CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy

Strefa rodzica » Artykuły » Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?powiększ

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

W dziecięcych pokojach znajdziecie mnóstwo różnorodnych zabawek. Większość z nich to kolorowe pluszaki albo świecąco - grające akcesoria, którymi maluch interesuje się przez przysłowiowe „pięć minut”. Dorastającym dzieciakom zmieniają się potrzeby – także te dotyczące wyboru zabawek. Warto więc zainwestować w akcesoria, które zachwycą dzieci w każdym wieku. O czym mowa? Oczywiście, o zabawkach drewnianych! Można opisać je jednym zdaniem: piękno tkwi w prostocie. Dlaczego warto zainwestować w nie swoją uwagę i pieniądze?

 

Drewniane zabawki rozwijają kreatywność


Każdy rodzic wie, jak ważne jest, by dostarczać maluchom mądrej rozrywki. Właśnie dlatego nie kupujemy swoim pociechom przypadkowych zabawek. Drewniane klocki łączą zarówno przyswajanie wiedzy, jak i świetną zabawę. Maluchy odkrywają dzięki nim świat kształtów i kolorów, mogą konstruować przeróżne budowle, przedmioty i zwierzęta. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani kreatywnych. Właśnie dlatego drewniane zabawki są uwielbiane przez dzieciaki – zapewniają im tak wiele możliwości, że nie sposób się przy nich nudzić.


Drewniane zabawki są bezpieczne…


… nawet dla całkiem małych dzieci. Nie mają ostrych krawędzi i są miłe w dotyku. Materiał, z którego zostały wykonane jest bardzo trwały, dlatego zabawki nie ulegają ukruszeniom i złamaniom (w przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników). Łatwo również utrzymać je w czystości.


Drewniane zabawki są ekologiczne


Zatem zaprzyjaźnią się nie tylko z dzieciakami, ale i ze środowiskiem. Ładnie pachną drewnem, ulegają biodegradacji, można je poddać recyklingowi, ale przede wszystkim są wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów – bez szkodliwych substancji i związków chemicznych. 


Święta tuż, tuż – jakie zabawki wybrać?


To pytanie co roku zadaje sobie mnóstwo rodziców. Przygotowaliśmy dla Was drewniane propozycje, które, znalezione pod poduszką lub pod choinką, zapewnią maluchom ogromny uśmiech na buzi i wiele radości na długo!

 

Klocki Naturalne w Worku - 100 szt. 
Rozwijają zmysły, są delikatne w dotyku, przyciągają wzrok naturalnymi barwami, pachną lasem. Z klocków można wyczarować najwspanialsze budowle. Wolność tworzenia pobudzi kreatywność i rozbudzi dziecięcą wyobraźnię.

 

 

 

Drewniany samochodzik 
Tak mały, aby zmieścił się w dłoni dziecka, tak duży, aby rozbudził wyobraźnię do najwspanialszego wyścigu, najpiękniejszej podróży, niesamowitej przygody. Tak delikatny, pokryty pszczelim woskiem i olejem roślinnym. Tak bezpieczny – z natury! Wybierz swój ulubiony.

 

 


Piramida Naturalna Okrągła
Od największego do najmniejszego, od najmniejszego do największego. A co powiesz na najmniejsze koło pośrodku? Tyle możliwości! Idealnie okrągłe turlają się po podłodze... mieszaj, dopasowuj, baw się! Tak gładkie dzięki pszczelemu woskowi i olejom roślinnym, zachwycające różnorodne odcienie i gatunki drewna, tak bezpieczne – z natury!

 

 Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Najlepsze prezenty dla najmilszych więcej » x
Zobacz » Artykuły
Najlepsze prezenty dla najmilszych

Najlepsze prezenty dla najmilszych

Przedświąteczne zamieszanie związane chociażby z przygotowaniem prezentów dla najmłodszych i tych nieco starszych może przyprawić o ból głowy. więcej »
Fiat 126p i inne wspomnienia motoryzacji PRL-u

Fiat 126p i inne wspomnienia motoryzacji PRL-u

Mówi się, że 90 procent Polaków chociaż raz w życiu miało okazję podróżować Maluchem. Co nie dziwi, bo po naszych drogach jeździło przynajmniej 2,4 miliona sztuk Małych Fiatów. więcej »
Zacznij myśleć pozytywnie już dziś! Wywiad z Panią Małgorzatą Nowicką

Zacznij myśleć pozytywnie już dziś! Wywiad z Panią Małgorzatą Nowicką

Trwa ogólnopolski program profilaktyki psychologicznej dla uczniów „Myślę pozytywnie“. Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej prowadzi szkolenia dla nauczycieli i edukatorów w całej Polsce, uruchamiło też specjalną aplikację dla uczniów i bazę materiałów pomocowych dla pedagogów i rodziców. więcej »
Rozwój pamięci u dzieci a zapamiętywanie

Rozwój pamięci u dzieci a zapamiętywanie

Udowodniono także, że ilość zapamiętanych informacji zależy od kontekstu. W trakcie zabawy dzieci zapamiętują więcej niż w warunkach laboratoryjnych. więcej »
O zwierzętach, relacjach ojca z córką i nie tylko

O zwierzętach, relacjach ojca z córką i nie tylko

Bardzo inspirujący wywiad z Simonem Davidem Edenem, autorem książki "Dzikie królestwo" wydanej w Wydawnictwie ZNAK, przy okazji wizyty Autora w Polsce. więcej »
12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada 6

12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada 6

Wbrew tytułowi, nie będzie to oda do znakomitego debiutanckiego utworu brytyjskiej grupy rockowej Procol Harum z 1967 roku a kilka rzetelnych informacji na temat wybielania zębów w ciąży. Rozumiemy Przyszła Mamo, że chciałabyś wyglądać pięknie i olśniewać zdrowym uśmiechem, ale jest kilka małych i dużych „ale” na temat wybielania. Poznaj je. więcej »
5 wielkich porządków, których nie możesz pominąć w święta

5 wielkich porządków, których nie możesz pominąć w święta

Grudzień to czas świąt, praktycznie od początku do końca miesiąca. Ze świętami wiążą się przyjemności, wydatki, zadumy i oczywiście sprzątanie. Wiesz już od czego zacząć to ostatnie? Jeśli nie, pozwól, że Ci podpowiemy! więcej »
Song na szczęście - Nowy singiel My3
Patronat CzasDzieci.pl

Song na szczęście - Nowy singiel My3

Natka, Julka i Gefi – czyli zespół My3 – zawsze mają uśmiech na swoich twarzach. Złotą receptę na dobry humor zdradzają nam w swoim najnowszym teledysku „Song na szczęście”! więcej »
Crash testy fotelików samochodowych - któremu można zaufać?

Crash testy fotelików samochodowych - któremu można zaufać?

Gdy dziecko pojawia się na świecie, dla rodziców najważniejsze staje się jego bezpieczeństwo. Aby nic i nikt nie mogło zagrozić maleństwu. Ale kwestia bezpieczeństwa niemowlaka pojawia się znacznie wcześniej. więcej »
Angielski Gramatyczny Bazgrolnik

Angielski Gramatyczny Bazgrolnik

Wydawałoby się, że jest już wiele książek i materiałów do nauki języka angielskiego. Jednak autorki Gramatycznego Bazgrolnika stworzyły wyjątkową propozycję dla dzieci i nastolatków, koło której nie da się przejść obojętnie. więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017