Strefa rodzica » Artykuły

Jak urządzić pokój dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka?

Pokój naszego dziecka to jego królestwo. To tam poznaje świat, uczy się i bawi. Wchodząc do pokoju malucha od razu widać kim jest jego mieszkaniec, czy to piękna królewna zapraszająca na elegancji podwieczorek wróżki, czy przyszły konstruktor pojazdów kosmicznych. więcej »
Gdzie się wybrać na wycieczkę z dzieckiem?

Gdzie się wybrać na wycieczkę z dzieckiem?

Hektary Parku Zdrojowego, którego sercem jest Wyspa Miłości, otoczona zewsząd jeziorkiem, gdzie swoje Królestwo stworzyły kaczki i łabędzie. Polecamy Nałęczów na wycieczkę! więcej »
Premiera Detektywa Diggsa - nowej gry na Wonderbook już 27 maja

Premiera Detektywa Diggsa - nowej gry na Wonderbook już 27 maja

Już 27 maja Sony Computer Entertainment Polska zaprezentuje drugą po kultowej Księdze Czarów grę na Wonderbook – kryminał w stylu noir, Detektyw Diggs. Gracze wraz z tytułowym bohaterem, w rolę którego wcielił się Artur Żmijewski, rozwiążą zagadkę zaginięcia Hampty’ego Dumpty’ego. Autorem gry jest zdobywca Oscara – Studio Moonbot. więcej »
Tajemniczy Ogród, czyli Park Poniatowskiego

Tajemniczy Ogród, czyli Park Poniatowskiego

To było nasze pierwsze samodzielne mieszkanie. Całe 53m2- dwa pokoje z kuchnią z pięknym weneckim oknem na pd-wschód. Przydzielone w zupełnie niewiarygodnych okolicznościach. Ale wreszcie nasze, po kilkunastu miesiącach niepewności. Był maj 1983 roku. Dziewczynki miały roczek i dwa. Ulica Radwańska w swej gorszej części. Ale.. przechodzisz vis a vis naszego domu na druga stronę, dalej nieco dzikie przejście i już… więcej »
Szczęśliwe dzieci z KEEN.CNX

Szczęśliwe dzieci z KEEN.CNX

Kiedy budzisz się każdego dnia pragniesz żeby przejść przez poranny wyścig z czasem gładko i bez nerwów. Szybko i bezproblemowo wybiegasz na spotkanie z codzienną toaletą, pokonujesz przeszkody w kuchni i kiedy już chcesz finiszować na mecie pojawia się Twoje dziecko. więcej »
Najlepsze miejsca na rodzinne wakacje!

Najlepsze miejsca na rodzinne wakacje!

Domek w górach, pensjonat nad morzem, miejsce w uzdrowisku, a może... łódka zacumowana na jeziorze? Nierzadko wybierając miejsce wypoczynku na wakacyjny urlop stajemy przed problemem nadrzędnym: gdzie pojechać? więcej »
Kreatywne zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy z dziećmi

Jako rodzice często zastanawiamy się, jakie umiejętności naszych dzieci rozwijać i do czego je zachęcać. Co da im wymierne korzyści w dorosłym życiu? Są to istotne pytania, a znalezienie właściwych odpowiedzi pozwoli nam kształtować ważne cechy naszego malucha. więcej »
Wymarzony prezent!

Wymarzony prezent!

Dzieci kochają prezenty, a Dzień Dziecka to doskonała okazja, żeby podarować maluchowi coś, o czym marzy. Jeśli nie masz jeszcze upominku, skorzystaj z naszych propozycji. W internetowym sklepie BubaMia.pl znajdziesz całe mnóstwo zabawek mądrych, ekologicznych, kreatywnych, kolorowych i przede wszystkim - wymarzonych. więcej »
Dysleksja - co to jest?

Dysleksja - co to jest?

Coraz częściej słyszymy o dysleksji, czy to realny problem czy moda? Spróbujmy się zastanowić czym jest dysleksja, jak ją rozpoznać i jak sobie z nią radzić. więcej »
Przedszkolak bezpieczny w środowisku
Patronat CzasDzieci.pl

Przedszkolak bezpieczny w środowisku

6 maja rozpoczęła się 7 edycja niezwykle popularnej wśród przedszkoli AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Ferie na Czasie

Jeśli zarówno Wy, jak i dzieciaki macie ochotę na solidną dawkę śmiechu, a także wzruszające opowieści o przyjaźni, nie przegapcie nowych propozycji Multikina.  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019