Warszawa

Bajkowe ferie pełne zabawek

Bajkowe ferie pełne zabawek

Spędźcie z dziećmi bajkowe ferie. Wyruszcie razem z nami szlakiem polskich muzeów zabawek i bajek. W niemal każdym zakątku naszego kraju czekają na Was zaskakujące miejsca pełne wspomnień i magicznych opowieści.

 

1/9
1/9

Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

 

Jesteście ciekawi czym bawili się Wasi rodzice i dziadkowie? Rodzice, chcecie powspominać, odszukać Wasze ulubione zabawki z dzieciństwa? Galeria Starych Zabawek to miejsce idealne, aby spędzić czas razem oraz opowiedzieć dzieciom jak było kiedyś.


W Muzeum znajdziecie lalki, zabawki blaszane, drewniane i plastikowe, pluszowe misie, gry oraz bajki. Wszystkie zabawki pochodzą z Polski i powstały w latach 1920-1989. Zwiedzaniu towarzyszą atrakcje oraz niesamowite oryginalne zdjęcia.

 

Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach: 11:00-18:00.


Adres: Galeria Starych Zabawek, ul. Piwna 19/21, Gdańsk

2/9
2/9

Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

 

Historię zabawek i dzieciństwa w różnych pokoleniach zna także bardzo dobrze Toruń. W Muzeum Zabawek i Bajek oprócz eksponatów i zdjęć czeka na Was niezwykła Pani Przewodnik. Rodziców w ciekawy sposób wprowadzi w świat wspomnień, a dzieci w świat historii.

 

Wypowiedzi rodzin, które odwiedziły Muzeum nie pozostawiają wątpliwości, że jest to miejsce klimatyczne i magiczne. Jesteście ciekawi? My bardzo!


Muzeum czynne jest codziennie od 10.00 do 17.00 lub w innym wybranym terminie po uprzedniej rezerwacji telefonicznej


Adres: Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, ul. Ducha Św. 12, Toruń


źródło zdjęcia

 

3/9
3/9

Se-ma-for Muzeum Animacji


Nie pozwólcie najlepszym polskim bajkom animowanym odejść w zapomnienie. Odwiedźcie Misia Uszatka w miejscu, z którego pochodzi. Opowiedzcie dzieciom o bajkach z Waszego dzieciństwa, o Misiu Colargolu i Małym Pingwinie Pik-Poku. Pokażcie, jak kiedyś tworzyło się filmy animowane i jak teraz się to robi. Gdzie? W Se-ma-for Muzeum Animacji w Łodzi. Muzeum przygotowało także bogatą ofertę warsztatów dla dzieci.

 

Muzeum otwarte jest w godzinach:

poniedziałek-środa 10:00-16:30
czwartek 11:00-18:00
piątek 10:00-16:30
sobota-niedziela 10:00-17:00


Adres: Se-ma-for Muzeum Animacji, ul. Sienkiewicza 100, Łódź


źródło zdjęcia

4/9
4/9

Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie

 

Jedno z najbardziej urzekających miejsc na trasie naszej podróży. Niezależnie od wieku będziecie zachwyceni tą kolekcją detali umieszczonych w pokoikach dla lalek. W Muzeum można podziwiać wystawy stałe: “W świecie dawnych domków dla lalek” oraz “Zabawki sakralne”. Oprócz tego do maja w Muzeum znajduje się wystawa “Dookoła świata”, na której prezentowane są lalki pochodzące ze wszystkich kontynentów.


Muzeum zaprasza także na liczne zajęcia i warsztaty, w tym na warsztaty tworzenia lalek czy projektowania.


Muzeum czynne jest codziennie od 9:00 do 19:00.


Adres: Pałac Kultury i Nauki, Dziedziniec Wewnętrzny, pl. Defilad 1, Warszawa

5/9
5/9

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

 

Zabawki historyczne, zabawki współczesne, modele, zbiory artystyczne i zabawki etnograficzne. To wszystko czeka na Was w Kielcach. Wśród wystaw stałych znajdziecie zabawki pochodzące z ubiegłych wieków, zbiory z PRLu, a także modele i zabawki ludowe.

 

Natomiast wystawa czasowa przeniesie Was do świata polskich animowanych bajek ostatnich 70 lat. Będziecie mogli zapoznać dzieci z Waszymi ulubionymi bohaterami z dzieciństwa. Muzeum organizuje też ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży.

 

Muzeum w sezonie zimowym czynne jest codziennie oprócz poniedziałków od 8:00 do 16:00.

 

Adres: Muzeum Zabawek i Zabawy, pl. Wolności 2, Kielce

 

źródło zdjęcia

6/9
6/9

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

 

Tęsknicie za dobranockami, które towarzyszyły Wam przez całe dzieciństwo? Chcielibyście, żeby Wasze maluchy też poznały bajkowych bohaterów? W Muzeum będziecie mogli spotkać między innymi Rumcajsa, Misia Colargola, Misia Uszatka czy Pomysłowego Dobromira. Można podziwiać tam oryginalne lalki z filmów, a także gadżety znane z bajek.


Muzeum ma w swojej ofercie ciekawe bajkowe propozycje warsztatowe i edukacyjne. Organizuje także konkursy. Ferie miną dzieciom natomiast na zgłębianiu tajemnic animacji poklatkowej. Każdy dzień to inny temat i nowe ciekawostki.

 

Muzeum czynne jest od wtorku do piątku w godzinach 9:00-17:00, a w sobotę i niedzielę: 10:00-18:00.

Natomiast w okresie wakacji i ferii Muzeum otwarte jest poniedziałku do piątku: 9:00-17:00, a w sobotę i niedzielę: 10.00-18.00.

 

Adres: Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13, Rzeszów

7/9
7/9

Studio Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała

 

Kultowe miejsce, w którym od 1947 roku powstają najbardziej lubiane polskie filmy animowane, takie jak “Bolek i Lolek”, “Reksio” czy “Koziołek Matołek”. Kto wymyśla przygody bohaterów? Kto powołał ich do życia? Jak powstaje film? Dowiecie się odwiedzając Studio.


Zwiedzanie Studia możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00. Każda grupa uczestników będzie miała okazję prześledzić po kolei proces powstawania filmu animowanego, a na końcu obejrzeć jeden z takich. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.


Adres: Studio Filmów Rysunkowych, ul. Cieszyńska 24, Bielsko-Biała

 

8/9
8/9

Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju i Kudowie Zdroju

 

Prawdopodobnie nie ma lepszego potwierdzenia, że muzea zabawek są warte odwiedzenia niż wypowiedź wzruszonej babci. Zaproszona przez swojego wnuczka do Muzeum Zabawek choć przez chwilę jeszcze raz miała okazję poczuć się dzieckiem. W Muzeum znajdują się zabawki historyczne mające wartość edukacyjną. Dzieci mogą przekonać się o tym biorąc udział w lekcji muzealnej. W Kudowie Zdrój podczas ferii będą się także odbywać warsztaty zabawkarskie.


Obie placówki są czynne codziennie od 10:00 do 17:00. 


Adresy: Muzeum Zabawek, ul. Piłsudskiego 2, Krynica-Zdrój
ul. Zdrojowa 46 b, Kudowa Zdrój

9/9
9/9

Muzeum Misiów w Zakopanem

 

Pluszowy miś to maskotka towarzysząca chyba każdemu dziecku. Jest przyjacielem, pocieszycielem, powiernikiem. Nic dziwnego, że został doceniony. Na całym świecie powstają muzea w hołdzie misiowi. Także u nas nie mogło takiego zabraknąć. Żeby poznać historię Pluszowego Misia oraz zobaczyć kolekcję odwiedźcie Zakopane. Nie tylko tatrzańskie misie czekają tam na Was.


Muzeum czynne jest codziennie w godzinach 10:00 - 19:00.


Adres: Muzeum Misiów, ul.Kościuszki 8 (obok Krupówek), Zakopane

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć