Strefa rodzica » Artykuły » Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewiepowiększ

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

W sobotę 9 czerwca 2018 r. na placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się Światowy Dzień Mleka. Ideą organizacji tego szczególnego święta jest promocja walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Organizacja obchodów Światowego Dnia Mleka bez tego napoju i jego przetworów mijałaby się z celem. Ważna jest bowiem nie tylko popularyzacja wiedzy o tych produktach, ale też możliwość ich spróbowania. Dzięki grajewskiej SM MLEKPOL, rodziny uczestniczące w wydarzeniu mogły nie tylko poznać ciekawostki o mleku, ale też i smak samych przetworów. Przekazane Muzeum produkty mleczne i gadżety promocyjne przez naszą lokalną spółdzielnię, w celu wsparcia organizacji tego szczególnego wydarzenia, zaakcentowały wyjątkowość tego święta.

 

Wydarzenie stanowiło świetną okazję do wspólnej zabawy. Tego dnia na przybyłe rodziny, zwłaszcza dzieci, czekały liczne atrakcje. Wśród nich znalazł się m. in. teatrzyk pt.: „Przygoda w Mlecznej Krainie”, w której jedną z głównych ról odegrała Krówka Matylda – maskotka muzealna. Nasza bohaterka straciła energię do zabaw i psot, zrobiła się senna i apatyczna. Okazało się, że dzieci zwiedzające Muzeum Mleka dokarmiały ją słodyczami i niezdrowymi przekąskami. Historia na szczęście zakończyła się pozytywnie. Krówka Matylda otrzymała receptę od Pani doktor, obiecała zdrowo się odżywiać, ćwiczyć na łące i korzystać jak najwięcej ze słonecznej pogody.

 

Kolejnym, równie atrakcyjnym punktem programu były warsztaty kulinarne, podczas których najmłodsi przygotowywali koktajle jogurtowo-owocowe. Dzieci ochoczo zaangażowały się w krojenie i obieranie owoców oraz przygotowywanie dodatków do mlecznych deserów. Następnie młodzi kucharze z satysfakcją częstowali obecnych podczas wydarzenia rodziców i dziadków wykonanymi przez siebie wariacjami jogurtowymi.

 

Uczestnicy, po słodkiej uczcie, stanęli w szranki do konkurencji sprawnościowych. Było przy tym sporo zabawy, ale też i śmiechu.  W jednej z konkurencji dzieci rzucały beretem sołtysa, zaś dorośli workiem z sianem – kto najdalej. Mamy konkurowały ze swoimi pociechami na skakance – kto najdłużej. Nie mogło też zabraknąć slalomu z kubkiem mleka czy też gry pamięciowej: memory.

 

Miłym akcentem na zakończenie wydarzenia były warsztaty plastyczne. Rodziny współpracowały razem tworząc „Cudaki” z pustych opakowań po przeróżnych produktach mlecznych. Jak się okazuje - można zrobić coś z niczego. 

 

Każdy kto uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Mleka, opuszczając imprezę, otrzymał przekazane przez SM MLEKPOL produkty mleczne oraz upominki. To szczególne święto, ku uciesze uczestników wydarzenia, zostanie na stałe wpisane w kalendarz imprez Muzeum Mleka.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Nastolatki w pętach sieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Nastolatki w pętach sieci

Nastolatki w pętach sieci

Rodzice małych dzieci czekają na ten moment, gdy maluch zacznie chodzić, mówić, pójdzie o przedszkola, pierwszej klasy, pierwszej komunii, itd. Jest to dla nas powód do radości i dumy... więcej »
Z małym dzieckiem na rowerze

Z małym dzieckiem na rowerze

Wielu rodziców niepotrzebnie w przypadku małych dzieci rezygnuje ze wspólnej jazdy na rowerze. Wynika to najczęściej z obawy o bezpieczeństwo czy komfort malucha. więcej »
Jak ustalić terminy kontaktów z dziećmi?

Jak ustalić terminy kontaktów z dziećmi?

Gdy dziecko mieszka tylko z jednym z rodziców, konieczne jest ustalenie terminów spotkań z drugim rodzicem. Nie ulega żadnej wątpliwości, iż ukształtowanie i umocnienie więzi pomiędzy rodzicem a synem czy córką wymaga regularnych kontaktów, rozmów czy wyjazdów... więcej »
Gdy rodzice żyją oddzielnie, kto decyduje o sprawach dziecka?

Gdy rodzice żyją oddzielnie, kto decyduje o sprawach dziecka?

W życiu zdarzają się różne sytuacje i często zdarza się tak, że rodzice dziecka nie mieszkają razem. Czasem nigdy nie byli małżeństwem, czasem zdecydowali się na przeprowadzenie rozwodu. więcej »
Trendy wycieczka - Agroturystyka: 20 powodów, dla których warto z niej skorzystać

Trendy wycieczka - Agroturystyka: 20 powodów, dla których warto z niej skorzystać

Jest świetną alternatywą dla wycieczek w góry czy nad morze lub nawet w inne odległe destynacje. Trudno się więc dziwić, że turystyka wiejska zdobywa coraz więcej fanów chętnych do okrywania uroków wsi. więcej »
Bajki kontra choroba
Patronat CzasDzieci.pl

Bajki kontra choroba

Nasze obawy, strach i lęk, biorą się często z niewiedzy. Nie jest tajemnicą, że obawiamy się nieznanego, a kiedy mamy zbiór informacji, zwłaszcza, gdy poparty jest doświadczeniem, pozwala to na racjonalne podejście do tematu i ograniczenie stresu. więcej »
Miniatury. Muzyka klasyczna dzieciom
Patronat CzasDzieci.pl

Miniatury. Muzyka klasyczna dzieciom

Zupełnie niedaleko, a właściwie tak blisko, że można tam dotrzeć w ułamku sekundy, istnieje Magiczna Kraina Muzyczna. Miejsce pełne czarodziejskich dźwięków, które zabiorą cię, gdzie tylko chcesz... więcej »
50 porad jak nie "wybuchnąć" przy dziecku

50 porad jak nie "wybuchnąć" przy dziecku

Dziecko jakkolwiek by się nie zachowywało nie zasługuje na to, abyśmy pozwalały sobie przy nim na wyładowanie swego stresu. Co zatem robić, aby takich zachowań uniknąć? więcej »
Biżuteria dla dziecka - czy to dobry pomysł?

Biżuteria dla dziecka - czy to dobry pomysł?

Czy dzieci mogą nosić biżuterię? Opinie na ten temat są podzielone. Niektórzy uważają, że biżuteria przeznaczona jest tylko dla dorosłych, inni zaś, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Obecnie, wielu producentów oferuje szeroki wybór kolczyków, bransoletek, czy też wisiorków na najmłodszych, dzięki czemu jest w czym wybierać. Biżuteria to także doskonały prezent na chrzciny, pierwszą komunię świętą, urodziny oraz wiele innych okazji. więcej »
Karmienie piersią po cesarskim cięciu - jak pobudzić laktację?

Karmienie piersią po cesarskim cięciu - jak pobudzić laktację?

Martwisz się, że cesarskie cięcie uniemożliwi karmienie piersią? Spokojnie, rodzaj porodu nie jest czynnikiem determinującym ilość produkowanego mleka. Jeżeli odpowiednio się przygotujesz, podawanie maluszkowi naturalnego pokarmu z piersi nie będzie stanowiło żadnego problemu. Dowiedz się, jak pobudzić laktację. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Trendy wycieczka - Agroturystyka

Trendy wycieczka - Agroturystyka

20 powodów, dla których warto z niej skorzystać! Jest świetną alternatywą dla wycieczek w góry czy nad morze lub nawet w inne odległe destynacje.  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018