Strefa rodzica » Artykuły » Kupujesz laktator? Na to musisz zwrócić uwagę

Kupujesz laktator? Na to musisz zwrócić uwagępowiększ

Kupujesz laktator? Na to musisz zwrócić uwagę

Laktator to przydatne urządzenie, które trafia na listę wyprawkową wielu mam. Stanowi doskonałą pomoc zarówno w razie kryzysów laktacyjnych, jak i w okresie, gdy karmienie piersią nie jest możliwe. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, poznaj kilka istotnych parametrów – to od nich może zależeć komfort i efektywność odciągania pokarmu.

 

O ile jeszcze kilkanaście lat temu wybór laktatora ograniczał się przede wszystkim do modeli ręcznych, dużą popularnością cieszą się urządzenia elektryczne – a obecnie także elektroniczne. Chociaż ich celem jest wspieranie naturalnego karmienia, różnią się między innymi efektywnością odciągania pokarmu. Do zakupu urządzenia warto więc podejść z dużą rozwagą – tak, by wydatek rzędu kilkuset złotych okazał się trafiony.

 

Laktator: elektryczny czy elektroniczny?
Na laktator elektryczny decyduje się coraz więcej kobiet z uwagi na większą wygodę podczas odciągania pokarmu. Model elektroniczny ma wszystkie zalety urządzenia elektrycznego, a jego przewagą są dodatkowe funkcje ułatwiające proces odciągania mleka.

 

Model elektroniczny, np. laktator elektroniczny Expert ma wygodny dotykowy panel sterowania, na którym wyświetla się nie tylko aktualna siła ssania, ale również czas pracy. Dzięki temu można szybko określić, jak długo trwa odciąganie z jednej piersi – bez konieczności posiadania zegarka pod ręką.

 

Funkcja fazowego rytmu zasysania
Wybierając laktator, należy zwrócić uwagę na funkcję fazowego rytmu zasysania. Szczególnie polecane są modele dwufazowe, np. laktator elektroniczny Expert – odzwierciedlają one proces ssania piersi przez dziecko.

  • I faza to stymulacja – polega na naśladowaniu szybkich ruchów, których celem jest pobudzenie wypływu mleka.
  • II faza – odwzorowuje głębokie ssanie pokarmu, które jest dużo wolniejsze.

 

Takie dwufazowy system sprawia, że odciąganie mleka jest dużo efektywniejsze w porównaniu z odciąganiem za pomocą laktatorów jednofazowych.

 

Regulacja siły ssania
Laktatory elektryczne kojarzą się z bolesnym odciąganiem pokarmu. Dyskomfort można zredukować do minimum, wybierając modele z regulacją siły ssania. Im większe możliwości w tym zakresie, tym lepsze dostosowanie do indywidualnych oczekiwań i np. progu wrażliwości na ból.

 

Laktator elektroniczny Expert ma aż 9 stopni regulacji, dzięki czemu każda kobieta może dostosować siłę do indywidualnych potrzeb. Informacje o aktualnej sile odciągania pokarmu pojawiają się na wyświetlaczu. Można ją regulować, naciskając „+” oraz  „–” na dotykowym wyświetlaczu.

 

Możliwość ręcznego odciągania pokarmu
Chociaż laktatory elektroniczne są bardzo wygodne, niekiedy zachodzi konieczność ręcznego odciągania pokarmu. Aby uniknąć dodatkowego wydatku związanego z zakupem kolejnego sprzętu, warto wybrać model laktatora elektronicznego z dołączonymi akcesoriami do ręcznego odciągania pokarmu. Dzięki temu, w razie potrzeby szybko i łatwo przekształcisz model elektryczny w laktator ręczny.

 

Sposób zasilania
Wszystkie laktatory elektryczne zasilane są prądem z sieci elektrycznej. To jednak stanowi dość duże ograniczenie, gdy kobieta zamierza odciągnąć pokarm, np. w trakcie podróży samochodem.

 

Mając to na uwadze, producenci coraz częściej proponują modele laktatorów zasilanych na dwa sposoby: na prąd oraz na baterie. Jednak i taka opcja w wielu przypadkach może być ograniczeniem (np. brak zapasowych baterii). Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są laktatory akumulatorowe – specjalna bateria pozwala na efektywną pracę urządzenia przez 3 godziny. Potem sprzęt należy podłączyć do sieci, aby naładować akumulator i ponownie móc korzystać z niego bezprzewodowo.

 

Rozmiary
Laktatory elektryczne charakteryzują się sporymi rozmiarami. Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziesz jednak urządzenia kompaktowe – poręczne, których rozmiary nie stwarzają problemów z przechowywaniem sprzętu.

 

Ciekawym rozwiązaniem, które proponuje m.in. laktator elektroniczny Expert, jest praktyczna walizka. Dzięki niej można przechować wszystkie elementy urządzenia, a jednocześnie dyskretnie go przetransportować.

 

A co z ceną?
Laktatory elektryczne i elektroniczne mają podobne ceny – są kilkakrotnie droższe od laktatorów ręcznych. Jeżeli jednak zależy Ci na efektywnym i wygodnym odciąganiu pokarmu, cena nie powinna grać większej roli.

Oczywiście, zanim zdecydujesz się na najdroższy model, porównaj dostępne rozwiązania. Być może okaże się, że tańszy laktaktor elektroniczny jest równie dobry jak inny rekomendowany sprzęt. Jeżeli oba mają podobne funkcje, nie ma sensu przepłacać.

 

Jeżeli jednak cena jest wyznacznikiem wyboru urządzenia, postaw na dwufazowe laktatory ręczne. Musisz jednak liczyć się z tym, że ręczne odciąganie pokarmu kilkakrotnie w ciągu dnia może okazać się uciążliwe.Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 30 porad jak być jeszcze lepszym tatą więcej » x
Zobacz » Artykuły
30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

Każdy mężczyzna dobrze wie, że dla swojego malucha jest najlepszym tatą na świecie i jest ich superbohaterem. Jak zatem stać się jeszcze lepszym ojcem dla swojego dziecka? Czy istnieje na to gotowy przepis więcej »
20 sposobów na to jak podkręcić apetyt niejadka

20 sposobów na to jak podkręcić apetyt niejadka

Maluchy unikając posiłków lub jedząc niewiele nie dostarczają swemu organizmowi tego co niezbędne, więc z czasem pojawiają się braki witamin. Jak zatem zachęcić je do jedzenia bez wprowadzania suplementów diety? więcej »
Casting! Szukamy głównej bohaterki nowej części Magicznego Drzewa!
Patronat CzasDzieci.pl

Casting! Szukamy głównej bohaterki nowej części Magicznego Drzewa!

Jeśli chcesz, żeby to Twoje dziecko zostało nową gwiazdą bestsellerowej serii, wyślij zdjęcia na adres: magicznedrzewo@znak.com.pl wraz ze zgodą na udział w sesji i wykorzystanie wizerunku na okładce i na ilustracjach w książce. więcej »
Premiera Gry Lego ® Iniemamocni
Patronat CzasDzieci.pl

Premiera Gry Lego ® Iniemamocni

Gra z polskim dubbingiem! Walcz z przestępczością w świecie Iniemamocnych w pełnej humoru wersji LEGO. Gra oparta na dwóch filmach Disney Pixar Iniemamocni oraz Iniemamocni 2
więcej »
Premiera wspaniałej platformówki
Patronat CzasDzieci.pl

Premiera wspaniałej platformówki

Przywitaj się z sympatycznym żuczkiem imieniem Yoku, nowym bohaterem, który przybył na wyspę Mokumana, aby zastąpić miejscowego listonosza-pterodaktyla, zwanego pocztodaktylem. więcej »
Hamak na miarę XXI wieku

Hamak na miarę XXI wieku

Letnie popołudnie, zimna lemoniada, śpiew pasikoników, zieleń dokoła, promienie słońca tańczące na skórze i ulubiona książka ? to scenariusz, który z pewnością zaaprobuje większość z nas. więcej »
Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Organizacja obchodów Światowego Dnia Mleka bez tego napoju i jego przetworów mijałaby się z celem. Ważna jest bowiem nie tylko popularyzacja wiedzy o tych produktach, ale też możliwość ich spróbowania. więcej »
Komu potrzebna szkoła przetrwania?

Komu potrzebna szkoła przetrwania?

Czego możemy się nauczyć na obozach przetrwania, bez względu na grupę wiekową? więcej »

Kto Ty jesteś? - Inspiracje o niepodległości

Kto ty jesteś? To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji nad tym czym jest niepodległość... Przedstawiamy kilka inspiracji plastycznych powiązanych z projektem. więcej »
Jakie są przyczyny i objawy przepukliny pępkowej?

Jakie są przyczyny i objawy przepukliny pępkowej?

Przepuklina pępkowa to przypadłość, która ? choć kojarzona często z kobietami w ciąży ? często pojawia się u niemowląt. Jak ją rozpoznać? Skąd się bierze? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

Jak stać się jeszcze lepszym ojcem dla swojego dziecka? Czy istnieje na to gotowy przepis?  

Temat na Czasie

Zwolnienia z WF-u plagą szkół

Zwolnienia z WF-u plagą szkół

Problemy zdrowotne jako przyczyna tak częstych zwolnień z WF-u to tylko jedna strona medalu. Znacznie częściej dzieci nie chcą brać aktywnego udziału w lekcjach wychowania fizycznego ze względu...  

Wideorecenzja na Czasie

Seria "Królik Franek"

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018