Strefa rodzica » Artykuły » Krówka Matylda zaprasza do wizyty w Mlecznej Krainie

Krówka Matylda zaprasza do wizyty w Mlecznej Krainiepowiększ

Krówka Matylda zaprasza do wizyty w Mlecznej Krainie

Bajkowy świat jest bliżej niż myślisz! W sercu Zielonych Płuc Polski, w leśnej krainie przeżyjesz niezwykłe przygody z  ulubioną maskotką najmłodszych mieszkańców grajewskiego grodu.


Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami było sobie zaczarowane Królestwo Krainy Mleka. Panowała tam Krówka Matylda. Najbardziej lubiła paść się na łące  obok czerwonej krówki, niebieskiej kozy i żółtej owcy. Kiedy ich odwiedzicie, opowiedzą Wam o sobie  wiele ciekawych historii.


Przodkowie Krówki Matyldy zaprzyjaźnili się z człowiekiem bardzo dawno temu, kiedy mieszkał on w jaskiniach i wędrował po świecie w poszukiwaniu swojego domu. Z biegiem czasu poznawali się coraz lepiej  i człowiek zaczął doceniać walory mleka, wytwarzając pierwsze sery. Czy wiecie, że najstarszy ser na świecie został odkryty na Kujawach, w Polsce? Mamy powody do dumy!


W starożytnym Egipcie, Krówka Matylda zamieszkała w cieniu piramid. Należała do wybrańców, była boginią Hathor, Niebiańską Krową. Cieszyła się wielkim poważaniem i liczono się z jej zdaniem. Mijał czas i w  Mlecznej Krainie następowały zmiany. Cywilizacje przychodziły i odchodziły, m.in. Grecy i Rzymianie nauczyli się wytwarzać sery i twarogi.  W XVIII wieku Holendrzy sprowadzili do Polski  kuzynów Krówki Matyldy, którzy produkowali dużo więcej mleka niż czerwona, polska krówka.

 


Był czas, kiedy mleko i jego przetwory królowały na stołach i były tematem wielu filmowych komedii. Obejrzysz je w  Barze Mlecznym „Krasula” i poznasz wiele ciekawostek z niedawnego okresu zwanego PRL-em.


Krówka Matylda najbardziej lubi przebywać w laboratorium. To tam odkrywa przed nami  tajemnice swojego królestwa. To takie niesamowite miejsce, w którym znajdziesz odpowiedź, m.in.  na pytanie: „Dlaczego  mleko jest białe?”


Krówka Matylda zaprasza Ciebie do mini salki kinowej, gdzie obejrzysz filmy i wspólnie zaśpiewasz piosenki  o największym skarbie jaki posiada, czyli o mleku. To „białe złoto” jest popularnym składnikiem  deserów i kosmetyków.


Podczas zwiedzania, na każdym etapie podróży, przeżyjesz niesamowite przygody i będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w grach multimedialnych. Otrzymasz drobny upominek po rozwiązaniu quizu.


Dzisiaj pałacem Krówki Matyldy jest Muzeum Mleka w Grajewie. To stamtąd rządzi ona Mleczną Krainą. Odwiedź ją, a dowiesz się jak dawniej robiło się masło i sery. Będziesz mógł sam wydoić krowę! Potem opowiemy Ci co się dzieje z mlekiem krówek z wiejskiej obory i co z niego się wytwarza.  Z Krówką Matyldą z Mlecznej Krainy nie będziesz się nudzić! Zapraszamy do odwiedzin przez cały rok!

 

 

Odwiedź Krówkę Matyldę :

 

Muzeum Mleka w Grajewie

ul. Konstytucji 3 Maja 36
19-200 Grajewo

http://www.muzeummleka.pl/pl/

 Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Nagrodzony na Kinie Dzieci VILLADS od 13 października... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

To, że kochamy swoje dzieci jest oczywiste, prawda? Czasami tak oczywiste, że w codziennym zabieganiu nie mówimy im tego. Nie zawsze trzeba użyć wprost słowa "kocham”. Chwaląc i doceniając także wyrażamy miłość. Zobaczcie, jak mówić dzieciom, że je kochacie. więcej »
Jak sprawić, żeby moje dziecko ograniczyło spożycie przetworzonej żywności?

Jak sprawić, żeby moje dziecko ograniczyło spożycie przetworzonej żywności?

Skuteczne sposoby na ograniczenie spożycia żywności przetworzonej przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym. więcej »
12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada Pierwsza

12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada Pierwsza

Nie odkładaj do jutra tego co masz zrobić dziś. Tak podpowiadają słowa piosenki, które uczą działania dzisiaj, teraz, od razu, gdy jest taka potrzeba. Dlaczego? więcej »
Koronki dla najmłodszych

Koronki dla najmłodszych

Koronkowe ubranka oraz dodatki dla dzieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Nie ma co się dziwić, gdyż jest to odmiana od standardowego asortymentu który znajdziemy w większości sieciówek. więcej »
Podróż do Krainy Oz

Podróż do Krainy Oz

Pamiętacie Dorotkę, ośmiolatkę z Kansas, która niespodziewanie znalazła się w krainie Oz? Pamiętacie jej pieska Toto i przyjaciół - Stracha na wróble, Blaszanego drwala i Lwa? Wszystkie wasze ulubione postaci powracają w nowym serialu stacji Boomerang, który będzie emitowany od 16 października. więcej »
22 filmy z okazji Dnia Nauczyciela

22 filmy z okazji Dnia Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela zebraliśmy specjalnie dla Was 22 sprawdzone filmy na temat nauczycieli i szkoły. Sprwdźcie, które już znacie! więcej »
My3 i debiutancki singiel "MAMMAJE"!

My3 i debiutancki singiel "MAMMAJE"!

Nowa grupa muzyczna, którą pokochają dzieci i młodzież w całej Polsce! Sprawdź debiutancki singiel „MAMMAJE”! więcej »
Mamo, zatrzymaj się na chwilę

Mamo, zatrzymaj się na chwilę

Zapracowana mama wstaje skoro świt i próbuje okrążyć kulę ziemską, zanim dzień się skończy. Jak to możliwe? Czy spija rano magiczny napój Panoramixa? Nie, dlatego prędzej czy później musi zwolnić. więcej »
Krówka Matylda zaprasza do wizyty w Mlecznej Krainie

Krówka Matylda zaprasza do wizyty w Mlecznej Krainie

Bajkowy świat jest bliżej niż myślisz! W sercu Zielonych Płuc Polski, w leśnej krainie przeżyjesz niezwykłe przygody z ulubioną maskotką najmłodszych mieszkańców grajewskiego grodu. więcej »
Nagrodzony na Kinie Dzieci VILLADS od 13 października w kinach!
Patronat CzasDzieci.pl

Nagrodzony na Kinie Dzieci VILLADS od 13 października w kinach!

Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole?
więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Czas na Jesienne DIY

Z racji tego, że jesień już do nas zawitała, spróbujmy stworzyć jej podobiznę wykorzystując do tego celu jej wspaniałe dary! Do dzieła!  

Temat na czasie

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Zapracowana mama wstaje skoro świt i próbuje okrążyć kulę ziemską, zanim dzień się skończy. Jak to możliwe? Czy spija rano magiczny napój Panoramixa? Nie, dlatego prędzej czy później musi zwolnić.  

Musisz tam być!

Nela Mała Reporterka zaprasza!

Nela Mała Reporterka zaprasza!

Szukasz pomysłu na wspólny, rodzinny weekend, który zadowoli wszystkich domowników?  

Warto to zobaczyć!

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Zapraszamy na kolejne „Bałtyckie Spotkania Ilustratorów”. Tematem tegorocznej edycji będzie polska książka obrazkowa.  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Gry - Nasza Księgarnia Pamiętnik Zuzy Łobuzy Kapitan Nauka Doktor Misia Domowa Akademia Winx! Rodzinne wakacje EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017