Strefa rodzica » Artykuły » Dotknij emocji

Dotknij emocji

Wydaje się, że skoro mamy ciągle dostęp do aparatu w telefonach, tabletach itp., to chwile nam nie umykają. Te najważniejsze i te bardziej prozaiczne fotografie wręcz wylewają się z elektronicznych albumów. Nadmiar, chaos, lotność. Fotografia może być jednym ze sposobów leczenia tęsknoty. Ile razy widzieliśmy jak bohaterzy filmów, czy bajek wkładają zdjęcia tych, których kochają pod poduszkę, zasypiając w rzewnym nastroju, albo układają harmonijki z małych portretów swoich licznych pociech, tudzież “podpisują” swój portfel paszportowo ujętą podobizną rodziny i przyjaciół.

 

To fascynujące zjawisko, że wywoływanie, czy drukowanie cyfrowych fotografii wydaje się często być atrakcją. Trochę jak pieczenie babeczek, albo jak wąchanie starych książek, pod zdziwionym okiem osoby dzierżącej czytnik ebooków. Chcę Wam powiedzieć, że fotografia, tak jak literatura wydaje się być w moich oczach deprecjonowana. A sztuce należy się szacunek, o tak. Ten szacunek wyraża się już przez formę, w którą się ją ujmuje.

 

 

Naszła mnie niedawno ochota, żeby otworzyć album ze zdjęciami z dzieciństwa. Przyznam, że mnie to zdziwiło. Podobną chętkę i zaciekawienie odczuwam, kiedy mam otworzyć jakąś książkę, żeby sobie ją przypomnieć, lub dopiero ją poznać. To dla mnie w sumie codzienność, dlatego przepływa mi ona już bez zdziwień, w odróżnieniu od fotografii, której nie poświęcam porównywalnej ilości czasu. Samo to opisane zjawisko jest dzisiaj czymś notorycznym. W związku z tym zachęcam Was, którzy podzielacie moje odczucia, do zaspokojenia tego głodu bardziej bezpośredniego obcowania ze sztuką, twórczością (jakkolwiek to jeszcze można nazwać). Jak? Zaraz powiem.

 

Fascynujące jest patrzeć jak dzieci rosną. Rodzice pękają nie raz z dumy widząc jak ich pociechy zwycięsko pokonują kolejne etapy życia. I chcą to pamiętać. Chcą dzielić się swoimi emocjami z innymi. Przez Facebooka? Nie do końca. Przecież albumu zbudowanego w mediach społecznościowych nie rozwieszą na ścianie. Świat wirtualny istnieje za zamkniętymi drzwiami, otwieranymi w momencie uruchamiania nośników elektronicznych.

 

To, co na papierze zostaje na dłużej, łatwiej do tego wrócić i co ważne, jest to czymś obecnym w tym świecie, nie za ekranem komputera. Co więcej, wirtualna sfera charakteryzuje się ogromną ilością danych, czasem trudnych do opanowania i kontrolowania. Łatwo jest zgubić w niej to, co cenne. Dlatego dobrze jest zmaterializować te piękne momenty życia. Uśmiech dziecka oprawiony w ramkę stojącą na biurku będzie czymś innym niż uśmiech na tapecie telefonu, prawda? Na pewno drukowanie zdjęć nie musi być kłopotliwe i nie jest z nim “wiele zachodu”. Możesz przelewać na papier swoje zdjęcia w zaciszu domowym, używając drukarki od Canona, specjalnie do tego wyprodukowanej.

 

 

Drukowanie zdjęć to fantastyczny sposób na zabawę z dziećmi. Razem możecie wybierać co ciekawsze fotografie, ozdabiając nimi później dom. Od razu Wasza wspólna przestrzeń nabierze rodzinnego, przytulnego charakteru. Wydrukowanie portretu kogoś bliskiego naszemu sercu i umieszczenie go w widocznym miejscu, jest niewątpliwym wyrazem czułości i informacją dla gości: tutaj mieszka miłość! Przeżywanie na nowo minionych zdarzeń łączy ludzi. Można przy tym spodziewać się wiele śmiechu, który będąc budulcem zdrowego dystansu do siebie i świata, może być też fundamentem obopólnego zaufania. Dzieci poza tym lubią to co nowe. Wykorzystaj okazję do zrobienia z nimi czegoś twórczego.

 

Zdjęcia to także wciąż jeden z najmilszych pomysłów na tworzenie rozmaitych ozdób, czy prezentów-niespodzianek. Nasi dziadkowie są tymi, którzy potrafią w mądry sposób “celebrować” przeszłość, zasiadając z dziećmi i wnukami nad grubymi zbiorami fotografii – poczynając od wspomnień w kolorze czarno-białym i sepii, kończąc na tych w wyrazistych kolorach, oddających obecną rzeczywistość. Pomyśl o tych swoich najbliższych i o wartościach, których nie zastąpisz technologią, takich jak: rozmowa twarzą w twarz, przy herbacie, trzymanie kogoś za rękę, krztuszenie się ze śmiechu, możliwość przekazywania sobie z rąk do rąk Waszych wspólnych przeżyć, naniesionych na papier. Wykorzystaj okazję do wyrażenia najbliższym w inny sposób tego, jak bardzo ich kochasz.

 

Zobacz kampanię #dotknij emocji i stwórz pamiątkę w postaci uroczego albumu (a może czegoś innego? – według własnej inwencji), do którego - jak do dobrej lektury - będziesz nieraz z przyjemnością wracać.

Dotknijcie razem Waszych wspólnych emocji!

 

 

 Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja dla dzieci

Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja dla dzieci

Wyobraźcie sobie, że macie magiczną różdżkę, dzięki której otworzycie tajemne przejście do Ukrytej Krainy - sekretnego miejsca, pełnego zaczarowanych zwierząt, magii i zabawy. więcej »
Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli Funny Balls Show
Patronat CzasDzieci.pl

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli Funny Balls Show

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? więcej »
Wybór właściwego aparatu ortodontycznego dla dorosłych

Wybór właściwego aparatu ortodontycznego dla dorosłych

Aparat ortodontyczny jest noszony przez znaczną część naszego społeczeństwa. Na leczenie wady zgryzu decyduje się nie tylko młodzież, ale coraz częściej również dorośli. więcej »
Jak dbać o ząbki dziecka?

Jak dbać o ząbki dziecka?

Kiedy należy zacząć dbać o higienę jamy ustnej swojej pociechy? Czy dziecko powinno myć zęby codziennie? Jakie preparaty są bezpieczne dla maluchów? Te pytania zadaje sobie wielu rodziców. więcej »
Jak ułatwić dziecku pobyt w przedszkolu?

Jak ułatwić dziecku pobyt w przedszkolu?

Pierwsze dni w przedszkolu to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Przedstawiamy kilka wskazówek jak ułatwić maluchowi pobyt w przedszkolu i sprawić, że każdy dzień spędzony w placówce będzie radosny! więcej »
Lech Wałęsa z wnukami w LEGOLAND!

Lech Wałęsa z wnukami w LEGOLAND!

W dniach 7-10 kwietnia Lech Wałęsa, razem z zięciem i wnukami, na specjalne zaproszenie odwiedził LEGOLAND oraz LEGO House w Billund w Danii. więcej »
Kaczki z gęsiej paczki
Patronat CzasDzieci.pl

Kaczki z gęsiej paczki

Animowana komedia producentów hitu ?Shrek? o zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami... więcej »
Tata w depresji

Tata w depresji

To miał być najszczęśliwszy moment mojego życia, a stał się dla mnie koszmarem. Tak, mężczyźni też cierpią na depresję poporodową. I to nie tak rzadko jak się wydaje. Badania pokazują, że dotyka ona ponad połowę mężczyzn. więcej »
Majówka z Żubrem Pompikiem
Patronat CzasDzieci.pl

Majówka z Żubrem Pompikiem

Startuje ogólnopolski projekt edukacyjny dla przedszkolaków. Majówka z Żubrem Pompikiem to wyróżniający się pod względem zasięgu i tematyki projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska.

więcej »
Smok przez płot, czyli nowa powieść Marcina Mortki już w sprzedaży!

Smok przez płot, czyli nowa powieść Marcina Mortki już w sprzedaży!

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami żył sobie najsympatyczniejszy smok pod słońcem? Zaraz, zaraz? Czy to na pewno bajka dla dzieci? Smok? Sympatyczny? Czy to możliwe? Tak! W najnowszej powieści Marcina Mortki pt. ?Smocze opowieści. Smok przez płot? mali czytelnicy poznają zakręcony świat widziany z perspektywy smoków. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Miejsce na Czasie

 Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Kilka godzin minęło nie wiadomo kiedy. Myślę, że będziemy tu wracać po kolejną dawkę wrażeń i dobrej zabawy. Już tęsknię za żyroskopem :)  

W domu z dzieckiem

Na dziecięce pomysły1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018