Łódź » Wiadomości lokalne » Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwojupowiększ

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Jesteśmy zachwyceni niezwykłymi zajęciami, które oferuje nam Bagatelka. Do tej pory udało nam się uczestniczyć w dwóch, ale już wiemy, że to dopiero początek niezwykłej przygody…:)


Jest to miejsce stworzone przez panią Monikę, mamę trójki dzieci, pedagoga i pełnego pasji i pomysłów, muzyka.

 

Oto oferta, która czeka na nas w Bagatelce:

 

Sensorki (zajęcia multisensoryczne) – wtorki, godz.10.00 ( 8 miesięcy – 4 latka)
Pobudzanie wszystkich zmysłów poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów, faktur i kolorów. Zabawa światłem, dźwiękiem, zapachem. Przesypywanie mąki, budowanie babek z piasku, grzebanie w ziemi. Rozwijanie świadomości własnego ciała poprzez zabawy muzyczno – ruchowe i masażyki.

Dziecięce figle – środy, godz.17.00 i soboty , godz.11.00  ( 1- 5 lat)
Zabawy muzyczno – sensoryczne. Połączenie Sensorków oraz Muzycznych Figli.

Hulanki (zajęcia ogólnorozwojowe)– czwartki, godz.10 ( 1- 4 latka)
Zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające rozwój poznawczy, motoryczny i językowy. Ruch, muzyka, malowanie palcami, lepienie, granie na instrumentach, nauka kolorów.

Muzyczne figle – piątek, godz.17.00 ( 1- 4 latka)
Wspólne muzykowanie, okazja do zabawy muzyką w trakcie zabaw ruchowych,  wspólne śpiewanie, tańce, słuchanie dźwięków, wystukiwanie prostych rytmów. Oswajanie z muzyką klasyczną. Inspiracja do działań plastycznych. Uwrażliwienie dziecka na muzykę, ćwiczenie słuchu, ale także mowy poprzez naukę prostych piosenek i rymowanek.

Gordonki – niedziele, godz.12.30 ( 6 miesięcy – 4 latka)
Zajęcia umuzykalniające, mające charakter zabawowy. Śpiew na żywo, improwizowanie w różnych skalach i metrum, wystukiwanie rytmów, zabawy ruchowe.

 

My uczestniczyliśmy w koncercie gordonowskim „Wiosna, ach, to Ty”, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury. Dzieci grały na instrumentach, słuchały muzyki, brały udział w  zajęciach z chustą animacyjną… po prostu wspaniale się bawiły! Muzycznie powitały wiosną :)


Natomiast na „Dziecięcych figlach”, na które również się wybraliśmy, maluchy zapoznawały się z tradycją wielkanocną – dekorowały kurczaczki, używając np. kukurydzy. Powstał im różnobarwny, wesoły dywan. Najmłodsi szukali pisanek, jedli zajączka, sadzili rzeżuchę i narcyza, a także śpiewali i grali na instrumentach.
Pani, która prowadzi zajęcia, jest bardzo sympatyczna, uśmiechnięta, wspaniale współpracuje  z dziećmi, jest życzliwa i empatyczna. Angażuje do zabawy nie tylko najmłodszych, ale i ich rodziców.


Zajęcia najczęściej przewidziane są dla dzieci w wieku od roku do 4-5 lat. Zdarzają się warsztaty dla starszaków – np. wtedy, kiedy wykonywano kartki świąteczne, wiek uczestników określono na 6-12 lat.


Można tutaj urządzić także wymarzone urodziny dla swojej pociechy.
Na zdjęciach na stronie fb widać, że w Bagatelce nie można się nudzić i że jest tam bardzo kolorowo. Widać różne masy plastyczne, zachęcające do tworzenia, brudzenia się i lepienia, widać również tańczące  i grające na instrumentach całe rodziny.


My na pewno znów wybieramy się do Bagatelki i to jeszcze w kwietniu -  coś czuję, że zostaniemy jej stałymi bywalcami!

 

Bagatelka
ul. Kamińskiego 8 m.3
www.bagatelka.edu.pl
tel.692343234

Anita Janas

Anita Janas

Mama Kajtka i Kornelki, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi, arteterapeutka, wielbicielka kina, teatru i wycieczek, pochłania książki i sama czasem coś pisze "do szuflady".


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Akademia Power Kids więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Baśniowa Łódź

Baśniowa Łódź

Pani opowiadała nam i grupce dzieci wraz z opiekunami o powstaniu naszego miasta, czyli legendę o Januszu, który przypłynął tutaj łódką, osiedlił i założył osadę. To właśnie od jego łódki wzięła nazwę Łódź. Później usiedliśmy na ławeczkach i maluchy malowały herb. więcej »
Baby English Center

Baby English Center

Baby English Center to wyjątkowa szkoła nauki języka angielskiego i hiszpańskiego dla dzieci w Łodzi. więcej »
Opowieści o Irenie Sendlerowej - Rozpoczęcie II Etapu Projektu
Patronat CzasDzieci.pl

Opowieści o Irenie Sendlerowej - Rozpoczęcie II Etapu Projektu

W dniu 17.04.2018 r. nasze Muzeum odwiedziły pierwsze dwie grupy w ramach realizacji II etapu projektu edukacyjnego "Opowieści o Irenie Sendlerowej", uczniowie VI klasy SP w Poddębicach oraz uczniowie Gimnazjum nr 26 w Łodzi. Odbyły się dwukrotnie zajęcia podzielone na dwie części. więcej »
Festiwal Kultury Szkolnej - marzec-czerwiec 2018
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Kultury Szkolnej - marzec-czerwiec 2018

Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wydarzeniach, w tym warsztatach edukacyjnych, które składają się na program Festiwalu Kultury Szkolnej. więcej »
"KrUlewna Śnieżka". Nowy spektakl Teatru Arlekin

"KrUlewna Śnieżka". Nowy spektakl Teatru Arlekin

Jest to opowieść, która zaciekawi dzieci, bo pokazuje, w zabawny sposób, inną wersję przygód znanej królewny, i wciągnie dorosłych, ponieważ dotyczy ponadczasowego tematu władzy. więcej »
Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Jesteśmy zachwyceni niezwykłymi zajęciami, które oferuje nam Bagatelka. Do tej pory udało nam się uczestniczyć w dwóch, ale już wiemy, że to dopiero początek niezwykłej przygody?:) więcej »
Akademia Power Kids

Akademia Power Kids

Wśród opinii na fb o Akademii Power Kids znalazłam jedną, która mogłaby być moją: ?Zajęcia w Akademii są niezwykłe, nie sposób się nudzić. Jest tylko jeden minus ? brak czasu, by uczestniczyć we wszystkim?. więcej »
Madagascar - musicalowa przygoda
Patronat CzasDzieci.pl

Madagascar - musicalowa przygoda

Udaj się z Teatrem Muzycznym w Łodzi w pełną przygód, musicalową podróż! Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman żyją spokojnie w nowojorskim ZOO. Samowolka Marty?ego kończy się dla całej czwórki przymusowym zesłaniem do Afryki. więcej »
Warsztaty pieczenia chleba

Warsztaty pieczenia chleba

Jesienią wybrałyśmy się z naszymi klasami na wycieczkę w okolice Łodzi. Tym razem postanowiłyśmy pójść na spacer w Łowiczu, obejrzeć Nieborów (?Akademia Pana Kleksa?) i przepiękną Arkadię? Ale największą atrakcję stanowiły dla nas warsztaty w Akademii Rękodzieła Ludowego. więcej »
Krawiec  Pan Niteczka

Krawiec Pan Niteczka

Jakiś czas temu wybraliśmy się na kolejną premierę w Arlekinie. Byliśmy bardzo podekscytowani, bo mieliśmy obejrzeć ?Krawca Niteczkę? - przedstawienie zrealizowane na podstawie znanego utworu Kornela Makuszyńskiego. Na początku znaleźliśmy się w wielkiej pracowni krawieckiej pełnej manekinów i niedokończonych strojów. Dowiadujemy się, że firmie grozi zamknięcie, chyba? chyba że przygotują ciekawą sztukę. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %.  

Temat na Czasie

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Dobry Start. 300 zł do wyprawki szkolnej

Dobry Start. 300 zł do wyprawki szkolnej

W ramach programu "Dobry Start" uczniowie mogą otrzymać po 300 zł. Jak uzyskać wsparcie finansowe wyprawki szkolnej? Odpowiadamy na najważniejsze...  
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co powinien wiedzieć i czym się kierować w życiu maluch, aby wyrósł na wartościowego i mądrego człowieka  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018