Strefa rodzica » Artykuły » Książki na Czasie - Grudzień

Książki na Czasie - Grudzień

W całym grudniowym szaleństwie łatwo można było ominąć  ciekawe lektury.
Zatrzymajmy się na chwilę i złapmy oddech przy fantastycznej książce. A z całą pewnością można powiedzieć, że ten świąteczny miesiąc wypełniony był niesamowitymi ilustracjami pełnymi wręcz magicznych historii!
Sprawdźcie sami! 

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

 

NOWOŚCI GRUDNIA

 

Archistoria. Opowieść o architekturze 

Magdalena Jeleńska

 

 

Książka wyjątkowo na czasie i na językach wszystkich!
Książka dla małych (ale niekoniecznie) pasjonatów architektury i związanych z nią historii. W tej propozycji odnaleźć można zarówno ciekawe ilustracje jak i opowieści, które wyjaśnią nam jak i dlaczego bohater rysunku (w tym przypadku budynek) wygląda tak a nie inaczej.


Świetna książka zarówno dla tych którzy budynkami i ich wyglądem już się interesują, jak i dla tych którzy kochają historię. Dodatkowo jej zawartość pełna jest ciekawostek także dla tych, którzy po prostu chcą się czegoś dowiedzieć.
Gwarantujemy także gratkę dla rodziców!

 

Kawiarnia. Mój pierwszy biznes. Kreatywny zeszyt ćwiczeń  

Justyna Bereźnicka

 

 

 

Kolejna propozycja, która zachwyci ilustracjami i wykonaniem. A najlepsze w tej książce jest to, że to nie jej główny atut! Książka przede wszystkim skojarzyła mi się z grami ekonomicznymi. I moim zdaniem tym właśnie jest – fantastyczną przygodą, która zabierze nasze dzieci w ekscytującą podróż w świat projektowania, tworzenia i w końcu złożenia własnej firmy.

 

W inteligentny i edukacyjny sposób pozwól swojemu dziecku od samego początku postawić pierwsze kroki w świecie przedsiębiorczości i planowania.

Nauka i rewelacyjna zabawa w jednym! 

 

Malala i jej czarodziejski ołówek

Malala Yousafzai

 

 

Kolejną propozycją jest książka niezwykle wzruszająca. Historia dziewczynki, która przetrwała piekło na ziemi. Mało tego – znalazła w sobie tyle siły, aby pomagać wyciągnąć z podobnego piekła innych! I być może byłaby to historia wielce nieprawdopodobna – gdyby nie to, że prawdziwa, a autorka książki jest jednocześnie jej bohaterką.


Całość dopełniają zjawiskowe ilustracje, ale historia przeznaczona raczej dla starczych dzieci. 

 

Wyspa

Joao Gomes de Abreu
Kono Yara

 

 

 

 

Niesamowity picturebook! Genialna historia, która w znakomity sposób ilustruje to, co  może się wydarzyć jeżeli większość naszej energii będziemy kierować nie w tym kierunku, w którym rzeczywiście jest taka potrzeba. Opowieść o dostrzeganiu priorytetów, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka i o skutkach ich nie zauważenia.


Przede wszystkim jednak książka dotykająca problemu ekologii i przestroga dla wszystkich, którzy myślą, że nie są niczemu winni, a sam problem ich nie dotyczy.
Bardzo pouczająca opowieść. 

 

Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia
Oliver Jeffers

 

 

 

Pozostajemy w temacie ekologii. Lecz nie tylko. W tej książce odnajdziemy nieco więcej aspektów naszej planety – zarówno jej historię, materiały z których jest stworzona, ale przede wszystkim nas samych – jej mieszkańców.

 

Po raz kolejny już w tym zestawieniu nie możemy przestać zachwycać się ilustracjami, a także zdecydować się, która z proponowanych książek jest piękniejsza! 

 

Zwierzyniec
Byliniak Maciej

 

 

Jako kolejną prezentujemy książkę niezwykle pobudzającą wyobraźnię. Propozycja wydawnictwa Dwie Siostry. Zwierzęta stworzone przez polskich artystów stają się tutaj bohaterami rymowanych historii!

 

Książka w oryginalny sposób promuje polskich twórców, a także niezwykle pomaga rozwinąć fantazje i pomysłowość u dzieci – bo nie jesteśmy w stanie nawet wymyślić tego, co im przyjedzie do głowy po ujrzeniu tego dzieła! 

 

 

Chłopiec z burzy i inne opowiadania

Colin Thiele

 

 

 

Nasze zestawienie zamyka propozycja dla dzieci nieco starszych. To opowiadania o niezwykłej i przede wszystkim unikatowej, a wręcz zaskakującej przyjaźni.

Jaką moc ma to uczucie? 

Czy może zakwitnąć pomiędzy człowiekiem i ptakiem?

A przede wszystkim czy zwierze poświęci swoją wolność?

Odpowiedzi na te pytania szukajcie w niezwykle humorystycznej książce "Chłopiec z burzy". 

 

 

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 

 

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!

Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!

ZOBACZ >>

 

 

 

 

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: "Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata więcej » x
Zobacz » Artykuły
"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" to wzruszająca opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze. Stworzyła ją Ursula Dubosarsky uznawana za jedną z czołowych australijskich autorek dla dzieci i młodzieży... więcej »
Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!
Patronat CzasDzieci.pl

Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!

Mniej niż 40% dorosłych Polaków czyta zaledwie jedną książkę rocznie. To dwa razy mniej niż w Czechach. Akcja "Książka na receptę. Recepta na sukces", to pierwszy krok w stronę zaangażowania neonatologów i pediatrów w popularyzację czytania. więcej »
Pierwsze podróże małego dziecka

Pierwsze podróże małego dziecka

Gdy w życiu młodych osób pojawia się niemowlę często wydaje im się, że z niektórych czynności, które dotychczas sprawiały im przyjemność trzeba będzie zrezygnować. więcej »
15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

Jeśli chcecie sprawić bliskiej osobie niespodziankę z okazji Walentynek, zobaczcie nasze propozycje. więcej »
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli mamy ferie).
Na styczniowe poranki, popołudnia i wieczory wydawcy przygotowali nam publikacje odpowiednie dla czytelników w każdym wieku, skrzące się od emocji, pełne ciekawych informacji oraz dobrej zabawy. więcej »
Rodzinna atmosfera Wisły

Rodzinna atmosfera Wisły

Narty, snowboard, sanki, lepienie bałwana, mroźne zimowe powietrze, dużo białego śniegu, gorąca czekolada lub góralski grzaniec, a w oddali cudowna górska panorama ? to przepis na idealne ferie zimowe w polskich górach. więcej »
Każdy powinien mieć swojego Piaskowego Wilka. Rozmowa z &Aringsą Lind

Każdy powinien mieć swojego Piaskowego Wilka. Rozmowa z Åsą Lind

Jej książki dla dzieci przetłumaczono na około 20 języków. Stworzyła postać Piaskowego Wilka, który stał się nie tylko przyjacielem książkowej Karusi, ale także wielu czytelników. więcej »
Jak spędzić romantyczne rodzicielskie Walentynki?

Jak spędzić romantyczne rodzicielskie Walentynki?

Obojętnie czy Wasze dzieciątko urodziło się dopiero co, czy ma już kilkanaście miesięcy, trudno Wam znaleźć czas na sen, a co dopiero na romantyczne gesty. Jak mimo wszystko podtrzymać płomień romantyzmu w związku? więcej »
Zawody przyszłości - Koduj z Gigantami Programowania!

Zawody przyszłości - Koduj z Gigantami Programowania!

Dynamiczny rozwój technologii, powszechna dostępność urządzeń mobilnych,
szybsza komunikacja i przepływ informacji - wszystko to, co dzieję się obecnie
wokół nas sprawia, że przybywa coraz więcej zawodów związanych z IT. więcej »
Funny Balls Show
Patronat CzasDzieci.pl

Funny Balls Show

W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Szarla, księżniczki Szarlotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Olbrzymi balonowy zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkudziesięciu błękitnych baloników i gigantyczne balony
z niespodzianką w środku więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019