Strefa rodzica » Okiem rodzica » Rodzice recenzują » Calineczka w Teatrze Kamienica - recenzja spektaklu

Calineczka w Teatrze Kamienica - recenzja spektaklupowiększ

Calineczka w Teatrze Kamienica - recenzja spektaklu

Patronat CzasDzieci.pl
Dzieci 3 - 8 lat

Wszyscy znamy historię Calineczki, jej perypetie po porwaniu przez ropuchę, wesołe i smutne przygody, wreszcie odnalezienie upragnionego domu i przyjaciela. W spektaklu przezabawnego duetu JaHa, czyli Hanny Kochańskiej i Jacka Zawady, odkrywamy Calineczkę na nowo. Spektakl miał premierę w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2014 r. w Teatrze Kamienica, i tak jak wcześniejsze przedstawienia aktorskiej pary, nie zawiódł.

 

Już na początku przedstawienia przenosimy się na plażę z ogromnym leżakiem, gdzie spotykamy Calineczkę, miłośniczkę tańca i muzyki. Poznaje ona sympatycznego Korneliusza, który dzieli z nią taneczną pasję. Razem planują wspólne występy na scenie La Scali. Niestety zła pogoda krzyżuje ich plany i Calineczka porwana przez silny wiatr trafia na bagna. Tam poznaje Ropucha i to właśnie on jest dla nas największym zaskoczeniem. Kojarzony jako leniwy i niesympatyczny w bajce, w przedstawieniu jest zabawny (tańczy hip-hop), nieśmiały i wcale nie ma ochoty poślubić Calineczki! Mama Ropucha koniecznie chce, aby poślubił baletnicę. Calineczka natomiast przekonuje go, że przede wszystkim musi być sobą i jeśli ma do czegoś talent, a ma do hip-hopu, to nie powinien rezygnować z marzeń, lecz rozwijać swoją pasję. Po rozstaniu z Ropuchem, bohaterka poznaje zadufanego Chrabąszcza (w tej roli występuje świetny Jacek Zawada), który namawia ją na udział w konkursie tanga, a po porażce w zawodach - porzuca. Na końcu Calineczka poznaje panią Myszkę, która chce ją wydać za mąż za swojego sąsiada Krecika (pamiętamy wszyscy czeskiego Krecika i słynne „ahoj”?). Jednak dzięki odrobinie szczęścia i pomocy dzieci, udaje jej się uciec i znów spotkać z Korneliuszem, z którym ostatecznie bierze ślub.

 

Przedstawienie adresowane do dzieci w wieku 3-8 lat, poza tym że dostarcza rozrywkę, jest również bardzo pouczające. Pokazuje jak ważne jest akceptowanie innych takimi jacy są- od grubiutkiego Ropucha, po sympatycznego Korneliusza. Uczy też, jak istotne jest posiadanie pasji i rozwijanie swoich umiejętności - każdy innej, bo przecież mamy różne charaktery i predyspozycje. Każda spotkana przez Calineczkę postać jest wielbicielem innego rodzaju tańca, a muzyka jest klamrą spinająca cały spektakl.

 

Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji rozgrywającej się na scenie. Mogły brać udział w przedstawieniu, ucząc się tańca od bajkowych postaci, miały także decydujący głos w wyborze przez Calineczkę przyszłego mężaZarówno dzieci, jak i rodzice wyszli z teatru uśmiechnięci i odprężeni. Dziewczynki były zachwycone przepięknymi tanecznymi strojami Hanny Kochańskiej, a chłopcy pomysłowymi i śmiesznymi kostiumami Ropucha i Chrabąszcza – podobały się zwłaszcza super gogle z wycieraczkami. Niezapomnianych wspomnień i mnóstwa śmiechu przyniósł wspólny taniec Ropucha z dziećmi. Z czystym sumieniem możemy polecić „Calineczkę” wszystkim tym, którym nieobcy jest świat muzyki i tańca oraz każdemu kto ma ochotę spędzić wesoło czas ze swoimi maluchami w teatrze.

 

Gosia – mama Zuzi i Piotrusia


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Wszystko się może zdarzyć - recenzja filmu... więcej » x
Zobacz » Okiem rodzica » Rodzice recenzują
Wszystko się może zdarzyć - recenzja filmu "Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka"

Wszystko się może zdarzyć - recenzja filmu "Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka"

Pettson i Findus są w filmie dokładnie tacy, jak na kartach książki stworzonej przez Svena Nordqvista. I to już jest pierwszy atut filmowej historii o pomysłowym staruszku i jego wiernym druhu. więcej »
"Książe Czaruś" - w naszych sercach nasze wszystko. No przecież...

"Książe Czaruś" - w naszych sercach nasze wszystko. No przecież...

Historia księcia, którego trudno nie kojarzyć. To ten, który zawsze uratuje damę w potrzebie. Trzeba mu przynzać, umie sprawić, żeby dziewczyna poczuła się jak królewna. I ma w tym wprawę. więcej »
Grinch - jeszcze trochę świąt po świętach!

Grinch - jeszcze trochę świąt po świętach!

Trawiastozielony postrach Ktosiowa powraca! Ze swoim uroczym psiakiem wprowadzi nas w zachwycający świat bieli i świąt. Oczywiście narobi zamętu i psikusów wiele. Będzie arcywredny w wielkim stylu... więcej »
Piotruś Królik - czyli wielka bitwa o ogród w kinie familijnym!

Piotruś Królik - czyli wielka bitwa o ogród w kinie familijnym!

Przezabawna komedia rozrusza całą rodzinę, bo dowcipy są tu dopasowane do widza w każdym wieku. Bo to jeden z tych "hihi" filmów, przy którym świetnie bawi się przedszkolak, jak i dziadek. więcej »
"Pierwsza gwiazdka" - biblijna animacja pełna ciepła

"Pierwsza gwiazdka" - biblijna animacja pełna ciepła

Świąteczny projekt filmowy w reżyserii Timothy'ego Reckarta to wzruszająca opowieść o narodzinach Dzieciątka Jezus... i o osiołku Bo. Osiołek Bo zresztą, to najlepsza postać animowana, jaką ostatnim czasem miałam przyjemność poznać. I zachęcam do tej znajomości każdego dzieciaka, rodzica i nie rodzica. więcej »
Disney on Ice  od kilku lat podbija serca dzieci i dorosłych

Disney on Ice od kilku lat podbija serca dzieci i dorosłych

Z opowiadań znajomych wiem że potrafią chodzić na niego rok w rok, tylko czy warto? Czy spektakl ten jest tylko skierowany dla najmłodszych widzów? Myślę że poniższa recenzja pozwoli rozwiać te wątpliwości. więcej »
Niezwykły Disney on Ice

Niezwykły Disney on Ice

Disney on Ice łączy w sobie dwie rzeczy: spełnienie dziecięcych marzeń i piękne widowisko pełne gracji, barw i zaskakujących efektów. więcej »
Odlotowy nielot

Odlotowy nielot

Film jest zgrabnie opowiedziany. Dużo w nim humoru oraz przekornie emocjonujących tematów wokół odejścia, śmierci i biegu życia. Całość dobrze trzyma tempo i ciekawi. więcej »
Wspaniały Świat Diney on Ice 2018 - czy nadal chwyta za serce?

Wspaniały Świat Diney on Ice 2018 - czy nadal chwyta za serce?

Kto nie marzył o spotkaniu Myszki Miki? Disney on Ice to wspaniała podróż, w którą zabiera nas właśnie Miki z przyjaciółmi. Przepięknie odwzorowane, efektowne kostiumy głównych bohaterów oraz bardzo pomysłowe kostiumy aktorów drugoplanowych. więcej »
Niezwykła Biblia. Rdz. 1-11 w ramach Małej Boskiej Komedii #2. Recenzja rodzica
Patronat CzasDzieci.pl

Niezwykła Biblia. Rdz. 1-11 w ramach Małej Boskiej Komedii #2. Recenzja rodzica

Widzowie od samego początku biorą czynny udział w tworzeniu przedstawienia poprzez malowanie chaosu, z którego później Bóg tworzył świat. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę.  

Nowinki

Szumi las... tam przygoda czeka nas - Białowieża

Szumi las... tam przygoda czeka nas - Białowieża

Z tym miejscem wiążę szczególne wspomnienia, beztroskie wakacje spędzane u wujostwa w domu nad stawem, niezapomniane przygody i przyjaźnie...  
Jak zwalczyć wszy?

Jak zwalczyć wszy?

Wydawnictwo Naukowe PWN przygląda się bliżej temu pytaniu i rozwiewa wszystkie wątpliwości....  

Okiem Rodzica

Barbie w świecie gier - recenzja filmu

Barbie w świecie gier - recenzja filmu

I Ty możesz zostać programistką!  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019