Strefa rodzica » Artykuły » Ach, co to był za bal! Czyli sposób na udany karnawał dla dzieci

Ach, co to był za bal! Czyli sposób na udany karnawał dla dziecipowiększ

Ach, co to był za bal! Czyli sposób na udany karnawał dla dzieci

Karnawał mamy już za sobą. Jeszcze gdzieniegdzie pobrzmiewają echa bali ostatkowych, kultowa piosenka z Krainy Lodu, wieńcząca wiele zabaw dla dzieci. Byliśmy na wielu zabawach karnawałowych dla dzieci. Dzięki czemu utkaliśmy receptę na bal idealny:)

 

6 zasad idealnego balu karnawałowego

 

KAMERALNOŚĆ
Tak tak, jest wielka siła w masowych balach, ale kameralne zabawy mają swój niepowtarzalny klimat i możliwość zaangażowania w zabawę i zadania animacyjne także rodziców. Na takim balu dzieje się o wiele więcej, niż tylko wytańczenie do kilkunastu piosenek z płyty. Rodzinne bale mają wielką moc, dają radość dzieciom, a rodzicom wiele inspiracji na wspólne zabawy w domu.

 

TEMATYKA
Pewne tematy bali mają niewyczerpaną moc. Zawsze kraina Królowej Zimy czy Kraina Lodu będą grały pierwsze skrzypce, gdyż nie tylko wiążą nam temat balu z bajkami dla dzieci, ale także stanowią gotowy właściwie scenariusz na zabawy i klimat. No i mamy pewność, że na takim zimowym balu aż gęsto będzie od Niebieskich Księżniczek, ale ale...nie bójmy się sięgnąć wyobraźnią dalej. Karnawał w Rio de Janeiro, Bal na Dzikim Zachodzie, Bal Maskowy, Bal Superbohaterów, a może...Karnawał Roztańczonych Jaskiniowców? Brzmi dobrze, prawda? :)

 

SCENARIUSZ
Skoro już otworzyliśmy pole wyobraźni, kolejnym punktem programu jest dobrze, ale także elastycznie zaplanowany scenariusz. Co innego (przy jednym i tym samym temacie) sprawdzi się dla 3-latków, a z innych aktywności ucieszą się dzieci starsze. Zupełnie inaczej jest, gdy bal ma przeznaczenie familijne. Wówczas jest szansa na zadaniowe zaanimowanie rodzin, a wykonanie pracy nie wiąże się z rywalizacją tylko dobrą zabawą. Wskazane, by Animator prowadzący strojem nawiązywał do klimatu balu, przygotował zabawy tematyczne dla mniejszych grupek oraz dla wszystkich.

 

DEKORACJA
Tu można pozwolić sobie puścić wodze fantazji: kolorowe balony, serpentyny, bramy balonowe, balony z helem, ultrafioletowe światło, papierowe jaskinie, lodowe zamki. Dobrze, by scenografia była na tyle mobilna, by nie ograniczała ekspresyjnej zabawy. Wrażenie dobrze zaaranżowanej sali widać po zachwycie na twarzach szczególnie tych, którzy daną przestrzeń znają. Tego dnia powinna ona być nieco bardziej "magiczna".

 

DYNAMIKA
Czyli...przeplatanka. Trochę tańca, a trochę konkurencji. Przy kameralnych balach świetnie sprawdzi się duża chusta animacyjna. Ten rekwizyt bardzo szybko burzy barierę nieśmiałości i integruje uczestników. Tak samo działają wszelkie tańce w kole. Po kilku tańcach dobrze zrobić jedną z wachlarza zabaw-konkurencji. Dzieci chętnie wykonują zadania. Może to być zarówno tworzenie wspólnej pracy plastycznej, przeciąganie liny, jak i zagadki tematyczne. Dobrze przemyślany scenariusz sprawia, że impreza nie ma "dziur" albo przeciągających się momentów nudy.

 

ZAANGAŻOWANIE
Uczestnicy docenią każdy szczegół: piękną dekorację, dobry scenariusz, wielozadaniowość, dobrą muzykę, kostium animatora, energię, pasję i uśmiech. Warto się postarać, wówczas dobra energia udziela się wszystkim i uczestnicy wychodzą zadowoleni, a i prowadzący mają satysfakcję:)

 

oprac. Agnieszka Bińczycka
zdjęcia pochodzą z balu rodzinnego "Karnawał Roztańczonych Jaskiniowców", który w 3 Pokoje z kuchnią Miejsce Aktywności Lokalnej poprowadzili Karolina Sasińska i Marcin Pałągiewicz


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

U dzieci najczęściej pojawiają się katar i kaszel, które choć nie zawsze zwiastują poważne choroby, potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Powody do niepokoju budzi jednak zwłaszcza kaszel, zarówno ten suchy jak i mokry. więcej »
13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

Wychowywanie silnych psychicznie dzieci, które są przygotowane do podejmowania wyzwań w realnym świecie, wymaga od rodziców unikania niektórych zachowań, podpowiada psychoterapeutka i autorka książek. więcej »
Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Dzieci do 5 lat
Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej we wszystkich czynnościach i zadaniach. więcej »
Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Już niewielka zmiana codziennych przyzwyczajeń może uchronić dziecko przed otyłością i chorobami cywilizacyjnymi. więcej »
Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przeczytajcie historie Oli, jej mama poprosiła o pomoc specjalistów. więcej »
"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" to wzruszająca opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze. Stworzyła ją Ursula Dubosarsky uznawana za jedną z czołowych australijskich autorek dla dzieci i młodzieży... więcej »
Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!
Patronat CzasDzieci.pl

Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!

Mniej niż 40% dorosłych Polaków czyta zaledwie jedną książkę rocznie. To dwa razy mniej niż w Czechach. Akcja "Książka na receptę. Recepta na sukces", to pierwszy krok w stronę zaangażowania neonatologów i pediatrów w popularyzację czytania. więcej »
Pierwsze podróże małego dziecka

Pierwsze podróże małego dziecka

Gdy w życiu młodych osób pojawia się niemowlę często wydaje im się, że z niektórych czynności, które dotychczas sprawiały im przyjemność trzeba będzie zrezygnować. więcej »
15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

Jeśli chcecie sprawić bliskiej osobie niespodziankę z okazji Walentynek, zobaczcie nasze propozycje. więcej »
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli mamy ferie).
Na styczniowe poranki, popołudnia i wieczory wydawcy przygotowali nam publikacje odpowiednie dla czytelników w każdym wieku, skrzące się od emocji, pełne ciekawych informacji oraz dobrej zabawy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019