? Modułowe rozwiazanie proponuje Chorzów

Rekrutacja do przedszkoli na kolejny rok zakończona. Co z dziećmi, które nie znalazły się na liście przyjętych? Władze Chorzowa podjęły starania, by zapewnić opiekę przedszkolną jak największej liczbie maluchów. więcej »
Nowoczesne Centrum Urazowe dla Dzieci

Nowoczesne Centrum Urazowe dla Dzieci

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka podjęło się realizacji obszernego projektu budowy Centrum Urazowego dla Dzieci. Inwestycja wiąże się z utrudnieniami dla pacjentów. GCZD apeluje, by w przypadkach niezagrażających życiu i zdrowiu korzystać z innych placówek medycznych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

O tym się mówi

Jak oszczędzić czas i pieniądze

Jak oszczędzić czas i pieniądze

Mama, specjalistka od finansów, specjalistka od zakupów i wyprzedaży: zespół, który w świecie zalewającym nas informacjami, reklamami, możliwościami – pomaga znaleźć to, co potrzebne w krótkim czasie.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Poradnik dla mamy (nie)doskonałej

Poradnik dla mamy (nie)doskonałej

Mówi się, że czas jest „towarem deficytowym”. Każda mama, która ma pod opieką dziecko i dom, rozumie tę metaforę doskonale! Jak...  

Temat na czasie

Disney English to skuteczna i sprawdzona w wielu szkołach metoda polegająca na całkowitym zanurzeniu się w świecie znanych i lubianych bohaterów filmów i kreskówek Disneya  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017