Strefa rodzica » Artykuły » Miejsce spotkań mam z Pruszkowa

Miejsce spotkań mam z Pruszkowapowiększ

Miejsce spotkań mam z Pruszkowa

Klub Mam MamyPruszków to miejsce spotkań mam dzieci w wieku 0-4 lata a także mam w ciąży. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nasze spotkania odbywają się bezpłatnie w Filii na ul.Jasnej 3 w Pruszkowie. Drzwi naszego Klubu są otwarte w każdy czwartek w godz. 10-12 dla wszystkich chętnych mam i ich dzieci. Do dyspozycji mamy również czas we wtorki od godz. 10-12, ale na razie nie wykorzystujemy tej możliwości.


Oferta Klubu Mam jest zbiorem wspólnych pomysłów na spędzanie czasu. Są spotkania tematyczne jak i zupełnie swobodne pogaduchy. Do dyspozycji mamy salę wyposażoną w zabawki, każdy maluch znajdzie coś "dla siebie". Dostępny jest również czajnik, mikrofalówka i toaleta. Atmosfera naszego Klubu jest bardzo luźna i przyjazna - każda mama może dołączyć do nas w dowolnym momencie. Inspirujemy się nawzajem, wspieramy i dobrze bawimy w swoim i naszych dzieci towarzystwie.


Klub jest inicjatywą wspólną, nie ma określonych ram spotkań - wiele rzeczy dzieje się spontaniczne - wszystko zależy od pomysłów Mam przychodzących na klubowe spotkania. Tematyczne spotkania jakie udało nam się zorganizować do tej pory wspólnymi siłami dzięki mamom, które podjęły się poprowadzenia ich to m.in. : spotkania z makijażystką , pielęgnacja urody, analiza kolorystyczna, chustowanie i naturalne pieluchowanie, spotkania z psychologiem na temat przemocy w rodzinie, żywienie dzieci metodą BLW, i wiele innych. Spotkania również przybierają niekiedy formę wyjazdową - wspólne piknikowanie lub wycieczka do Zoo, wycieczka do Sali Zabaw, wyprawa nad rzekę ze wspólnie wykonaną Marzanną itp. Organizujemy również spotkania pt."Szafing" - czyli wymiana ubranek dziecięcych i dorosłych, wymiana książek, zabawek itp.

 

 

Cykliczne stały się także spotkania tzw."bezdzietne" - w pubie, kawiarni, kinie. Cały czas szukamy nowych pomysłów i pozytywnie zakręconych mam, które  nie lubią nudy i chcą wyjść z domu, potrafią zainicjować spotkanie, znają ciekawych ludzi, którzy nieodpłatnie poprowadzą  zajęcia tematyczne lub same mają ochotę podzielić się swoją wiedzą.


Naszą wspólną inicjatywą jest udział w akcji Szlachetna Paczka – niezwykłym  doświadczeniem jest to, że wspólnie przeprowadziłyśmy akcję realnej pomocy potrzebującej rodzinie. To pokazało, że naprawdę stanowimy małą społeczność i siłę, mimo tego, że nie jesteśmy grupą zamknięta.

 


Zapraszamy wszystkie zainteresowane mamy na naszą stronę na facebooku, a także na FORUM http://mamypruszkow.pl, gdzie każdy może się wypowiedzieć i zainspirować do wspólnego działania. Czekamy również na instytucje bądź osoby prywatne zainteresowane wspieraniem naszego Klubu i promocją naszych działań.


Klub jest całkowicie społeczną inicjatywą i działa tylko na zasadzie wspólnych chęci Mam uczęszczających na spotkania - to Mamy tworzą to miejsce i atmosferę. W listopadzie obchodziłyśmy 1 rocznicę powstania Klubu.

 

Spotykamy się co tydzień w czwartki w godzinach 10-12, w świetlicy MOPS przy Jasnej 3.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ulubione programy edukacyjne dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Tym razem postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych edukacyjnych programów dla dzieci (i rodziców). Oczywiście nadal jednak twierdzimy, że nie powinny one zupełnie wypierać aktywności ruchowej i spotkań z rówieśnikami :-) więcej »
Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić! Mają ochotę na czytanie, grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? A może po prostu są w filozoficznym nastroju? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nową serię KsiążkoGry, którą pokochają dzieci i rodzice. więcej »
Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Większość rodziców wie, że wyrok ustalający alimenty jest dopiero pierwszym krokiem w uzyskaniu alimentów. Sam wyrok - choć nakłada na osobę zobowiązaną obowiązek uiszczania alimentów - nie spowoduje niestety ich automatycznego przekazania uprawnionemu dziecku. więcej »
Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami maluszka, czy starszaka, kilkulatka czy nastolatka, musimy otoczyć dziecko kreatywną, przyjazną przestrzenią. więcej »
Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki
Patronat CzasDzieci.pl

Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki

Na rynku ukazała się druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki. Jest to pierwszy magazyn przeznaczony jednocześnie dla dzieci i dorosłych oraz współtworzony przez dzieci. KUKBUK Dzieciaki to atrakcyjne wizualnie, zabawne i edukacyjne treści dla kucharzy w wieku 5-12 lat. więcej »
Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach z innymi. więcej »
Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest poranna rutyna, dzięki której łatwiej zapanować nad tym całym bałaganem. więcej »
10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czy słońce, czy deszcz, czas z dzieckiem można spędzić przyjemnie i kreatywnie. Zobaczcie nasze podpowiedzi! więcej »
7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

Nauka mowy to jedno z trudniejszych wyzwań stojących przez dzieckiem i jednocześnie powód licznych obaw rodziców, którzy z niecierpliwością wyczekują pierwszych słów. Warto jednak pamiętać, że rozwój mowy zaczyna się znacznie wcześniej. więcej »
Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Jeśli spędzacie z dziećmi jesienne wieczory w domu, możecie wykorzystać ten czas na rozrywkę i edukację w jednym. Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Poranek na czasie

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest...  

Jesień na Czasie

Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. Na ich podstawie warto porozmawiać z dziećmi o tej porze roku.  

Nowość

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić!  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018