Strefa rodzica » Artykuły » Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?powiększ

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

W dziecięcych pokojach znajdziecie mnóstwo różnorodnych zabawek. Większość z nich to kolorowe pluszaki albo świecąco - grające akcesoria, którymi maluch interesuje się przez przysłowiowe „pięć minut”. Dorastającym dzieciakom zmieniają się potrzeby – także te dotyczące wyboru zabawek. Warto więc zainwestować w akcesoria, które zachwycą dzieci w każdym wieku. O czym mowa? Oczywiście, o zabawkach drewnianych! Można opisać je jednym zdaniem: piękno tkwi w prostocie. Dlaczego warto zainwestować w nie swoją uwagę i pieniądze?

 

Drewniane zabawki rozwijają kreatywność


Każdy rodzic wie, jak ważne jest, by dostarczać maluchom mądrej rozrywki. Właśnie dlatego nie kupujemy swoim pociechom przypadkowych zabawek. Drewniane klocki łączą zarówno przyswajanie wiedzy, jak i świetną zabawę. Maluchy odkrywają dzięki nim świat kształtów i kolorów, mogą konstruować przeróżne budowle, przedmioty i zwierzęta. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani kreatywnych. Właśnie dlatego drewniane zabawki są uwielbiane przez dzieciaki – zapewniają im tak wiele możliwości, że nie sposób się przy nich nudzić.


Drewniane zabawki są bezpieczne…


… nawet dla całkiem małych dzieci. Nie mają ostrych krawędzi i są miłe w dotyku. Materiał, z którego zostały wykonane jest bardzo trwały, dlatego zabawki nie ulegają ukruszeniom i złamaniom (w przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników). Łatwo również utrzymać je w czystości.


Drewniane zabawki są ekologiczne


Zatem zaprzyjaźnią się nie tylko z dzieciakami, ale i ze środowiskiem. Ładnie pachną drewnem, ulegają biodegradacji, można je poddać recyklingowi, ale przede wszystkim są wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów – bez szkodliwych substancji i związków chemicznych. 


Święta tuż, tuż – jakie zabawki wybrać?


To pytanie co roku zadaje sobie mnóstwo rodziców. Przygotowaliśmy dla Was drewniane propozycje, które, znalezione pod poduszką lub pod choinką, zapewnią maluchom ogromny uśmiech na buzi i wiele radości na długo!

 

Klocki Naturalne w Worku - 100 szt. 
Rozwijają zmysły, są delikatne w dotyku, przyciągają wzrok naturalnymi barwami, pachną lasem. Z klocków można wyczarować najwspanialsze budowle. Wolność tworzenia pobudzi kreatywność i rozbudzi dziecięcą wyobraźnię.

 

 

 

Drewniany samochodzik 
Tak mały, aby zmieścił się w dłoni dziecka, tak duży, aby rozbudził wyobraźnię do najwspanialszego wyścigu, najpiękniejszej podróży, niesamowitej przygody. Tak delikatny, pokryty pszczelim woskiem i olejem roślinnym. Tak bezpieczny – z natury! Wybierz swój ulubiony.

 

 


Piramida Naturalna Okrągła
Od największego do najmniejszego, od najmniejszego do największego. A co powiesz na najmniejsze koło pośrodku? Tyle możliwości! Idealnie okrągłe turlają się po podłodze... mieszaj, dopasowuj, baw się! Tak gładkie dzięki pszczelemu woskowi i olejom roślinnym, zachwycające różnorodne odcienie i gatunki drewna, tak bezpieczne – z natury!

 

 Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: 10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku,... więcej » x
Zobacz » Artykuły
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co maluch powinien wiedzieć? Czego powinien się nauczyć? Można by wymieniać bez końca. Są jednak takie wartości, które sprawiają, że przyswajając je i potem startując w dorosłe życie będzie po prostu lepszym człowiekiem. więcej »
Królowa Śniegu
Patronat CzasDzieci.pl

Królowa Śniegu

Królowa śniegu to kolejna bajka w formie słuchowiska z serii Bajeczki Pioseneczki, która ukazuje się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Do pięknie ilustrowanej książeczki dołączona jest płyta CD z opowiadaniem i piosenkami. więcej »
Książę Czaruś - Już od 27 Lipca w Kinach!
Patronat CzasDzieci.pl

Książę Czaruś - Już od 27 Lipca w Kinach!

Dawno, dawno temu niegodziwa Królowa rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna więcej »
12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia. więcej »
20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

Przedstawiamy Wan kolejną część naszej listy zabaw i gier, które warto wykorzystać kiedy dziecku się nudzi, a chwilowo nie mamy do dyspozycji zabawek czy dużej przestrzeni. Takie sytuacje zdarzają się wszędzie czy to w poczekalni, czy w drodze do kasy w supermarkecie czy tez podczas podróżowania. więcej »
"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

Wywiad z Panią Barbara Małecką (dyrektorem artystycznym festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA) i Panią Alicją Morawską-Rubczak (kuratorką festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA). więcej »
4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

Wygląd i szeroko pojęta moda to świetne pole do wyrażania siebie. Oczywiście, nie chodzi o to, by uczyć dzieci, że to, w co się ubierają jest ważniejsze niż ich osobowość czy zachowanie. Określenie własnego stylu, jeśli chodzi o wygląd, może jednak być bardzo dobrym narzędziem do nauczenia się niezależności, indywidualności i tolerancji. więcej »
ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików
Patronat CzasDzieci.pl

ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików

Abc Dobrego Wychowania z Rodziną Treflików to piękne i mądre piosenki dla dzieci, które uczą jak zachowywać się w określonych sytuacjach. Rodzina Treflików uwielbia przekazywać te wartości słuchaczom poprzez błyskotliwe teksty Izabeli Budzyńskiej i muzykę skomponowaną przez Wojciecha Gęsickiego. więcej »
Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Przyjęcia weselne w głównej mierze dedykowane są dorosłym. Alkohol, menu, zabawy przygotowywane są w taki sposób, by dostarczały radości właśnie im. więcej »
30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

Latem w mieście wcale nie trzeba się nudzić. Jest szereg aktywności, które mogą przemienić każdy dzień w niezwykłą przygodę. Trzeba tylko nieco wyobraźni, bo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu jest mnóstwo. więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018