Strefa rodzica » Artykuły » Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?powiększ

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

W dziecięcych pokojach znajdziecie mnóstwo różnorodnych zabawek. Większość z nich to kolorowe pluszaki albo świecąco - grające akcesoria, którymi maluch interesuje się przez przysłowiowe „pięć minut”. Dorastającym dzieciakom zmieniają się potrzeby – także te dotyczące wyboru zabawek. Warto więc zainwestować w akcesoria, które zachwycą dzieci w każdym wieku. O czym mowa? Oczywiście, o zabawkach drewnianych! Można opisać je jednym zdaniem: piękno tkwi w prostocie. Dlaczego warto zainwestować w nie swoją uwagę i pieniądze?

 

Drewniane zabawki rozwijają kreatywność


Każdy rodzic wie, jak ważne jest, by dostarczać maluchom mądrej rozrywki. Właśnie dlatego nie kupujemy swoim pociechom przypadkowych zabawek. Drewniane klocki łączą zarówno przyswajanie wiedzy, jak i świetną zabawę. Maluchy odkrywają dzięki nim świat kształtów i kolorów, mogą konstruować przeróżne budowle, przedmioty i zwierzęta. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani kreatywnych. Właśnie dlatego drewniane zabawki są uwielbiane przez dzieciaki – zapewniają im tak wiele możliwości, że nie sposób się przy nich nudzić.


Drewniane zabawki są bezpieczne…


… nawet dla całkiem małych dzieci. Nie mają ostrych krawędzi i są miłe w dotyku. Materiał, z którego zostały wykonane jest bardzo trwały, dlatego zabawki nie ulegają ukruszeniom i złamaniom (w przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników). Łatwo również utrzymać je w czystości.


Drewniane zabawki są ekologiczne


Zatem zaprzyjaźnią się nie tylko z dzieciakami, ale i ze środowiskiem. Ładnie pachną drewnem, ulegają biodegradacji, można je poddać recyklingowi, ale przede wszystkim są wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów – bez szkodliwych substancji i związków chemicznych. 


Święta tuż, tuż – jakie zabawki wybrać?


To pytanie co roku zadaje sobie mnóstwo rodziców. Przygotowaliśmy dla Was drewniane propozycje, które, znalezione pod poduszką lub pod choinką, zapewnią maluchom ogromny uśmiech na buzi i wiele radości na długo!

 

Klocki Naturalne w Worku - 100 szt. 
Rozwijają zmysły, są delikatne w dotyku, przyciągają wzrok naturalnymi barwami, pachną lasem. Z klocków można wyczarować najwspanialsze budowle. Wolność tworzenia pobudzi kreatywność i rozbudzi dziecięcą wyobraźnię.

 

 

 

Drewniany samochodzik 
Tak mały, aby zmieścił się w dłoni dziecka, tak duży, aby rozbudził wyobraźnię do najwspanialszego wyścigu, najpiękniejszej podróży, niesamowitej przygody. Tak delikatny, pokryty pszczelim woskiem i olejem roślinnym. Tak bezpieczny – z natury! Wybierz swój ulubiony.

 

 


Piramida Naturalna Okrągła
Od największego do najmniejszego, od najmniejszego do największego. A co powiesz na najmniejsze koło pośrodku? Tyle możliwości! Idealnie okrągłe turlają się po podłodze... mieszaj, dopasowuj, baw się! Tak gładkie dzięki pszczelemu woskowi i olejom roślinnym, zachwycające różnorodne odcienie i gatunki drewna, tak bezpieczne – z natury!

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Ulubione programy edukacyjne dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Tym razem postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych edukacyjnych programów dla dzieci (i rodziców). Oczywiście nadal jednak twierdzimy, że nie powinny one zupełnie wypierać aktywności ruchowej i spotkań z rówieśnikami :-) więcej »
Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić! Mają ochotę na czytanie, grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? A może po prostu są w filozoficznym nastroju? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nową serię KsiążkoGry, którą pokochają dzieci i rodzice. więcej »
Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Większość rodziców wie, że wyrok ustalający alimenty jest dopiero pierwszym krokiem w uzyskaniu alimentów. Sam wyrok - choć nakłada na osobę zobowiązaną obowiązek uiszczania alimentów - nie spowoduje niestety ich automatycznego przekazania uprawnionemu dziecku. więcej »
Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami maluszka, czy starszaka, kilkulatka czy nastolatka, musimy otoczyć dziecko kreatywną, przyjazną przestrzenią. więcej »
Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki
Patronat CzasDzieci.pl

Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki

Na rynku ukazała się druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki. Jest to pierwszy magazyn przeznaczony jednocześnie dla dzieci i dorosłych oraz współtworzony przez dzieci. KUKBUK Dzieciaki to atrakcyjne wizualnie, zabawne i edukacyjne treści dla kucharzy w wieku 5-12 lat. więcej »
Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach z innymi. więcej »
Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest poranna rutyna, dzięki której łatwiej zapanować nad tym całym bałaganem. więcej »
10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czy słońce, czy deszcz, czas z dzieckiem można spędzić przyjemnie i kreatywnie. Zobaczcie nasze podpowiedzi! więcej »
7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

Nauka mowy to jedno z trudniejszych wyzwań stojących przez dzieckiem i jednocześnie powód licznych obaw rodziców, którzy z niecierpliwością wyczekują pierwszych słów. Warto jednak pamiętać, że rozwój mowy zaczyna się znacznie wcześniej. więcej »
Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Jeśli spędzacie z dziećmi jesienne wieczory w domu, możecie wykorzystać ten czas na rozrywkę i edukację w jednym. Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018