Strefa rodzica » Artykuły » Wszystkie gatunki literackie są... dla dzieci!

Wszystkie gatunki literackie są... dla dzieci!

Kto powiedział, że dzieciom trzeba czytać tylko baśnie? Przecież literatura ma tyle barw, tyle odcieni. Istnieje tak wiele wspaniałych gatunków literackich, które sprawią, że maluchy na zawsze zakochają się w czytaniu książek. A gusta literackie kształtują się u dzieciaków od najmłodszych lat. To, jakie książki czytacie swoim pociechom, realnie przełoży się na ich literackie wybory w przyszłości. A na pewno zależy Wam, by te wybory były dojrzałe i wartościowe.

 

 

Dzieci chcą więcej


Biografia, przygoda, dziennik, fantasy, bajka, kryminał, reportaż... Dlaczego nie? Warto zachęcić do nich dzieciaki, by odkryły bogactwo utworów literackich oraz ich piękno ukryte w słowie i obrazie. W lutym bieżącego roku miały swoją premierę kolejne tytuły wyjątkowej serii Literackiego Egmontu „Poczytaj ze mną”. To niezwykła seria książek, która ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich.


Tym razem w najnowszych propozycjach znalazły się: dziennik, fantasy, przygoda i biografia. To literatura najwyższej próby… i idealna pomoc w kształtowaniu gustów literackich i estetycznych u najmłodszych za pomocą fascynującej podróży do świata książek, które maluch może przeczytać wraz z rodzicem!

 

Co na to autorzy?


Dziennik archeologa, który napisałam, został oczywiście zmyślony, choć nie do końca. Opowieść o zaginionym grobowcu jeźdźca na słoniu jest w dużej części prawdziwa. Znalazł go mój tata – Witold Dobrowolski, który jest archeologiem zajmującym się Etruskami. Zrobił to, analizując książki, mapy, słowem – źródła pisane. Bo archeologia to kopanie nie tylko w ziemi, ale też w papierach, również w dziennikach. – pisze Justyna Bednarek, autorka „Tropem jeźdźca na słoniu”.


Nie wszyscy bohaterowie są zadowoleni ze swoich biografii. Na pociechę mogą napisać autobiografię, czyli samemu opisać własne losy. Książka o życiu Sebastiana to biografia, chociaż Sebastian wcale nie jest sławny. Może nawet nie jest do końca prawdziwy. Czy warto go lepiej poznać? O tym czytelnik musi zadecydować jednak sam. – pisze autor „Niezwykłej historii Sebastiana Van Pirka” Marcin Wicha.

 

Wszystkie tytuły w serii to wyśmienita zabawa zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Do tego w przystępnej cenie, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, angażują emocje, a dodatkowo pozwalają na wartościowe spędzenie czasu z dzieckiem. Wystarczy tylko 20 minut wspólnego czytania dziennie, by lepiej się uczyć i pokochać literaturę. Bo seria „Poczytaj ze mną” to zaproszenie dzieci do zakochania się w czytaniu już od najmłodszych lat!

 


 

 

Premierowe tytuły w serii:

  • Gdy pada deszcz. Wizyta goblinów, Zofia Stanecka, ilustracje: Aleksandra Krzanowska
  • Tropem jeźdźca na słoniu, Justyna Bednarek, ilustracje: Katarzyna Trzeszczkowska
  • Strażak Lulek, Ewa Nowak, ilustracje: Daria Solak
  • Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka, Marcin Wicha, ilustracje: Dominika Czerniak-Chojnacka

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Marry Poppins powraca - muzyka filmowa więcej » x
Zobacz » Artykuły
Marry Poppins powraca - muzyka filmowa

Marry Poppins powraca - muzyka filmowa

Disneyowski sequel ?Mary Poppins powraca? to musicalowa podróż przedstawiająca magiczne przygody najsłynniejszej niani na świecie! więcej »
Bajki czytane - Nowy album dla najmłodszych

Bajki czytane - Nowy album dla najmłodszych

Klasyki bajek w postaci opowieści audio! Przejdź się wspólnie na spacer z Czerwonym Kapturkiem do babci, popływaj w morzu z Małą Syrenką, zatańcz walca z Piękna i Bestią! więcej »
Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra
Patronat CzasDzieci.pl

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami... więcej »
Zamiast sałaty jedz zimą kiełki

Zamiast sałaty jedz zimą kiełki

Skończyły się już zielone liście z grządki... Kto nie ma ochoty na pryskane produkty z uprawy hydroponicznej, które są zimą sprzedawane z mylną nazwą "sałata", temu można polecić kiełki. Ich przewaga nad innymi warzywami polega na tym, że można je uprawiać przez cały rok. więcej »
Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka. Udane urodziny Peppy
Patronat CzasDzieci.pl

Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka. Udane urodziny Peppy

W Operze Śląskiej w Bytomiu po raz pierwszy w Polsce odbył się spektakl Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka. Zgromadzone na widowni dzieci przeniosły się w świat dobrze znany z popularnej kreskówki. więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC

Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC

Urząd Transportu Kolejowego wprowadza akcję "Kolejowe ABC". Towarzyszy jej szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieci o zagrożeniach i nauczenia ich bezpiecznych zachowań. więcej »
Ubezpieczenia ważne także dla dzieci

Ubezpieczenia ważne także dla dzieci

W nasze życie na stałe wpisane jest ryzyko. A ponieważ na wiele sytuacji nie mamy wpływu i nie możemy się uchronić przed zdarzeniami. więcej »
Psiechadzka - rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni

Psiechadzka - rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni

Gra zabierze Cię na pełen przygód spacer z psim przyjacielem. W pudełku znajdziesz dwie plansze: SPACER Z PSEM i SPACER Z CZŁOWIEKIEM... więcej »
Wcześniaki - mali wielcy bohaterowie!

Wcześniaki - mali wielcy bohaterowie!

Narodziny dziecka to powód do radości dla całej rodziny. Szczególnej troski od swoich najbliższych wymagają maleństwa urodzone po 22. tygodniu życia. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Wideorecenzja na Czasie

Niemożliwi detektywi

Niemożliwi detektywi

Wszystkich fanów detektywistycznych historii zapraszamy do obejrzenia naszej nowej wideorecenzji!  

W domu z dzieckiem

Boże Narodzenie1 Prezenty1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018