Strefa rodzica » Artykuły » Medycyna kontra grawitacja - tajemnice nowoczesnego liftingu

Medycyna kontra grawitacja - tajemnice nowoczesnego liftingupowiększ

Medycyna kontra grawitacja - tajemnice nowoczesnego liftingu

Patrzysz w lustro i coraz częściej to co widzisz nie przyprawia Cię o przypływ entuzjazmu. A wszystko z powodu tej przeklętej grawitacji, która nie pozwala zapominać o stopniowym starzeniu się skóry.

 

Opadające kąciki ust, opadające powieki, „chomiczki”, które wizualnie bodaj najbardziej postarzają twarz. Nie mówiąc o opadającym biuście, który jak kania dżdżu łaknie coraz bardziej pushapowych biustonoszy. Oczywiście wszystkie wiemy, że upływu czasu zatrzymać się nie da, ale wiemy też, upływ czasu a jego efekty to dwie różne rzeczy Kiedy więc w Twoim słowniku coraz częściej pojawia się słowo lifting - warto rozważyć, co tak naprawdę ze sobą niesie i czy nieodwracalnie wiąże się ze skalpelem.

 

Lifting - efekt a nie metoda
Chociaż w naszym języku temat liftingu nierozerwalnie związany jest z ingerencją chirurgiczną i liftingiem zwykliśmy nazywać chirurgiczną operację nacięcia i naciągnięcia skóry, to warto pamiętać, że lifting na poziomie semantycznym oznacza nie metodę, a efekt - czyli podniesienie skóry. A metod na jego osiągnięcie jest bardzo wiele. Rozpoczynając oczywiście od najbardziej znanej chirurgicznej procedury, a kończąc na łagodnych kosmetologicznych zabiegach o podobnych efektach.

 

Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po najpopularniejszych metodach liftingu twarzy i ciała.

 

Standard czyli chirurgia
Najbardziej popularna, ale też najbardziej inwazyjna metoda to zabieg chirurgiczny. Zarówno w odniesieniu do owalu twarzy jak i innych części ciała w tym biustu. Nacięcie skory w odpowiednich miejscach, podciągnięcie jej w najbardziej naturalny sposób daje błyskawiczny efekt. Oczywiście wszystko zależy od umiejętności, doświadczenia ale też w dużej mierze poczucia estetyki chirurga. Zawsze w przypadku decyzji o chirurgicznym liftingu warto bardzo dokładnie przeanalizować z lekarzem możliwe do osiągnięcia efekty, omówić szczegółowo linie cięć i sposób podniesienia skóry. I oczywiście korzystać wyłącznie z pomocy chirurgów o ugruntowanej renomie i doświadczeniu.

 

Jednak zabieg chirurgiczny to nie tylko skalpel. Nowoczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna czerpią pełnymi garściami z rozwoju nowych technologii, w tym przede wszystkim technologii laserowych. Dlatego też w portfolio największych klinik medycyny estetycznej pojawiają się zabieg takie jak nisko inwazyjny lifting laserowy Smart Lipo Precision TX. To pomost łączący tradycyjną chirurgię z zabiegami innowacyjnej medycyny estetycznej. Smart Lipo jest laserem o specyficznej głowicy Precision TX przeznaczonej do bardzo precyzyjnych zabiegów liftingujących. W praktyce podstawowa różnica między tradycyjnym liftingiem a zabiegiem Precision TX polega na tym, że lekarz nie nacina dużego obszaru skóry i nie dokonuje mechanicznego jej naciągnięcia. Wystarczą dwa lub pięć malutkich nacięć wystarczających do wsunięcia pod skórę cienkiego światłowodu, którym emitowane jest światło lasera. Lekarz prowadzi światłowód z zegarmistrzowską precyzją wyznaczając linię, w której światło lasera dokonuje termicznego zniszczenia komórek. W miejscu, gdzie działała laser skora natychmiast podejmuje procesy naprawcze i buduje gwałtownie dużą liczbę włókien kolagenowych. W efekcie skóra samodzielnie buduje naturalne rusztowanie, które obkurcza i naciąga jej zewnętrzne warstwy. Oczywiście po zabiegu trzeba poczekać kilkanaście tygodni na osiągnięcie pełnych spektakularnych efektów. To czas, którego potrzebuje skóra na dokonanie procesów termicznej przebudowy.

 

Lifting nowej ery - HIFU
Inną metodą liftingu twarzy i ciała, która w ostatnich miesiącach robi ogromną karierę na rynku medycyny estetycznej jest lifting z wykorzystaniem wysokoenergetycznych fal ultradźwiękowych - HIFU. Z dobrodziejstw tej technologii korzystają dwa urządzenia: SonoQueen i Ultraformer III różniące się od siebie drugorzędnymi parametrami. Dla Pacjenta różnica jest taka, że zabieg SonoQueen jest całkowicie bezbolesny, zaś zabieg Ultraformer III jest po prostu szybszy. Obie procedury łączy natomiast rewolucyjność w zakresie zabiegów liftingujących. Po raz pierwszy bowiem lifting czyli podniesienie rysów twarzy czy innych partii ciała odbywa się w sposób całkowicie nieinwazyjny - bez przerywania ciągłości naskórka. Sfokusowana fala ultradźwięków trafia bezpośrednio w powięź mięśniową, przegrzewa komórki znajdujące się w głębokich warstwach skóry i stymuluje skórę do odbudowy włókien kolagenowych. Po kilku tygodniach od zabiegu skóra staje się napięta, rysy twarzy "podnoszą się” i wizualnie wyglądamy znacznie młodziej.

 

Kosmetologia - czyli najłagodniej
Jeśli jednak nie chcecie decydować się na  zabiegi laserowe, czy chirurgię - zawsze pozostaje furtka w postaci procedur kosmetologicznych. Urządzenia bazujące na falach radiowych czy podciśnieniu również doskonale sprawdzają się w osiągnięciu efektu liftingu. Naturalnie konieczne jest wykonanie większej serii zabiegów niż w przypadku procedur medycznych, ale przy odpowiedniej pielęgnacji i cierpliwości - naturalne efekty mogą Was zachwycić. Najpopularniejsze urządzenia, które pomagają zrealizować dzięki nowoczesnej kosmetologii cel: lifting to Vela Shape III, Accent Prime, czy najnowocześniejszy endermolift zabieg dostępny dzięki obecnemu od tego roku na polskim rynku urządzeniu Endermologie LPG Alliance.

Wybór konkretnej, najbardziej efektywnej dla Was terapii warto uzależnić od rekomendacji kosmetologa, który zbada Waszą skórę, ustali możliwe do osiągnięcia efekty i zaproponuje konkretną terapię.

 

Klasyka medycyny estetycznej
Oczywiście zabiegi liftingujące to również klasyczne zabiegi medycyny estetycznej. Nici liftingujące wprowadzone przez doświadczonego lekarza pozwolą na uzyskanie błyskawicznego efektu w dokładnie tej partii ciała, którą chcecie odmłodzić. Ale też nowoczesne wypełniacze organiczne przeznaczone do zabiegów liftingujących moga być korzystną alternatywą. Zabieg Stimulate & Lift dostępny w Klinice Miracki to propozycja marki Neauvia, producenta najlepszych wypełniaczy organicznych na rynku. Preparat Stimulate& Lift jest kompozycją wypełniaczy przygotowaną specjalnie w taki sposób, aby uzyskać efekt pełnego, naturalnego liftingu.

A zatem sposobów na uzyskanie efektu liftingu jest bardzo wiele. Jak wybrać najlepszy? „Skorzystać z usług kliniki medycyny estetycznej, która dysponuje wszystkimi dostępnymi technologiami. Każda skóra jest inna. Każda przedstawia też różne stadia „opadania skóry”. Dlatego wybór metody liftingu nie powinien być podyktowany tym, jakie urządzenie znajduje się akurat w wyposażeniu kliniki. Odwrotnie: wybór urządzenia powinien wynikać z potrzeb Twojej skóry.” Mówi doktor Krzysztof Miracki z warszawskiej Kliniki Miracki.

 

 Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku,... więcej » x
Zobacz » Artykuły
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co maluch powinien wiedzieć? Czego powinien się nauczyć? Można by wymieniać bez końca. Są jednak takie wartości, które sprawiają, że przyswajając je i potem startując w dorosłe życie będzie po prostu lepszym człowiekiem. więcej »
Królowa Śniegu
Patronat CzasDzieci.pl

Królowa Śniegu

Królowa śniegu to kolejna bajka w formie słuchowiska z serii Bajeczki Pioseneczki, która ukazuje się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Do pięknie ilustrowanej książeczki dołączona jest płyta CD z opowiadaniem i piosenkami. więcej »
Książę Czaruś - Już od 27 Lipca w Kinach!
Patronat CzasDzieci.pl

Książę Czaruś - Już od 27 Lipca w Kinach!

Dawno, dawno temu niegodziwa Królowa rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna więcej »
12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia. więcej »
20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

Przedstawiamy Wan kolejną część naszej listy zabaw i gier, które warto wykorzystać kiedy dziecku się nudzi, a chwilowo nie mamy do dyspozycji zabawek czy dużej przestrzeni. Takie sytuacje zdarzają się wszędzie czy to w poczekalni, czy w drodze do kasy w supermarkecie czy tez podczas podróżowania. więcej »
"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

Wywiad z Panią Barbara Małecką (dyrektorem artystycznym festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA) i Panią Alicją Morawską-Rubczak (kuratorką festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA). więcej »
4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

Wygląd i szeroko pojęta moda to świetne pole do wyrażania siebie. Oczywiście, nie chodzi o to, by uczyć dzieci, że to, w co się ubierają jest ważniejsze niż ich osobowość czy zachowanie. Określenie własnego stylu, jeśli chodzi o wygląd, może jednak być bardzo dobrym narzędziem do nauczenia się niezależności, indywidualności i tolerancji. więcej »
ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików
Patronat CzasDzieci.pl

ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików

Abc Dobrego Wychowania z Rodziną Treflików to piękne i mądre piosenki dla dzieci, które uczą jak zachowywać się w określonych sytuacjach. Rodzina Treflików uwielbia przekazywać te wartości słuchaczom poprzez błyskotliwe teksty Izabeli Budzyńskiej i muzykę skomponowaną przez Wojciecha Gęsickiego. więcej »
Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Przyjęcia weselne w głównej mierze dedykowane są dorosłym. Alkohol, menu, zabawy przygotowywane są w taki sposób, by dostarczały radości właśnie im. więcej »
30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

Latem w mieście wcale nie trzeba się nudzić. Jest szereg aktywności, które mogą przemienić każdy dzień w niezwykłą przygodę. Trzeba tylko nieco wyobraźni, bo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu jest mnóstwo. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %.  

Temat na Czasie

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia.  
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co powinien wiedzieć i czym się kierować w życiu maluch, aby wyrósł na wartościowego i mądrego człowieka  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018