Strefa rodzica » Artykuły » Wszystkie gatunki literackie są... dla dzieci!

Wszystkie gatunki literackie są... dla dzieci!

Kto powiedział, że dzieciom trzeba czytać tylko baśnie? Przecież literatura ma tyle barw, tyle odcieni. Istnieje tak wiele wspaniałych gatunków literackich, które sprawią, że maluchy na zawsze zakochają się w czytaniu książek. A gusta literackie kształtują się u dzieciaków od najmłodszych lat. To, jakie książki czytacie swoim pociechom, realnie przełoży się na ich literackie wybory w przyszłości. A na pewno zależy Wam, by te wybory były dojrzałe i wartościowe.

 

 

Dzieci chcą więcej


Biografia, przygoda, dziennik, fantasy, bajka, kryminał, reportaż... Dlaczego nie? Warto zachęcić do nich dzieciaki, by odkryły bogactwo utworów literackich oraz ich piękno ukryte w słowie i obrazie. W lutym bieżącego roku miały swoją premierę kolejne tytuły wyjątkowej serii Literackiego Egmontu „Poczytaj ze mną”. To niezwykła seria książek, która ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich.


Tym razem w najnowszych propozycjach znalazły się: dziennik, fantasy, przygoda i biografia. To literatura najwyższej próby… i idealna pomoc w kształtowaniu gustów literackich i estetycznych u najmłodszych za pomocą fascynującej podróży do świata książek, które maluch może przeczytać wraz z rodzicem!

 

Co na to autorzy?


Dziennik archeologa, który napisałam, został oczywiście zmyślony, choć nie do końca. Opowieść o zaginionym grobowcu jeźdźca na słoniu jest w dużej części prawdziwa. Znalazł go mój tata – Witold Dobrowolski, który jest archeologiem zajmującym się Etruskami. Zrobił to, analizując książki, mapy, słowem – źródła pisane. Bo archeologia to kopanie nie tylko w ziemi, ale też w papierach, również w dziennikach. – pisze Justyna Bednarek, autorka „Tropem jeźdźca na słoniu”.


Nie wszyscy bohaterowie są zadowoleni ze swoich biografii. Na pociechę mogą napisać autobiografię, czyli samemu opisać własne losy. Książka o życiu Sebastiana to biografia, chociaż Sebastian wcale nie jest sławny. Może nawet nie jest do końca prawdziwy. Czy warto go lepiej poznać? O tym czytelnik musi zadecydować jednak sam. – pisze autor „Niezwykłej historii Sebastiana Van Pirka” Marcin Wicha.

 

Wszystkie tytuły w serii to wyśmienita zabawa zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Do tego w przystępnej cenie, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, angażują emocje, a dodatkowo pozwalają na wartościowe spędzenie czasu z dzieckiem. Wystarczy tylko 20 minut wspólnego czytania dziennie, by lepiej się uczyć i pokochać literaturę. Bo seria „Poczytaj ze mną” to zaproszenie dzieci do zakochania się w czytaniu już od najmłodszych lat!

 


 

 

Premierowe tytuły w serii:

  • Gdy pada deszcz. Wizyta goblinów, Zofia Stanecka, ilustracje: Aleksandra Krzanowska
  • Tropem jeźdźca na słoniu, Justyna Bednarek, ilustracje: Katarzyna Trzeszczkowska
  • Strażak Lulek, Ewa Nowak, ilustracje: Daria Solak
  • Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka, Marcin Wicha, ilustracje: Dominika Czerniak-Chojnacka


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 30 porad jak być jeszcze lepszym tatą więcej » x
Zobacz » Artykuły
30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

Każdy mężczyzna dobrze wie, że dla swojego malucha jest najlepszym tatą na świecie i jest ich superbohaterem. Jak zatem stać się jeszcze lepszym ojcem dla swojego dziecka? Czy istnieje na to gotowy przepis więcej »
20 sposobów na to jak podkręcić apetyt niejadka

20 sposobów na to jak podkręcić apetyt niejadka

Maluchy unikając posiłków lub jedząc niewiele nie dostarczają swemu organizmowi tego co niezbędne, więc z czasem pojawiają się braki witamin. Jak zatem zachęcić je do jedzenia bez wprowadzania suplementów diety? więcej »
Casting! Szukamy głównej bohaterki nowej części Magicznego Drzewa!
Patronat CzasDzieci.pl

Casting! Szukamy głównej bohaterki nowej części Magicznego Drzewa!

Jeśli chcesz, żeby to Twoje dziecko zostało nową gwiazdą bestsellerowej serii, wyślij zdjęcia na adres: magicznedrzewo@znak.com.pl wraz ze zgodą na udział w sesji i wykorzystanie wizerunku na okładce i na ilustracjach w książce. więcej »
Premiera Gry Lego ® Iniemamocni
Patronat CzasDzieci.pl

Premiera Gry Lego ® Iniemamocni

Gra z polskim dubbingiem! Walcz z przestępczością w świecie Iniemamocnych w pełnej humoru wersji LEGO. Gra oparta na dwóch filmach Disney Pixar Iniemamocni oraz Iniemamocni 2
więcej »
Premiera wspaniałej platformówki
Patronat CzasDzieci.pl

Premiera wspaniałej platformówki

Przywitaj się z sympatycznym żuczkiem imieniem Yoku, nowym bohaterem, który przybył na wyspę Mokumana, aby zastąpić miejscowego listonosza-pterodaktyla, zwanego pocztodaktylem. więcej »
Hamak na miarę XXI wieku

Hamak na miarę XXI wieku

Letnie popołudnie, zimna lemoniada, śpiew pasikoników, zieleń dokoła, promienie słońca tańczące na skórze i ulubiona książka ? to scenariusz, który z pewnością zaaprobuje większość z nas. więcej »
Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Organizacja obchodów Światowego Dnia Mleka bez tego napoju i jego przetworów mijałaby się z celem. Ważna jest bowiem nie tylko popularyzacja wiedzy o tych produktach, ale też możliwość ich spróbowania. więcej »
Komu potrzebna szkoła przetrwania?

Komu potrzebna szkoła przetrwania?

Czego możemy się nauczyć na obozach przetrwania, bez względu na grupę wiekową? więcej »

Kto Ty jesteś? - Inspiracje o niepodległości

Kto ty jesteś? To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji nad tym czym jest niepodległość... Przedstawiamy kilka inspiracji plastycznych powiązanych z projektem. więcej »
Jakie są przyczyny i objawy przepukliny pępkowej?

Jakie są przyczyny i objawy przepukliny pępkowej?

Przepuklina pępkowa to przypadłość, która ? choć kojarzona często z kobietami w ciąży ? często pojawia się u niemowląt. Jak ją rozpoznać? Skąd się bierze? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

KONKURS na Czasie

Kto Ty jesteś? - Głos dzieci

Kto Ty jesteś? - Głos dzieci

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji...  

Temat na Czasie

Zwolnienia z WF-u plagą szkół

Zwolnienia z WF-u plagą szkół

Problemy zdrowotne jako przyczyna tak częstych zwolnień z WF-u to tylko jedna strona medalu. Znacznie częściej dzieci nie chcą brać aktywnego udziału w lekcjach wychowania fizycznego ze względu...  

Akcja Na Czasie!

Jeśli chcesz, żeby to Twoje dziecko zostało nową gwiazdą bestsellerowej serii, wyślij zdjęcia na adres: magicznedrzewo@znak.com.pl wraz ze zgodą na udział w sesji i wykorzystanie wizerunku na...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018