Strefa rodzica » Artykuły

Dieta na piątkę!

Dieta na piątkę!

Wrzesień i złota polska jesień. Powroty do szkół, do biur, koniec wakacji… Co włączyć do menu, by zachować piękną opaleniznę i umilić sobie chwile spędzone nad książkami? Jak zmodyfikować swoją dietę, by w szkolnej ławce nasze myśli nie błądziły gdzieś daleko po wakacyjnych szlakach? więcej »
Historia słynnego Misia

Historia słynnego Misia

Kiedyś był sobie pewien Miś... Dzięki klapniętemu uszku zaczęto go nazywać Misiem Uszatkiem. Ma już swoje lata, ale nadal dla wielu pozostaje symbolem dzieciństwa i mile spędzonego czasu. Kto wie? - może nic się nie zmieniło i Miś może nadal bawić pociechy? więcej »
Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj"

Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj"

Dramatyczne okoliczności tragedii powtarzających się co roku skłaniają organizatorów do przypominania o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach oraz uświadamiania, że zatrzymanie się i sprawdzenie czy nie nadjeżdża pociąg może uratować życie. więcej »
Książka na wakacje

Książka na wakacje

Wakacje to czas wypoczynku, dobrej zabawy, ale także nadrabiania pewnych zaległości - zwłaszcza tych książkowych. Jak jednak wybrać pozycję dobrą, ciekawą i zarazem odpowiednią dla dziecka? A może to pociechy doradzą lektury? więcej »
Komórka wśród komunijnych prezentów

Komórka wśród komunijnych prezentów

Telefon komórkowy - jeden z najbardziej oczekiwanych, wymarzonych prezentów komunijnych. Jednocześnie budzi on wątpliwości rodzica: czy to na pewno dobry pomysł? A może to jeszcze za wcześnie? więcej »
Rola diety w leczeniu ADHD

Rola diety w leczeniu ADHD

Liczne badania kliniczne potwierdzają, że na ryzyko wystąpienia ADHD wpływają głównie czynniki genetyczne. Jednak Nadpobudliwość Psychoruchowa ma także swoje uwarunkowania środowiskowe oraz metaboliczne, na co wskazują, udokumentowane nieprawidłowości żywieniowe i metaboliczne u osób z objawami ADHD. więcej »
Puzzle - doświadczanie, zabawa, nauka i rozwój

Puzzle - doświadczanie, zabawa, nauka i rozwój

Puzzle to zabawa. Dzieci bawią się przede wszystkim dla przyjemności i satysfakcji, zazwyczaj pod wpływem uczuć zaciekawienia, chęci doświadczenia, pragnienia zetknięcia się z tym, co działa na ich wyobraźnię i wrażliwość estetyczną. więcej »
Rady dla tych, którzy cenią piękno - także pisma

Rady dla tych, którzy cenią piękno - także pisma

Kilka przydatnych rad, dotyczących pisma jako sztuki samej w sobie. Kaligrafia to zapomniana sztuka - a szkoda! - bo kałamarze i pióra mają w sobie duszę. więcej »
Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

Od dawna wiadomo, że ferie to z jednej strony uciecha dla dzieci – nareszcie nie trzeba chodzić do szkoły –z drugiej jednak wyzwanie dla rodziców – jak zaplanować długie dwa tygodnie, jeśli dziecko nie wyjeżdża do babci, wujka lub na obóz narciarski. więcej »
Zawód: przedszkolak

Zawód: przedszkolak

Czas, kiedy nasze dzieci idą do przedszkola, często wydaje się nam koszmarem. Powodów do obaw jest wiele. Po pierwsze zastanawiamy się, czy sobie bez nas – rodziców poradzą, czy będą lubiane przez inne dzieci, czy będą wszystko jadły i w końcu boimy się o ich zdrowie. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Poranek na czasie

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest...  

Weekend na Czasie

Pogodny weekend 20-21 października 2018

Pogodny weekend 20-21 października 2018

Będzie pysznie, kolorowo, muzycznie, niedrogo, artystycznie, zabawnie, podróżniczo. Mówimy zagadkami? Odkryjcie propozycje weekendowe razem z nami!  

Nowość

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić!  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018