Strefa rodzica » Artykuły » Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewiepowiększ

Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

W sobotę 9 czerwca 2018 r. na placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się Światowy Dzień Mleka. Ideą organizacji tego szczególnego święta jest promocja walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Organizacja obchodów Światowego Dnia Mleka bez tego napoju i jego przetworów mijałaby się z celem. Ważna jest bowiem nie tylko popularyzacja wiedzy o tych produktach, ale też możliwość ich spróbowania. Dzięki grajewskiej SM MLEKPOL, rodziny uczestniczące w wydarzeniu mogły nie tylko poznać ciekawostki o mleku, ale też i smak samych przetworów. Przekazane Muzeum produkty mleczne i gadżety promocyjne przez naszą lokalną spółdzielnię, w celu wsparcia organizacji tego szczególnego wydarzenia, zaakcentowały wyjątkowość tego święta.

 

Wydarzenie stanowiło świetną okazję do wspólnej zabawy. Tego dnia na przybyłe rodziny, zwłaszcza dzieci, czekały liczne atrakcje. Wśród nich znalazł się m. in. teatrzyk pt.: „Przygoda w Mlecznej Krainie”, w której jedną z głównych ról odegrała Krówka Matylda – maskotka muzealna. Nasza bohaterka straciła energię do zabaw i psot, zrobiła się senna i apatyczna. Okazało się, że dzieci zwiedzające Muzeum Mleka dokarmiały ją słodyczami i niezdrowymi przekąskami. Historia na szczęście zakończyła się pozytywnie. Krówka Matylda otrzymała receptę od Pani doktor, obiecała zdrowo się odżywiać, ćwiczyć na łące i korzystać jak najwięcej ze słonecznej pogody.

 

Kolejnym, równie atrakcyjnym punktem programu były warsztaty kulinarne, podczas których najmłodsi przygotowywali koktajle jogurtowo-owocowe. Dzieci ochoczo zaangażowały się w krojenie i obieranie owoców oraz przygotowywanie dodatków do mlecznych deserów. Następnie młodzi kucharze z satysfakcją częstowali obecnych podczas wydarzenia rodziców i dziadków wykonanymi przez siebie wariacjami jogurtowymi.

 

Uczestnicy, po słodkiej uczcie, stanęli w szranki do konkurencji sprawnościowych. Było przy tym sporo zabawy, ale też i śmiechu.  W jednej z konkurencji dzieci rzucały beretem sołtysa, zaś dorośli workiem z sianem – kto najdalej. Mamy konkurowały ze swoimi pociechami na skakance – kto najdłużej. Nie mogło też zabraknąć slalomu z kubkiem mleka czy też gry pamięciowej: memory.

 

Miłym akcentem na zakończenie wydarzenia były warsztaty plastyczne. Rodziny współpracowały razem tworząc „Cudaki” z pustych opakowań po przeróżnych produktach mlecznych. Jak się okazuje - można zrobić coś z niczego. 

 

Każdy kto uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Mleka, opuszczając imprezę, otrzymał przekazane przez SM MLEKPOL produkty mleczne oraz upominki. To szczególne święto, ku uciesze uczestników wydarzenia, zostanie na stałe wpisane w kalendarz imprez Muzeum Mleka.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Mia i Biały Lew więcej » x
Zobacz » Artykuły
Mia i Biały Lew
Patronat CzasDzieci.pl

Mia i Biały Lew

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa... więcej »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę. Warto więc, aby w takich momentach podziękować im za to kim dla nas są, za to jacy są i za to, że po prostu są. więcej »
Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Kiedy dwoje ludzi dowiaduje się, że na świat ma przyjść ich dziecko zaczynają istny szał zakupów. W sklepach z akcesoriami dla maluchów oferta jest tak bogata, że łatwo wydać fortunę. Tylko czy na pewno wszystko się przydaje? więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Mimo iż rośnie w Polsce rynek sprzedaży nowych samochodów, większość społeczeństwa szuka sobie auta na rynku wtórnym. Nie tylko przeglądając oferty sprzedaży w Polsce, ale też importując je z zagranicy. więcej »
5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

Dzieci uwielbiają słuchać historii swoich krewnych. Fascynują ich dawne zwyczaje, zabawne sytuacje z życia dziadków. Pytają skąd pochodzą i kto należy do ich drzewa genealogicznego. Cóż, opowieści wzmacniają więzi. Jak wpleść je w codzienność? Dowiedz się tego przy okazji święta
Dziadków. więcej »
Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Te pisane przez dzieci i te pisane przez... trochę starsze dzieci. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami. więcej »
Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Nie tylko do budowy domu, ale do przebiegu całego naszego życia zmieniamy nastawienie, kiedy pojawią się dzieci. Jeździmy wolniej, ostrożniej i innym niż sportowy samochodem. więcej »
10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

Część substancji dozwolona w Polsce, jest zakazana w niektórych krajach europejskich. Ponadto, nie ma danych na temat długofalowego oddziaływania na zdrowie. więcej »
Książki na Czasie - Grudzień

Książki na Czasie - Grudzień

W całym grudniowym szaleństwie łatwo można było ominąć ciekawe lektury.
Zatrzymajmy się na chwilę i złapmy oddech przy fantastycznej książce. A z całą pewnością można powiedzieć, że ten świąteczny miesiąc wypełniony był niesamowitymi ilustracjami pełnymi wręcz magicznych historii!
Sprawdźcie sami! więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Prezenty dla babci i dziadka DIY

Prezenty dla babci i dziadka DIY

Jeśli jeszcze nie macie prezentu z okazji święta Babci i Dziadka, przychodzimy z pomocą!  
20 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

20 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

Okazuje się, że stroje karnawałowe (i nie tylko) mogą być bardzo nietypowe! Jesteście ciekawi?  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019