Strefa rodzica » Artykuły » Jak zaplanować urlop w 2018 roku?

Jak zaplanować urlop w 2018 roku?powiększ

Jak zaplanować urlop w 2018 roku?

Rozsądek podpowiada, żeby poznać już na początku nowy, 2018 rok i zaplanować przyszłe dni wolne. Jakie święta przypadają na niedzielę? Za jakie święta należą nam się wolne dni? Czy majówka będzie długa? Poznaj odpowiedzi na te pytania i mądrze zagospodaruj swój czas.

 

XXI wiek wymusza na nas coraz lepszą organizację czasu. A czasu potrzebujemy, żeby pielęgnować rodzinne więzi, być na bieżąco z życiem naszych bliskich, ale też po to, żeby pobyć samemu, odpoczywając choćby przez rozwijanie swoich zainteresowań i pasji.

 

Niektóre weekendy automatycznie robią się dłuższe, inne możemy sami wydłużyć, biorąc tylko jeden dzień z naszego urlopu.

 

W styczniu Święto Trzech Króli przypada na sobotę. Zgodnie z prawem, za świąteczne soboty przysługuje nam dzień wolny; świąt nie odpracowujemy. Jeśli pracodawca zdecyduje się wyznaczyć dzień wolny za 6 stycznia na piątek, dostaniemy długi weekend. Być może przyda nam się dodatkowy dzień na regenerację po końcoworocznych szaleństwach?

 

 

W lutym i marcu nie ma okazji do wzięcia urlopu. Za to przełom kwietnia i maja zapowiada się obiecująco. Święto 1 maja wypada we wtorek, z kolei 3 maja na czwartek. 

 

 

Pomysł więc mamy taki: wystarczy, że weźmiesz wolne 30 kwietnia, 2 i 4 maja, a zyskasz 9 dni wolnego! Wiosenny wypoczynek brzmi bardzo zachęcająco, przyznaj.

 

 

 

W maju mieści się święto Zesłania Ducha Świętego. Z racji tego, że trafiło się 20. w niedzielę, zgodnie z ustawą nie przysługuje pracownikom dodatkowy dzień wolny (tak jak w przypadku Święta Trzech Króli obchodzonego w sobotę). Dalej mamy ruchome święto Bożego Ciała. W tym roku wolny będzie czwartek 31 maja. Jeżeli uda Ci się wziąć urlop w piątek, będziesz mieć czterodniowy weekend na początek nowego miesiąca.

 

W lecie także możemy wykorzystać okazję do odbycia sensownego relaksu. Dzień znany pod nazwą święta Matki Bożej Zielnej, jak zawsze przeżywany jest 15 sierpnia – czyli według kalendarza 2018 r. wolna będzie środa. W tej sytuacji mamy dwie opcje przedłużenia wolnego do wyboru. Może szef da Ci wolne 13 i 14 sierpnia, dzięki czemu zyskasz 5 dni czasu poza pracą? Jeśli nie, możesz starać się o urlop 16 i 17 sierpnia. Jak połączysz te dwa warianty będziesz mieć 9 dni przerwy.

 

 

Dalej mijamy wrzesień i październik, dochodząc do listopada. Święto zmarłych będziemy obchodzić w czwartek. Wniosek w takim razie nasuwa się sam. Weź wolne 2 listopada, a do pracy przyjdziesz dopiero w poniedziałek 5. dnia miesiąca.

 

 

Grudzień wprost obfituje w czas spędzany nie na obowiązkach pracowniczych. Przyjrzyjmy się szczegółom. Wigilia jest w poniedziałek, warto byłoby więc wziąć w tym dniu wolne, przedłużając tym samym nie tylko weekend, ale przede wszystkim czas z rodziną (będącą w tym okresie w komplecie, na jednym miejscu). Pomyśl także o wolnym od pracy 27, 28, 31 grudnia. Licząc od 22 grudnia do 1 stycznia, to da ci to11 dni wolnego! A w kolejnym, nowym Nowym Roku (2019) weź jeszcze urlop 2, 3 i 4 stycznia ciesząc 16 dniami oby pożytecznego wypoczynku! Twoje dzieci, mąż, czy żona będą Ci wdzięczni, mogąc mieć Cię blisko przez całą dobę.

 

 

Wykorzystaj te pyszne, powyższe możliwości i niech będzie Cię więcej w rodzinnym gronie, coraz cieplejszym z Twoją w nim obecnością.


Tego Ci życzymy na ten kolejny Rok 2018.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ulubione programy edukacyjne dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Tym razem postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych edukacyjnych programów dla dzieci (i rodziców). Oczywiście nadal jednak twierdzimy, że nie powinny one zupełnie wypierać aktywności ruchowej i spotkań z rówieśnikami :-) więcej »
Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić! Mają ochotę na czytanie, grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? A może po prostu są w filozoficznym nastroju? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nową serię KsiążkoGry, którą pokochają dzieci i rodzice. więcej »
Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Większość rodziców wie, że wyrok ustalający alimenty jest dopiero pierwszym krokiem w uzyskaniu alimentów. Sam wyrok - choć nakłada na osobę zobowiązaną obowiązek uiszczania alimentów - nie spowoduje niestety ich automatycznego przekazania uprawnionemu dziecku. więcej »
Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami maluszka, czy starszaka, kilkulatka czy nastolatka, musimy otoczyć dziecko kreatywną, przyjazną przestrzenią. więcej »
Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki
Patronat CzasDzieci.pl

Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki

Na rynku ukazała się druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki. Jest to pierwszy magazyn przeznaczony jednocześnie dla dzieci i dorosłych oraz współtworzony przez dzieci. KUKBUK Dzieciaki to atrakcyjne wizualnie, zabawne i edukacyjne treści dla kucharzy w wieku 5-12 lat. więcej »
Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach z innymi. więcej »
Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest poranna rutyna, dzięki której łatwiej zapanować nad tym całym bałaganem. więcej »
10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czy słońce, czy deszcz, czas z dzieckiem można spędzić przyjemnie i kreatywnie. Zobaczcie nasze podpowiedzi! więcej »
7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

Nauka mowy to jedno z trudniejszych wyzwań stojących przez dzieckiem i jednocześnie powód licznych obaw rodziców, którzy z niecierpliwością wyczekują pierwszych słów. Warto jednak pamiętać, że rozwój mowy zaczyna się znacznie wcześniej. więcej »
Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Jeśli spędzacie z dziećmi jesienne wieczory w domu, możecie wykorzystać ten czas na rozrywkę i edukację w jednym. Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach...  

Jesień na Czasie

Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. Na ich podstawie warto porozmawiać z dziećmi o tej porze roku.  

Nowość

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić!  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018