Łódź » Wiadomości lokalne » Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwojupowiększ

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Jesteśmy zachwyceni niezwykłymi zajęciami, które oferuje nam Bagatelka. Do tej pory udało nam się uczestniczyć w dwóch, ale już wiemy, że to dopiero początek niezwykłej przygody…:)


Jest to miejsce stworzone przez panią Monikę, mamę trójki dzieci, pedagoga i pełnego pasji i pomysłów, muzyka.

 

Oto oferta, która czeka na nas w Bagatelce:

 

Sensorki (zajęcia multisensoryczne) – wtorki, godz.10.00 ( 8 miesięcy – 4 latka)
Pobudzanie wszystkich zmysłów poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów, faktur i kolorów. Zabawa światłem, dźwiękiem, zapachem. Przesypywanie mąki, budowanie babek z piasku, grzebanie w ziemi. Rozwijanie świadomości własnego ciała poprzez zabawy muzyczno – ruchowe i masażyki.

Dziecięce figle – środy, godz.17.00 i soboty , godz.11.00  ( 1- 5 lat)
Zabawy muzyczno – sensoryczne. Połączenie Sensorków oraz Muzycznych Figli.

Hulanki (zajęcia ogólnorozwojowe)– czwartki, godz.10 ( 1- 4 latka)
Zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające rozwój poznawczy, motoryczny i językowy. Ruch, muzyka, malowanie palcami, lepienie, granie na instrumentach, nauka kolorów.

Muzyczne figle – piątek, godz.17.00 ( 1- 4 latka)
Wspólne muzykowanie, okazja do zabawy muzyką w trakcie zabaw ruchowych,  wspólne śpiewanie, tańce, słuchanie dźwięków, wystukiwanie prostych rytmów. Oswajanie z muzyką klasyczną. Inspiracja do działań plastycznych. Uwrażliwienie dziecka na muzykę, ćwiczenie słuchu, ale także mowy poprzez naukę prostych piosenek i rymowanek.

Gordonki – niedziele, godz.12.30 ( 6 miesięcy – 4 latka)
Zajęcia umuzykalniające, mające charakter zabawowy. Śpiew na żywo, improwizowanie w różnych skalach i metrum, wystukiwanie rytmów, zabawy ruchowe.

 

My uczestniczyliśmy w koncercie gordonowskim „Wiosna, ach, to Ty”, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury. Dzieci grały na instrumentach, słuchały muzyki, brały udział w  zajęciach z chustą animacyjną… po prostu wspaniale się bawiły! Muzycznie powitały wiosną :)


Natomiast na „Dziecięcych figlach”, na które również się wybraliśmy, maluchy zapoznawały się z tradycją wielkanocną – dekorowały kurczaczki, używając np. kukurydzy. Powstał im różnobarwny, wesoły dywan. Najmłodsi szukali pisanek, jedli zajączka, sadzili rzeżuchę i narcyza, a także śpiewali i grali na instrumentach.
Pani, która prowadzi zajęcia, jest bardzo sympatyczna, uśmiechnięta, wspaniale współpracuje  z dziećmi, jest życzliwa i empatyczna. Angażuje do zabawy nie tylko najmłodszych, ale i ich rodziców.


Zajęcia najczęściej przewidziane są dla dzieci w wieku od roku do 4-5 lat. Zdarzają się warsztaty dla starszaków – np. wtedy, kiedy wykonywano kartki świąteczne, wiek uczestników określono na 6-12 lat.


Można tutaj urządzić także wymarzone urodziny dla swojej pociechy.
Na zdjęciach na stronie fb widać, że w Bagatelce nie można się nudzić i że jest tam bardzo kolorowo. Widać różne masy plastyczne, zachęcające do tworzenia, brudzenia się i lepienia, widać również tańczące  i grające na instrumentach całe rodziny.


My na pewno znów wybieramy się do Bagatelki i to jeszcze w kwietniu -  coś czuję, że zostaniemy jej stałymi bywalcami!

 

Bagatelka
ul. Kamińskiego 8 m.3
www.bagatelka.edu.pl
tel.692343234

Anita Janas

Anita Janas

Mama Kajtka i Kornelki, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi, arteterapeutka, wielbicielka kina, teatru i wycieczek, pochłania książki i sama czasem coś pisze "do szuflady".

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Maluchy poznają Łódź

Maluchy poznają Łódź

Spacerki po Łodzi dla najmłodszych organizowane są przez panią przewodnik Martę Domańską i zgromadzają wielu już wielbicieli naszego miasta.
więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Disney on Ice

Spotkaj się z Myszką Miki, Myszką Minnie, Kaczorem Donaldem, Goofym i wraz z nimi oddaj się magii i rodzinnej zabawie. Odkrywaj podwodny świat wraz z Dory i jej kompanami z animacji Disney Pixar...  

Książka na Czasie

Skoczkowie. Tajemnice mistrzów

To książka, która zachwyci wszystkich pasjonatów sportu, a w szczególności fanów skoków narciarskich. To wciągająca opowieść, pełna zdjęć, ilustracji i zabawnych rysunków. Zobaczcie sami!  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Książki na Czasie - Październik

Książki na Czasie - Październik

Październik bogaty był w premiery książkowe. Nadchodzi świetny czas na czytanie ? koc, herbata i do dzieła! Przedstawiamy po co warto...  

Wideorecenzja na Czasie

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Minecraft

O pamiętniku wieśniaka, który chciał być wojownikiem opowiada młody fan gry Minecraft - Karol (lat 6). Zobaczcie sami czy warto tą książkę przeczytać!  

Książki na Czasie

Premiery Października

Premiery Października

Październik bogaty był w premiery książkowe. Nadchodzi świetny czas na czytanie ? koc, herbata i do dzieła! Przedstawiamy po co warto sięgnąć!  

W domu z dzieckiem

Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018