Strefa rodzica » Artykuły » Polski wkład w szkolnictwo i terapię w Ameryce

Polski wkład w szkolnictwo i terapię w Ameryce

 

W Stanach Zjednoczonych coraz większą popularnością cieszą się polskie narzędzia wspomagające edukację i terapię. Przykładem tego jest polska aplikacja ABA DrOmnibus Home przeznaczona do samodzielnej pracy w domu dla rodziców dzieci z autyzmem.

 

Aplikację poleca Elena Burch, amerykańska terapeutka i konsultantka behawioralna. Jak mówi terapeutka, ważnym elementem terapii ABA jest stosowanie pozytywnych wzmocnień. Program stworzony przez polski zespół specjalistów nagradza dziecko za poprawne odpowiedzi zachęcającą fanfarą i żetonami (zbierz dość żetonów, a odblokujesz dodatkowe gry-nagrody!). W razie kłopotów z udzieleniem odpowiedzi, podpowie, co wybrać.

 

Najciekawsze jest jednak to, jak program pomógł terapeutce w pracy z 14-letnią dziewczynką z autyzmem. Poziom rozwojowy dziewczynki to ok. 7 lat. Po latach terapii dziewczynka wciąż miała kłopoty z rozpoznawaniem emocji na podstawie wyrazu twarzy u innych ludzi. Potrafiła w sklepie spożywczym podejść do obcej osoby i rozpocząć rozmowę na nieodpowiednie do sytuacji tematy, nie zważając, że rozmówca jest zajęty zakupami. Ale gra Emocje, zawarta w aplikacji, pod cierpliwym okiem terapeutki pomogła dziewczynce bezstresowo przećwiczyć wypatrywanie niewerbalnych sygnałów i właściwe interakcje społeczne.

 

 

Terapeutka behawioralna doceniła również to, że aplikacja automatycznie zbiera i zapisuje dane o postępach dziecka. Z doświadczenia wie, że zajęcia terapii behawioralnej to „istna żonglerka: trzeba podawać bodźce dyskryminacyjne, utrzymywać kontakt z podopiecznym i ogarniać karty informacyjne (...) jednocześnie uważając, żeby wszystkiego nie wywrócić kolanami!”. W takich warunkach odciążenie, jakie daje terapeucie aplikacja, jest zdecydowanym plusem.


Historię terapeutki oraz jej podopiecznej możecie przeczytać na amerykańskim portalu specjalistycznym [zobacz]. Narzędzie DrOmnibus dostosowane do potrzeb rodziców znajdziecie tutaj.

 

Liczymy, że zarówno DrOmnibus, jak i inne firmy wkroczą na dobre na zagraniczne rynki terapeutyczno-edukacyjne!Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jak przygotować urodziny dziecka w domu? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak przygotować urodziny dziecka w domu?

Jak przygotować urodziny dziecka w domu?

Większość rodziców chce spełniać marzenia swoich dzieci, gwarantując im wyjątkowe wspomnienia z dzieciństwa. Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka są urodziny. więcej »
12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada czwarta

12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada czwarta

Wiesz i jesz! Porada 4, czyli jak zdrowo się uśmiechać, kiedy masz rozpoznaną cukrzycę ciążową. więcej »
Nowy sposób na czytanie

Nowy sposób na czytanie

Czy Ty też jesteś jedną z tych osób, która z niepokojem spogląda na małe dzieci korzystające z dobrodziejstw techniki XXI wieku? Jak postawić dziecku granice? Jak wykorzystać to, co dobre, wychowując najmłodszych? więcej »
10 zabaw rozwijających motorykę u dzieci

10 zabaw rozwijających motorykę u dzieci

Brak odpowiednich bodźców skutkuje zaburzeniami równowagi czy koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jak temu zapobiec? Jakie zabawy pomagają w rozwoju motorycznym dzieci? więcej »
Niezapomniana przygoda w Legoland Billund Resort

Niezapomniana przygoda w Legoland Billund Resort

Są takie miejsca na świecie, które potrafią zaczarować całą rodzinę. Wiadomość o wycieczce do nich powoduje okrzyki radości i skakanie ze szczęścia pod sam sufit. Pobyt na miejscu dostarcza masę rozrywki i niezapomnianych wspomnień. więcej »
5 przydatnych funkcji ekspresu, dzięki którym przyrządzisz kawę jak z najlepszej kawiarni

5 przydatnych funkcji ekspresu, dzięki którym przyrządzisz kawę jak z najlepszej kawiarni

Ten zapach należy do jednego z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej kuszących zapachów dla naszego nosa. więcej »
Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Planujesz zakup fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Musisz pamiętać, że nie istnieje coś takiego, jak jeden idealny fotelik, pasujący do wszystkich samochodów i spełniający potrzeby każdej rodziny. Dlatego nie kupuj w ciemno. więcej »
Polak i Disney On Ice

Polak i Disney On Ice

Jedynym polskim uczestnikiem fantastycznego Disney On Ice jest Michał Brzeziński. Poznajcie tego młodego, zdolnego chłopaka - Gdańszczanina z pochodzenia, który marzy o uzyskaniu dyplomu z Zarządzania Hotelarstwem. więcej »
Legoland® powiększy swój teren o gigantyczny hotelowy Zamek Lego®

Legoland® powiększy swój teren o gigantyczny hotelowy Zamek Lego®

Już w 2019 roku otworzy swoje drzwi nowy zamek hotelowy LEGO®, zlokalizowany w pobliżu głównego wejścia do parku LEGOLAND®. Projekt warty 200 milionów koron duńskich będzie niewątpliwie największą inwestycją w duńskim miasteczku Billund. więcej »
XVI edycja konkursu "Świat przyjazny dziecku"
Patronat CzasDzieci.pl

XVI edycja konkursu "Świat przyjazny dziecku"

Ostatnie dni zgłoszeń do XVI edycji konkursu „Świat Przyjazny dziecku” organizowanego przez KOPD. Czas jest do 17 listopada. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

10 kreatywnych zabaw na jesienną niepogodę

10 kreatywnych zabaw na jesienną niepogodę

Kiedy za oknem plucha, a na szaleństwa na białym puchu przyjdzie nam jeszcze poczekać warto pomyśleć o tym, jak umilić naszym pociechom jesienny czas.  

Temat na czasie

Jesienne wieczory z książką

Jesienne wieczory z książką

Jak dobrze wykorzystać tę specyficzną porę roku, żeby stała się czymś więcej niż koniecznością, którą trzeba przetrwać?  

Warto tam być!

Otwarcie nowego sklepu Tosia.pl

Otwarcie nowego sklepu Tosia.pl

Podczas otwarcia przygotowaliśmy dla najmłodszych kącik z animatorkami i atrakcjami. Dla rodziców - aż 20% rabatu na cały asortyment! Zachęcamy również do skorzystania z symulatora dachowania!  

W domu z dzieckiem

Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Emi1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1 Prezenty1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017