Strefa rodzica » Artykuły » Miejsce spotkań mam z Pruszkowa

Miejsce spotkań mam z Pruszkowapowiększ

Miejsce spotkań mam z Pruszkowa

Klub Mam MamyPruszków to miejsce spotkań mam dzieci w wieku 0-4 lata a także mam w ciąży. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nasze spotkania odbywają się bezpłatnie w Filii na ul.Jasnej 3 w Pruszkowie. Drzwi naszego Klubu są otwarte w każdy czwartek w godz. 10-12 dla wszystkich chętnych mam i ich dzieci. Do dyspozycji mamy również czas we wtorki od godz. 10-12, ale na razie nie wykorzystujemy tej możliwości.


Oferta Klubu Mam jest zbiorem wspólnych pomysłów na spędzanie czasu. Są spotkania tematyczne jak i zupełnie swobodne pogaduchy. Do dyspozycji mamy salę wyposażoną w zabawki, każdy maluch znajdzie coś "dla siebie". Dostępny jest również czajnik, mikrofalówka i toaleta. Atmosfera naszego Klubu jest bardzo luźna i przyjazna - każda mama może dołączyć do nas w dowolnym momencie. Inspirujemy się nawzajem, wspieramy i dobrze bawimy w swoim i naszych dzieci towarzystwie.


Klub jest inicjatywą wspólną, nie ma określonych ram spotkań - wiele rzeczy dzieje się spontaniczne - wszystko zależy od pomysłów Mam przychodzących na klubowe spotkania. Tematyczne spotkania jakie udało nam się zorganizować do tej pory wspólnymi siłami dzięki mamom, które podjęły się poprowadzenia ich to m.in. : spotkania z makijażystką , pielęgnacja urody, analiza kolorystyczna, chustowanie i naturalne pieluchowanie, spotkania z psychologiem na temat przemocy w rodzinie, żywienie dzieci metodą BLW, i wiele innych. Spotkania również przybierają niekiedy formę wyjazdową - wspólne piknikowanie lub wycieczka do Zoo, wycieczka do Sali Zabaw, wyprawa nad rzekę ze wspólnie wykonaną Marzanną itp. Organizujemy również spotkania pt."Szafing" - czyli wymiana ubranek dziecięcych i dorosłych, wymiana książek, zabawek itp.

 

 

Cykliczne stały się także spotkania tzw."bezdzietne" - w pubie, kawiarni, kinie. Cały czas szukamy nowych pomysłów i pozytywnie zakręconych mam, które  nie lubią nudy i chcą wyjść z domu, potrafią zainicjować spotkanie, znają ciekawych ludzi, którzy nieodpłatnie poprowadzą  zajęcia tematyczne lub same mają ochotę podzielić się swoją wiedzą.


Naszą wspólną inicjatywą jest udział w akcji Szlachetna Paczka – niezwykłym  doświadczeniem jest to, że wspólnie przeprowadziłyśmy akcję realnej pomocy potrzebującej rodzinie. To pokazało, że naprawdę stanowimy małą społeczność i siłę, mimo tego, że nie jesteśmy grupą zamknięta.

 


Zapraszamy wszystkie zainteresowane mamy na naszą stronę na facebooku, a także na FORUM http://mamypruszkow.pl, gdzie każdy może się wypowiedzieć i zainspirować do wspólnego działania. Czekamy również na instytucje bądź osoby prywatne zainteresowane wspieraniem naszego Klubu i promocją naszych działań.


Klub jest całkowicie społeczną inicjatywą i działa tylko na zasadzie wspólnych chęci Mam uczęszczających na spotkania - to Mamy tworzą to miejsce i atmosferę. W listopadzie obchodziłyśmy 1 rocznicę powstania Klubu.

 

Spotykamy się co tydzień w czwartki w godzinach 10-12, w świetlicy MOPS przy Jasnej 3.Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Redyk Ski&Relax oferuje wiele atrakcji dla dzieci... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Redyk Ski&Relax oferuje wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku

Redyk Ski&Relax oferuje wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku

Na terenie Podhala znajduje się wiele parków wodnych ze zjeżdżalniami dla dzieci w każdym wieku jak i tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Odwiedzając Redyk Ski&Relax nie można zapomnieć o najpiękniejszych dolinach: Chochołowskiej i Kościeliskiej, natomiast wyjazd koleją linową na Kasprowy Wierch dostarcza zawsze ogromnych wrażeń niezależnie od wieku. więcej »
Jaki hotel nad morzem dla dziecka?

Jaki hotel nad morzem dla dziecka?

Wakacje i urlop to jeden z kilku okresów w ciągu roku, w którym możemy spędzić więcej czasu z rodziną, bez wyrzutów sumienia, że nasze obowiązki służbowe zostają zaniedbane. więcej »
Jak wybrać wiosenną kurtkę dla dziecka?

Jak wybrać wiosenną kurtkę dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając wiosenną kurtkę dla dziecka? Przedstawiamy garść praktycznych porad, którymi powinien kierować się każdy rodzic, wybierając wiosenną kurtkę dla swojej pociechy. Zanim dokonasz zakupu, zadaj sobie następujące pytania... więcej »
Pozwól dziecku się smucić

Pozwól dziecku się smucić

Trudne emocje dzieci są bardzo wymagające także wobec rodziców. stawiają ich w niekomfortowym położeniu ponieważ najczęściej w nich również wywołują coś, co nie jest przyjemne. żal, złość, chęć natychmiastowego niesienia pomocy. więcej »
6 wskazówek jak przygotować zdrowe przekąski dla dzieci do szkoły

6 wskazówek jak przygotować zdrowe przekąski dla dzieci do szkoły

Czas spędzony przez nasze dziecko w szkole nie jest, wbrew opinii niektórych, beztroski. Lekcje wymagają od maluchów skupienia, chłonnego umysłu i względnego spokoju. więcej »
Nowości w cyklu "Akademia Mądrego Dziecka"

Nowości w cyklu "Akademia Mądrego Dziecka"

Edukacyjny Egmont proponuje dzieciom kolejną odsłonę cyklu Akademia Mądrego Dziecka, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. więcej »
Central Park. Kraina Koe na Targach Przecinek i Kropka

Central Park. Kraina Koe na Targach Przecinek i Kropka

Po premierze drugiego tomu Central Park. Kraina Koe Joe Windy rusza na spotkania z młodymi czytelnikami. Pierwsza okazja do zdobycia jego autografu nadarzy się już 17 marca podczas Targów Przecinek i Kropka w Warszawie. więcej »
Basia ma zawsze ostatnie słowo

Basia ma zawsze ostatnie słowo

Niezwykła książka dla wszystkich miłośników Basi i jej świata. 14 marca na półki księgarskie trafiła "Basia. Wielka księga słów". więcej »
Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii!

Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii!

na półki księgarskie trafiły dwa nowe tytuły Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, w serii Basia ? Basia i tablet oraz w cyklu Basia i przyjaciele - Lula. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na czasie

10 mitów, które powinnaś znać zanim zaplanujesz macierzyństwo

10 mitów, które powinnaś znać zanim zaplanujesz macierzyństwo

Ciąża to idealny czas na to, aby solidnie przyszykować się na przyjście na świat nowego członka rodziny i nieco zweryfikować własne wyobrażenia a rzeczywistość.  

Książka Na Czasie

Książeczka HOKUS-POKUS! Zwierzaki w zasięgu wzroku to gwarancja doskonałej, kreatywnej zabawy. Odkrywanie obrazków, szukanie odpowiedzi na zadane pytania, wskazywanie ?nieproszonego gościa?, rozwiązywanie...  

Konkurs na Czasie

Poznajcie Popelki wyjątkowe futrzaste stworki pełne pozytywnej energii, które od marca można spotkać na kanale POLSAT JimJam. Z tej okazji POLSAT JimJam zaprasza wszystkie dzieci do udziału w konkursie.  

W domu z dzieckiem

Robico1 Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018