Strefa rodzica » Artykuły » Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewiepowiększ

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

W sobotę 9 czerwca 2018 r. na placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się Światowy Dzień Mleka. Ideą organizacji tego szczególnego święta jest promocja walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Organizacja obchodów Światowego Dnia Mleka bez tego napoju i jego przetworów mijałaby się z celem. Ważna jest bowiem nie tylko popularyzacja wiedzy o tych produktach, ale też możliwość ich spróbowania. Dzięki grajewskiej SM MLEKPOL, rodziny uczestniczące w wydarzeniu mogły nie tylko poznać ciekawostki o mleku, ale też i smak samych przetworów. Przekazane Muzeum produkty mleczne i gadżety promocyjne przez naszą lokalną spółdzielnię, w celu wsparcia organizacji tego szczególnego wydarzenia, zaakcentowały wyjątkowość tego święta.

 

Wydarzenie stanowiło świetną okazję do wspólnej zabawy. Tego dnia na przybyłe rodziny, zwłaszcza dzieci, czekały liczne atrakcje. Wśród nich znalazł się m. in. teatrzyk pt.: „Przygoda w Mlecznej Krainie”, w której jedną z głównych ról odegrała Krówka Matylda – maskotka muzealna. Nasza bohaterka straciła energię do zabaw i psot, zrobiła się senna i apatyczna. Okazało się, że dzieci zwiedzające Muzeum Mleka dokarmiały ją słodyczami i niezdrowymi przekąskami. Historia na szczęście zakończyła się pozytywnie. Krówka Matylda otrzymała receptę od Pani doktor, obiecała zdrowo się odżywiać, ćwiczyć na łące i korzystać jak najwięcej ze słonecznej pogody.

 

Kolejnym, równie atrakcyjnym punktem programu były warsztaty kulinarne, podczas których najmłodsi przygotowywali koktajle jogurtowo-owocowe. Dzieci ochoczo zaangażowały się w krojenie i obieranie owoców oraz przygotowywanie dodatków do mlecznych deserów. Następnie młodzi kucharze z satysfakcją częstowali obecnych podczas wydarzenia rodziców i dziadków wykonanymi przez siebie wariacjami jogurtowymi.

 

Uczestnicy, po słodkiej uczcie, stanęli w szranki do konkurencji sprawnościowych. Było przy tym sporo zabawy, ale też i śmiechu.  W jednej z konkurencji dzieci rzucały beretem sołtysa, zaś dorośli workiem z sianem – kto najdalej. Mamy konkurowały ze swoimi pociechami na skakance – kto najdłużej. Nie mogło też zabraknąć slalomu z kubkiem mleka czy też gry pamięciowej: memory.

 

Miłym akcentem na zakończenie wydarzenia były warsztaty plastyczne. Rodziny współpracowały razem tworząc „Cudaki” z pustych opakowań po przeróżnych produktach mlecznych. Jak się okazuje - można zrobić coś z niczego. 

 

Każdy kto uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Mleka, opuszczając imprezę, otrzymał przekazane przez SM MLEKPOL produkty mleczne oraz upominki. To szczególne święto, ku uciesze uczestników wydarzenia, zostanie na stałe wpisane w kalendarz imprez Muzeum Mleka.Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Komu potrzebna szkoła przetrwania? więcej » x
Zobacz » Artykuły
30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

Każdy mężczyzna dobrze wie, że dla swojego malucha jest najlepszym tatą na świecie i jest ich superbohaterem. Jak zatem stać się jeszcze lepszym ojcem dla swojego dziecka? Czy istnieje na to gotowy przepis więcej »
20 sposobów na to jak podkręcić apetyt niejadka

20 sposobów na to jak podkręcić apetyt niejadka

Maluchy unikając posiłków lub jedząc niewiele nie dostarczają swemu organizmowi tego co niezbędne, więc z czasem pojawiają się braki witamin. Jak zatem zachęcić je do jedzenia bez wprowadzania suplementów diety? więcej »
Casting! Szukamy głównej bohaterki nowej części Magicznego Drzewa!
Patronat CzasDzieci.pl

Casting! Szukamy głównej bohaterki nowej części Magicznego Drzewa!

Jeśli chcesz, żeby to Twoje dziecko zostało nową gwiazdą bestsellerowej serii, wyślij zdjęcia na adres: magicznedrzewo@znak.com.pl wraz ze zgodą na udział w sesji i wykorzystanie wizerunku na okładce i na ilustracjach w książce. więcej »
Premiera Gry Lego ® Iniemamocni
Patronat CzasDzieci.pl

Premiera Gry Lego ® Iniemamocni

Gra z polskim dubbingiem! Walcz z przestępczością w świecie Iniemamocnych w pełnej humoru wersji LEGO. Gra oparta na dwóch filmach Disney Pixar Iniemamocni oraz Iniemamocni 2
więcej »
Premiera wspaniałej platformówki
Patronat CzasDzieci.pl

Premiera wspaniałej platformówki

Przywitaj się z sympatycznym żuczkiem imieniem Yoku, nowym bohaterem, który przybył na wyspę Mokumana, aby zastąpić miejscowego listonosza-pterodaktyla, zwanego pocztodaktylem. więcej »
Hamak na miarę XXI wieku

Hamak na miarę XXI wieku

Letnie popołudnie, zimna lemoniada, śpiew pasikoników, zieleń dokoła, promienie słońca tańczące na skórze i ulubiona książka ? to scenariusz, który z pewnością zaaprobuje większość z nas. więcej »
Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Organizacja obchodów Światowego Dnia Mleka bez tego napoju i jego przetworów mijałaby się z celem. Ważna jest bowiem nie tylko popularyzacja wiedzy o tych produktach, ale też możliwość ich spróbowania. więcej »
Komu potrzebna szkoła przetrwania?

Komu potrzebna szkoła przetrwania?

Czego możemy się nauczyć na obozach przetrwania, bez względu na grupę wiekową? więcej »

Kto Ty jesteś? - Inspiracje o niepodległości

Kto ty jesteś? To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji nad tym czym jest niepodległość... Przedstawiamy kilka inspiracji plastycznych powiązanych z projektem. więcej »
Jakie są przyczyny i objawy przepukliny pępkowej?

Jakie są przyczyny i objawy przepukliny pępkowej?

Przepuklina pępkowa to przypadłość, która ? choć kojarzona często z kobietami w ciąży ? często pojawia się u niemowląt. Jak ją rozpoznać? Skąd się bierze? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

30 porad jak być jeszcze lepszym tatą

Jak stać się jeszcze lepszym ojcem dla swojego dziecka? Czy istnieje na to gotowy przepis?  

Akcja Na Czasie!

Jeśli chcesz, żeby to Twoje dziecko zostało nową gwiazdą bestsellerowej serii, wyślij zdjęcia na adres: magicznedrzewo@znak.com.pl wraz ze zgodą na udział w sesji i wykorzystanie wizerunku na...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018