Warszawa

Nowy sposób na czytanie

Nowy sposób na czytanie

Czy Ty też jesteś jedną z tych osób, która z niepokojem spogląda na małe dzieci korzystające z dobrodziejstw techniki XXI wieku? Jak postawić dziecku granice? Jak wykorzystać to, co dobre, wychowując najmłodszych?

 

Kiedyś należałam do ludzi bojących się wykluczenia papierowych książek, ich wymierania, tak jak końca świata w 2000 roku i później. Absurd. Tak samo jak absurdem jest wykluczanie z życia techniki, na ile to tylko możliwe – zwłaszcza w przypadku naszych pociech. Technika to nasz sprzymierzeniec, tak jak lodówka, która przechowuje, niezbędne do życia, jedzenie.

 

To gdzie ta lodówka i co w niej jest?

Pewnie spytacie. To patrzcie, co odkryłam: loloki.pl

Loloki to nie tak dawno powstały serwis dla dzieci, oferujący ponad 215 ilustrowanych audiobooków dla dzieci młodszych, starszych. Czym można się tu nakarmić? W bibliotece Loloki widnieje 28 kategorii książkowych, zarówno tych rozrywkowych, jak edukacyjnych. Z tym, że rozrywka nie jest dla samej rozrywki, tak jak nauka nie równa się schemat i nuda. W myśl zasady docere et delectare, uczyć bawiąc.

 

 

 

 

Niewątpliwą zaletą audiobooków w Lolokach są bogate ilustracje. Adekwatne do treści, zachęcające do przyswajania cennych myśli. Rysunki pobudzają wyobraźnię, nastawiając czytelnika pozytywnie do otaczającego nas świata. A w książeczkach edukacyjnych warto zawiesić oko na szczegółowych fotografiach, pozwalających na przyjrzenie się z bliska na przykład zwiniętej ssawce u motyla.

 

 

Moją uwagę zwróciła również treść bajek, takich jak ta o małym pajączku, mieszkającym z ludźmi w domu. Bohaterowie przedstawieni są nam w sposób bliski. Opowieści poruszają, nieoczywistą na pierwszy rzut oka, problematykę, co pobudza umysł do patrzenia z szerszej perspektywy na rzeczywistość, buduje wyobraźnię, uczy komunikacji, dobrych postaw w kontakcie z drugim człowiekiem. Bo książki dla dzieci są tak samo wymagające, jak książki dla dorosłych.

 

 

W Bibliotece można założyć własne konto, aby mieć pod ręką ulubione tytuły i wracać do nich wiele razy. Za 9,90 zł miesięcznie, dopisując usługę do rachunku telefonicznego w Play, możesz swobodnie korzystać z serwisu z dzieckiem. Co więcej, pierwszy próbny  miesiąc dostajemy za darmo! Istnieje też możliwość czytania offline, przydatna w podróży lub w miejscach odciętych od Internetu, po pobraniu książki na telefon czy tablet.

 

Równy dostęp do tego, co wartościowe

Biblioteka Loloki stała się wsparciem dla Domów Dziecka i Oddziałów Pediatrycznych - książeczki są tam udostępniane bezpłatnie. I to jest rzecz warta podkreślenia. Fundacja Czas Dzieci z radością popiera takie inicjatywy, dzięki którym świat po prostu staje się lepszy.

 

Budowanie relacji z dzieckiem

Korzystanie z Biblioteki Loloki w Play jest doskonałą okazją do spędzania czasu z dzieckiem w sposób ciekawy i pożyteczny. Jeśli akurat nie możesz dziecku czytać, rozwiązaniem jest puszczenie dziecku audiobooków, którym głosu udzielają profesjonalni lektorzy. W tym czasie możesz zająć się odłożonymi sprawami i obowiązkami. Nie martwiąc się o zły wpływ technologii na swoje pociechy, a zamiast tego będąc pewnym, że umożliwiasz im bezpieczne i owocne zajęcie.

 

Wypróbuj jak działa biblioteka. Pobierz aplikację Loloki lub wejdź na stronę http://loloki.pl/ i w zakładce kod podarunkowy wpisz hasło "czasdzieci", a dostaniesz darmowy tydzień w prezencie!

 

Aplikacja na Android https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.loloki

Aplikacja na iOS https://itunes.apple.com/pl/app/loloki/id1069623808?mt=8

FB https://www.facebook.com/Loloki.pl.Biblioteka/

www http://loloki.pl/

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć