Strefa rodzica » Artykuły » Polski wkład w szkolnictwo i terapię w Ameryce

Polski wkład w szkolnictwo i terapię w Ameryce

 

W Stanach Zjednoczonych coraz większą popularnością cieszą się polskie narzędzia wspomagające edukację i terapię. Przykładem tego jest polska aplikacja ABA DrOmnibus Home przeznaczona do samodzielnej pracy w domu dla rodziców dzieci z autyzmem.

 

Aplikację poleca Elena Burch, amerykańska terapeutka i konsultantka behawioralna. Jak mówi terapeutka, ważnym elementem terapii ABA jest stosowanie pozytywnych wzmocnień. Program stworzony przez polski zespół specjalistów nagradza dziecko za poprawne odpowiedzi zachęcającą fanfarą i żetonami (zbierz dość żetonów, a odblokujesz dodatkowe gry-nagrody!). W razie kłopotów z udzieleniem odpowiedzi, podpowie, co wybrać.

 

Najciekawsze jest jednak to, jak program pomógł terapeutce w pracy z 14-letnią dziewczynką z autyzmem. Poziom rozwojowy dziewczynki to ok. 7 lat. Po latach terapii dziewczynka wciąż miała kłopoty z rozpoznawaniem emocji na podstawie wyrazu twarzy u innych ludzi. Potrafiła w sklepie spożywczym podejść do obcej osoby i rozpocząć rozmowę na nieodpowiednie do sytuacji tematy, nie zważając, że rozmówca jest zajęty zakupami. Ale gra Emocje, zawarta w aplikacji, pod cierpliwym okiem terapeutki pomogła dziewczynce bezstresowo przećwiczyć wypatrywanie niewerbalnych sygnałów i właściwe interakcje społeczne.

 

 

Terapeutka behawioralna doceniła również to, że aplikacja automatycznie zbiera i zapisuje dane o postępach dziecka. Z doświadczenia wie, że zajęcia terapii behawioralnej to „istna żonglerka: trzeba podawać bodźce dyskryminacyjne, utrzymywać kontakt z podopiecznym i ogarniać karty informacyjne (...) jednocześnie uważając, żeby wszystkiego nie wywrócić kolanami!”. W takich warunkach odciążenie, jakie daje terapeucie aplikacja, jest zdecydowanym plusem.


Historię terapeutki oraz jej podopiecznej możecie przeczytać na amerykańskim portalu specjalistycznym [zobacz]. Narzędzie DrOmnibus dostosowane do potrzeb rodziców znajdziecie tutaj.

 

Liczymy, że zarówno DrOmnibus, jak i inne firmy wkroczą na dobre na zagraniczne rynki terapeutyczno-edukacyjne!Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja dla dzieci

Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja dla dzieci

Wyobraźcie sobie, że macie magiczną różdżkę, dzięki której otworzycie tajemne przejście do Ukrytej Krainy - sekretnego miejsca, pełnego zaczarowanych zwierząt, magii i zabawy. więcej »
Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli Funny Balls Show
Patronat CzasDzieci.pl

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli Funny Balls Show

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? więcej »
Wybór właściwego aparatu ortodontycznego dla dorosłych

Wybór właściwego aparatu ortodontycznego dla dorosłych

Aparat ortodontyczny jest noszony przez znaczną część naszego społeczeństwa. Na leczenie wady zgryzu decyduje się nie tylko młodzież, ale coraz częściej również dorośli. więcej »
Jak dbać o ząbki dziecka?

Jak dbać o ząbki dziecka?

Kiedy należy zacząć dbać o higienę jamy ustnej swojej pociechy? Czy dziecko powinno myć zęby codziennie? Jakie preparaty są bezpieczne dla maluchów? Te pytania zadaje sobie wielu rodziców. więcej »
Jak ułatwić dziecku pobyt w przedszkolu?

Jak ułatwić dziecku pobyt w przedszkolu?

Pierwsze dni w przedszkolu to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Przedstawiamy kilka wskazówek jak ułatwić maluchowi pobyt w przedszkolu i sprawić, że każdy dzień spędzony w placówce będzie radosny! więcej »
Lech Wałęsa z wnukami w LEGOLAND!

Lech Wałęsa z wnukami w LEGOLAND!

W dniach 7-10 kwietnia Lech Wałęsa, razem z zięciem i wnukami, na specjalne zaproszenie odwiedził LEGOLAND oraz LEGO House w Billund w Danii. więcej »
Kaczki z gęsiej paczki
Patronat CzasDzieci.pl

Kaczki z gęsiej paczki

Animowana komedia producentów hitu ?Shrek? o zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami... więcej »
Tata w depresji

Tata w depresji

To miał być najszczęśliwszy moment mojego życia, a stał się dla mnie koszmarem. Tak, mężczyźni też cierpią na depresję poporodową. I to nie tak rzadko jak się wydaje. Badania pokazują, że dotyka ona ponad połowę mężczyzn. więcej »
Majówka z Żubrem Pompikiem
Patronat CzasDzieci.pl

Majówka z Żubrem Pompikiem

Startuje ogólnopolski projekt edukacyjny dla przedszkolaków. Majówka z Żubrem Pompikiem to wyróżniający się pod względem zasięgu i tematyki projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska.

więcej »
Smok przez płot, czyli nowa powieść Marcina Mortki już w sprzedaży!

Smok przez płot, czyli nowa powieść Marcina Mortki już w sprzedaży!

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami żył sobie najsympatyczniejszy smok pod słońcem? Zaraz, zaraz? Czy to na pewno bajka dla dzieci? Smok? Sympatyczny? Czy to możliwe? Tak! W najnowszej powieści Marcina Mortki pt. ?Smocze opowieści. Smok przez płot? mali czytelnicy poznają zakręcony świat widziany z perspektywy smoków. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Miejsce na Czasie

 Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Kilka godzin minęło nie wiadomo kiedy. Myślę, że będziemy tu wracać po kolejną dawkę wrażeń i dobrej zabawy. Już tęsknię za żyroskopem :)  

W domu z dzieckiem

Na dziecięce pomysły1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018