Strefa rodzica » Artykuły » Książka szuka człowieka jesienią

Książka szuka człowieka jesienią

Wiele osób nie lubi jesieni, a tym bardziej listopada. Aurę, którą sezonowo mamy za oknem Skandynawowie oglądają co dzień i jest im z tym całkiem dobrze. Jak dobrze wykorzystać tę specyficzną porę roku, żeby stała się czymś więcej niż koniecznością, którą trzeba przetrwać?

 

Duńczycy są w czołówce najszczęśliwszych ludzi na świecie, według raportu ONZ. Chociaż klimat bywa u nich szorstki, nie stają się jego niewolnikami, uzależniając od niego swój nastrój i sens życia. Nie wpuszczają szarości chmur do domów, urządzając je przytulnie i spędzając w nim miłe chwile. Mogą na przykład usiąść przy kominku, zaparzyć dobrą herbatę, zapalić lampkę (światło musi być ciepłe, przypominające słoneczny dzień) i sięgnąć po książkę.

 

 

Masz to wszystko? Jeśli tak, możesz się rozsiąść, jeśli nie, zastanów się czego Ci tutaj brakuje. Może odpowiedniej książki – w odpowiedniej cenie? Wejdź na stronę https://www.kod-rabatowy.pl/empik/. Tutaj znajdziesz rabaty, dzięki którym przyjemna jesień nie będzie dużym wydatkiem. To jest przecież najlepszy czas na zanurzenie się w literaturze. Za oknem pada deszcz, zlewa się strumieniami z zewnętrznych parapetów, ale Ciebie to nie obchodzi, bo stworzyłeś sobie warunki do cieszenia się ciepłą, miłą atmosferą.

 

Są ludzie, którzy potrzebują rzeczywistości wokół w takim właśnie jesiennym stanie, żeby zwrócić się do książek. Dlaczego? Zjawisko jest skomplikowane, więc o jednoznaczną odpowiedź też trudno. Może powodem jest sezonowa chandra. Kiedy niebo siwieje, pojawia się we wnętrzu człowieka potrzeba “odświeżenia” swojej percepcji i emocji. Książka działa “zbawiennie” w takim przypadku. Jest zresztą czymś niezbędnym w codziennym życiu jednostki ludzkiej, która z natury jest chwiejna i ograniczona. Jak masz nie wiadomo skąd chandrę, ludzie mówią: zjedz czekoladę. A ja Wam mówię: zjedzcie, przepraszam, przeczytajcie książkę. Nie musi być od razu psychologiczna. Dobra powieść może osłodzić duszę, jednocześnie wskazując odpowiedzi na krążące nam po głowie pytania. W końcu książki pisali ludzie, tacy jak my. Fantastycznie jest dziś z ich twórczego dobrodziejstwa skorzystać!

 

 

A co z dziećmi? Niska temperatura i ulewa zatrzymują je w domu, a wtedy pojawia się pokusa spędzenia godzin przed komputerem. Nie widać tu obietnicy dobrego czasu. Warto więc pomyśleć o lekturach dla dziecka, które, dopasowane do jego oczekiwań i zainteresowań, będą dla niego zachętą do dalszego czytania; a czytanie, jak wiadomo, rozwija horyzonty. Pokazywanie, od najmłodszych lat, swoim pociechom ekscytującej alternatywy surfowania w internecie (pełnym zresztą śmieci, których nie oddzielimy tak, jak możemy to zrobić z licznymi tytułami, zapełniającymi półki w księgarni) – będzie dla nich niewyobrażalnie pomocne w stawaniu się autonomiczną jednostką, potrafiącą myśleć w sposób krytyczny i lepiej rozumiejącą złożony świat.

 

Listopad może być bardzo rodzinny. Zachęcam Was do odwiedzenia strony https://www.kod-rabatowy.pl/empik/ i skorzystania z ofert promocji. Jest w czym przebierać. Dziecko na pewno ucieszy się z okazji dokonania dobrego zakupu, który jednocześnie będzie inwestycją na przyszłość. Ucieszy się też z propozycji spędzenia czasu na wspólnym czytaniu. Książki zbliżają. Są czymś delikatnym i mocnym zarazem. Poświęcając im razem z dzieckiem uwagę, umożliwicie skuteczny dialog rodzinny, charakteryzujący się zrozumieniem, refleksyjnością i empatią.

 

 

Znacie rodzinę Borejków z serii Jeżycjada, której autorką jest Małgorzata Musierowicz? Jest w niej obecna piękna tradycja czytania, dzielenia się i rozmawiania o książkach. Może jakiś dziadek Ignacy marzy o książkowym prezencie? Pochwaliłby Was za oszczędność i mądry zakup. Oczywiście pod warunkiem, że książka będzie fortunna.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ulubione programy edukacyjne dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Tym razem postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych edukacyjnych programów dla dzieci (i rodziców). Oczywiście nadal jednak twierdzimy, że nie powinny one zupełnie wypierać aktywności ruchowej i spotkań z rówieśnikami :-) więcej »
Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić! Mają ochotę na czytanie, grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? A może po prostu są w filozoficznym nastroju? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nową serię KsiążkoGry, którą pokochają dzieci i rodzice. więcej »
Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Większość rodziców wie, że wyrok ustalający alimenty jest dopiero pierwszym krokiem w uzyskaniu alimentów. Sam wyrok - choć nakłada na osobę zobowiązaną obowiązek uiszczania alimentów - nie spowoduje niestety ich automatycznego przekazania uprawnionemu dziecku. więcej »
Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami maluszka, czy starszaka, kilkulatka czy nastolatka, musimy otoczyć dziecko kreatywną, przyjazną przestrzenią. więcej »
Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki
Patronat CzasDzieci.pl

Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki

Na rynku ukazała się druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki. Jest to pierwszy magazyn przeznaczony jednocześnie dla dzieci i dorosłych oraz współtworzony przez dzieci. KUKBUK Dzieciaki to atrakcyjne wizualnie, zabawne i edukacyjne treści dla kucharzy w wieku 5-12 lat. więcej »
Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach z innymi. więcej »
Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest poranna rutyna, dzięki której łatwiej zapanować nad tym całym bałaganem. więcej »
10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czy słońce, czy deszcz, czas z dzieckiem można spędzić przyjemnie i kreatywnie. Zobaczcie nasze podpowiedzi! więcej »
7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

Nauka mowy to jedno z trudniejszych wyzwań stojących przez dzieckiem i jednocześnie powód licznych obaw rodziców, którzy z niecierpliwością wyczekują pierwszych słów. Warto jednak pamiętać, że rozwój mowy zaczyna się znacznie wcześniej. więcej »
Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Jeśli spędzacie z dziećmi jesienne wieczory w domu, możecie wykorzystać ten czas na rozrywkę i edukację w jednym. Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Poranek na czasie

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest...  

Jesień na Czasie

Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. Na ich podstawie warto porozmawiać z dziećmi o tej porze roku.  

Nowość

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić!  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018