Strefa rodzica » Artykuły » Pacynki na rękę, czyli wpływ wspaniałej zabawy na rozwój dziecka i jego wyobraźni.

Pacynki na rękę, czyli wpływ wspaniałej zabawy na rozwój dziecka i jego wyobraźni. powiększ

Pacynki na rękę, czyli wpływ wspaniałej zabawy na rozwój dziecka i jego wyobraźni.

Teatrzyk dla dzieci wraz z dodatkowymi akcesoriami to świetny sposób na wspólnie spędzany czas i pobudzenie najmłodszych do tworzenia własnych barwnych historii. Można śmiało powiedzieć, że maluchy potrzebują codziennej dawki takiej rozrywki, nie tylko by się odprężyć, ale również po to, żeby uczyć się nowych rzeczy poprzez obserwację i wykorzystywanie swoich kreatywnych pomysłów w praktyce.
 

Pacynki na rękę a zmiana sposobu myślenia u najmłodszych.

 

Maluchy już od najmłodszych lat uczą się podstaw komunikacji i nawiązują relację z rodziną oraz rówieśnikami. Wspólna zabawa przy użyciu śmiesznych i przyjaznych postaci pomaga otworzyć się na innych, a od tego już tylko krok dzieli od pierwszych przyjaźni.
 

Pacynki dla dzieci to nieoceniona pomoc, jeśli chodzi o rozwój emocjonalny. Wczuwanie się w rolę innych jest o wiele łatwiejsze, gdy maluchy mają okazję poćwiczyć przy użyciu kolorowych pluszaków. Patrząc z perspektywy odgrywanych postaci dziecko stopniowo odkrywa jak bardzo różnią się one między sobą. Po pewnym czasie pozwala to najmłodszym zrozumieć innych, ich emocje i przyczyny dla których ktoś zachowuje się właśnie tak, a nie inaczej. Warto by maluchy jak najwcześniej miały okazję nauczyć się empatii i innych pozytywnych zachować ułatwiających nawiązanie pierwszych przyjaźni i leżących u podstaw relacji międzyludzkich.
 

Wspaniała rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

Maskotki i pluszaki w formie pacynek na rękę oraz teatrzyk dla dzieci sprawiają, że zwykły pokój zmienia się w zaczarowane królestwo, a maluchy mogą do woli odgrywać sceny z ulubionych bajek jak i inne wymyślone przez siebie historie. Wspólna zabawa pozwala rozwijać talent dzieci na wielu płaszczyznach, trenować skupienie uwagi i kreatywność dostarczając wszystkim uczestnikom wspaniałej rozrywki. Występy w rodzinnym gronie mają jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, pozwalają przełamać nieśmiałość u najmłodszych sprawiając, że w przyszłości będą się czuli pewnie i komfortowo w każdej sytuacji.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę. Warto więc, aby w takich momentach podziękować im za to kim dla nas są, za to jacy są i za to, że po prostu są. więcej »
Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Kiedy dwoje ludzi dowiaduje się, że na świat ma przyjść ich dziecko zaczynają istny szał zakupów. W sklepach z akcesoriami dla maluchów oferta jest tak bogata, że łatwo wydać fortunę. Tylko czy na pewno wszystko się przydaje? więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Mimo iż rośnie w Polsce rynek sprzedaży nowych samochodów, większość społeczeństwa szuka sobie auta na rynku wtórnym. Nie tylko przeglądając oferty sprzedaży w Polsce, ale też importując je z zagranicy. więcej »
5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

Dzieci uwielbiają słuchać historii swoich krewnych. Fascynują ich dawne zwyczaje, zabawne sytuacje z życia dziadków. Pytają skąd pochodzą i kto należy do ich drzewa genealogicznego. Cóż, opowieści wzmacniają więzi. Jak wpleść je w codzienność? Dowiedz się tego przy okazji święta
Dziadków. więcej »
Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Te pisane przez dzieci i te pisane przez... trochę starsze dzieci. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami. więcej »
Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Nie tylko do budowy domu, ale do przebiegu całego naszego życia zmieniamy nastawienie, kiedy pojawią się dzieci. Jeździmy wolniej, ostrożniej i innym niż sportowy samochodem. więcej »
10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

Część substancji dozwolona w Polsce, jest zakazana w niektórych krajach europejskich. Ponadto, nie ma danych na temat długofalowego oddziaływania na zdrowie. więcej »
Książki na Czasie - Grudzień

Książki na Czasie - Grudzień

W całym grudniowym szaleństwie łatwo można było ominąć ciekawe lektury.
Zatrzymajmy się na chwilę i złapmy oddech przy fantastycznej książce. A z całą pewnością można powiedzieć, że ten świąteczny miesiąc wypełniony był niesamowitymi ilustracjami pełnymi wręcz magicznych historii!
Sprawdźcie sami! więcej »
Nowości planszówkowe Naszej Księgarni w 2019

Nowości planszówkowe Naszej Księgarni w 2019

Wielu z Was pytało już o nasze plany wydawnicze na ten rok. W końcu, z nieukrywaną przyjemnością, mogę ujawnić chociaż część z nich. Na początku lutego do sklepów trafi... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Prezenty dla babci i dziadka DIY

Prezenty dla babci i dziadka DIY

Jeśli jeszcze nie macie prezentu z okazji święta Babci i Dziadka, przychodzimy z pomocą!  

Opowieści na Czasie

Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami.  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019