Strefa rodzica » Artykuły » Artykuły » Podaruj swoim bliskim to, co najcenniejsze

Podaruj swoim bliskim to, co najcenniejsze powiększ

Podaruj swoim bliskim to, co najcenniejsze

Grudzień to czas kolorowej choinki, domu pachnącego goździkami i świątecznej krzątaniny. Cała rodzina z niecierpliwością wyczekuje pierwszej gwiazdki. Najmłodsi piszą listy do Świętego Mikołaja, a starsi z uśmiechem na ustach starają się spełniać marzenia swoich pociech. Jednak czas pokazuje, że wiele prezentów jest tylko chwilową korzyścią – nieużywane zabawki lądują w szafie, książki i płyty na półce, a o innych drobiazgach nikt nie pamięta już dzień po Wigilii.

 

Dlatego w tym roku warto zainwestować w prezent dla całej rodziny, który nie tylko będzie służył cały rok, ale również podaruje Tobie i Twoim bliskim to, co najcenniejsze – zdrowie i dobre samopoczucie.

 

 

Na pewno dbasz o to, by Twoja rodzina odżywiała się zdrowo, a dzieciaki dobrze się uczyły. Ale czy przyszło Ci do głowy, jak ważna jest czystość powietrza, którym oddychacie? Zanieczyszczone powietrze może powodować zmęczenie, problemy z koncentracją, krótki oddech i bóle głowy, a w dłuższej perspektywie czasu prowadzić nawet do ciężkich chorób. Jakie są sposoby oczyszczania? Co jesteśmy w stanie wyeliminować z powietrza? Czy ważne jest również odpowiednie nawilżenie powietrza?

 

Od większych zanieczyszczeń, pyłów smogowych PM 2,5 i PM 10, toksycznych gazów VOC, różnego typu alergenów, dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów uwolni powietrze oczyszczacz marki HB AirPuric. AirPuric posiada wielostopniowy wkład filtrujący MPF, oczyszczający powietrze na kilku poziomach:

 

  • Filtr wstępny PP zatrzymuje większe zanieczyszczenia, tj. sierść zwierzęcą, włosy, kurz i przedłuża żywotność filtra HEPA™.
  • Filtr NANO-SILVER PP usuwa bakterie i wirusy.
  • Filtr HEPA™ o skuteczności do 99,97 %, oczyszcza powietrze z toksycznych pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 oraz mikroskopijnych cząsteczek organicznych (o wielkości od 0,3 mikrona), tj. pyłki kwiatowe, roztocza, grzyby i innych unoszących się w nim drobnych zanieczyszczeń i alergenów.
  • Filtr z aktywnego węgla eliminuje z powietrza, poprzez proces absorpcji, metanal i inne toksyczne gazy VOC oraz dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy.


Zintegrowany wkład filtrujący należy wymieniać co 3 miesiące, by oczyszczanie było skuteczne.

 

Powietrze zostaje poddane procesowi jonizacji, który neutralizuje szkodliwe jony dodatnie i zastępuje je leczniczymi jonami ujemnym – tzw. jonami życia.

 

HB AP1021 – Oczyszczacz powietrza z 3 – stopniowym systemem filtracji APT do pomieszczeń o powierzchni 15 m2
HB AP1080 – Oczyszczacz powietrza z 3 – stopniowym systemem filtracji APT do pomieszczeń o powierzchni 40 m2
HB AP2040DW - Oczyszczacz powietrza z 4 – stopniowym systemem filtracji APT do pomieszczeń o powierzchni 20 m2
HB AP2060DW - Oczyszczacz powietrza z 4 – stopniowym systemem filtracji APT do pomieszczeń o powierzchni 30 m2

 

 

O odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniu zadba nawilżacz marki HB AirSonic. Dzięki niemu pozbędziemy się przykrych dolegliwości związanych z wysuszoną śluzówką nosa i gałek ocznych, a także swędzeniem skóry. W nawilżaczu AirSonic zastosowano technologię nawilżania UTT przy użyciu specjalnego przetwornika ultradźwiękowego. Dzięki niemu nawilżacz emituje widoczną mgiełkę wodną.

 

HB U1070W – Nawilżacz powietrza z funkcją jonizacji powietrza i funkcją „ciepłej mgiełki”

HB UH2021DBL – Nawilżacz powietrza z funkcją jonizacji powietrza
HB UH2060 – Nawilżacz powietrza z lampą UV i plazmą sterylizującą

 

 

Funkcje oczyszczania i nawilżania powietrza łączy urządzenie marki HB AirHumic (model AW1020DW i AW1070DW). Rolę filtra pełni w nim woda, która sterylizowana jest za pomocą wkładu BSSF, który posiada molekuły srebra. Molekuły przenikają do wody w zbiorniku i zapobiegają rozwojowi bakterii, wirusów, pleśni i grzybów. Wkład BSSF dodatkowo zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i odbarwianiu się tworzywa, z którego wykonane jest urządzenie.

 


W modelach z wykorzystaniem technologii RPT, zamiast tradycyjnego filtra, zastosowano walec składający się z wielu połączonych ze sobą talerzy. Powietrze oczyszczone przez wodę z kurzu, pyłków, roztoczy i dymu papierosowego zostaje nawilżone dzięki przejściu pomiędzy wilgotnymi talerzami.


Nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza marki HB AirHumic (model AW1015DW) posiada specjalny wkład oczyszczająco – nawilżający AirWick. Zasysane powietrze, przechodząc przez bardzo gęstą strukturę wkładu, jest oczyszczane z pyłków kwiatowych i innych alergenów, roztoczy, kurzu, dymu papierosowego, sierści zwierzęcej, mikrocząsteczek itp., a równocześnie zostaje nawilżone przez cząsteczki wody znajdujące się we wkładzie.

 

 

W te święta podaruj swoim najbliższym to, czego nie można kupić, a zarazem jest najcenniejsze – zdrowie.

 

Co więcej, urządzenia pomagają rodzicom i maluszkom w nauce samodzielnego zasypiania! W jaki sposób? Dowiedz się więcej na www.zasypiamsam.pl

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ulubione programy edukacyjne dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły » Artykuły
Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Tym razem postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych edukacyjnych programów dla dzieci (i rodziców). Oczywiście nadal jednak twierdzimy, że nie powinny one zupełnie wypierać aktywności ruchowej i spotkań z rówieśnikami :-) więcej »
Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Większość rodziców wie, że wyrok ustalający alimenty jest dopiero pierwszym krokiem w uzyskaniu alimentów. Sam wyrok - choć nakłada na osobę zobowiązaną obowiązek uiszczania alimentów - nie spowoduje niestety ich automatycznego przekazania uprawnionemu dziecku. więcej »
Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami maluszka, czy starszaka, kilkulatka czy nastolatka, musimy otoczyć dziecko kreatywną, przyjazną przestrzenią. więcej »
Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki
Patronat CzasDzieci.pl

Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki

Na rynku ukazała się druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki. Jest to pierwszy magazyn przeznaczony jednocześnie dla dzieci i dorosłych oraz współtworzony przez dzieci. KUKBUK Dzieciaki to atrakcyjne wizualnie, zabawne i edukacyjne treści dla kucharzy w wieku 5-12 lat. więcej »
Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach z innymi. więcej »
Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest poranna rutyna, dzięki której łatwiej zapanować nad tym całym bałaganem. więcej »
10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czy słońce, czy deszcz, czas z dzieckiem można spędzić przyjemnie i kreatywnie. Zobaczcie nasze podpowiedzi! więcej »
7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

Nauka mowy to jedno z trudniejszych wyzwań stojących przez dzieckiem i jednocześnie powód licznych obaw rodziców, którzy z niecierpliwością wyczekują pierwszych słów. Warto jednak pamiętać, że rozwój mowy zaczyna się znacznie wcześniej. więcej »
Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Jeśli spędzacie z dziećmi jesienne wieczory w domu, możecie wykorzystać ten czas na rozrywkę i edukację w jednym. Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. więcej »
W co się bawią współczesne dzieci?

W co się bawią współczesne dzieci?

Dzieciom w dzisiejszych czasach nie wystarcza już granie w piłkę przed blokiem, skakanie na skakance czy zabawa w podchody lub dwa ognie. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi wymagania maluchów. Co obecnie sprawia im radość? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Jesień na Czasie

Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. Na ich podstawie warto porozmawiać z dziećmi o tej porze roku.  

Nowość

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić!  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018