Strefa rodzica » Artykuły » Poradnik rodzicielski: jak korzystać i jak nie korzystać z tabletu

Poradnik rodzicielski: jak korzystać i jak nie korzystać z tabletupowiększ

Poradnik rodzicielski: jak korzystać i jak nie korzystać z tabletu

Tablet może być naprawdę przydatnym urządzeniem dla całej rodziny. Przedstawiamy krótki poradnik dla zatroskanych rodziców, którzy zastanawiają się: "Czy ten cały tablet jest na pewno odpowiedni dla mojej pociechy? Bo w telewizji mówili, że…". Uspokajamy – tablet jest dla ludzi – i tych dużych, i tych trochę mniejszych. Warto jedynie przestrzegać kilku zasad, by korzystanie z niego było bezpieczne.

 

Porada 1.

Tego nie rób: Twój maluch nie nauczył się jeszcze chodzić, ale już umie znaleźć ulubioną bajkę na tablecie, którą ogląda przy okazji każdego spaceru w wózku.

Tak wolno: Twoje dziecko ma skończone 4 lata i korzysta z tabletu nie dłużej niż 30 minut dziennie.

 

Porada 2.

Tego nie rób: Dziecko ma absolutną swobodę podczas korzystania z urządzenia. Wchodzi na strony, na które akurat ma ochotę.

Tak wolno: Tablet, którego używa dziecko, ma włączoną tzw. „kontrolę rodzicielską”. Rodzic ma wgląd do treści, które przegląda dziecko.

 

Porada 3.

Tego nie rób: Tablet służy do usypiania. Dziecko ogląda na nim bajki w łóżku chwilę przed zaśnięciem.

Tak wolno: Dziecko ma dostęp do tabletu tylko w ciągu dnia. Mądrzy rodzice wiedzą, że promieniowanie emitowane z monitora nie wpływa korzystanie na zasypianie i jakość snu.

 

Porada 4.

Tego nie rób: Maluch nie chce zjeść posiłku, więc tablet rozprasza jego uwagę, a mama może spokojnie nakarmić swoją pociechę, która wpatruje się w ekran jak zaczarowana.

Tak wolno: Dziecko nie korzysta z tabletu podczas posiłku, treningu czystości lub w nagrodę za dobre sprawowanie. Na zabawę z tabletem jest wyznaczony czas, który nie koliduje z innymi zajęciami i nie jest rodzajem nagrody, lecz formą rozrywki lub edukacji.

 

Porada 5.

Tego nie rób: Tablet znajduje się 5 cm od twarzy dziecka i w ten sposób maluch przegląda treści.

Tak wolno: Tablet znajduje się nie mniej niż 25 cm od twarzy i ma wbudowaną aplikację, która sygnalizuje dziecku, gdy ta odległość się zmniejsza.

 

Porada 6.

Tego nie rób: Dziecko spędza wolny czas na korzystaniu z urządzeń elektronicznych. To jego ulubiona i jedyna forma rozrywki.

Tak wolno: Tablet i inne urządzenia są tylko jedną z form spędzania czasu. Inne rozrywki są dla dziecka równie atrakcyjne.

 

Porada 7.

Jaki tablet wybrać, by był funkcjonalny i bezpieczny dla całej rodziny? Przed wyborem urządzenia mobilnego dla dziecka warto sprawdzić, czy oferuje dodatkowe zabezpieczenia. W takie rozwiązania został wyposażony na przykład Huawei MediaPad M5 lite. Rodzice mogą stworzyć dedykowane konto dla dzieci. Będzie odblokowywane za pomocą odcisku palca. Dzięki temu ich pociechy będą widzieć i korzystać z aplikacji, które opiekunowie uznają za stosowane. Tablet oferuje także tryb ochrony oczu, który redukuje szkodliwe dla wzroku niebieskie światło. Jednocześnie automatycznie dopasowuje jasność ekranu do otoczenia. Dodatkowo Huawei MediaPad M5 lite może sygnalizować dzieciom, aby odsunęły od siebie ekran, jeśli ten znajdzie się od oczy w odległości bliższej niż 25 cm. Tablet automatycznie rozpozna też, kiedy urządzenie będzie trzymane pod nietypowym kątem i zasugeruje zmianę postawy ciała. Rodzic może też tak ustawić tablet, by dostęp nie przekraczał 60 minut z częstotliwością raz, dwa lub trzy razy w ciągu dnia. Oprócz tego tablet został wyposażony w stylowe pióro M Pen lite, które rodzicowi umożliwia sporządzanie osobistych notatek na ekranie tabletu, a dziecku kreatywną aktywność twórczą.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Książki na Czasie - Październik więcej » x
Zobacz » Artykuły
Książki na Czasie - Październik

Książki na Czasie - Październik

Październik bogaty był w premiery książkowe. Nadchodzi świetny czas na czytanie ? koc, herbata i do dzieła! Przedstawiamy po co warto sięgnąć! więcej »
VI edycja akcji ZBIERAJ Z KLASĄ
Patronat CzasDzieci.pl

VI edycja akcji ZBIERAJ Z KLASĄ

Chcemy nie tylko edukować, ale także zmotywować najmłodszych do ochrony naszej planety poprzez działania pro?ekologiczne np. segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci. więcej »
Poczta Świętego Mikołaja
Patronat CzasDzieci.pl

Poczta Świętego Mikołaja

W kinach od 16 listopada. W sekretnym miejscu na Antarktydzie żyją od wieków wszystkie duchy Bożego Narodzenia...

więcej »
Jak wyprać materac do łóżeczka dziecięcego? Sprawdzone sposoby i porady

Jak wyprać materac do łóżeczka dziecięcego? Sprawdzone sposoby i porady

Materac do łóżeczka dziecięcego odgrywa bardzo ważną rolę. Wpływa na wygodę podczas snu i dba o prawidłowy rozwój dziecka. Powinien być elastyczny, zapewnić dobry przepływ powietrza i najlepiej by był antyalergiczny. więcej »
Mały gest, wielka radość - spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka z całej Polski. Przyłącz się!

Mały gest, wielka radość - spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka z całej Polski. Przyłącz się!

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny czas w roku ? pełen bliskości i radosnych spotkań. Najbardziej czekają na nie najmłodsi, którzy z niecierpliwością wypatrują Świętego Mikołaja. Jednak, są wśród nas też dzieci, które, mimo że także mają marzenia, nie zawsze spodziewają się prezentów pod choinką. więcej »
Wspaniały Świat Disney on Ice

Wspaniały Świat Disney on Ice

W tym widowisku zobaczycie bohaterów ze znanych Wam bajek: "Król lew", "Kraina lodu", "Zaplątani", "Gdzie jest Dory?", "Mała syrenka", "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Aladyn" i "Toy Story". Czeka na Was zachwycająca jazda na lodzie, imponująca scenografia oraz wiele niezapomnianych emocji! więcej »
Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

W jakim wieku dziecko może zacząć naukę jazdy na snowboardzie? Są dwie szkoły - jedna głosi, że już malutkie a druga szkoła głosi, że dla maluchów bardziej odpowiednie są narty. więcej »
Biesiadowo i rekordy świata, czyli historia na kawałku pizzy

Biesiadowo i rekordy świata, czyli historia na kawałku pizzy

Oryginalna włoska pizza serwowana jest w rozmiarze dwudziestu kilku centymetrów i stanowi posiłek tylko dla jednej osoby. więcej »
Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka
Patronat CzasDzieci.pl

Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka

Świąteczna opowieść o przyjaźni człowieka z kotem w kinach od 23 listopada...

więcej »
Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Wszystkie magiczne stworzonka zostały przyłapane, narysowane i dokładnie opisane przez Alicię Casanovę i Fernanda Falcone w ?Fantastycznej encyklopedii małych stworów?. Zobaczcie sami! więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018