W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » Ferie w Teatrze Animacji


Ferie w Teatrze Animacjipowiększ

Ferie w Teatrze Animacji

Wpis archiwalny

Ferie w mieście, czyli nuda? A skąd! Nuda w ferie jest absolutnie zakazana!

Kiedy nie trzeba chodzić do szkoły, można: spać do południa, sprzątać w pokoju, nocować u przyjaciół, a przede wszystkim – bawić się od rana do nocy. Na przykład… w teatrze. Od niedzieli 11 lutego do piątku 16 lutego po spektaklach zapraszamy na cykl autorskich warsztatów i zabaw teatralnych. Zajęcia prowadzone przez Katarzynę Romańską i Marka Cyrisa (aktorów Teatru Animacji), Małgorzatę Rekusz (scenografkę) oraz Agatę Drwięgę (edukatorkę) odkryją przed uczestnikami teatralne sposoby na gimnastykę wyobraźni, twórczą zabawę, skuteczne radzenie sobie z nudą i poprawę humoru.

 

Każde spotkanie potrwa dwie godziny i będzie tematycznie związane ze spektaklem granym w danym dniu, ale w zajęciach będą mogły wziąć udział także te osoby, które nie widziały danego przedstawienia. Gwarantujemy dużo dobrej zabawy i moc wrażeń.

 

Szczegółowy program ferii w Teatrze:

11 lutego, godz. 12:00
Magiczny świat książek – zabawy plastyczne ze słowem z Agatą Drwięgą i Małgorzatą Rekusz

Jakie jest najdziwniejsze słowo świata? Czy kryje się w nim jakieś zwierzę? Ilu słów potrzeba, by napisać książkę i skąd wiadomo, że coś znaczy to, co znaczy? Zapraszamy do zabawy inspirowanej fascynującym światem liter, podczas której uczestnicy będą mieli okazję odkryć nowe słowa i zapisać je we własnej, samodzielnie przygotowanej książce.

Kogo zapraszamy: dzieci, które już potrafią czytać
Koszt: 30 zł
Czas trwania: 120 min

 

13 lutego, godz. 13:00
Teatr od kuchni – warsztaty teatralne z Markiem Cyrisem

Czy na spektakl teatralny można spojrzeć jak na pyszne danie? Oczywiście, że tak!
Aby przedstawienie mogło być prawdziwą ucztą, niezbędne są odpowiednie składniki, takie jak tekst, muzyka, scenografia i wiele innych. Uczestnicy warsztatów będą mogli  sprawdzić podczas wspólnej zabawy jak powstaje przedstawienie i z czego się składa, a po zajęciach zwiedzą kulisy Teatru Animacji.

Kogo zapraszamy: dzieci od 6 do 12 lat
Co ze sobą zabrać: wygodne buty na zmianę i ubranie, które nie będzie przeszkadzało w zabawie
Koszt: 30 zł
Czas trwania: 120 min

 

14 lutego, godz. 13:00
Najstarsza dziewczynka na świecie – zabawy plastyczno-teatralne z Agatą Drwięgą i Małgorzatą Rekusz

Historię o Czerwonym  Kapturku zna każdy, ale nie każdy wie, że to prawdopodobnie najstarsza baśń na świecie. Wspólnie z uczestnikami warsztatów odkryjemy jej różne wersje, a także stworzymy kilka własnych – wspólnie wymyślimy i wykonamy ich bohaterów. O ich przygodach dzieci z pewnością chętnie opowiedzą rodzicom w domu.

Kogo zapraszamy: dzieci od 6 do 12 lat
Koszt: 30 zł dziecko
Czas trwania: 120 min


15 lutego, godz. 13:30

Ale strasz(nie)! – zabawy teatralno-plastyczne z Agatą Drwięgą i Małgorzatą Rekusz

Jeśli strach ma wielkie oczy, to może także… długie rzęsy i miły uśmiech? Może w gruncie rzeczy nie ma się czego bać, a lepiej się z tym zaprzyjaźnić? W trakcie zajęć wspólnie wykonamy lalki trickowe, które w oka mgnieniu z obcych i strasznych staną się sympatyczne i przyjazne.

Kogo zapraszamy: dzieci od 6 do 12 lat
Koszt: 30 zł
Czas trwania: 120 min

 

16 lutego, godz. 13:30
Inaczej też można! – warsztaty ruchowe z Katarzyną Romańską

Ferie zimowe są wspaniałą okazją do podróży – dalekich i egzotycznych, jak ta, którą odbyli Nanji i Fantu oraz bliskich, nieprzekraczających granic własnego miasta, a nawet… pokoju. Uczestnicy zajęć Katarzyny Romańskiej pojadą i tu, i tam, a także przekonają się, że podróżowanie jest proste. Wystarczy dobry pomysł, odrobina wyobraźni i otwartość na to co, nowe i jeszcze nieznane.
Na koniec zajęć uczestnicy będą mogli z bliska obejrzeć lalki ze spektaklu „Odlot” oraz przejść się po teatralnych zakamarkach.

Kogo zapraszamy: dzieci od 6 do 12 lat
Co zabrać: obuwie na zmianę i ubranie, które nie będzie przeszkadzać w dobrej zabawie
Koszt: 30 zł
Czas trwania: 120 min

 

 

 

Prosimy, by na wszystkich zajęciach dzieci były ubrane wygodnie.

Bilety na wszystkie zajęcia można kupić zarówno przez internet, jak i osobiście w kasie TA. Rezerwacji prosimy dokonywać drogą mailową lub telefonicznie. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć w przypadku gdy nie zgłosi się na nie minimalna grupa uczestników.

 

Ponadto 17 i 18 lutego o godz. 14:30 oraz 24 i 25 lutego o godz. 14:00 zapraszamy Państwa na spacer za kulisy Teatru Animacji Wszystko na pokaz.
Państwa przewodnikami po zakamarkach TA będą aktorzy, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, przybliżą funkcjonowanie naszych scen, otworzą rekwizytornie i zapewne zdradzą wiele teatralnych sekretów. Opowiedzą też o aktualnej ekspozycji w Galerii Lalek i Scenografii, demonstrując zasady animacji poszczególnych lalek oraz wspomną o archiwalnych spektaklach, w których one grały.Na spacer zapraszamy wszystkich zainteresowanych - nie tylko widzów, którzy tego dnia oglądali spektakl!

Koszt: 10 zł
Czas trwania: 45 min

 

Fot.główna: Piotr Bedliński

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Teatr Animacji

ul. Św. Marcin 80/82 61-713 , Poznań

tel.: 61 853 69 64

www.teatranimacji.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Familijne Żłobki

Familijne Żłobki

Familijny Wrocław zaprasza do udziału w rozpoczynającym się naborze do nowo powstałych żłobków w ramach projektu „Familijne Pitagorasy”...  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019