Strefa rodzica » Artykuły » Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?powiększ

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

W dziecięcych pokojach znajdziecie mnóstwo różnorodnych zabawek. Większość z nich to kolorowe pluszaki albo świecąco - grające akcesoria, którymi maluch interesuje się przez przysłowiowe „pięć minut”. Dorastającym dzieciakom zmieniają się potrzeby – także te dotyczące wyboru zabawek. Warto więc zainwestować w akcesoria, które zachwycą dzieci w każdym wieku. O czym mowa? Oczywiście, o zabawkach drewnianych! Można opisać je jednym zdaniem: piękno tkwi w prostocie. Dlaczego warto zainwestować w nie swoją uwagę i pieniądze?

 

Drewniane zabawki rozwijają kreatywność


Każdy rodzic wie, jak ważne jest, by dostarczać maluchom mądrej rozrywki. Właśnie dlatego nie kupujemy swoim pociechom przypadkowych zabawek. Drewniane klocki łączą zarówno przyswajanie wiedzy, jak i świetną zabawę. Maluchy odkrywają dzięki nim świat kształtów i kolorów, mogą konstruować przeróżne budowle, przedmioty i zwierzęta. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani kreatywnych. Właśnie dlatego drewniane zabawki są uwielbiane przez dzieciaki – zapewniają im tak wiele możliwości, że nie sposób się przy nich nudzić.


Drewniane zabawki są bezpieczne…


… nawet dla całkiem małych dzieci. Nie mają ostrych krawędzi i są miłe w dotyku. Materiał, z którego zostały wykonane jest bardzo trwały, dlatego zabawki nie ulegają ukruszeniom i złamaniom (w przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników). Łatwo również utrzymać je w czystości.


Drewniane zabawki są ekologiczne


Zatem zaprzyjaźnią się nie tylko z dzieciakami, ale i ze środowiskiem. Ładnie pachną drewnem, ulegają biodegradacji, można je poddać recyklingowi, ale przede wszystkim są wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów – bez szkodliwych substancji i związków chemicznych. 


Święta tuż, tuż – jakie zabawki wybrać?


To pytanie co roku zadaje sobie mnóstwo rodziców. Przygotowaliśmy dla Was drewniane propozycje, które, znalezione pod poduszką lub pod choinką, zapewnią maluchom ogromny uśmiech na buzi i wiele radości na długo!

 

Klocki Naturalne w Worku - 100 szt. 
Rozwijają zmysły, są delikatne w dotyku, przyciągają wzrok naturalnymi barwami, pachną lasem. Z klocków można wyczarować najwspanialsze budowle. Wolność tworzenia pobudzi kreatywność i rozbudzi dziecięcą wyobraźnię.

 

 

 

Drewniany samochodzik 
Tak mały, aby zmieścił się w dłoni dziecka, tak duży, aby rozbudził wyobraźnię do najwspanialszego wyścigu, najpiękniejszej podróży, niesamowitej przygody. Tak delikatny, pokryty pszczelim woskiem i olejem roślinnym. Tak bezpieczny – z natury! Wybierz swój ulubiony.

 

 


Piramida Naturalna Okrągła
Od największego do najmniejszego, od najmniejszego do największego. A co powiesz na najmniejsze koło pośrodku? Tyle możliwości! Idealnie okrągłe turlają się po podłodze... mieszaj, dopasowuj, baw się! Tak gładkie dzięki pszczelemu woskowi i olejom roślinnym, zachwycające różnorodne odcienie i gatunki drewna, tak bezpieczne – z natury!

 

 Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Redyk Ski&Relax oferuje wiele atrakcji dla dzieci... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Redyk Ski&Relax oferuje wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku

Redyk Ski&Relax oferuje wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku

Na terenie Podhala znajduje się wiele parków wodnych ze zjeżdżalniami dla dzieci w każdym wieku jak i tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Odwiedzając Redyk Ski&Relax nie można zapomnieć o najpiękniejszych dolinach: Chochołowskiej i Kościeliskiej, natomiast wyjazd koleją linową na Kasprowy Wierch dostarcza zawsze ogromnych wrażeń niezależnie od wieku. więcej »
Jaki hotel nad morzem dla dziecka?

Jaki hotel nad morzem dla dziecka?

Wakacje i urlop to jeden z kilku okresów w ciągu roku, w którym możemy spędzić więcej czasu z rodziną, bez wyrzutów sumienia, że nasze obowiązki służbowe zostają zaniedbane. więcej »
Jak wybrać wiosenną kurtkę dla dziecka?

Jak wybrać wiosenną kurtkę dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając wiosenną kurtkę dla dziecka? Przedstawiamy garść praktycznych porad, którymi powinien kierować się każdy rodzic, wybierając wiosenną kurtkę dla swojej pociechy. Zanim dokonasz zakupu, zadaj sobie następujące pytania... więcej »
Pozwól dziecku się smucić

Pozwól dziecku się smucić

Trudne emocje dzieci są bardzo wymagające także wobec rodziców. stawiają ich w niekomfortowym położeniu ponieważ najczęściej w nich również wywołują coś, co nie jest przyjemne. żal, złość, chęć natychmiastowego niesienia pomocy. więcej »
6 wskazówek jak przygotować zdrowe przekąski dla dzieci do szkoły

6 wskazówek jak przygotować zdrowe przekąski dla dzieci do szkoły

Czas spędzony przez nasze dziecko w szkole nie jest, wbrew opinii niektórych, beztroski. Lekcje wymagają od maluchów skupienia, chłonnego umysłu i względnego spokoju. więcej »
Nowości w cyklu "Akademia Mądrego Dziecka"

Nowości w cyklu "Akademia Mądrego Dziecka"

Edukacyjny Egmont proponuje dzieciom kolejną odsłonę cyklu Akademia Mądrego Dziecka, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. więcej »
Central Park. Kraina Koe na Targach Przecinek i Kropka

Central Park. Kraina Koe na Targach Przecinek i Kropka

Po premierze drugiego tomu Central Park. Kraina Koe Joe Windy rusza na spotkania z młodymi czytelnikami. Pierwsza okazja do zdobycia jego autografu nadarzy się już 17 marca podczas Targów Przecinek i Kropka w Warszawie. więcej »
Basia ma zawsze ostatnie słowo

Basia ma zawsze ostatnie słowo

Niezwykła książka dla wszystkich miłośników Basi i jej świata. 14 marca na półki księgarskie trafiła "Basia. Wielka księga słów". więcej »
Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii!

Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii!

na półki księgarskie trafiły dwa nowe tytuły Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, w serii Basia ? Basia i tablet oraz w cyklu Basia i przyjaciele - Lula. więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018